PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana przeznaczenia pomieszczenia z plyt g-k



wedkarz
03-03-2010, 08:33
Witam i pozdrawiam.Na poddaszu użytkowym mam pomieszczenie nad garażem ok.40m kw.,które docelowo miało byc podzielone na dwa pokoje.Żona nagle zapragneła mieć tam postawioną pralke i urządoną suszarnię do prania.Poddasze jest zabudowane zwykłą plytą g-k.w związku z tym bardzo proszę o poradę,czy po wyszpachlowaniu można czymś zaimpregnować ściany i sufit aby nie chłoneły wilgoci.Przez to pomieszczenie przechodzi ciąg kominowy i są okna więc myślałem o wstawieniu dodatkowej kratki wentylacyjnej aby zwiekszyc wietrzenie,ale boję się,że to nie wystarczy.Bede wdzięczny za wszelkie sugestie :sad:

fighter1983
03-03-2010, 08:37
SikaGard 703

darekw127
03-03-2010, 09:37
Mam takie pomieszczenie nad garażem. Skosy są praktycznie do podłogi. Jest tam jedna kratka wentylacyjna i okno połaciowe po jednej stronie. Ogrzewanie grzejnikiem umiejscowionym blisko okna. Zabudowa z płyt k-g zielonych. Farba biała zwykła, chyba Ekośnieżka.

Efekt jest taki, że pomieszczenie nie radzi sobie z odprowadzeniem wilgoci, szczególnie po stronie, gdzie nie ma okna i grzejnika. Na styku łączenia szczyty i skosu regularnie zbiera się wilgoć w miejscach, gdzie skos szczytu był nadlewany betonem. Szczyt od góry jest ocieplony, ale mimo wszystko wykrapla się tam para. Okno non stop zaparowanie, po glifie ciurkiem cieknie woda. W efekcie w kilku miejscach zrobiły się purchle.

Na dzień dzisiejszy muszę używać osuszacza, żeby nie dopuścić pleśni. To jest pierwszy rok, kiedy mieszkam, więc pewnie jest jeszcze sporo wilgoci technologicznej. Nie mniej po każdym praniu problem się ponawia.

Gdybym mógł coś zmienić, to dałbym okno dachowe po drugiej stronie, ogrzewanie podłogowe i grubszy styropian (garaż jest sporo chłodniejszy od reszty domu).

wedkarz
03-03-2010, 09:55
Zastanawiałem się czy nie zdemontować zwykłych plyt i zastosować zielone,ale to dodatkowy koszt a z tego co piszesz wynika ,że to też może nie pomóc dlatego myślę o jakimś dobrym impregnacie a pożniej kiedy będzie sie suszyc pranie otwarte okno i dobra wentylacja nawet kosztem zwiekszenia kosztu ogrzewania.Szczerze mowiąc to niezły pasztet :wink:

Damon
03-03-2010, 10:45
Mamy pralnio-suszarnio-garderobę nad garażem, wykończony zwykłym k-g, po podłodze ok 35 m2, wentylacja grawitacyjna- kratka, jedno okno, 3 grzejniki, wkrótce zostanie zamontowany profilaktycznie wentylator reagujący na wilgoć, użytkujemy od października, na ten moment nie ma żadnych problemów z wilgocią (zwracam na to szczególną uwagę ze wzgl. na funkcję garderoby, gdyby było wilgotno, byłoby czuć w ciuchach)

Trociu
04-03-2010, 09:30
Mamy pralnio-suszarnio-garderobę nad garażem, wykończony zwykłym k-g, po podłodze ok 35 m2, wentylacja grawitacyjna- kratka, jedno okno, 3 grzejniki, wkrótce zostanie zamontowany profilaktycznie wentylator reagujący na wilgoć, użytkujemy od października, na ten moment nie ma żadnych problemów z wilgocią (zwracam na to szczególną uwagę ze wzgl. na funkcję garderoby, gdyby było wilgotno, byłoby czuć w ciuchach)To może pomóc jeżeli sama wentylacja grawitacyjna sobie nie poradzi.