PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką farbę elewacyjną polecacie?



anikavonboger
03-03-2010, 22:16
Proszę o Wasze rady w kwestii wyboru farby zewnętrznej. Chodzi mi o jakichś sprawdzonych przez Was producentów. Ponieważ do tej pory rady forumowiczów zawsze bardzo mi się przydawały i tym razem chcę zdać się na doświadczenie...doświadczonych :wink:

kaltam
04-03-2010, 08:07
Kabe. Pamiętaj żeby kupić podkład od producenta farby bo inaczej nici z reklamacji gdyby była taka potrzeba. Mam silikonową od 4 lat (białą) - cały czas biała bo deszcz ją myje z kurzu, nic nie pęka itp. Fakt, że droga (farba + grunt) ale polecam. Więcej na ich stronie internetowej www.kabe.pl. Nadaje się na wszystkie podłoża.

EZS
04-03-2010, 11:04
lateksowa Caparol
nie brudzi się, nie odpada.

fighter1983
04-03-2010, 11:39
Caparol:
Amphibolin
Amphisilan
Muresco Premium
Muresco Plus

Ale dobrze kaltam zauważył: najlepiej systemowo: tynk plus farba tej samej firmy, chyba, że to odnowienie elewacji to grunt i farba tej samej firmy.

anikavonboger
04-03-2010, 18:14
Bardzo Wam dziękuję za rady :D Jak zwykle baaaarrrdzo przydatne i oczywiście skorzystam. No i polecam się na przyszłość :P

pblochu
04-03-2010, 18:24
Klej na siatce pomalowałem sylikonową farbą Fluggera dosypując do niej piasek kwarcowy czy coś w tym stylu (w komplecie)
Wygląda jak baranek - farba nieźle kryje (przy już jednokrotnym pomalowaniu pokryła tęcze barw próbnych którymi pomazaliśmy ściany w różnych miejscach w celu dobrania koloru)

EZS
04-03-2010, 19:51
Ale dobrze kaltam zauważył: najlepiej systemowo: tynk plus farba tej samej firmy, chyba, że to odnowienie elewacji to grunt i farba tej samej firmy.
u mnie było malowane na klej podkładem Caparola w kolorze farby i potem raz lateksem. Wygląda ślicznie, trwałość - na razie 2 lata

fighter1983
04-03-2010, 22:07
EZS nie kojarze lateksowej elewacyjnej w Caparolu... pamietasz nazwe?

EZS
04-03-2010, 22:17
EZS nie kojarze lateksowej elewacyjnej w Caparolu... pamietasz nazwe?
sorry
silikonowa Amphysilan :lol:
Jakoś mi się kojarzyło, że właściwości ma podobne, jak lateks, ale to nie to
teraz jest większy wybór, niż 2 lata temu :roll:

Piotr_M
05-03-2010, 07:51
Kabe. Pamiętaj żeby kupić podkład od producenta farby bo inaczej nici z reklamacji gdyby była taka potrzeba. Mam silikonową od 4 lat (białą) - cały czas biała bo deszcz ją myje z kurzu, nic nie pęka itp. Fakt, że droga (farba + grunt) ale polecam. Więcej na ich stronie internetowej www.kabe.pl. Nadaje się na wszystkie podłoża.

Czy możesz zamieścić zdjęcia elewacji - mam zagruntowana elewację na biało ale wydaje mi się, że lepszy byłby inny odcień?

Piotr_M