PDA

Zobacz pełną wersję : Garaż z blachy 2 gatunku



sedols
04-03-2010, 15:08
Witam! Mam pytanie, czy ktoś jest posiadaczem garażu z blachy 2go gatunku? Chcę taki kupić ale nie wiem czy nie bedzie rdzewiał itp. Czy oprócz przebarwień i wgięć może mieć jakieś inne wady i jak będzie z trwałością takiego garażu?

Tob
05-03-2010, 09:42
Witam
Mam „blaszaka”, w akrylu, niby I gat. To mój pierwszy garaż, i na początek od razu jest kilka wariantów:
Albo trafiłem na „fajans” firmę, bo jak popatrzysz na całą konstrukcję tego obiektu to strach się bać, kątowniczki gięte z blachy 2mm, wszystko ażurowe, delikatne, byle jak konserwowane.
Montaż w godzinach popołudniowych w grudniu, nic nie widać, trwał tak ze 30 minut, tempo „30”, byle jak odwierty, skręcanie i teraz dopiero powinna się zacząć praca właściwa zabezpieczająco – usztywniająco-konserwująca. Pomimo, iż przy I gatunku na blasze w transporcie ma być folia, przy montażu całych gotowych elementów przy rozładunku nieuchronnie następują zarysowania. Może za takie pieniądze ~ 2300zł (5.5 x 3.5 ) nic lepszego nie może powstać, lub inna wersja, należy przy odbiorze trzymać wykonawców za przysłowiową twarz. Wg mnie, tak czy siak w każdej wersji czeka Ciebie dodatkowa praca, jeżeli blacha ma przetrwać dłuższy okres.
Pozdrawiam

sedols
06-03-2010, 23:23
Dziękuję za odpowiedź może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia

87anam87
06-03-2010, 23:53
ja mam blaszak z I gatunku tylko dach II więc są jakieś tam przebarwienia dokładnie się temu nie przyglądałam ale jest ok...... zawsze możesz to pomalować to po piesze a po drugie to tylko blaszak nie spodziewaj się nie wiadomo czego...... cudo to to nie jest :)

Piotr1942
07-03-2010, 12:25
Mam garaż typu blaszak od września 2009,zauważyłem,że na kątowniku przy podłożu,ale tylko w jednym miejscu około 40 cm pojawiła się rdza,ale to tylko blaszak jak zauważył 87anam87,i nie mam zamiaru się tym przejmować,jak rdza zeżre to się wytnie i wstawi nowy kawałek.TO TYLKO BLASZAK :D