PDA

Zobacz pełną wersję : Rynny po zimie??



Wito2008
04-03-2010, 17:51
jak wasze rynny przeżyły osuwający sie śnieg i lód? U mnie jest trochę szkód i nie wiem czy to jest do przyjecia po ciężkiej zimie czy reklamować? Jak gęsto muszą być motowane haki podtrzymujące poziome rynny?

Mirek_Lewandowski
04-03-2010, 17:57
A jak by nie były gęsto- jak rynna za wysoko, oberwie.
Mam plastiki już z 15 lat. I parę razy lawinę przeżyły. I są. :wink:

edde
04-03-2010, 18:02
jak wasze rynny przeżyły osuwający sie śnieg i lód? U mnie jest trochę szkód i nie wiem czy to jest do przyjecia po ciężkiej zimie czy reklamować? Jak gęsto muszą być motowane haki podtrzymujące poziome rynny?
nie precyzujesz jakie rynny i jak mocowane a to dość ważne
moje stalowe galeco bodajże 130, mocowane ~50-60cm, druga zima i żadnych uszkodzeń

pablitoo
04-03-2010, 18:05
A jak by nie były gęsto- jak rynna za wysoko, oberwie.
Mam plastiki już z 15 lat. I parę razy lawinę przeżyły. I są. :wink:

U mnie tożsamo - rynny plastikowe Wavina - żadnych uszkodzeń po schodzącym z dachu śniegu czy lodzie - a miałem taką czapę że aż się zaczynałem martwić .

Wszystko zależy od montażu rynien .

pblochu
04-03-2010, 18:14
Marley przeżyły bez szwanku
U sąsiada stal i poszły się ..... A mówiłem że zainstalowali je w świetle to nie wierzył :evil:
Potwierdzam wszystko zależy od prawidłowego montażu

robert8888
04-03-2010, 18:51
jak wasze rynny przeżyły osuwający sie śnieg i lód? U mnie jest trochę szkód i nie wiem czy to jest do przyjecia po ciężkiej zimie czy reklamować? Jak gęsto muszą być motowane haki podtrzymujące poziome rynny?
bryza - przetrwała osuwające się czapy śniegu (było miejscami nawet pół metra śniegu na dachu).

CityMatic
04-03-2010, 19:01
jak wasze rynny przeżyły osuwający sie śnieg i lód? U mnie jest trochę szkód i nie wiem czy to jest do przyjecia po ciężkiej zimie czy reklamować? Jak gęsto muszą być motowane haki podtrzymujące poziome rynny?

U mnie Ruukki stalowe pierwsza zima-spokojnie-dzisiaj oglądałem takie jak przed zimą :lol:

kaltam
04-03-2010, 20:00
Prawidłowo zamocowanej rynny w stosunku do połaci dachu nie ma prawa nic uszkodzić. Tyle.

remx
05-03-2010, 09:39
Plastikowe - przeżyły

q-bis
05-03-2010, 10:52
jak wasze rynny przeżyły osuwający sie śnieg i lód? U mnie jest trochę szkód i nie wiem czy to jest do przyjecia po ciężkiej zimie czy reklamować? Jak gęsto muszą być motowane haki podtrzymujące poziome rynny?

U mnie Ruukki stalowe pierwsza zima-spokojnie-dzisiaj oglądałem takie jak przed zimą :lol:

U mnie też Ruuki, też pierwsza zima :P
Żadnych uszkodzeń a lód to zjeżdżał taki, że jak by ktoś dostał to...
w domu był hałas jak by pociąg po dachu jechał...

andre59
05-03-2010, 11:07
W czasie odwilży mogłem zaobserwować jak pięknie śnieg się z dachu powoli zsuwa tworząc kilkunasto, a nawet ponad dwudziestocentymetrowe nawisy.
Śnieg przesuwał się o jakiś centymetr, dwa ponad krawędzią rynny co świadczy o rzetelności i fachowości majstra wykonującego u mnie roboty dekarskie.
Rynny wiszą od 8 lat bez uszkodzeń spowodowanych śniegiem.
Tak więc Wito2008, wygląda na to, że masz rynny źle zamontowane, złóż reklamację u wykonawcy.

anula302
05-03-2010, 19:37
U nas rynny siba - już drugą zimę a nawet trzecia licząc budowę. Snieg zsuwal sie że hej i nic sie im nie stało. Tzn trzymają sie pięknie.

aga-gaga
05-03-2010, 20:14
Witam mam pytanie trochę z innej beczki.Co sądzicie o montowaniu sniegołapów na blachodachówkach i czy to prawda że pod naporem śniegu są wyrywane wkręty. Proszę o komentarze. :oops:

Wito2008
05-03-2010, 20:55
jak wasze rynny przeżyły osuwający sie śnieg i lód? U mnie jest trochę szkód i nie wiem czy to jest do przyjecia po ciężkiej zimie czy reklamować? Jak gęsto muszą być motowane haki podtrzymujące poziome rynny?
nie precyzujesz jakie rynny i jak mocowane a to dość ważne
moje stalowe galeco bodajże 130, mocowane ~50-60cm, druga zima i żadnych uszkodzeń

też mam stalowe powlekane Galeco, mocowania co około 50cm i się niestety rozlazły i pogieły na łączeniu

edde
05-03-2010, 22:02
no to musiały być mocno skopane w montażu, bo po swoich latem "prawie chodziłem", a bez zupełnego problemu przeżyły na sobie drabinę, nie mówiąc już o tegorocznym kilkukrotnym mokrym ciężkim zsuwajacym się śniegu, tyle że po tym zsuwaniu w rynnach zostawały drobne odpryski a nie całe ciężkie zaspy, i tak przy prawidłowym montażu powinno być

lilka.w
05-03-2010, 22:15
Niestety nam też oderwała się częściowo plastikow i wyrwały się dwa zaczepy ,dom stoi czwartą zimę i teraz taki numer.Ale dom moich rodziców (ma 15) lat też w tym roku trochę ucierpiał ,choc wcześniej nigdy nie było problemów. :cry:

joaz
06-03-2010, 11:07
Metalowe-przeżyły. :lol:

ciotka klotka
06-03-2010, 11:40
U nas Marley, chyba dobrze zamontowane bo siedzą na miejscu.
Na dachu mamy zamontowane takie "przecinaki" na śnieg.

Laschlo
06-03-2010, 13:53
Też mamrynny firmy Merley.Co prawda pierwszy sezon ale tegoroczny śnieg i lód przeżyły bezproblemowo.

freetask
06-03-2010, 14:01
a ja po tej zimie wiem jakie są minusy lukarny z płaskim dachem w porównaniu do takiej z dachem dwuspadowym... jak z tego płaskiego "rypnie" w dół, to rynna może kiepsko wyglądać...

Sandacz
07-03-2010, 16:39
Witam mam pytanie trochę z innej beczki.Co sądzicie o montowaniu sniegołapów na blachodachówkach i czy to prawda że pod naporem śniegu są wyrywane wkręty. Proszę o komentarze. :oops:

z doświadczenia śniegołapy działają przy grubości pokrywy na wysokość sniegołapu, jeżeli nasypie więcej to przelatuje z hukiem :wink: co do wyrywania z nich wkrętów nie spotkałem się, jeżeli są kręcone gęsto czyli co druga fala na przemian góra i dól nie ma bata aby śniego to porwał, choć jak mówi Kiepski, są na świecie rzeczy które nawet się fizjonomom nie śniły :D , póki co nikt nie dzwonił z reklamacją

ewadora
07-03-2010, 16:57
też mam stalowe powlekane Galeco, mocowania co około 50cm i się niestety rozlazły i pogieły na łączeniu
moje Galeco stalowe powlekane też niestety straszliwie pokręciło :(. Montowane na wiosne rok temu :(

anula302
14-06-2010, 13:02
Elfir mam pytanko w sprawie Hortensji . Posadziłam młode hortensje do ogrodu w sobotę. Od kiedy zacząć je nawozić nawozami do hortensji?