PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie - wdmuchiwanie granulatu do pustki powietrznej



Tomek_1974
03-03-2010, 14:41
Witam,

chciałbym docieplić dom, ale ze względu na brak funduszy zdecydowałem się na metodę polegającą na wtłoczeniu granulatu w pustkę powietrzną - pustka ma jakieś 3- 5cm. Mam dom lat 80. ze ścianami 3-warstwowymi: cegła - pustka - pustak. (patrząc od zewnątrz)
Czy ten sposób docieplenia jest dobry. Czytałem, że jest to metoda porównywalna z "tradycyjnym" dociepleniem od zewnątrz. Jakie są wady tej metody?
Jako całkowity "lajkonik" :) w tym temacie proszę o Wasze opinie. Czy znacie jakąś firmę w okolicy Bielska-Białej, która zajmuje się tego typu rzeczami?

zbigmor
03-03-2010, 15:03
Podstawową wadą tej metody jest brak pewności ciągłości ocieplenia na całej powierzchni spowodowanej niepewnością co do ciągłości wystarczającej wielkości szczeliny na całym obszarze. Inny problem to podejrzenie częściwego zasypania tej szczeliny od dołu w czasie murownia.

Repugnant
03-03-2010, 15:16
zbigmor ma sporo racji.a o jakim granulacie myslales?ja dowiadywalem sie o granulat celulozy i wszystko ladnie pieknie ale z tego co mi powiedzieli panowie od ocieplen to zeby byl sens ocieplac to pustka powinna miec ok 10cm