PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek z płaszczem wodym?



flatronka
04-03-2010, 15:27
Dostaliśmy wycenę na kominek z płaszczem wodnym. Koszt z montażem prawie 11 tyś. Teraz nie wiemy czy warto. Kiedy ten kominek tak na prawdę zacznie na siebie zarabiać? Faktycznie takie cudo jest warte swojej ceny czy lepiej kupić jakiś za 2 tyś bez płaszcza. Dom budujemy mały, bo raptem 140m2 dobrze ocieplony, zapotrzebowanie na ciepło też pewnie nie duże. Jaka może być sprawność takiego kominka?

bladyy78
04-03-2010, 15:32
Kominek na siebie nie zarobi to ty musisz na niego zarobić :lol: . A czy jest war swojej ceny nie wiem nie jestem wróżka sprecyzuj lepiej pytanie :wink:

racer
04-03-2010, 15:51
Trudno zgadnąć jaka sprawność jeśli nie wiadomo jaki producent i jaka hydraulika została wyceniona. Rozumiem też, że cena bez obudowy?

zbigmor
04-03-2010, 16:58
Jeśli to ma być jedyne źródło ogrzewania to pytanie o opłacalność jest pytaniem bezzasadnym. Jeśli ma być alternatywą to zależy do czego i w jaki sposób eksploatowaną. Jeśli ma być dla przyjemności to pomysł (moim zdaniem) idiotyczny.

Łukasz789
04-03-2010, 17:13
Przyłącze się do tego pytania a jak wygląda sprawa ogrzewania wody przez taki kominek???

flatronka
04-03-2010, 17:49
Ogrzewanie CO jak najbardziej będzie, gazowe gz50 albo PCi jeszcze nie podjęliśmy decyzji. W każdym razie płaszcz wodny miał by służyć do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie.

zbigmor
04-03-2010, 17:53
Ogrzewanie CO jak najbardziej będzie, gazowe gz50 albo PCi jeszcze nie podjęliśmy decyzji. W każdym razie płaszcz wodny miał by służyć do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie.



To raczej przy dodatkowej inwestycji 11kPLN za kominek + przeróbkę instalacji rachunki raczej nie będą niższe (szczególnie wliczając koszt dodatkowego kredytu). Jeśli tylko o rachunki chodzi to może kocioł na wszystko jeśli jest dla niego miejsce. Tańsze ciepło niż z kominka, mniej obsługowe, dużo tańsza inwestycja.

edde
04-03-2010, 18:00
też kiedyś rozważałem kominek z PW, po starannym przemyśleniu - odpuściłem, to nie ma sensu, kominek będzie, ale zwykły, rekreacyjny, a kotłownia będzie w piwnicy a nie w salonie :wink: , tak też tobie bym radził, za ogrzewanie niech odpowiada to co do tego służy a nie adoptowany wynalazek, majac GZ na działce nawet bym się minuty nad tym nie zastanawiał (niestety ja na GZ nie mam szans)

krolik2002
04-03-2010, 18:25
Ogrzewanie CO jak najbardziej będzie, gazowe gz50 albo PCi jeszcze nie podjęliśmy decyzji. W każdym razie płaszcz wodny miał by służyć do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie.
poważnie myślisz o PC na nieduży domek ??


W temacie kominka....biorę z płaszczem bo nie lubię palić "na darmo". Kiedy się zwróci to inna sprawa - pewnie szybciej niż PC :wink:, którą też montuję bo nie mam szans na tani gaz (300m ode mnie)

ps
Kominek z płaszczem traktuję jako źródło awaryjne jak mi PC nawali lub inne plagi egipskie nadciągną :lol:

mariobros35
04-03-2010, 18:37
ile ludzi tyle zdań ale tak naprawde to ty powinieneś sobie odpowiedzieć czy kominek z płaszczem wodnym w twoim domu to sluszny wybór ja mogę być nieobiektywny bo nie eksplatuję jeszcze kominka z płaszczem wodnym a jedynie wykonuje takie instalacje w których takie kominki pracują ale z mojego punktu widzenia jako wykonawcy takich systemów powiem warto bo uruchomiłem niejedną taka instalację i widzę efekty 8)

cieszynianka
04-03-2010, 21:02
Zerknij tu:

http://forum.muratordom.pl/klub-uzytkownikow-kominkow-z-plaszczem-wodnym,t36551.htm

Albo tam:

http://www.google.com/search?hl=pl&rls=com.microsoft%3Apl%3AIE-SearchBox&rlz=1I7RNWN&q=site%3Aforum.muratordom.pl+%22z+p%C5%82aszczem+w odnym%22&lr=&aq=f&oq=

:wink: