PDA

Zobacz pełną wersję : Szykują się jakieś nowości w kotłach gazowych?



mustaffapolonez
03-03-2010, 10:28
Do niedawna byliśmy bez szans aby za w miarę rozsądne pieniądze kupić kocioł kondensacyjny. Dziś można dostać za mniej niż 4K PLN porządny wyrób nowoczesnej techniki, przykładowo Junker, Termet czy Dedietrich. Na skutek tych zdarzeń dojrzałem do decyzji modernizacji kotłowni, ale nie muszę się spieszyć i zastanawiam się czy warto
1. Poczekać do takiej pory roku, gdzie sprzedaje się najmniej kotłów a więc sprzedawcy są skorzy do promocji - tylko kiedy to jest?
2. Jak w przypadku innych produktów (tv, komputery itp.) są zaplanowane okresy w których wprowadza się nowe produkty, a więc siłą rzeczy "starsze" modele tanieją- tylko kiedy to jest? :-)

Ktoś na forum ma taka wiedzę?

mariankossy
03-03-2010, 10:33
Do niedawna byliśmy bez szans aby za w miarę rozsądne pieniądze kupić kocioł kondensacyjny. Dziś można dostać za mniej niż 4K PLN porządny wyrób nowoczesnej techniki, przykładowo Junker, Termet czy Dedietrich. Na skutek tych zdarzeń dojrzałem do decyzji modernizacji kotłowni, ale nie muszę się spieszyć i zastanawiam się czy warto
1. Poczekać do takiej pory roku, gdzie sprzedaje się najmniej kotłów a więc sprzedawcy są skorzy do promocji - tylko kiedy to jest?
2. Jak w przypadku innych produktów (tv, komputery itp.) są zaplanowane okresy w których wprowadza się nowe produkty, a więc siłą rzeczy "starsze" modele tanieją- tylko kiedy to jest? :-)

Ktoś na forum ma taka wiedzę?

ad.1 Wiosna jest najtaniej , jesienią najdrożej bo ludzie domy wykańczaja, przygotowują ogrzewania do sezonu , wymieniaja kotły.

mustaffapolonez
03-03-2010, 15:33
Rzeczywiście wiosna powinna być ok, junkersy na aledrogo staniały coś ok 100 PLN u tego samego sprzedawcy....

niezły
03-03-2010, 15:45
Najlepiej opłaca się kupić na jesieni na początku sezonu grzewczego jest najwięcej promocji np. sterowanie za 1 zł
a po drugie to piszesz wyrób nowoczesnej techniki i podajesz najsłabsze firmy

mustaffapolonez
03-03-2010, 16:54
Za po pierwsze dziękuję choć teraz 1:1 między wiosną a jesienią, za po drugie komentarz poniżej :-).
A co znaczy najsłabsze firmy? Sądzisz że tylko firmy na V wiszą w naszych domach? Chyba jakieś nieporozumienie, to tak jak ze sprzętem AGD, większość wie że numer jeden w pralnictwie to Miele, ale ile takich pralek i suszarek stoi w naszych domach? U mnie nie stoi zapewniam cię.
Jak widzę dużym powodzeniem cieszy się Junkers Cerapur Smart 14kW. Zastanawiasz się dlaczego? Według mnie cena i dobranie do potrzeb. Za niewiele więcej niż 5K masz kompletną kotłownię bez niepotrzebnego przewymiarowania pieca i niezłą modulacje. Jak się zepsuje na gwarancji to mi akurat nic się nie stanie (kominek z DGP), a po gwarancji to zakupi się drugi (trudno) a i tak będzie to tańsza opcja niż ładowanie się w tzw. mercedesy. Jak się nie ma pieniędzy to trzeba liczyć i wybrać z tej średniej, a czasem niższej półki. A powiedzenie że jesteśmy za biedni aby tanio kupować darujmy sobie, bo nie zawsze jest prawdziwe. Kiedyś pewien ksiądz z Gdańska też mówił że Merc to samochód dla robotnika bo się nie psuje........

1950
03-03-2010, 18:56
a od kiedy, De Dietrich jest najsłabszą firmą :o :o :o

mustaffapolonez
03-03-2010, 19:36
Do 1950 wiem że masz powiązania biznesowe z De Dietrich, z twoich postów dowiedziałem się również że ten producent akurat zdrożał w styczniu, ale również wprowadził nowości. Możesz dać swoja opinię na pytania z postu 1?
Zapewne możesz sporo powiedzieć (oczywiście jeśli zechcesz :D) na temat polityki sprzedażowej producentów, bo my kupujący jak już zakup sfinalizujemy, to przestajemy się interesować cenami, a ty cały czas w temacie :D. Wiosna, lato, jesień, zima? Kiedy kupować? Kiedy okres nowości?

1950
03-03-2010, 20:06
możesz to nazwać powiązaniami biznesowymi,
ja po prostu je instaluję, polecam i jak można sprzedaję w bardzo dobrych cenach,
każdy czas na kupno kotła kondensacyjnego jest dobry,
u mnie nie ma obniżek sezonowych, ceny są cały czas takie same,

co do styczniowej podwyżki,
poszło to wszystko o około 2% a ja mam ceny jeszcze niższe niż przed podwyżką,

nowości, jest parę ciekawych rzeczy,
chociażby kocioł Inovens MCA , moim zdaniem bardzo dobry produkt w niższej cenie niż ustępujący mu miejsca Inovens MC,

wiem, że piszę to na swoją niekorzyść,
ale w tej chwili poziom technologiczny i jakość wykonania większości kotłów jest w zasadzie podobna,

chociaż zawsze będę pisał, że De Dietrich jest lepszy
zwłaszcza od włoszczyzny, chociaż niektóre włoskie kotły są naprawdę markowe,

cena każdego z kotłów jest adekwatna do tego, co ktoś chce mieć za swoje pieniądze,
czy to będzie popularny MCR, czy też ekskluzywny MCA,
zarówno jak jeden jak i drugi, bardzo dobrze spełni swoją rolę,

instaluję od lat De Dietrichy i uważam, że warte są swojej ceny,
i te o małych mocach, do domów jednorodzinnych,
i te o mocach dużych, o zastosowaniach przemysłowych,

a o różnicach cenowych i jakościowych w stosunku do konkurencji, to już nie wspomnę,