PDA

Zobacz pełną wersję : Po jakim czasie od wykonania przyłącza puszczają gaz..?



revalidon
04-03-2010, 07:34
No właśnie jak w temacie..? W niedługim czasie będę miał w drodze wykonywany gazociąg i przyłącze oraz instalację od skrzynki do domu... Interesuje mnie po jakim mniej więcej czasie można sie spodziewać, że będę miał gaz w domu, bo spodziewam się, że robota robotą, a później mnóstwo jakiejś papierologii... Może ktoś coś podpowie...

mjakob
04-03-2010, 07:41
No właśnie jak w temacie..? W niedługim czasie będę miał w drodze wykonywany gazociąg i przyłącze oraz instalację od skrzynki do domu... Interesuje mnie po jakim mniej więcej czasie można sie spodziewać, że będę miał gaz w domu, bo spodziewam się, że robota robotą, a później mnóstwo jakiejś papierologii... Może ktoś coś podpowie...
W umowie masz podany czas do kiedy masz mieć instalację wewnętrzną gotową na odbiór gazu i raczej ten warunek należy spełnić. musisz mieć instalację wewnętrzną do tego czasu z odbiorem (u mnie (gazownia zabrzańska) trzeba proj. wew. inst gazowej oraz opinię kominiarza że urządzenia gazowe zostały zainstalowane prawidłowo, protokół szczelności). po wykonaniu przyłącza i instalacji wewn. zanosisz te pisma do nich, podpisujesz umowę na dostawę paliwa. z tego co usłyszałem w gazowni to trwa to do 2 tyg.

mariankossy
04-03-2010, 07:46
U mnie było po 4 dnach od oddania mojego przyłącza, nowa siec gazowa średniego ciśnienia pod moją działke wykonana była w lipcu a przyłącze do domu wykonane 26 sierpnia, gaz od 31 sierpnia 2009.
Trza zgłosic na piśmie przyłącze do odbioru + protokół zagazowania+ kominiarz, przyjeżdżaja sprawdzic instalacje, podpisac protokoł i podpiać licznik.

kaltam
04-03-2010, 08:02
Jak masz wszystkie papiery to na drugi dzień. Nie ma z tym żadnych problemów.

pawlok
04-03-2010, 08:27
No właśnie jak w temacie..? W niedługim czasie będę miał w drodze wykonywany gazociąg i przyłącze oraz instalację od skrzynki do domu...

W umowie podawałeś date gotowości do odbioru przez Ciebie.
Nie zapomnij ze po wykonaniu fizycznym gazownie musi jeszcze odebrać swój gazociąg, nanieść na mapy, zakończyć budowie itp itd.
W Poznaniu jest to różnie czasami gaz jest przed datą w umowie a czasami po.
Oczywiście po wykonaniu instalacji wewnętrznej musisz zgłosić swoją gotowość do poboru przedstawiając gazowni wymagane dokumenty.
Pawlok

revalidon
04-03-2010, 08:38
W umowie masz podany czas do kiedy masz mieć instalację wewnętrzną gotową na odbiór gazu i raczej ten warunek należy spełnić. .

Rozumiem, że instalacja wewnętrzna to od skrzynki do kotła..?

samm
04-03-2010, 08:55
Na stronie

http://forum.muratordom.pl/post4028195.htm?highlight=#4028195

opisałem sam finał mojej historii z podłączeniem gazu.

remx
04-03-2010, 09:23
U mnie gazownia puściła gaz dosyć szybko po moim zgłoszeniu wykonania instalacji wewnętrznej.
Spokojnie, to nie zakład energetyczny.

mjakob
04-03-2010, 09:23
W umowie masz podany czas do kiedy masz mieć instalację wewnętrzną gotową na odbiór gazu i raczej ten warunek należy spełnić. .

Rozumiem, że instalacja wewnętrzna to od skrzynki do kotła..?

tak

Zuja
04-03-2010, 10:55
Jeżeli masz już przyłącze, to podpisujesz tylko umowę z gazownią i praktycznie na drugi dzień przychodzą panowie i puszczają gaz.
Warunek tylko taki, że musisz już mieć gotową 'wewnętrzną instalację gazową' - czyli rurkę od przyłącza do odbiornika w domu (piec co, kuchenka) i oczywiście odbiór kominiarski.
Do podpisania umowy pokazujesz:
1. akt własności nieruchomości;
2. protokół z próby szczelności (+ dziennik budowy 'wewnętrznej instalacji gazowej' z projektem instalacji);
3. odbiór kominiarski.
... i już masz gaz w domku... :lol:

AGA NR 1
04-03-2010, 11:37
Dokładnie.

Jak masz zrobioną instalację wewnętrzną w domku to gaz masz na drugi dzień.

Tzn. u mnie tak było.

:wink:

revalidon
04-03-2010, 12:53
Dzięki za wszystkie odpowiedzi... Zaczynam już pomału załątwiać papiery, bo już mieszkam i chciałbym, żeby przyłaczenie było najlepiej w jeden dzień...
Jeszcze tylko osotatnie pytanie, co to jest...?


dziennik budowy 'wewnętrznej instalacji gazowej' z projektem instalacji

Musi być dziennik budowy do tej instalacji..??! Zaznaxczam, że już dom mam po odbiorze...

AGA NR 1
04-03-2010, 12:59
Do budowy instalacji gazowej jest założony normalny osobny Dziennik Budowy.
Taki sam jak przy budowie domu.

Ze stosownymi wpisami, notatkami i pieczęciami.
M.in. wykonawcy instalacji oraz Kierwonika Budowy - Kierownika owej instalacji właśnie.

Bez tego ani rusz.