PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz centralny - jakiej firmy zakupić?



Strony : 1 [2] 3 4 5

Kero
05-03-2007, 12:34
Niestety na rzutach nie ma choćby oriętacyjnych wymiarów ale proponuję:
1 gniazdo w salonie za kanapą na ścianie dzielącej salon z pom. 12
2 gniazdo na korytarzu na ściance ukośnej łazienki
3 gniazdo na ściance dzielącej hall od wiatrołapu - wchodząc do domu po lewej stronie.
4 gniazdo gospodarcze na strychu ale tam to już chyba jedno centralnie umieszczone wprost nad JC.
5 to szufelka w kuchni

Pierwsze gniazdo dlatego tam aby można było sięgnąć także taras a nie tylko salon.
Drugie gniazdo obsługuje pokoje 9 i 10 oraz pom gospodarcze i łazienkę, także chody i WC.
Trzecie gniazdo właśnie tam aby można sięgnąć schody przed wejściem do domu.
Garaż zostanie obsłużony gniazdem zamontowanym bezpośrednio w JC fabrycznie gdzie właśnie proponujęumieścić JC w rogu ściany dzielkącej garaż z kotłownią.

sylwia13
05-03-2007, 13:03
Wymiary powierzchni?

sylwia13
05-03-2007, 13:08
Dziękuję za poradę :D Życzę miłego dnia.

Aga - Żona Facia
05-03-2007, 16:12
Fajnie, że jest taki wątek. Można się wielu rzeczy dowiedzieć.

sylwia13
07-03-2007, 15:52
Kero mam jeszcze jedno pytanie. Czym muszę mieć gnizdka ścienne(do czego ono jest) i podłogowe?

Kero
07-03-2007, 16:12
Kero mam jeszcze jedno pytanie. Czym muszę mieć gnizdka ścienne(do czego ono jest) i podłogowe?

Przyznam, że zaskoczyłaś mnie totalnie. Nikt jeszcze takiego pytania mi nie zadał:-)

Gniazdko ścienne to po prostu gniazdko na ścianie - gniazdko, w które wkładasz wąż ssący zamiast do tradycyjnego odkurzacza to wkładaasz wąż do gniazda.
Podłogowe natomiast to po prostu gniazdo zamontowane w podłodze. Do tego rozwiążania to raczej mogą zmuaszać trudne warunki wykonania instalacji ale jeśli budowa jest w trakcie to nie ma możliwości aby nie zbudować instalacji z gniazdami w ścianie.
Indywidualista może sonbie zażyczyć gniazd w podłodze.
Ja do nich nie należę i nie polecam nikomu.

kabietka
07-03-2007, 18:08
Do Kero :O)

Proszę napisz ile gniazdek bedzie trzeba zamontować na odkurzacz centralny w moim domciu?:O)

Właśnie nadszedł moment zakupu materiałów instalacyjnych :O)
Proszę oto link do rzutów domu:O)
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=356&IdKolekcji=41

Dziękuję
Pozdrawiam :D

Kero
07-03-2007, 19:18
Tu jest mały dylemat ale nie będę zadawał pytań tylko powiem jak ja zrobiłbym dla siebie.
1 gniazdo na ścianie zewnętrznej obok drzwi wyjściowych na taras.
2 gniazdo na ściance obok WC (11)
3 gniazdo na piętrze centralnie obok łaziewnki.
4 to szufelka w kuchni.
Garaż będzie obsłużony przez gniazdo wbudowane w JC.

Pozdrawiam

kabietka
07-03-2007, 20:03
Tu jest mały dylemat ale nie będę zadawał pytań tylko powiem jak ja zrobiłbym dla siebie.
1 gniazdo na ścianie zewnętrznej obok drzwi wyjściowych na taras.
2 gniazdo na ściance obok WC (11)
3 gniazdo na piętrze centralnie obok łaziewnki.
4 to szufelka w kuchni.
Garaż będzie obsłużony przez gniazdo wbudowane w JC.

Pozdrawiam


Bardzo dziekuje za szybką odpowiedż :O)

Jak już zamieszkamy to zgłoszę sie po jednostkę centralną :O)

Pozdrawiam :D

Mac Iek
09-03-2007, 21:32
Witam,
Budowa zaprząta mi głowę od ładnych paru miesięcy ale przyznam, że o odkurzaczu centralnym myślę od niedawna i coraz bardziej skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu.
Keru pewnie zaczynasz mieć dość pytań dotyczących rozmieszczenia gniazdek ale bardzo prosiłbym o Twoją propozycję:

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=182&opcja=rzuty

A tak w ogóle to przed natrafieniem na ten wątek to myślałem, że gniazdka muszą być w każdym pomieszczeniu :wink: ........wykonanie takiej instalacji rurek mnie przerażało :o

djbobo
12-03-2007, 10:12
Takze zastanawiam sie nad odkurzaczem centralnym.
Mam tynki wewnterzne i chudziak ale to chyba nie przeszkadza.
Tylko mieszkam daleko od wiekszych miast i jestem ciekawa jak to jest z siecia dystrybucji w mojej okolicy.
Planuje instalacja tylko rur, a dopiero pozniej jednostki centralnej.
Czy w okolicy Sanoka, Krosna mozna kupic oc? :wink:

Kero
12-03-2007, 10:33
Mac Iek trudno mi zgadywać nie znajac wymiarów ale w przyblizeniu:
1 gniazdo w pokoju dziennym na ścianie od wiatrołapu
2 gniszdo na "plecach" kominka patrząc na zdjęcie to u góry
3 gniazdo na ścianie pokoju 4 na piętrze na wprost łazienki
4 gniazdo na ściance garderoby tuż przy drzwiach do pok 6
5 to szufelka w anekxie kuchennym

Kero
12-03-2007, 10:35
Takze zastanawiam sie nad odkurzaczem centralnym.
Mam tynki wewnterzne i chudziak ale to chyba nie przeszkadza.
Tylko mieszkam daleko od wiekszych miast i jestem ciekawa jak to jest z siecia dystrybucji w mojej okolicy.
Planuje instalacja tylko rur, a dopiero pozniej jednostki centralnej.
Czy w okolicy Sanoka, Krosna mozna kupic oc? :wink:

Jeśli idzie o BEAM to dystrybucja w woj podkarpackim:
http://www.beam.pl/?id=4&woj=podk#tab

djbobo
12-03-2007, 11:09
Dziekuje KERO za podpowiedz. :wink:
Ogladajac te strone zobaczylam promocje oc za 2800zl.
Moj dom to 300mkw. na dole 6 pomieszczen i na gorze 6. Jestem ciekawa czy ten odkurzacz z promocji bedzie wystarcajacy czy nie.
A tak w ogole jezeli oc mialby kosztowac ok 3000 to chyba zdecydowalabym sie zamontowac od razu wszystko tzn. zeby instalator zamontowal wszystko.
Najblizsze punkty sprzedazy to dla mnie ponad 100km, czy to jest wiekszy koszt jezeli ktos ze sklepu przyjezdza tak daleko.

Cena z promocji to cena z montazem czy bez?
A tak w ogole to nazwa BEAM mi nic nie mowila, dopiero to ze nalezy do Elektroluxa wyjasnilo mi wszystko.

Mac Iek
12-03-2007, 12:02
Mac Iek trudno mi zgadywać nie znajac wymiarów ale w przyblizeniu:
1 gniazdo w pokoju dziennym na ścianie od wiatrołapu
2 gniszdo na "plecach" kominka patrząc na zdjęcie to u góry
3 gniazdo na ścianie pokoju 4 na piętrze na wprost łazienki
4 gniazdo na ściance garderoby tuż przy drzwiach do pok 6
5 to szufelka w anekxie kuchennym
Dzięki za odpowiedź. Tera wiem, że muszę szukać JC na 5 gniazdek. Kto wie, może Beam.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Kero
12-03-2007, 12:34
djbobo jeśli chodzi o powierzchnię domu to jest to wyłącvznie oriętacyjny parametr niewiele mający wspólnego z długością instalacji ssącea a to właśnie ona jest najistotnmiejszym elementem w doborze JC. Oczywiścuie potem jeszcze inne parametry jak siła ssania czy decybele oraz okres gwarancji.

Natomisat jeśli mówisz o promocji na zestaw Zestaw JC 2775 + akcesoria BEAM to zwróć uwagę na to, że jest to jednostka dla stosunkowo długiego rurociągu. To, że Twój dom ma 300m2 to jeszcze nie musi oznaczać, że rurociąg będzie także długi.
Powierchnia mojego domu na trzech kondygnacjach to 210m2 a długość instalacji ssącej wynosi 12mb.

Koszt JC jest jaki jest, kosztem dodatkowym jest odległość ale bez przesady. 100kn to nie nie 1000 i kosztuje powiedzmy w obie strony bez zysku i bez start 100PLN.
Proponuję następująco. Jeśli zapadnie decyzja to nie targować się o upust tylko zażyczyć sobie z dostawą i montażerm ale zawsze warto zapytać ze dwa trzy punkty. Upusty jest z czego udzielić zatem są one w stanie pokryć koszty dowozu na taką odległość bez starty dla dostawcy.
Inna kwestia to ile ma kosztować montaż. Tu już jest różne. I wcale nie musi Ci instalować ten kto sprzedaje. Znajdź sobnie hydraulika i Ci to wykona. Jeśli kupisz bez montażu to sklep może Ci wysłaś za przedpłatą na konto i wówczas nie będzie to kosztowało 100PLNa mniej zależy od firmy kurierskiej.
Taką drogą to nawet ja mogę Ci zapewnić dostawę i nie będziesz płacić transport.

djbobo
12-03-2007, 12:50
KERO dziekuje za odpowiedz. :D
Musze to teraz sobie dokladnie przemyslec gdzie dawac gniazda i jaka jednostke centralna, a w razie czego zawsze moge poprosic Ciebie o przesylke jezeli juz sie konkretnie zdecyduje.
Poszukalam w internecie i mam jeden sklep w Sanoku z odkurzaczami, ale jeszcze nie wiem jaki jest tam wybor, i ile sobie wolaja za montaz.

olidat
29-03-2007, 14:45
możecie się podzielić doświadczeniami? wiem, że jest co najmniej kilka marekktóre proponują te rozwiązania.
No i co jest ważne?

Marcin i Gosia Górnik
30-03-2007, 11:11
Marcin mam pytanie. dzisiaj byli u nas instalatorzy z HUSKY i zrobili nam instalację OC w domu. Wg ich opini 3 gniazdka, które nam zamontowali (garaż, parter i poddasze) w zupełnosci wystarczą , twierdząc, ze im mniej tym lepiej, natomiast równiez dzisiaj od osoby, która coprawda nie jest fachowcem, ale instalowała już kilka OC usłyszałam, że powinnismy sobie zdecydowanie zrobić wiecej gniazdek, bo wygodniej będzie nie ciągać za sobą długiej rury, a ilość gniazdek nie ma żadnego wpływu. No i tak sie zastanawiam, co jest prawdą ?

Jest tak: im mniej razy się przepinasz, tym mniej masz pracy (podobnie jak z kablem zasilania tradycyjnego odkurzacza). To prawda, że ilość gniazdek nie ma dużego znaczenia, ale jeśli te zamontowane nazwijmy to "asekuracyjnie" nie będą wykorzystywane, to w sumie wychodzi na to, że instalatorzy mieli racje. ALE sedno sprawy dotyczy drugiej części pytania (wygody) i tu mam taką informację: jeśli masz wąż (powiedzmy 9m z włącznikiem) made in Korea - to może być prawda, (że wygodniej nie ciągnąć długiej rury), bo one są cięższe, sztywne i ich przeciąganie (przenoszenie) może sprawiać kłopot. Węże, które my sprzedajemy są droższe, ale lekkie i giętkie. Manewrowanie nimi jest łatwe, a co za tym idzie nie koniecznie musimy martwić się o brak wygody podczas odkurzania z jednego, w miarę centralnie zaplanowanego gniazda. Poza tym, mniejsza ilość gniazd to mniej pieniędzy na ich instalacje. Warto przeanalizować koszty budowy etapu 1 (rury w ścianach) i etapu 2 (jednostka centralna + osprzęt (w tym właśnie dobrej jakości rura ssąca)). Może okazać się, że rezygnując z instalacji jednego gniazda, możemy zaoszczędzić na wąż ssący wyższej jakości. To jest decyzja o zakupie sprzętu NIE na pierwsze dwa - trzy lata użytkowania (a właśnie tylko z takiego okresu pochodzą opinie użytkowników systemów c o z tego forum), ale na powiedzmy dwadzieścia lat. Całkowite podliczenie kosztów i odpowiednia ($) rozmowa z dostawcą przed podjęciem decyzji, często dają ciekawe informacje na temat tego, co tak naprawdę jest dobre i tanie.

jacekp71
09-04-2007, 18:39
z punktu widzenia techniki, dostosuj moc jednostki do dlugosci instalacji, bo to podstawa.
reszta zalezy od oczekiwan (komfortu) uzytkowania, tj rodzaj obudowy, wielkosc pojemnika, ilosc gniazd itp.

pozostale detale to coraz glebsze, indywidualne zaleznosci.

Zorka31
23-04-2007, 19:45
Zaczynam budowę domku w Adamowiźnie k/Grodziska Maz. Odkurzacz centralny będę miała na 100%. Jeszcze sie nie zdecydowałam na markę, ale może Husky? A gdzie można podjechać z projektem?

ArtiW
24-04-2007, 12:09
podpinam sie. Niedlugo bede musial polozyc instalacje.

niezły
24-04-2007, 21:38
Jeśli ma to być instalacja firmy Husky to kontakt na ich stronie http://www.husky.pl/
W krótkim czasie dostaniecie projekt i w dowolnie wybranym przez Was terminie wykonaną instalację przez autoryzowanego instalatora
Można też napisać tu WWW.mendrycki.pl :wink:

Zorka31
25-04-2007, 22:17
Dziękuję.

Andziulka.k
10-05-2007, 16:14
Jesteśmy na etapie wyboru jednostki ssącej :lol: a ponieważ jest to nasz pierwszy taki sprzęt to nie bardzo wiemy na co zwracac uwagę przy wyborze... :roll: Ja to w ogóle bym się nie rozstawała z moim ukochanym Rainbowem, ale mąż się uparł... :wink:
Czy możecie służyc radą? Jaką moc wybrac, jaki osprzęt?
Mamy 6 gniazd w całym mieszkaniu i szufelkę w kuchni... I nie wiem co dalej...

Włodek W.
25-05-2007, 21:21
Trudny wybór borysowskiego nie polecam sewis do D....y :evil: mam i nie polecam :evil: ,ale ty masz jeszcze wybór :D
Pozdr. :D 8)

oxa
25-05-2007, 21:28
U nas są rozprowadzone rury, pasuje tylko Borysowski, właśnie wczoraj się o tym dowiedziałam, :evil: jak ten sprzęt, ok? A wąż i cała reszta? Bo na serwis widzę narzekasz :-? Chociaż 2 słówka :roll: lub na pw - proszę :D

Włodek W.
25-05-2007, 22:09
Też miałem osprzęt rurowy z borysowskiego i zostałem.. skazany" na niego :cry:
chydraulicy którzy montowali polecali i tak juz zostało :cry: :cry: .pozostała częśc z iich pracy jest OK.Puk Puk.(Nic nie cieknie} :D OC niby ,,chodzi "ale tak jakos z tym serwisem nie jest dobrze .Jest jeszce na gwarancji .Martwie sie jak to będzie póżniej .Chociaż za kase może szybciej będą reagować . :cry:
Pozdr. :D

stuk
28-05-2007, 13:36
Ludzie - jak osprzęt pasuje tylko od borysowskiego to kupcie akcesoria borysowekiego, a jednostke innej firmy i juz.

Co do parametrów jednostki - producenci podają maksymalną długość rurociągu i ilość gniazd, jaką dana jednostka obsługuje. Spec od odkurzaczy powiedział mi, że aby policzyc długość rurociągu u siebie trzeba wziąść najdłuższy odcinek gniazdko-jednostka, dodać długość rury tej co się podłącza do gniazdka i dodać długość wydechu. A np. kolanko 90stopni liczy się za 1,5 metra.

alla&martinek
20-06-2007, 15:01
witam mam pytanie przymierzamy sie do odkurzacza centralnego- chcielibysmy zasiegnac opini osob ktorzy juz przebrneli przez ten problem w wyborze OC i moga cos konkretnego na ten temat powiedziec
na co zwrocic uwage - czy czesta sa awarie takich odkurzaczy? jakie sa marki sprawdzone na rynku i ktore sa preferowane i niezawodne./?/
czy wszystkie jednostki maja to samo/standard/ czy roznia sie od siebie-
my mamy dom o powierzchni 135m +gospodarcze i garaz
bede wdzieczna za maly rekonesansik po firmach tych odkurzaczy, opinie i pomoc w doborze- bo napewno one zadecyduja o wyborze.

niezły
20-06-2007, 20:59
Rozumiem że jesteś jeszcze na etapie budowy domu i przed tynkami i wylewkami
Na tym etapie nie ma znaczenia jakiej firmy będzie ten odkurzacz ale rzeczą ważną jest aby sama instalacja była wykonana z rur białych ponieważ do takiej instalacji będzie pasować większość gniazdek Nie polecam instalacji z rur niebieskich (Borysowski) ponieważ do tej instalacji pasują tylko ich własne gniazda a wybór jest bardzo ograniczony Jeżeli chodzi o samą jednostkę centralną to wybór też jest spory wszystkie czymś się różnią zarówno funkcją jak i ceną
Osobiście radzę wybrać coś ze znanych i popularnych marek takich jak Beam czy też Husky każda z tych firm posiada własną sieć instalatorów
Poszukaj trochę w moich wypowiedziach na temat odkurzaczy napisałem na tym Forum całkiem sporo


http://mendrycki.pl/index.php?page=galeria&galeria=odkurzacze+centralne

alla&martinek
21-06-2007, 13:01
wielkie dzieki
probowalam szukac- ale wyszukiwarka w muratorze jakos kiepsko wyszukuje i dzieli te tematy
albo ja sie kiepsko z nia obsluguje :cry: i nie potrafie wynalezc dlatego zalozylam nowy temta- spodziewam sie ze to juz taki 1000czny
:oops:
ale dzieki za wskazowki- jesli dysponujesz jakimis linkami gdzie ten temat byl poruszany to tez bede wdzieczna
pozdrawiam
i dzieki za podane firmy i ten link:)

Włodek W.
11-07-2007, 23:43
stuk
To własnie te akcesoria nawalają (jednostkę też zabierał do firmy) :-?
Borysowskiego nie polecam już piąty raz wołam serwis .ciągle coś wysiada takie duperele .Zawsze kiedy jest najbardziej potrzebny :evil:
Sewisant ma tyle pracy, że niewie kiedy przyjdzie i jeszcze trzeba przypominać że się umówił :) :evil:

Sloneczko
11-07-2007, 23:52
Podobno nie są najtańsi, ale podobno są najlepsi: http://www.husky.pl/

Wykonują niezobowiązująco bezpłatny projekt wstępny całej instalacji, na podstawie przesłanego mailem projektu domu.

Sam projekt otrzymałam już pocztą, w eleganckiej teczuszce z płytą cd.

I nie będę już rozglądać się za inną firmą :)

Włodek W.
12-07-2007, 00:04
Słoneczko
To jest dobry wybór 8) .Lepszy od mojego :evil: :evil:

Sloneczko
12-07-2007, 00:59
Włodek, a nie możesz po prostu zareklamować całego osprzętu i zwrócić go producentowi? Skoro tyle razy się już psuł?

I wtedy zainstalujesz sobie Husky`ego :)

Zapytaj w Federacji Konsumentów, czy by Ci nie pomogli w tej sprawie: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/

ocia79
12-07-2007, 07:34
sloneczko dzieki za info -juz wyslalam do nich maila o wykonanie wstepnego projektu. :D

Lidka i Janusz
12-07-2007, 07:59
Mamy instalacje zamontowaną w wylewkach. Jeszcze nie wiem jak działa, ale myślę że to dobre rozwiązanie dla mnie( chociąż pomysł męża).

Włodek W.
12-07-2007, 19:11
Właśnie dziś miał być i sie nie wyrobi ,będzie jutro :evil:
A ja nie mam czym odkurzyć :cry:
Nie ma to jak ,,dobry serwis" :evil: :cry:

hubik
26-07-2007, 11:09
Mam problem z wyborem odkurzacza centralnego. Mam kilka ofert ceny porównywalne. Proszę o opinie. Najblardziej odpowiada mi oferta firmy FAWAS Duo Vac.

Bigbeat
26-07-2007, 11:17
Beam - najlepszy (chyba) kompromis między jakością i ceną
Husky - mercedes (dla tych, którzy chcą mieć najlepszy bez względu na kasę)

hubik
26-07-2007, 11:27
a jakieś opinie o Fawas Duo VAC co do jakości.

niezły
26-07-2007, 20:58
hubik

a jakieś opinie o Fawas Duo VAC co do jakości.



tez dobry



Bigbeat
Husky - mercedes (dla tych, którzy chcą mieć najlepszy bez względu na kasę)



bez przesady

Rezi
26-07-2007, 21:22
Dissan

Kris2222
26-07-2007, 21:42
Ja mam Disana ,

Edybre
26-07-2007, 22:54
Własnie mnie dzisiaj spotkał szok, kiedy zobaczyłam niebieskie rury od odkurzacza. Bardzo się zdziwiłam, bo zawsze słyszałam o białych. Teraz czytam, że do tego tylko borysowski. Nie chcę!!! Miałam już wybranego Beama. I co teraz? Czy mogę do tych rur dać puszki do instalacji gniazd beama? Czy się da? POMOCY!!! Jutro wylewka, więc rur już nie zmienię.

lagerfeld
27-07-2007, 10:31
Miałam już wybranego Beama. I co teraz? Czy mogę do tych rur dać puszki do instalacji gniazd beama? Czy się da? POMOCY!!! Jutro wylewka, więc rur już nie zmienię.
tak jak widzę (także po swoim przykładzie) jest to jeden z bardzo często powtarzających się błędów inwestorskich. ja miałem wybranego huskiego a hudraulicy położyli mi niebieskie rury borysowskiego twierdząc, że 1) są bardziej wytrzymałe na pęknięcia niż husky, 2) ich końcówki są uniwersalne i pasują do wszystkich firm.
co do 1) - to nie mam doświadczeń bo założyłem niebieskie rury 8)
co do 2) - kłamstwo - rury borysowskiego pasują jedynie do jego osprzętu. chyba sonika z forum miała podobnie jak ja i skuwała tynki przy końcówkach aby założyć gniazdka husky. u mnie gniazdka są borysowskiego (nie chciałem kuć :wink: ) więc osprzęt też taki będzie, ale zastanawiam się nad jednostką husky - niezły z forum pisał gdzieś, że jednostkę innej firmy można spokojnie założyć.

kasiola
28-07-2007, 18:38
MaM BEAEM-a ale jeszcze nie użytkuję bo nie mieszkam.Może ktoś napiszę coś o jakosci .bo nie mam pojęcia - ktoś nam ta firmę polecił. Już nie zmienię ,ale może ktoś się pod\zieli doświadczeniami?

P.s. Jedno jest pewne, ekipka ,która go montowała to była JEDYNA solidna ekipa na mojej budowie. Przyszli, zamontowali ( w miedzyczasie podsunęli ciekawe rozwiązania) ,posprzątali .skasowali i odeszli. Chciałabym ,żeby tak wszyscy...[/i]

Robin2
28-07-2007, 20:50
Hmm... Kasiola, ja chyba miałem więcej szczęścia do ekip bo u mnie tylko jedna (instalatorzy CO) wypadła nieco bladziej niż inni a i to raczej nie z powodu zaniedbań ale chęci zrobienia więcej niż ja w danym momencie planowałem.

Co do odkurzacza- założyłem rury Borysowskiego i po Waszych komentarzach zastanawiam się, czy jeszcze nie zmienić gniazd na inne?

A może znacie kogoś, kto uzytkuje Borysowskiego i w odróżnieniu od Włodka ma pozytywne doświadczenia?

Pozdrawiam z Podlasia.
Robin

ewkaImarek
29-07-2007, 14:46
Ostatnio pojawił się pomysł by w naszym domku zainstalować odkurzacz centralny, bo będzie to wygodniejsze i chyba bardziej higieniczne rozwiązanie, a że dom ma 400m więc jest co odkurzać. Problem tkwi jednak w tym, ze dom jest już wykończony (w dużej części, a to co zostało to łazienka i pokoje) i nie bardzo wyobrażam sobie jak mogłoby wyglądać technicznie założenie centralnego odkurzacza. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tej kwestii?

Edybre
29-07-2007, 16:17
Miałam już wybranego Beama. I co teraz? Czy mogę do tych rur dać puszki do instalacji gniazd beama? Czy się da? POMOCY!!! Jutro wylewka, więc rur już nie zmienię.
tak jak widzę (także po swoim przykładzie) jest to jeden z bardzo często powtarzających się błędów inwestorskich. ja miałem wybranego huskiego a hudraulicy położyli mi niebieskie rury borysowskiego twierdząc, że 1) są bardziej wytrzymałe na pęknięcia niż husky, 2) ich końcówki są uniwersalne i pasują do wszystkich firm.
co do 1) - to nie mam doświadczeń bo założyłem niebieskie rury 8)
co do 2) - kłamstwo - rury borysowskiego pasują jedynie do jego osprzętu. chyba sonika z forum miała podobnie jak ja i skuwała tynki przy końcówkach aby założyć gniazdka husky. u mnie gniazdka są borysowskiego (nie chciałem kuć :wink: ) więc osprzęt też taki będzie, ale zastanawiam się nad jednostką husky - niezły z forum pisał gdzieś, że jednostkę innej firmy można spokojnie założyć.

Najgorsze, że nie jest to błąd inwestorski tylko taki wybór instalatora bez uzgodnienia z nami. Instalator ma mi przedstawic konkretną ofertę na borysowskiego i wtedy zdecyduję - ale raczej zmienię gniazda, bo wątpie aby znalazł mi coś ok 2000 (a za tyle mam beama z całym osprzętem). Borysowski ma chyba droższe jednostki - orientuje się ktoś w cenach?

Kulin
29-07-2007, 16:30
EwkaiMarek wszystko da się zrobić, tylko jakim kosztem... Rury najlepiej kłaść przed wylewkami, może być po tynkach, bo tyle zawsze można zatynować. Ja ułozyłem instalację prze tynkami i wylewką i teraz mam problem z trzema gniazdkami, troche odstaja od ściany.
Co to waszego pomysłu to trochę późno zapadła u was decyzja na OC. Ale zawsze można skuś trochę wylewki i wcisnąć tam rurę, potem ładnie zalać. Tylko że jest to duuuużo wiecej pracy i pieniędzy. Ale nie ma chyba rzeczy niemożliwych. Ja u siebie zakładałem instalację sam, żonka nie chciała OC, a teraz okazało się że dostała uczulenia na roztocza, w nowym domku teraz przyda się taki odkurzacz, a była jemu przeciwna.

Sloneczko
04-10-2007, 22:26
Czy ktoś zakładał odkurzacz centralny z tej firmy? http://www.sach.pl/

jacekp71
07-10-2007, 15:54
Czy możecie służyc radą? Jaką moc wybrac, jaki osprzęt?
Mamy 6 gniazd w całym mieszkaniu i szufelkę w kuchni... I nie wiem co dalej...

rowniez mam 6 gniazd (5 w domu i jedno w garazu) + 2x szufelka.
ale jednak nie ilosci gniazd ma znaczenie, ale dlugosc instalacji, poniewaz do niej dobiera sie jednostke.
w moim przypadku dziala BEAM 2750.
instalacja + jednostka + akcesoria lux + gniazdka i szufelki = 4800,-

Megi85
12-03-2008, 22:48
Witam.
Jestem w trakcie budowy domku i zastanawiam się nad instalacją centralnego odkurzacza. Czy może ktoś z budujących zdecydował się na instalacje?
Jeśli tak to, czy warto inwestować w odkurzacz centralny?
Kiedy powinnam przeprowadzić instalacje?
Jakie są koszty?
Która firma jest godna polecenia?
Z góry dziękuje za opinie.

ryba7070
13-03-2008, 03:40
Tak, zdecydowalam sie na taka instalacje. Choc moj maz na poczatku nie byl zwolennikiem takiego urzadzenia, zmienil zdanie dosc szybko. Rury zostaly polozone na chudziak (przed dociepleniem poziomym i wylewkami). Za podejscie pod 2ie szufelki i 3 gniazda (2 na poddaszu uzytkowym) a 4te bedzie zamontowane w garazu z odkurzaczem, zaplacilam 1280 zl. Dodam ze to jest cena jedynie za ksztaltki i robocizne, caly osprzet to dodatkowy wydatek uzalezniony od marki i typu odkurzacza. A tu sa spore rozbieznosci, cena zaczynac sie bedzie od ok. 2500 zl.
Mysle ze choc troche bylam pomocna :D
Pozd.

mario1976
13-03-2008, 11:46
Ja się także zdecydowałem. Jestem juz umówiony z fachowcem z Beama. Rurki bedą kładzione po tynkach i przed wylewką. Cena za punkt 200 pln. Do mojego domku wystarczą 3-4 punkty. Punktem jest także miejsce pod montaż jednostki. Myślimy jeszcze nad zamontowaniem zmiotki w kuchni. Także koszt na dzień dobry to 800-1000 pln. A jednostkę i oprzyrządowanie można dokupić jak nadejdą lepsze finansowo czasy czyli nawet za kilka lat.

Wydaje mi się, że koszt niewielki w stosunku do całości inwestycji. Robiłem rozeznanie wsród osób mających takie cudo. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Megi85
14-03-2008, 13:15
Dzięki za opinie. Ja też dzwoniłam do firmy beam w Łodzi i tam za 3 gniazda i zmotke z montazem tak wstepnie mi powiedzieli, ze to bedzie 800 zł.
ryba7070 a jakiej firmy macie odkurzacz centralny?

piotrulex
14-03-2008, 13:47
my sobie zrobilismy 3 gniazda i 1 szufelke w kuchni. calosc czesci bez finalnych gniazdek wyszla nas kolo 100zl (sto) a polozylismy sobie sami w jeden wolny dzionek bo to straszliwie prosta robota :wink:

jeszcze w nowym domu nie uzywamy ale majac w obecnym stwierdzam ze bardzo warto. nie jest drogie. jest ciche, nie ma nieprzyjemnych zapachow i sama rura jest bardzo mobilna :wink:

Megi85
17-03-2008, 14:39
Czy ktoś może słyszał coś o firmie FAWAS lub Husky(Tytan) zajmujących się centralnymi odkurzaczami?

czaguz
15-10-2008, 13:04
Witam, jak w temacie, ma ktos moze doswiadczenie z powyzszymi odkurzaczami?
Dostalem oferte od firmy instalujacej AEROVACA ( S1570 + tłumik i wyrzutnia+ 2x gniazda i zetsaw sprzatajacy) za wszystko z montazem w granicach 2500 zł brutto. Od beama nie moge sie doczekac kontaktu. Moze jakies pomocne wskazówki?

Bigbeat
15-10-2008, 13:33
Mam Beam-a, wszystko OK, żadnych problemów.

czaguz
15-10-2008, 14:31
A jaki masz model, ile gniazdek moze cos wiecej?

Bigbeat
15-10-2008, 15:14
Beam 5250
Dom 160m2
Jedno gniazdo + 2 szufelki na parterze (+ jedno w odkurzaczu, który wisi w garażu), 2 gniazda na piętrze.

Lookita
15-10-2008, 19:12
u mnie Beam dziala od 3-4 tyg.Mam 3 gniazdka,szufelke w kuchni,wzialem model wiekszy niz dedykowany,sam zamontowalem jednostke,reszte firma,calosc 4500....

zetka
15-10-2008, 19:41
Też mam beam'a (model sc375) Na dole 1 gniazdo zwykłe, szufelka podszafkowa w kuchni i gniazdo/szufelka w wiatrołapie, na piętrze 1 gniazdo. Polecam kupić z wężem aspira bo jako jedyny ma w rączce możliwość regulacji siły ssania a odkurzacz ma tak mocny ciąg że przy ustawieniu na maxa niewygodnie odkurza się dywany. Dodatkowo jak kupisz z zestawem aspira dostajesz w promocji darmowy zestaw garażowy akcesoriów gratis (niestety wersja standard ale lepsze to niż nic) :)

Lookita
15-10-2008, 19:56
wiemy,wiemy,mamy :-)

zetka
15-10-2008, 20:01
A ja się na darmowy zestaw nie załapałam :( Za bardzo się pospieszyłam z kupnem ;)

czaguz
16-10-2008, 06:48
A o tym AeroVac`u ktos cos wie? Czy to moze byc jakas lipa? Tylko jedna firma mi zaproponowala cos takiego.

us
16-10-2008, 11:10
Mam beam'a z zestawem garażowym i separatorem (promocja do końca października) spisuje się rewelacyjnie.

czaguz
16-10-2008, 12:44
Us a jaki symbol masz tego beama dokladnie ile gniazdek? Kto Ci montowal?

g_cz
16-10-2008, 12:48
Witam wszytkich.
Ja troche z innej beczki - jak długi macie wąż do odkurzacza? Czy 10-11 m jest wygodny czy lepsza jest większa ilość gniazdek i przepinanie podczas sprzatania. Poradźcie proszę co lepsze!!!
Gosia

jewrioszka
28-10-2008, 06:46
Są rury antyelektrostatyczne i trochę tańsze zwykłe z PVC. Zgadnijcie, do któtego "klei się" kurz i które oszczędny Polak często wybiera :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Bartt dnia 2003-05-05 16:31 ]</font>

Zajmuję się systemami centralnego odkurzania i zapewniam niema takich rur. Jedynym wyjątkiem sa rury używane na ekspozycjach (transparentne) z poliwęglanu.

Jeśli wam instalator wciska taki kit to skrobnijcie tą antystatyczną rura po styropianie.
Nie znaczy to jednak że można je zastąpić rurami od kanalizacji. Różnica leży w ich gładkości oraz dopasowaniu. Rury kanalizacyjne na miejscu łączenia nie tworzą gładkiej powierzchni.

robertouno
20-12-2008, 22:03
zastanawiam się i chciałbym was się poradzić jakiej firmy są sprawdzone ,jestem na etapie stanu surowego bez wylewek na razie chcę tylkop rozprowadzić instalację rur ile to może kosztować?

jacekp71
21-12-2008, 00:41
ajajaj .... poszukac na forum sie nie chce ? ;-)

podstawowa instalacje wykonasz sobie za kilkaset zlotych (rury, kolanka, przewody),
jednostke centralna - jej moc - dobierzesz do dlugosci instalacji,

z marek polecam husky i beam (taki uzytkuje),

genesis
30-12-2008, 13:28
Słyszałem że Husky to mercedes, ale b. drogi.
Osobiście użytkuję Beam, 180 m2 obsługuję z 3 gniazdek - jestem b. zadowolony. Kupiłem go w promocji z wężem na przełącznik za jakieś 2300 + separator gratis. Jakbyś się zdecydował na tę markę to weż model na który jest gwarancja 5 lat (jest w nim lepszy silnik - nie pamiętam już szczegółów), wydajność dobierz do najodleglejszego gniazdka + wąż trzeba uwzględnić. Jak wejdziesz na stronę tego producenta, to z łatwością dobierzesz coś dla siebie.
Acha, na co zdecydowanie namawiam - koniecznie z rurkami ułóż przewody elektr. by móc używać wariant węża z przełącznikiem w rączce - to spora wygoda. Jak co mogę podpowiedzieć parę rzeczy (sam sobie robiłem instalację, bardzo prosta sprawa, trzeba tylko przestrzegać pewnych zasad).

kozikpl
30-12-2008, 15:13
bardzo prosta sprawa, trzeba tylko przestrzegać pewnych zasad

czy jakieś szczególne zasady? :)

czaguz
30-12-2008, 15:55
A ja uzywam VacuMaid. Hmm wydawalo mi sie ze tylko Beam ( Husky`ego nie mialem mozliwosci obejrzec) bedzie odpowiedni bo czesto bywalem u znajomych ktorzy maja taki sprzet. Jednak kiedy probowalem sie skontaktowac z przedstawicielami handlowymi Beam`a w moim regionie ( mazowsze - Płock ) krew mnie zalala. Nikt nie odpowiadal nawet z Warszawy. Wiec dalem sobie spokoj, pomyslalem co mogloby sie stac w razie awarii. Kupilem Vacu Maida i jest ok ( po porowaniu z praca Beama to samo) Parametry identyczne, 5 lat gwaranacji. Cena nizsza ale uzytkujemy go dopiero 4 miesiace wiec zobaczymy co dalej.

frykow
30-12-2008, 15:55
czy jakieś szczególne zasady? :)
Bardzo szczególne. 8) Poczytaj to:

http://beam.pl/admin/pliki/plik_zapisz.php?plik=47

genesis
30-12-2008, 17:04
A ja uzywam VacuMaid. Hmm wydawalo mi sie ze tylko Beam ( Husky`ego nie mialem mozliwosci obejrzec) bedzie odpowiedni bo czesto bywalem u znajomych ktorzy maja taki sprzet. Jednak kiedy probowalem sie skontaktowac z przedstawicielami handlowymi Beam`a w moim regionie ( mazowsze - Płock ) krew mnie zalala. Nikt nie odpowiadal nawet z Warszawy. Wiec dalem sobie spokoj, pomyslalem co mogloby sie stac w razie awarii. Kupilem Vacu Maida i jest ok ( po porowaniu z praca Beama to samo) Parametry identyczne, 5 lat gwaranacji. Cena nizsza ale uzytkujemy go dopiero 4 miesiace wiec zobaczymy co dalej.

Masz rację z tym serwisem, swój odkurzacz kupiłem w sklepie internetowym ze Szczecina - przesyłka ok. w terminie, sprawnie. Ale jak chciałem wymienić wąż na krótszy względnie skrócić go - to zero odzewu :evil:
Chociaż może nie ma co uogólniać - jest dobry sklep w Poznaniu, niedaleko targów - tam kupowałem rurki instalację i gniazdka - b. rzetelna i fachowa obsługa. Jednostka centralna była u nich droższa jakieś 300 zł (nie było promocji). Jak widać zawsze coś za coś.. :)

Zołza
01-11-2009, 22:24
wiem ze temat już wieolokrotnie opisany

ale znalazłam coś takiego

http://www.beam.pl/?strona=sklep&isbn=1167658200

i się zastanawiam czy warto

co sądzicie?

wosk96
02-11-2009, 00:43
Sądząc po wyglądzie i parametrach to taka superuproszczona wersja (chodzi o jednostkę, bo akcesoria to standard) - wygląd beczki i mała moc oraz krótki rurociąg (16 m). Ale za to cena superatrakcyjna. Warto jeśli nie będziesz pokonywał rurą kilku kondygnacji i upchniesz jednostke nie za daleko gniazd. U mnie gniazda są w piwnicy (i tam jednostka) + na parterze i poddaszu, więc jednostka 1650W i ssie dobrze, również przez separator popiół z kominka.
Ale, ale...jest dopisek - chwilowo brak. Obawiam się, że promocja długo nie potrwa :wink:

farida
06-01-2010, 10:08
Witam.
Wiekszosc oferowanych odkurzaczy to kompakty.Instalator proponuje nam split,bo: zwierzeta,bo wlosy ,bo zapchane kłakami worki, etc .
Czy ktos wie,jak to wyglada w praktyce? Czy rzeczywiscie wlosy i siersc tak bardzo komplikuja uzytkowanie odkurzacza kompaktowego?
Prosze o opinie.

out
06-01-2010, 14:27
a czym się różni jeden od drugiego ?

kaltam
06-01-2010, 14:39
Rozumiem że kompakt to zespolone urządzenie. Jeżeli tak to takie mam od 6 lat (producent: Smart - USA) i mam psa rasy bokser (sierść) i z odkurzacza (instalacji) jest bardzo zadowolony. Z suki zresztą też.

out
06-01-2010, 14:44
a co można oddzielić w odkurzaczu ? filtr ?

zbigmor
06-01-2010, 14:46
a co można oddzielić w odkurzaczu ? filtr ?

Widać np. na załączonym schemacie:
http://www.allegro.pl/item857297212_odkurzacz_centralny_vacumaid1570_spl it_z_montazem.html

AgulciA83
06-01-2010, 15:08
A jaki to ma wpływ na pracę OC ?
tylko wygodniejsze rozmieszczenie ?

kaltam
06-01-2010, 18:37
Na początek to połóż instalację (rury bez gniazdek + kabelek do sterowania z rękojeści) i zaplanuj gniazdka i miejsce na jednostkę centralną. Nie słuchaj głupot że tylko takie rury itp. Kup rury i złączki (trójniki, kolanka i co ci będzie trzeba) tam gdzie taniej (u sprzedawcy odkurzaczy centralnych). Zdecydujesz potem jaka jednostka centralna. Znam takich co mają ułożone zwykłe rury pcv fi=50mm i też im to chodzi już bez awarii 10 lat - niby ich (tych od odkurzaczy) rury są lepsze bo się nie elektryzują i inny PR.
Gdybyś nie wiedział jak to w internecie na stronach producentów są dokładne opisy. Wierz mi nie ma nic prostszego niż instalacja centralnego odkurzacza.

farida
07-01-2010, 09:16
a czym się różni jeden od drugiego ?

http://aerovac.pl/kompaktczysplit.html
To jest SPLIT .Popatrz na inne dzialy .Tam jest wyjasnienie,jak dziala kompakt. To poprostu urzadzenie w ktorym i zbiornik na smieci i silnik i filtry sa w jednym ,powiedzmy,opakowaniu.

Bardzo bym chciala pominac w tym watku kwestie instalacji itp,bo o tym juz jest sporo na forum. Moze skupmy sie raczej wlasnie na samej jednostce :) .

Podobno problemem sa dluzsze wlosy,i siersc raczej zwierzat dlugowlosych.Bokser to raczej male,klujace igielki :) .
Na folderach i reklamowkach-wiadomo-wszystko extra.A praktyka? Moze ktos jeszcze se podzieli doswiadczeniem?

mr6319
04-03-2010, 21:23
Odkurzacz centralny - jakiej firmy zakupić?
Beam, Aerovac, Allegro, Disan, Venton, borysowski & aertecnica, Profi, Husky, Pama-vac, Vacuflo, Sach?
Jakie macie zamontowane w swoich domkach?
Może są jeszcze inne?
PS.
Kolejność zamieszczenia w sondzie zupełnie przypadkowa.

ewadora
21-04-2010, 23:06
Odświeżam temat -też jestem zainteresowana

eco.pierre
21-04-2010, 23:20
Ważniejsze jak dla mnie pytanie jaki kompakt czy split. Są kompakty takie jak split czyli cykloniczne tu tylko niewielka przewaga splita bo ma "większy cyklon" natomiast sa jeszcze odwrócone worki z autopsji mogę powiedzieć porażka. tak wiec IMHO


Split cyklonowy (największy cyklon i filtr do włosów)
Compact cyklonowy
Compact odwrócony worek (spadająca wydajność, kłopotliwe opróżnianie i czyszczenie wnętrza odkurzacza)

137013711372

ewadora
22-04-2010, 21:39
To może ja konkretnie zapytam o taki model:
Linia: Beam Serenity_3.0 LCD Platinum
Siła ssąca (AirWat): 670
Podciśnienie (kPa): 33,5
Wydajność (l/s): 65,0
Moc (Wat): 1750
Pojemność zbiornika(l): 15
System filtracji: cyklon, samooczyszczający się filtr GORE®
Poziom hałasu (dB): 63
Gniazdo ssące w obudowie: tak
Zbiornik antybakteryjny: tak
Antywibracyjny system mocowania: tak
System Atlis: tak
Średnica(cm): 28
Wysokość (cm): 100,5
Gwarancja: 5 lat
Może być?
Niepokoi mnie tylko pojemność zbiornika na śmiecie - czy nie za mało?

danielw
04-05-2010, 20:33
Odświeżam stary już temat.
Czy moglibyście ocenić zamieszczony poniżej „projekt” instalacji centralnego odkurzacza?
W salonie przy kominku 1 szufelka (czy gniazdko też się przydaje?)
W holu 1 szufelka (ze względu na bliskość wiatrołapu, kuchni i holl uważam że lepiej je umieścić w holu i blisko kuchni niż w samej kuchni pod cokołem mebli, ta szufelka w holu obsłuży 3 pomieszczenia, ale może macie inne zdanie?)
W holu, centralne miejsce domu 1 gniazdo. Rura 9mb powinna objąć zasiegiem wszystkie miejca w budynku na parterze.
Z gniazdka w holu pion na poddasze i tam w korytarzu zintegrowane gniazdko+szufelka (w centralnym miejscu poddasza)
Jednostka centralna w garażu, wyrzut z dala (6m) od czerpni powietrza wentylacji mechanicznej. Dodatkowe gniazdko techniczne w garażu przy jednostce do odkurzania w samochodzie.
Jedyny mankament tych rozwiązań to pewna widoczność gniazd i szufelek.
Jakie są zasady ich „ukrywania” ?
http://images47.fotosik.pl/290/0e87e94b564ea619med.jpg (http://www.fotosik.pl)
i link do zdjecia wyższej rozdzielczości
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0e87e94b564ea619.html

jacekaqua
04-05-2010, 22:00
napewno szufelka w kuchni ,do kominka i tak zastosujesz seperator-wystarczy gniazdo w obrębie 9mb

mp_krk
05-05-2010, 12:55
Odświeżam stary już temat.
Czy moglibyście ocenić zamieszczony poniżej „projekt” instalacji centralnego ogrzewania?
W salonie przy kominku 1 szufelka (czy gniazdko też się przydaje?)
W holu 1 szufelka (ze względu na bliskość wiatrołapu, kuchni i holl uważam że lepiej je umieścić w holu i blisko kuchni niż w samej kuchni pod cokołem mebli, ta szufelka w holu obsłuży 3 pomieszczenia, ale może macie inne zdanie?)
W holu, centralne miejsce domu 1 gniazdo. Rura 9mb powinna objąć zasiegiem wszystkie miejca w budynku na parterze.
Z gniazdka w holu pion na poddasze i tam w korytarzu zintegrowane gniazdko+szufelka (w centralnym miejscu poddasza)
Jednostka centralna w garażu, wyrzut z dala (6m) od czerpni powietrza wentylacji mechanicznej. Dodatkowe gniazdko techniczne w garażu przy jednostce do odkurzania w samochodzie.
Jedyny mankament tych rozwiązań to pewna widoczność gniazd i szufelek.
Jakie są zasady ich „ukrywania” ?
http://images47.fotosik.pl/290/0e87e94b564ea619med.jpg (http://www.fotosik.pl)
i link do zdjecia wyższej rozdzielczości
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0e87e94b564ea619.html

Też od pewnego czasu rozmyślam nad rozmieszczeniem instalacji centralnego odkurzacza. Opierając się na zasięgu 9m po okregu weź pod uwagę tylko załamania spowodowane ścianami etc ale z tego co widzę u Ciebie nie powinno być problemu.

Co do szufelki przy kominku to wydaje mi się zbędna, jak napisal Jacek i tak będziesz do jego czyszczenia używał separatora.

Jeśli jesteś już zdecydowany na jakiś konkretny model jednostki to sprawdź czy nie ma wbudowanego w sobie gniazda jak np. Beam - wtedy zawsze możesz zaoszczędzić parę złotych (choć niewiele;))

Widoczność gniazd i szufelek...myślę że przy takim szerokim wyborze różnego rodzaju kolorów, wzorów nie bedzie problemu z "ukryciem" gniazd; poza tym gniazdka, wyłaczniki elrktryczne też mamy widoczne w domach i nikt strasznie nie narzeka:):):)

Vafel
12-07-2010, 13:34
Czy można zamontować gniazdo odkurzacza (nie szufelkę) w cokole szafki kuchennej?

meganik
15-07-2010, 15:22
Od jakiegoś już czasu używam odkurzacza centralnego Drainvac Cyclonik i jestem z niego bardzo zadowolony. Mogę odkurzać zarówno ciała stałe jak i wodę bez użycia dodatkowego separatora. Przydaje się to także w zimie, gdyż mam możliwość zbierania błota pośniegowego z moich dywaników w aucie i innych mokrych zanieczyszczeń. Jest to odkurzacz produkcji kanadyjskiej, który jak widziałem w rankingach w USA i Kanadzie bije wiele innych marek na głowę...

panfotograf
28-07-2010, 07:03
:welcome:
Jakie macie odkurzacze i czy wszystko u Was działa.
Kanały już mam, teraz szukam jednostki centralnej i osprzętu - polećcie coś

Vafel
28-07-2010, 09:51
Ja kupiłem odkurzacz centralny Profi. Wczoraj przywieźli. Wygląda przyzwoicie. Jeszcze nie zamontowany, więc nie wiem jak działa, ale jak już uruchomię to się podzielę wrażeniami.

mp_krk
28-07-2010, 10:30
Vafel,
instalację robiłeś sam? Jeśli firma, możesz polecić?

Vafel
28-07-2010, 11:32
Instalaje robiłem sam. Bułka z masłem nawet dla takiego amatora jak ja. Rury i kształtki kupowałem w BIMIE na Klimeckiego. Można się z nimi dogadać, że kupujesz więcej kształtek niż Ci potrzeba, a potem oddasz to, co Ci zostanie (przydaje się to, bo bierzesz sobie więcej kolanek, trójników itp. i na miejscu decydujesz jak poprowadzić instalację).
Ja mam jedno gniazdo do odkurzacza w korytarzu i 9-metrowy wąż sięga mi wszędzie w domu. Oprócz tego mam poprowadzoną rurkę do szufelek przy drzwiach wejściowych i w kuchni, ale zastanawiam się czy w kuchni nie zrobić jeszcze jednego gniazda (byłoby tak jak szufelka w cokole szafek kuchennych). Wtedy kupiłbym sobie krótki wąż (np. 2 metry) i bez problemu mógłbym posprzątać kuchnię w razie potrzeby nie wyciągając dużego węża.

Chociaż szczerze mówiąc ten 9-metrowy wąż nie jest wcale taki wielki i nieporęczny. Spodziewałem się, że będzie dużo gorzej.

panfotograf
29-07-2010, 07:31
:welcome:Próbowałem reanimować stary wątek, ale może tutaj się uda.
Kanały już mam, teraz szukam jednostki centralnej i osprzętu.
Jakie odkurzacze macie u siebie, jak działają i czy jesteście zadowoleni

Piotr G
29-07-2010, 18:32
disan - u mnie i klientów bez zastrzeżeń od paru lat

Piotr

panfotograf
11-08-2010, 08:17
Nikt inny nie ma odkurzacza centralnego?:eek:

Vafel
11-08-2010, 08:51
Ja kupiłem Profi, ale jeszcze nie odkurzam, więc nie bardzo mogę polecić...

niezły
04-09-2010, 15:43
Beam

RAPczyn
09-09-2010, 15:04
Albo Venton

cieszynianka
15-09-2010, 22:03
Beam :wiggle:
Zadowoleni :wave::wave::wave:

mtsw466
22-02-2011, 21:27
Witam, mam pytanie dot. odkurzacza centralnego. Chce zakupić takowy ale nie chce wydawać kasy na niepotrzebne wodotryski. Jaki model polecacie? Chcę żeby odkurzacz był po prostu odkurzaczem za rozsądną kasę. Mamy trzy gniazdka w tym szufelkę.

coulignon
22-02-2011, 21:29
Odkurzacz marki Profi. Mam i sobie chwale. Zobacz na allegro.

TomiAyomi
22-02-2011, 21:30
http://www.dominujacesystemy.pl/
mam i polecam

mtsw466
22-02-2011, 22:43
A który model Profi tak wychwalasz:)?

coulignon
23-02-2011, 05:22
A który model Profi tak wychwalasz:)?

mam model 30.1 na worki. Ciągnie jak hmmmm... Ciężko porównać:yes: Worki wymieniam raz na pół roku.
Nie podobał mi się ich zestaw sprzatający i kupiłem aerovaca. Ale sam odkurzacz jest bardzo ok.

pirawawa
23-02-2011, 05:37
Witam
Możecie napisać jakie są zalety odkurzacza centralnego nad tradycyjnym? Jakie są dziś koszty instalacji i odkurzacza?

k62
23-02-2011, 07:25
Zalety:
http://muratordom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/bez-kurzu-i-halasu,119_2152.html?cat=119

Wpisz w wyszukiwarkę "odkurzacz centralny" +zalety
Wynik
http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&biw=1276&bih=755&q=%22odkurzacz+centralny%22+%2Bzalety&rlz=1R2ADSA_plPL403&aq=f&aqi=&aql=&oq=&fp=37062895e8c7ccfb

Na forum
site:forum.muratordom.pl "odkurzacz centralny"

radams
23-02-2011, 08:03
mam model 30.1 na worki. Ciągnie jak hmmmm... Ciężko porównać:yes: Worki wymieniam raz na pół roku.
Nie podobał mi się ich zestaw sprzatający i kupiłem aerovaca. Ale sam odkurzacz jest bardzo ok.

Potwierdzam, odkurzacz super, bardzo dobra alternatywa dla o wiele droższego Beama. Mam i sobie chwalę.

skibusia
19-05-2011, 19:29
Chciałam się zapytać, czy ktoś użytkuje Sach'a lub TQ coś tam? Jak to się ma do Beam'a?

ollxd
11-08-2011, 20:33
Polecam automatyczny odkurzacz firmy RoboJet. Kupiłam i jestem baaardzo zadowolona :) Wiadomo, że odkurzanie bywa uciążliwe (ból pleców itd), odkurzacz robi to za mnie, a ja w tym czasie mogę zająć się innymi pracami domowymi. Mam go już drugi rok i nie było żadnych awarii, dlatego uważam,że cena za niego jest w sam raz.

katka
06-09-2011, 21:30
Czekam na opinie posiadaczy i użytkowników odkurzaczy centralnych, jakie macie, czy jesteście zadowoleni czy nie? Czy się psują? Czekam również na wskazówki fachowców w tej dziedzinie. Zapraszam do dyskusji nad wyższością jednej marki nad drugą ;-).

saraha
07-09-2011, 21:15
No właśnie. Oto jest pytanie... Wszędzie wszyscy piszą tylko Beam, Beam... a nam na przykład instalator oferuje VacuMaid. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z odkurzaczem tej firmy?

photos
08-09-2011, 08:25
Ja np Beama kupiłem taniej niz oferowano mi VacuMaid. Stąd taki wybór

katka
09-09-2011, 11:33
No właśnie Beama bym nie chciała. Niestety, ale słyszałam nie najlepsze opinie od użytkowników. Dość dużo awarii. Cena dla mnie nie jest priorytetem, szukam najlepszego odkurzacza, oczywiście nie w kosmicznej cenie ;-).
Nadal czekam na Wasze opinie.

photos
10-09-2011, 19:58
no ja zupelnie odwrotnie slyszalem i tez cena nie byla priorytetem...dlatedo wzialem Beama :)

basbur
19-09-2011, 11:53
ja mam Borysowskiego, używam od maja i póki co bardzo sobie chwalę.

EdMa
20-09-2011, 11:58
Witam, stoję przed wyborem JC - pod uwagę biorę dwie firmy jak w temacie, będę wdzięczna za rzeczowe opinie.

photos
20-09-2011, 14:45
Myślę że źle zadajesz pytanie. Pytając w ten sposób od razu kierujesz je tylko do handlowców, co oni polecają, a to jest kwestia względna, bo sprzedawca zawsze poleca to co ma w ofercie, a czasem to na czym może lepiej zarobić. Jeżeli na takich opiniach Ci zależy to proszę bardzo. Jeśli natomiast chcesz skierować pytanie do użytkowników to zapytaj z osobna. Czyli co sądzą użytkownicy Vacu o swoim odkurzaczu i Ventom. Wiadomo ze każdy swoje chwali i będzie tłumaczył swój wybór w najkorzystniejszy dla siebie sposób, a to wcale nie oznacza że dla Ciebie również. Mnie by zależało na opinii użytkowników jednego i drugiego odkurzacza, ale opinii technicznej czyli czy się nie psuje, jakie ma rozwiązania i czy się przydają, a także jaka była cena. Mając takie dane można porównać i wybrać. Pytając co masz wybrać nie dostaniesz obiektywnej opinii, odpowiedzi, bo co niby użytkownik Vacumaid może wiedzieć o odkurzaniu Ventom'em

Eliza34
04-11-2011, 11:56
Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale z własnego doświadczenia mogę śmiało polecić odkurzacz centralny Beam. My z mężem kupiliśmy ten model 335 i w naszym małym domku sprawdza się już od 3 lat.

agalind
04-11-2011, 13:04
My zdecydowaliśmy się na Vacuflo ze względu na pozytywne opinie. Dopiero montowaliśmy gniazda, wiec nie powiem jak działa.

coulignon
04-11-2011, 13:11
Ja mam Zelmera (marka PROFI) Zadowlonym jak cholera. I do tego kosztował niecałe 900 zł.

luket
06-11-2011, 10:46
Odnośnie awaryjności Beam`a to użytkujemy odkurzacz centralny tej firmy już ponad 5 lat i nic odpukać się nie zadziało. Także polecam :-).

DeeF
27-11-2011, 22:13
Ja mam Zelmera (marka PROFI) Zadowlonym jak cholera. I do tego kosztował niecałe 900 zł.

coulignon,
napisz coś nt tego Zelmera/Profi - interesuje mnie coś na dł instalacji do 20 m i powierzchnia 200 m2. Czytałem o serii 40.1 co o tym sądzisz?
df

gabrycha 2211
27-11-2011, 23:15
Ja też kupiłam Zelmera i daje radę :)

grawerka
28-11-2011, 14:08
Chciałam się zapytać, czy ktoś użytkuje Sach'a lub TQ coś tam? Jak to się ma do Beam'a?

Ja użytkuję TQD (dawniej Huricane 165). Powiem tak dom 200 m, pies, mały syn i 3 letnie użytkowanie. Zero problemów i wszystko pasuje od zwykłego odkurzacza. A gdyby się popsuł to sobie drugi taki sam kupie bo za cenę np. Beam o podobnych parametrach mam spokojnie 2,5 szt TQD. Co do Sach`a to brak w nim gniazda gospodarczego.

coulignon
28-11-2011, 16:59
coulignon,
napisz coś nt tego Zelmera/Profi - interesuje mnie coś na dł instalacji do 20 m i powierzchnia 200 m2. Czytałem o serii 40.1 co o tym sądzisz?
df

sądzę że nie. To jest tak zwany worek odwrócony - moim zdaniem rozwiązanie najgorsze z mozliwych: musisz wsadzić tam łapę i co jakiś czas ręcznie go wytrzepać. Worek odwrócony to też najszybszy spadek siły ssania w trakcie użytkowania. Nie ma żadnych zalet a wymyślony został po to zeby jakoś odróżnić odkurzacz centralny od zwykłego (opinia importera odkurzaczy marki zaczynającej się na "a":))
Moim zdaniem 30.1 będzie lepszym wyborem.

DeeF
28-11-2011, 21:59
Wiesz,
przy okazji centralnego odkurzacza chciałem się uwolnić od papierowych worków(zawsze kiedy potrzeba to się kończą :( )a ten 30.1 jest na worek.
Przy okazji odkryłem jeszcze ten 31 z fitrem hepa ale to już zupełnie nie znane mi rozwiązanie - wynienia się go jak worek czy czyści?
DF

DeeF
28-11-2011, 22:00
Ja też kupiłam Zelmera i daje radę :)

Jakiego?
Podziel się opinią.
DF

DeeF
28-11-2011, 22:03
Grawerka,
to TQD jest już od trzech lat na rynku? Napisz coś więcej bo dotychczasowe opinie nie są najlepsze. Wszak cena zachęca ale jak ma być tylko na okres gwarancji to dzięki.
DF

coulignon
29-11-2011, 05:07
Wiesz,
przy okazji centralnego odkurzacza chciałem się uwolnić od papierowych worków(zawsze kiedy potrzeba to się kończą :( )a ten 30.1 jest na worek.
Przy okazji odkryłem jeszcze ten 31 z fitrem hepa ale to już zupełnie nie znane mi rozwiązanie - wynienia się go jak worek czy czyści?
DF

Worek odwrócony jest dużo bardziej uciążliwy niż tradycyjny. Worek w 30.1 jest z włókniny - pomimo że odkurzacz jest używany codziennie worki wymieniam raz na pół roku.
Filtr hepa - dziwny pomysł w odkurzaczu który wyrzuca powietrze na zewnątrz.

CityMatic
29-11-2011, 06:02
A co sądzicie o tych włoskich odkurzaczach?
http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki2/images/171011comfortsystem2.jpg
CM012IS

DeeF
25-01-2012, 21:38
W ostateczności kupiłem VacuMaid. Okazało się, że znajomy jest dystrybutorem :).
Chciełem Beam-a bo sugerowałem się gniazdem w obudowie ale to okazało się żadnym problemem. Gniazdo 29 zł i montaż
na rurze dolotowej jest OK.
Dopiero 2 tyg. działa. I jest to cyklon w czystym wydaniu - nie odwrócony worek.
DF

Viga
29-02-2012, 17:53
Podpinam się pod temat. Może jeszcze ktoś zabierze głos w tej sprawie?

robixx78
16-03-2012, 13:40
Czy ktoś użytkuje coś takiego?
http://dominujacesystemy.pl/pl/p/Jednostka-centralna-DrainVac-DF1R10/375

Jak wygląda sprawa po odkurzaniu jakiejś cieczy? Wtedy cała instalacja jest wilgotna....a to chyba nie dobrze...

Cytat ze strony dystrybutora:
"Gdy tylko zechcesz oczyścić swoją instalację, wystarczy dolać nakrętkę wybielacza na bazie chloru do pół wiadra wody/ wymieszać i zassać do systemu. Dzięki temu cała instalacja zostanie idealnie oczyszczona i odkażona!!!"

No będzie odkażona oczyszczona ale i wilgotna.....

Pozdrawiam

Viga
19-03-2012, 11:13
Niestety nie pomogę.

Ja mam pytanie jeszcze o ten nieszczęsny odwrócony worek w Beamie- czy to faktycznie takie upierdliwe?

MichuZLasocic
23-03-2012, 19:44
Witam serdecznie!

Mam problem z wyborem odkurzacza centralnego, u mnie w okolicy dystrybutorzy mają odkurzacze marek TQD, Disan, Duovac, Venton, Borysowski, Beam....Masakra tyle tego że nie wiem co gdzie i jak, a każdy swoje chwali...proszę o wypowiedzi osób użytkujących modele powyższych marek jak się sprawują, najbardziej się skłaniam ku Borysowskiemu bo sprzedawcy się chciało i wytłumaczył wszystko od A do Z, reszcie niezbyt się chciało...poza tym jest spory rozrzut w cenie instalacji, od 600 zł (Borysowski, Venton) do nawet 1500-200zł (Disan), a chcę tylko 4 gniazda + szufelka, instalacja max 25m.

MichuZLasocic
25-03-2012, 18:28
Haaalllooo! Z dezka mi śpieszno, czy ktoś odpowie ?

MichuZLasocic
26-03-2012, 19:50
Hallllooooo! Od 3 dni nikt nie ma czasu odpisać ? Nikt nie ma odkurzaczy powyższych firm ? Beznadzieja...

Pstrokaty
01-04-2012, 23:54
Hallllooooo! Od 3 dni nikt nie ma czasu odpisać ? Nikt nie ma odkurzaczy powyższych firm ? Beznadzieja...

Jako dystrybutor ciężko obiektywnie opisać odkurzacze, jednakże polecam odkurzacze firmy beam, sprzedaje je od około 10 lat, solidna marka, konkretna firma, największa różnorodność części zamiennych jak i akcesorii do użytkowania. Jednakże warto sobie wszystko sprawdzić na stronach poszczególnych producentów odkurzaczy, tam Pan się wszystkiego dowie

koka1
02-04-2012, 08:02
Jako dystrybutor ciężko obiektywnie opisać odkurzacze, jednakże polecam odkurzacze firmy beam, sprzedaje je od około 10 lat, solidna marka, konkretna firma, największa różnorodność części zamiennych jak i akcesorii do użytkowania. Jednakże warto sobie wszystko sprawdzić na stronach poszczególnych producentów odkurzaczy, tam Pan się wszystkiego dowie

Witam!
To i ja poproszę nowego Specjalistę - dystrybutora o pomoc, bowiem w innym wątku jej nie uzyskałam.
Montować będziemy instalację do parterówki o 130 m.kw powierzchni użytkowej. Czytałam w innym wątku rady o "zadziorach" i łagodnym spadku rur i tak też zrobimy. W zasadzie cała instalacja będzie przebiegała w linii prostej, bo dom na kształcie prostokąta. "Rurociąg" - max. 25 mb. Potrzebne będą 4-5 gniazd i 1 szufelka. Zastanawiam się nad odkurzaczem Profi 31. Czy mogę poprosić o sugestię, czy to dobry wybór? Ewentualnie, co w podobnej grupie cenowej zaminenie znajdę?

Pstrokaty
02-04-2012, 09:30
Odkurzacz w zupełności wystarczający, nawet trochę za mocny jak na parterową 130m. powierzchnie. Jeżeli to nie problem to tym lepiej, żadnych spadków ciśnień od gniazda w odkurzaczu po najdalsze gniazdo w domu. Silnik ametek rozbieralny, czyli w razie serwisu koszty nie będą duże. Cena odkurzacza w swoim segmencie najniższa, jednak może to skutkować awaryjnością.

MichuZLasocic
02-04-2012, 09:38
Witam!

Zdecydowałem się na odkurzacz DuoVac bez wyrzutu powietrza na zewnątrz, widziałem Beama z "samoczyszczącym" się workiem i dziękuję bardzo za ten rozpierdziel. Byłem u kilku dystrybutrów różnych marek, jeśli mają do każdego podejście takie jak do mnie to chyba nic nie sprzedają, panu od DuoVac-a chciało się wszystko wytłumaczyć dlatego go biorę.

Pipefighter
04-04-2012, 14:31
Ciężko jest jednoznacznie wskazać ten czy inny model czy markę bo każdy ma nieco inne oczekiwania - analogicznie jak z samochodami. Każdy ma swoje typy i każdy ma racje. Ale jest kilka cech na które warto zwrócić uwagę, jeśli planujemy użytkować jednostkę długo czy też bardzo długo co nie jest wykluczone w przypadku dobrego odkurzacz centralnego, mam tu namyśli eksploatację w okresie ponad 10lat i więcej.
1. Obudowa a zwłaszcza pojemnik na kurz, dobrze jak są ze stali, może nie mają atrakcyjch kształtów ale będą działać bardzo długo. Plastiki po latach mogą się robić kruche, jeśli spadnie i pęknie nam zbiornik na kurz to po 10 latach od produkcji odkurzcza już go nie dokupimy. Najbardziej ryzykowne są przeźroczyste pojemniki na kurz oraz plastikowe klamry mocujące zbiornik na kurz do korpusu urządzenia.
2.Silniki (właściwie zespół silnik-turbina) najlepsze są firmy ......(nie będę pisał żeby nie robić rekalmy), tej które ma większość oferowanych odkurzaczy. Przy czym te produkowane w Meksyku są ponoć lepsze niż produkowane w Europie - na pewno są inne czy lepsze głowy nie dam. Warto by był to silnik typu bypass bo możemy liczyć na znacznie dłuższą żywotność i żeby miał mocne np. dwurzędowe łożyska. Jeśli producent nie podaje jaki silnik jest w ich urządzeniu to może potem niespodzianka.
3. Wszelkie elementy elektroniczne takie jak moduły miękkiego startu, wyswietlacze LCD są nieomalże gwarancją, że między 10 a 20-tym rokiem użytkowania odkurzacz padnie, jeśli nie planujmy tak długiej eksploatacji to można się tym nie przejmować.
4.Warto sprawdzić gdzie był wyprodukowany odkurzacz i jego silnik, kilka marek skrzętnie ukrywa te informacje - ciekawe dlaczego?
5. Głośność im ciszej tym lepiej , tłumik nie zawsze wyciszy na tyle ile byśmy chcieli, ale jak ma być zainstalowany w pomieszczeniu dobrze odseparowanym akustycznie to można nie zwracać uwagi.
6. Parametry i osiągi: wiele firm zawyża je, porównania chyba w takiej sytuacji nie mają sensu, najlepiej sprawdzić jak system funkcjonuje u kogoś w domu na
rzeczywistej instalacji. Zobaczyć jak mocna jest siła ssania, głośność i sposób opróżniania pojemnika na kurz.
7 System filtracji. Jesli wydmuch jest na zewnątrz budynku to niespecjalnie jest się czym przejmować, wystarczy cyklon i odwrócony samoczyszczący worek.
Tyle że samoczyszczące worki też czasem potrafią się zabić, ktoś kto musiał go wyjąć i wyczyścić raczej nie będzie fanem tego rozwiązania.
Upierdliwym rozwiązaniem są wymienne jednorazowe worki z mikrofibry. Trzeba mieć ich zapas i jest to zawsze jakiś koszt ale za to w czysty i przyjemny
sposób opróżniamy zbiornik na kurz (ważne jeśli odkurzacz mamy w pralni czy innym czystym pomieszczeniu gospodarczym). Zawsze po wymianie mamy
niezabity filtr (mocne ssanie w gniazdach). Po głębszym zastanowieniu rozwiązanie z workami nie jest takie złe zwłaszcza że wymienia je się 2-3 razy w roku.
Jeśli wydmuch jest do pomieszczenia to warto sprawdzić jaki poziom filtracji zapewnia nam stosowany worek, filtr.
Teraz pozostaje tylko wybrać najodpowiedniejszy dla swoich potrzeb model.

pastorek23
15-04-2012, 08:33
Witam. Proszę o pomoc w wyborze odkurzacza ... powierzchnia domu to 150 m, gniazdek 4 szt.

Która firma jest pewniejsza Disan czy VacuMaid

Na co mam zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego odkurzacza ?

PABLO-01
24-04-2012, 16:50
Planuję kupno odkurzacza i znajomy polecił mi firmę Columbia Vac. sam ma taki odkurzacz i bardzo sobie chwali - przede wszystkim ze względu na cenę. orientowałem się trochę w temacie i faktycznie silnik AMETEK, stal nierdzewna, serwis w całej Polsce- wygląda całkiem korzystnie. wcześniej myślałem o BEAM ale czytając opinie chyba odejdę od tego pomysłu. w Columbi jestem sceptyczny co do ceny-niby to samo co u konkurencji a wiele tańsze.pytanie gdzie jest haczyk?

AGP
24-04-2012, 18:52
Czyżby reklama? ;-)

miki121
24-04-2012, 21:22
Planuję kupno odkurzacza i znajomy polecił mi firmę Columbia Vac. sam ma taki odkurzacz i bardzo sobie chwali - przede wszystkim ze względu na cenę. orientowałem się trochę w temacie i faktycznie silnik AMETEK, stal nierdzewna, serwis w całej Polsce- wygląda całkiem korzystnie. wcześniej myślałem o BEAM ale czytając opinie chyba odejdę od tego pomysłu. w Columbi jestem sceptyczny co do ceny-niby to samo co u konkurencji a wiele tańsze.pytanie gdzie jest haczyk?

Rozmawiam z Nimi na temat współpracy.
Podoba mi się ich rozsądna cena i dodatkowo normalna ekipa :)
Mam nadzieję że już niedługo wrzucę ich do swojej oferty.
Jeżeli chodzi o inne firmy warte polecenia to myślę o :
- DISAN;
:)

PABLO-01
25-04-2012, 08:35
Czyżby reklama? ;-)

nie, w żadnym przypadku nie reklama. czytając o odkurzaczach centralnych orientowałem się na co zwrócić uwagę itd. i nagle okazuję się że można to mieć jakieś 30% taniej - z jednej strony to zachęca, ale z drugiej budzi obawy i chciałem zasięgnąć opinii użytkowników. Jak wspominałem kolega ma taki odkurzacz-ale ma go dość krótko i wiadomo że każdy chwali swoje.

Pipefighter
25-04-2012, 11:59
COLUMBIAVAC - a kto i gdzie to produkuje? Dystrybutor tym nie chwali. Pewnie w Columbi .... :) A może ktoś wie gdzie to cudo powstaje?

PABLO-01
25-04-2012, 16:13
Wybieram się do sklepu columbi w Katowicach to zapytam i napiszę.

PABLO-01
26-04-2012, 14:40
byłem wczoraj wieczorem w ich sklepie. wygląda to całkiem nieźle i solidnie, mają tam taką pokazową rurę z pleksi z pojemnikiem na wodę-naprawdę mocno ciągnie, nawet ten z silnikiem 1200 co mnie zdziwiło.
co do pochodzenia i produkcji otrzymałem taką odpowiedź. produkt jest z rynku australijskiego-ale nazwa columbia vac to jest nazwa na rynek europejski-tam się to jakoś inaczej nazywa. co do Chińskości produktu to podobno tylko obudowa, silnik ametek- firma podobno amerykańska,ale produkcja z tego co słyszałem o meksyk zahacza. system chłodzenia ebmpapst to chyba niemiecka firma z tego co wiem-zajmująca się wentylacjami. sam odkurzacz fajny a model cv12 fajnie cicho pracuje, mniej mi się podobają akcesoria, ale da się wytrzymać w rurze brakuje klipsa utrzymującego rurę,ale za to cena dobra. bo 330zł to kosztują węże bez włącznika w rączce,a tutaj jest. a ten klips można przeboleć.
w tej cenie i mi jeszcze jakieś gratisy zaproponował facet.
w sumie chyba się skusze, bo wygląda to nieźle.

Pipefighter
26-04-2012, 21:22
Przypuszczam ze Columbiavac to bliźniak TQD, na oko zewnętrznie to samo. Tam też się nie chwalą skąd to jest ale i tak wszyscy wiedzą a tu ktoś mami Australią, .

PABLO-01
27-04-2012, 08:35
Przypuszczam ze Columbiavac to bliźniak TQD, na oko zewnętrznie to samo. Tam też się nie chwalą skąd to jest ale i tak wszyscy wiedzą a tu ktoś mami Australią, .

TQD-też mało znane. no faktycznie jest niewiadoma w temacie samego montażu-ale zapewniano mnie że nie ma tam nigdzie MADE IN CHINA-że montaż tylko częściowo zahacza o chiny, w sumie to dla mnie żaden problem, bo w istocie większość produktów na rynku we większym, lub mniejszym stopniu jest związana z produkcją chińską.

Pipefighter
27-04-2012, 11:40
PABLO To wszystko są ściemniacze, albo ktoś normalnie deklaruje kto jest poducentem odkurzacza (kraj, nazwa i adres firmy) albo ma coś do ukrycia i zaczyna się bajerowanie, że marka to zachodnia, a motaż z komponentów nie chińskich tylko kilka jest chińskich, a produkcja nie wiadomo gdzie, ale przez firmę która robi dla innych znanych marek. Osobiście nie mam nic przeciwko chińskim wyrobom choć niektóre jakościowo są kiepskie - ale nie wszystkie. Ja obawiam się kupować od ludzi co zatajają takie informacje. To nie jest uczciwe. Jak kupijesz czajnik czy żelazko Philipsa to wszędzie jest napisane Made in PRC i nikt tu nic nie ukrywa.

PABLO-01
27-04-2012, 12:15
masz rację, też mi się nie podoba takie podejście do sprawy. bo na dobrą sprawę nie dowiedziałem się nic konkretnego o pochodzeniu produktu, z drugiej strony nie zmienia to faktu że jest to narazie najlepsza oferta jaką znalazłem...

żona mnie popędza żeby kupować, bo instalacja gotowa od dawna. macie jeszcze jakieś fajne alternatywne rozwiązania?

piwopijca
27-04-2012, 12:27
Rozumiem, ze nie bierzesz pod uwage polskich produkcji np. Profieurope z Rzeszowa?

Pzdr.

PABLO-01
27-04-2012, 14:19
tak rozważałem firmę profi-nie wspomniałem wcześniej o jednej ważnej rzeczy. jednostkę będe montował w kotłowni gdzie mocno się pyli, dlatego myślę o CV 12 bo ona nie zasysa powietrza z otoczenia. te systemy chłodzenia które pobierają powietrze z zewnątrz podobno słabo spisują się w takich warunkach. niby nie jest tam aż tak zapylone, ale może lepiej żeby nie zasysało powietrza z zewnątrz. ostatecznie mógłbym zdecydować się na takie rozwiązanie, ale mając wybór myślę że to jest lepsze rozwiązanie.

PABLO-01
30-04-2012, 18:39
Kupiłem wczoraj Columbie Vac CV 12 za 1999 zł z akcesoriami-w gratisie dostałem turbo-szczotkę za 100zł, montaż gratis i dostawę gratis. Myślę że zrobiłem dobry interes, pomimo że silnik 1200W to ciągnie naprawdę elegancko, cicho fajnie pracuję w dodatku bardzo fajna profesjonalna obsługa. mam tylko nadzieję że mojego entuzjazmu nie ostudzi jakaś niespodzianka związana z awarią:) napiszę za jakiś czas jak się sprawuje-wstępnie jestem zadowolony. za 2000 naprawdę przyzwoity zestaw. I jeszcze separator dokupiłem-też z columbii za 129zł z cyklonem pyłowo wodny-myślę że to też dobra cena.

naberia
02-05-2012, 23:41
Pablo, w takim razie nie zapomnij napisać za jakiś czas :)

Kurcze, niby odkurzacz centralny to taka super sprawa, ale tak mało jest osób które by coś konkretnego poleciły :(

MORDIMER.
04-05-2012, 23:27
Od kilku lat mam do czynienia z centralnymi odkurzaczami i z tych dwóch wybrałbym VacuMaida - pewniejsza firma i żadnych problemów jednostkami centralnymi.

piwopijca
07-05-2012, 10:00
Wiesz, mozna polecic tylko to co sie uzywa i jest sie zadowolonym.
Monterow bym nie sluchal bo maja na uwadze raczej swoj interes niz klienta.
Ja mam tego malego Profi 30.1 niedwano zakupionego i jak na razie spelnia swoja role - coz mozna tu napisac, albo dziala prawidlowo albo nie.
Mam 4 gniazdka i ok. 25 mb lacznie magistrali.
Chore sa ceny zestawow sprzatajacych, za co chca 600 czy 700 zl albo i wiecej? Rura z przewodem i wlacznikiem, rura teleskopowa i kilka koncowej a cena z kosmosu.
Odnosnie odkurzacza, uwzam ze zbedne sa "gadzety" ktore oferuja producenci zeby zachecic klientow do kupna. Przeciez gdy zamontujemy odkurzacz np. w garazu to na kiego nam wyswietlacz LCD w odkurzaczu? Kto lazi po garazu i sprawdza co w danym momencie taki wyswietlach pokazuje?
Raz zamontowany nie wymaga zadnej obslugi oprocz wymiany workow lub zbiornika jesli jest cyklon i tyle, nie ma tam co ogladac czy odczytywac, ma dobrze "ciagnac" syf z domu.

Pzdr.

Pipefighter
07-05-2012, 12:45
PABLO, Moim skromnym zdaniem przepłaciłeś, dałeś się złapać na marketingowe tricki. 2000plz za odkurzacz no-name o mocy 1200W to dużo. Jest jeden polski producent, za którm niezbyt przepadam ale on ma nie gorszy a może i lepszy sprzęt sporo taniej.
A turboszczotka za 100plz hmm.... Zerknij choćby na ebay - tam zobaczysz co to jest turboszczotka i ile to kosztuje.
Wszytkim kupującym radzę porównywać ofery, pytać się tych co już dany sprzęt używają i nie nabierać się na gratisy.
Bo gratis jest zazwyczaj najdrożej.

PABLO-01
07-05-2012, 16:47
Powiem tak. to że to jest " no name" no powiedzmy że przyjmuję do wiadomości-ale nie do końca tak to dla mnie wygląda, bo firma ma serwis w całej Polsce, z tego co widzę to całkiem mocne zaplecze, facet w sklepie mówił mi że w najbliższym czasie ich oferta będzie się poszerzać, także to że produkt jest nieznany to nie jest dla mnie argument, bo nie wygląda mi to na firmę kogucik.
Z tą produkcją bym się zgodził, bo w istocie to nadal nie wiem czy chińska czy nie-ale w gruncie rzeczy to co za różnica jak jest sprzęt dobry.
silnik 1200...ok ale 500AirWat-obsługuje do 5 gniazd i 45 m instalacji. ja mam 4 punkty i jakieś 25m instalacji i pracuje naprawdę dobrze. jest cyklon, odwrócony worek, nierdzewka, akcesoria z przełącznikiem.system doczyszczania z jakim się nigdzie nie spotkałem do tej pory(niby pierdoła ale fajne to jest)
a co do turboszczotek to widziałem różne-baaa...nawet mam ze starego odkurzacza (straszne badziewie) i ta którą dostałem jest świetna jakościowa-ja wiem że można za 30zł kupić ale uwierz mi że nie taką.
nie wiem dlaczego uważasz że przepłacone-no faktycznie jak chodzi o profi to też mają fajną ofertę, ale jak już pisałem mi chodziło też o to chłodzenie, a profi tego nie mają z tego co wiem.

a o jakim Polskim producencie mówisz?właśnie o Profi?-jeśli tak to dlaczego nie przepadasz?

jeśli chodzi o moją opinie z praktycznej strony to wszystko chodzi bez zarzutu. Dobrze ciągnie, cicho pracuje a silnik 1200 bierze mniej energii. naprawde nie ma na co narzekać...

miki121
07-05-2012, 19:21
Od kilku lat mam do czynienia z centralnymi odkurzaczami i z tych dwóch wybrałbym VacuMaida - pewniejsza firma i żadnych problemów jednostkami centralnymi.

A dlaczego nie DISAN???
Bo ja ich kilkanaście w życiu zamontowałem o pierwszy chyba w 2003 i nadal działa :)

lobazka
04-06-2012, 09:12
Jestem na etapie wyboru jednostki centralnej. Wykonawca instalacji zaproponował VacuMaid S1570 Split (bo takie daje i są ok- jak dla mnie to mało przekonywujący argument, a rozmowny to on nie jest). Planuję 5 gniazd i 2 szufelki, pow. ok 250m. Czy uważacie, że to dobry wybór, czy szukać czegoś innego? Czy ktoś jest szczęśliwym/nieszczęśliwym posiadaczem tego właśnie odkurzacza?

CityMatic
04-06-2012, 19:47
Jestem na etapie wyboru jednostki centralnej. Wykonawca instalacji zaproponował VacuMaid S1570 Split (bo takie daje i są ok- jak dla mnie to mało przekonywujący argument, a rozmowny to on nie jest). Planuję 5 gniazd i 2 szufelki, pow. ok 250m. Czy uważacie, że to dobry wybór, czy szukać czegoś innego? Czy ktoś jest szczęśliwym/nieszczęśliwym posiadaczem tego właśnie odkurzacza?

Tak ja użytkuje taki od grudnia - czyli dopiero pół roku ale co mogę powiedzieć - pracuje super, mam instalację składającą się z 3 szufelek i 4 gniazd. zamontowany jest w garażu - i ze względu że na zewnątrz wydobywał się głośny hałas zamontowałem najtańszy tłumik na rurę i ucichło znacznie.
Co mogę powiedzieć - siła ssana b. dobra, worka jeszcze nie opróżniałem, a jest zwykły foliowy jak do śmieci bo ten odkurzacz to prawdziwy cyklon, a jak masz psa to polecam z separatorem włosów i sierści(koleżanka ma i się sprawdza)
wadą jest to że nie ma gniazda w obudowie ale to za 26 zł można sobie zrobić :)
Zdjęcie przedstawia stan jeszcze bez tłumika;)

Jak masz pytania - pytaj

lobazka
04-06-2012, 23:27
Dzięki za info. Mój ma być typu Split- z oddzielonym silnikiem. Jeżeli chodzi o obudowy gniazd, to można dokupić z innej firmy? Możesz podrzucić coś konkretnego? Jak sprawdzają się szufelki, masz może taką montowaną w ścianie a nie w cokole szafki? Co do tłumika to widzę, że jeszcze muszę rozeznać temat...

CityMatic
05-06-2012, 05:50
Dzięki za info. Mój ma być typu Split- z oddzielonym silnikiem. Jeżeli chodzi o obudowy gniazd, to można dokupić z innej firmy? Możesz podrzucić coś konkretnego? Jak sprawdzają się szufelki, masz może taką montowaną w ścianie a nie w cokole szafki? Co do tłumika to widzę, że jeszcze muszę rozeznać temat...

Oczywiście, że można u mnie jest osprzęt Beam-a szufelki takie jakie chciałem i jakich mi było potrzeba - szerokie bo w zestawach są wąskie, szczelinowa ssawka 40cm, miotełka do kurzu, czy metalowa rura teleskopowa - wybrałem sobie to co chciałem i tym się posługuję.
w ścianie mam tylko jedno gniazdo - pod kominkiem

Viga
06-06-2012, 09:07
Ech... a ja zapomniałam zrobić szufelkę przy kominku i pluję sobie w brodę.
A powiedz, jesteś zadowolony z tej miotełki? Bo trochę to cudo kosztuje. I jak ono działa? Jak zwykła miotełka czy podłącza się ją do odkurzacza? Jakoś z opisów i zdjęć nie umiem się zorientować.
No i muszę się zorientować w końcu, jak na zewnątrz słychać mój odkurzacz (mam Beama, w kotłowni, ale krótko i nie mam porównania z innymi, więc się nie wypowiadam w temacie). Bo może się okazać, że jest b. głośny i trzeba będzie też pomyśleć o tłumiku.

CityMatic
06-06-2012, 12:30
Ech... a ja zapomniałam zrobić szufelkę przy kominku i pluję sobie w brodę.
A powiedz, jesteś zadowolony z tej miotełki? Bo trochę to cudo kosztuje. I jak ono działa? Jak zwykła miotełka czy podłącza się ją do odkurzacza? Jakoś z opisów i zdjęć nie umiem się zorientować.
Podłącza się do gniazda, i wyjmuje szczotkę odpowiedni ruch obrotowy powoduje naelektryzowanie włosków- b. dobrze zbierają kurz.....następnie wkłada się do pojemnika i przełącza dźwignię (jasno zielona z boku obudowy) to powoduje uruchomienie jednostki centralnej i zasysanie powietrza, szczotka wpada w ruch obrotowy i spomiędzy włosków kurz trafia do systemu i tak dalej....

naberia
06-06-2012, 19:43
Viga, a ogólnie jestes zadowolona z beama? zastanawiam sie nad jego kupnem. Jaki masz model?

Viga
11-06-2012, 11:20
CityMatic - dzięki za odpowiedź. Ciekawy bajer ! :) Zastanowię się nad zakupem.

Naberia - ja mam SC355, 3 gniazdka (2 na dole i jedno na górze, na nieużytkowym na razie poddaszu) + 2 szufelki. Generalnie jestem zadowolona.
Ciągnie dobrze. Tylko od razu mówię, że nie mam dywanów. Ale zakurzone fotele w mig odkurzył. Do długiej, 9m, rury już się przyzwyczaiłam.
Uważam, że odkurzacz centralny to przydatne urządzenie.
Tylko nie wiem, czy też będę zadowolona, jak trzeba będzie zrobić porządek z workiem? :eek:

naberia
11-06-2012, 11:45
Dziękuję Viga :)

Yorey
13-06-2012, 20:16
Narodzie, u mnie ma być 5 gniazd + 1 przy odkurzaczu i 2 szufelki. Instalacja prosta: odkurzacz w garażu, prosta rura nad sufitem podwieszanym - od niej dwie rurki w dół (parter), jedna z nich nieco dłuższa (ale w linii), bo piwnica, te rurki będą w zasadzie ułożone w swego rodzaju T, bo na górę (poddasze) też te kilkadziesiąt cm muszę jeszcze wyciągnąć. Problem z szufelkami - one się wyłamują z tego prostego schematu - idą ewidentnie w bok, co łączy się z minimum 3 kolankami pod każdą z szufelek i jakimiś 6m instalacji pod każdą z nich.

Konkludując: jaka jednostka centralna do tego? Ma być dobra i uczciwa cenowo:)

CityMatic
13-06-2012, 21:47
...... jaka jednostka centralna ? Ma być dobra i uczciwa cenowo:)

Taka powyżej 30kPa, inna będzie miała problemy z wydajnością przy tak rozbudowanym systemie.

Yorey
13-06-2012, 21:59
sugerować się marką....?

CityMatic
13-06-2012, 22:05
sugerować się marką....?
Raczej długością gwarancji, serwisem.Obecnie większość ma silniki jednej marki, a różnią się po prostu obudową.
Uważać jedynie na opisy na portalu aukcyjnym Al....o bo nie wiadomo skąd się biorą. Jeśli model jest upatrzony wejść na stronę producenta i poczytać coś więcej.
Dodatki w formie wyświetlaczy czy czujników wizualnych są naprawdę zbędne bo z reguły odkurzacz wisi w garażu, lub spiżarni i nie jest tam miejsce do patrzenia w zegar, czy stopień napełnienia zbiornika, a już tym bardziej z jaką mocą obecnie pracuje :)

Viga
14-06-2012, 11:27
Acha! Zapomniałam napisać, że w końcu posłuchałam sobie na zewnątrz pracę odkurzacza. O rany! Głośno! :jawdrop: Jak odrzutowiec. A ma niby wmontowany tłumik.

PABLO-01
16-06-2012, 15:49
Miałem napisać za jakiś czas jak mi się columbia sprawuję:)
Tak jak na początku byłem bardzo zadowolony tak nadal jestem. pojemnika jeszcze nie opróżniałem, nie widać żadnych oznak zabrudzenia filtra( znaczy siła ssania jest nadal bardzo wysoka)
jeszcze raaz polecam.
Widzę że rozprawiacie o różnych markach-nie wiem dlaczego nie zainteresujecie się tą colambią. tani i dobry sprzęt:)
aha jeszcze jeden bajer jest w tej columbi. kumpel ma jakiś inny odkurzacz-nie pamiętam nazwy i jak chodzi od gniazda do gniazda to mu z węża 9m wylatują śmieci-a columbia ma taki system doczyszczania instalacji. dociąga z węża i z instalacji. fajna rzecz.

Pipefighter
17-06-2012, 21:07
Miałem tego nie pisać ale ciężko już czytać to forum. Pablo daj sobie spokój z tymi opiniami pseudoużytkownika.
Rozumiem, że nie każdego stać na reklame w dzisiejszych trudnuch czasach ale zapieprzyć forum takim nachalnym spamem to już przesada.
To nie jest uczciwe podszywać się pod użytkowników.

PABLO-01
18-06-2012, 08:59
Pipefighter wrzuciłem zaledwie kilka postów.
początkowo pytałem o opinie bo nie byłem pewny czy to dobry wybór-kiedy kupiłem ktoś napisał żebym odezwał się za jakiś czas i napisał jak się odkurzacz sprawuje. Ja nie wiem czemu Ty mi za każdy razem zarzucasz takie dziwne rzeczy. chyba od tego jest to forum żeby wymieniać się doświadczeniami? widzę że dyskutujecie o różnych sprzętach a moim zdaniem ten jest dobry w rozsądnej cenie to powiedz mi czemu mam tego nie napisać na forum?

tutli_putli
15-08-2012, 14:11
Może ktoś użytkuje odkurzacz Variovac i mógłby się podzielić swoim doświadczeniem na temat tego odkurzacza? Przymierzamy się do zakupu i wpadł nam w oko właśnie Variovac . Tylko ciężko o nim jakiekolwiek opinie znaleźć poza reklamą.

marynata
28-08-2012, 21:02
Nie wiem czy było już takie pytanie-czy wszystkie gniazda pasują do wszystkich węży / różnych typów odkurzaczy?
Chciałabym założyć już gniazda,ale zakup odkurzacza odłożyć jeszcze w czasie.

artur100g
17-11-2012, 13:15
Witam wszystkich,
mam problem z wyborem jednostki centralnej.W domu pow. podłóg wynosi 190 m2, zainstalowane mam 5 gniazd+ szufelka.Odległość jednostki od najdalszego gniazda wynosi 30m. Teraz jest pytanie co kupić,żeby nie był za słaby i nie przepłacić za za duży do mojej instalacji.
Wstępnie myślałem o:

1. http://www.hayden.sklep.pl/supervac-7000-super-hose-promocja.html

2. http://www.elemix.com.pl/component/virtuemart/odkurzacze-centralne/odkurzacze-centralne-vacuflo/zestawy-promocyjne-vacuflo-filtered-cyclonic/jednostka-centralna-fc570-zestaw-magnum-plus-9m-detail?Itemid=0

3.http://centralneodkurzacze.eu/katalog/produkt/izzy-300/438

4. http://centralneodkurzacze.eu/katalog/produkt/globo-1-6-zestaw-max/401

5. http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-drainvac-pro500-std-gratisy-i2774648727.html

6.http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-columbiavac-cv12-2zest-gratis-i2786756494.html

Mój faworyt to chyba Vacuflo fc570.
Z Beam'a chyba zrezygnuję, bo opinie są różne,poza tym cena. Nie chcę też chińczyka. Jak z jakością poszczególnych firm,może ktoś ma któryś z modeli i podzieli się swoją opinią.

Bardzo dziękuję za wszelkie porady.

Jac_M
18-11-2012, 11:12
Też zastanawiam się nad wyborem odkurzacza centralnego. Chyba Vacuflo FC570 będzie dobrym rozwiązaniem biorąc pod uwagę jakość/cena. O Beam'ach znalazłem wiele negatywnych opinii, choć w pierwszym momencie był to mój faworyt.

Vacuflo ma możliwość podpięcia do 8 gniazd i 40MB instalacji, więc powinien spełnić spokojnie wystarczyć na taki metraż podłóg. Sprzedawcy też twierdzą, że to dobry kompromis (choć oni powiedzą wszystko co chcemy usłyszeć ;) ). Jeżeli ktoś korzysta z takiego rozwiązania to mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami.

Yorey
18-11-2012, 13:15
o ile wiem rozmiar rur i typy akcesoriów dzielą się na Borysowski i reszta świata. Osobiście zrobiłem "resztę świata".

yaiba83
19-11-2012, 10:39
To co producenci piszą (na ile gniazd i jak długa instalacja) też trzeba troszkę uważać. Najlepiej porównać moc ssącą. Podobnie jak z kolektorami słonecznymi ktoś napisał, że jeden płaski na 100l wody a kolektory na rynku są różne, od 2m kw do 3,5m kw na kolektor, więc i uzyski są różne.

Pipefighter
02-12-2012, 20:14
A może któryś z modeli Allegro znowu się pojawiły na rynku, ponoć są niezawodne a i cena niezbyt wysoka?

artur100g
03-12-2012, 18:01
Mowa o tym
http://www.allegro-odkurzacze.pl/

Miał ktoś styczność?

innuita33
11-12-2012, 12:17
Witam,

Ja osobiście mam instalacje BEAM białe rury z tego co wiem Borysiwski łatwo rozpoznać rury są niebieskiego koloru ale to nie jedyna różnica różnią się też średnicą (i wtedy pasują gniazda i jednostka centralna Borysowski :)) ale spokojnie szwagier miał taką instalację ale z tego co pamiętam dokupował jakieś przejściówki i wtedy normalnie można montować gniazda z BEAM ja całość instalację i jednostkę centralną kupowałem we Wrocławiu u jednego z partnerów BEAM. Koszt instalacji z rurami i robocizną to koło 1300 -1800zł w zależności od liczby punktów ssących. Lepsza jednostka centralna to koło 3000zł

Pipefighter
13-12-2012, 11:45
Cześć Artur 100g, no właśnie to. O Allegro słyszałem pozytywne opinie ale lata temu, sam tego nigdy nie widziałem, więc ciężko mieć jakieś zdanie. Na ebayu jest tego masa. Czy ktoś widział jak to chodzi, co to za sprzęt?

iwonsia
17-12-2012, 14:53
Witam

Przymierzamy się do montażu OC firmy Disan.
Pan który to ma montować twierdzi że to mercedes wśród OC ale ja po przejrzeniu forum nie trafiłam niestety na takie opinie,prawdę mówiąc nie trafiłam na cokolwiek na temat Disana.
Beam itp.jest w co drugim poście a nic na temet takiego mercedesa jak Disan?
Możecie mi coś na ten temat powiedzieć?

CityMatic
17-12-2012, 17:09
OC firmy Disan.

Jak w przysłowiu "każda sroczka swój ogonek chwali"
OC Disan to włoskie odkurzacze - a przynajmniej takie są silniki - troszkę szkoda że gwarancja 3 lata gdzie większość już daje 5 lat.
Kiedyś gdy poszukiwałem jednostki centralnej to brałem go pod uwagę - ostatecznie zakupiłem Vacu Maid S1570.

dabli1
20-12-2012, 17:49
Też szukam odkurzacza. Oglądałem różne. W zasadzie sprowadza się do silnika zabudowanego w obudowie z stali nierdzewnej i pojemnikiem na kurz. Zastanawiam się co w tym może kosztować od 3 do 6 tys. Silnik ?, obudowa z pojemnikiem? reszta typu wyświetlacze, inteligentne rozwiązania to gadżety do połechtania naszej próżności ( to tyko wciąga śmieci :) Wybiorę dobry silnik np Amatek, chłodzony osobnym powietrzem z zabudową... powiedzmy chińską :) i dam około 1400 zł ( z rurą, sepratorem itd) mniej jak za super, piękne "mercedesy" stojące w garażu w kącie, gdzie nikt na to nie będzie patrzył:) ... oczywiście każdy ma swoje "widzi mi się" i może kupić super, hiper, mega alergiczny, wydmuch super oczyszczonego przez super filtry powietrza na zewnątrz budynku.

numer11
22-12-2012, 09:40
Witam,

Jestem 'świeżym' użytkownikiem centralnego odkurzacza (2 miesiące) ale podzielę się moimi uwagami.
Przede wszystkim jestem MEGA zadowolony z decyzji o zakupie. Instalację robiłem sam (trochę czasu na główkowanie i robotę i groszowe sprawy materiałów).

Wszytko działa super. Na forum jest mnóstwo zalet i ja je potwierdzam - niezakurzenie, brak gorącego, śmierdzącego powietrza, odkurzanie schodów jest dużo łatwiejsze, nie muszę nosić odkurzacza za sobą, nie obijam mebli i ścian.

Co do wad:
-Myślałem że będzie ciszej - rura(ssawki) powodują spory świst.
-Rura (9m) bywa uciążliwa - szczególnie jak się poskręca) ale można się trochę poduczyć techniki. Ogólnie nie ma tragedii.


Co do jednostki: mam Vacuflo TC 288 (najsłabsza jednostka z serii True Cyclonic). Najsłabsza ale jest w sam raz - domek 100m2. do najdalszego gniazda jest ok 5-6m. Ogółem 3 gniazda.
Nie mam żadnego porównania - ale jestem zachwycony odkurzaczem.

Jak czytam że ktoś czyści filtry (trzepie na maxa:) to na buzi mam banana bo ja worek mogę opróżniać w garniturze! Celowo przesadzam ale całość operacji ogranicza się do opróżnienia pojemnika - nie ma żadnych worków i filtrów.
I jeśli ktoś rozważa odkurzacz centralny to polecam serię True Cyclonic (bez workowy)

Teraz szukam jeszcze węża rozciągliwego żeby mieć go [pod ręką w komodzie obok kominka.
(teraz jak bym robił instalacje myslałbym pewnie o HIDE a HOSE)

Pozdrawiam
Marcin

miki121
23-12-2012, 13:56
Ja często montuję odkurzacze DISANA albo AERTENICI mało z nimi problemów ale też nie są najtańsze :(
Tak środek półki :)

artur100g
07-01-2013, 09:38
Po długich poszukiwaniach w końcu zakupiłem odkurzacz. Wybór padł na Vacuflo Element 1770 z zestawem sprzątającym Magnum. Montaż w przyszłym tygodniu, uruchomienie zobaczymy.

Parele
10-01-2013, 15:53
Pipefighter wrzuciłem zaledwie kilka postów.
początkowo pytałem o opinie bo nie byłem pewny czy to dobry wybór-kiedy kupiłem ktoś napisał żebym odezwał się za jakiś czas i napisał jak się odkurzacz sprawuje. Ja nie wiem czemu Ty mi za każdy razem zarzucasz takie dziwne rzeczy. chyba od tego jest to forum żeby wymieniać się doświadczeniami? widzę że dyskutujecie o różnych sprzętach a moim zdaniem ten jest dobry w rozsądnej cenie to powiedz mi czemu mam tego nie napisać na forum?


A ja wręcz przeciwnie - jestem bardzo zainteresowany jak sprawuje się Columbiavac? Z uwagi na cenę rozwazam zakup. Z uwagi na dostepnosc serwisu i części rozważam tez Profi 40 lub 40.1.
Zapraszam do dyskusji osoby zainteresowane zakupem jednostki w cenie 1000-2000. Nie jestem zwolennikiem tanich rozwiazań z workiem wymiennym, czy z jednostek cyklonowych z drogimi filtrami, które należy regularnie czyścić/wymieniać.
Clumbiavac ładnie wygląda i fajnie kosztuje, ale czy pod tzw. kanadyjskim płaszczykiem nie kryje się firma, która nim minie okres gwarancji nie zniknie z rynku? Jeśli popatrzy na na stronę to tam jest tylko tel. do Polski, no może jeden dystrybutor w Czechach. Jedna grafika, kilka tłumaczeń - wygląda na początkujący biznes, a może się mylę? Gwarancja 5 lat - tak, ale na obudowę :) na silnik masz 2 lata.
Czy firma Profi to lepszy wybór? Slniki tu i tu Ametek (w szczegoły nie wchodziłem) Gwarancja 5 lat obejmuje również silnik. Pewnie przydałby się tłumnik, bo podobno głośne jednostki mają. Czy możecie coś dodać i poradzić w wyborze?

T-ownik
22-01-2013, 19:21
Miał ktoś problem z rurami bima ?

tdo
07-02-2013, 14:37
... Czy firma Profi to lepszy wybór? Slniki tu i tu Ametek (w szczegoły nie wchodziłem) Gwarancja 5 lat obejmuje również silnik. Pewnie przydałby się tłumnik, bo podobno głośne jednostki mają. Czy możecie coś dodać i poradzić w wyborze?

a ja w szczegóły wchodziłem, tutaj opisałem dlaczego jestem na nie:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131038-Odkurzacz-centralny-PROFI-30&p=5804899#post5804899

p.s. szukam dalej czegoś w dobrej relacji cena vs jakość, generalnie uważam że koszt jednostek jest przesadzony z uwagi na zawartość (silnik, obudowa, trochę taniej elektroniki).

td

Tancereczka
09-02-2013, 20:27
powiem szczerze , że większość moich znajomych , którzy kupili beam chwali sobie tą markę . Ja ostatnio także zastanawiam sie nad odkurzaczem tej firmy

aleksand
28-02-2013, 12:54
powiem szczerze , że większość moich znajomych , którzy kupili beam chwali sobie tą markę . Ja ostatnio także zastanawiam sie nad odkurzaczem tej firmy

Ja miałem beam ale na szczęście się spalił. Miał odwrócony worek i to była porażka, zakupiłem borysowskiego z cyklonem i ciągnie aż miło. Może i beam bardziej rozreklamowany, ale w borysowskim mają lepsze ofert, odkurzacz z cyklonem dla 150 metrów kosztuje niecałe 2 tysiące brutto. A jak ktoś nie ma instalacji to rurki dają gratis :)

naberia
28-02-2013, 22:26
Moim zdaniem mały jest wybór. Myśmy z braku laku zakupili Beama i po 2 miesiącach użytkowania nadal sobie chwalimy,

aleksand
01-03-2013, 11:36
moim zdaniem jest dużo firm, kwestia tylko, żeby dobrze wybrać, nie naciąć się.

aleksand
01-03-2013, 11:49
Borysowski ma tańszą linię odkurzaczy, sprzedawanych wraz z zestawami do sprzątania, oczywiście z filtracją cykloniczną a nie dziadostwo workowe. Dla domu o powierzchni bodajże 150 mkw taki zestaw kosztuje około 2 tys. Zł. Jest to wiele lepszy wybór niż kupno jednostki tańszej, innej firmy a z filtracją workową. Jeżeli ktoś planuje zakup jednostki workowej, w cenie 1700 zł to albo niech poszuka troszkę droższego cyklonu, albo niech kupi sobie zwykły odkurzacz w markecie za 200zł i powiesi na ścianie :) będzie zdecydowanie taniej :)

Bozena M
04-03-2013, 11:15
Ja też szukam OC i mam problem bo tyle tego jest na rynku. Mam dom170 m2 i instalację na 3 gniazda i 2 szufelki Teraz przyszedł czas na jednostkę i nie wiem co kupić.
Jest na rynku taka firma TopVac i ogłaszają 25 letnia gwarancję. Czy może ma ktoś rozeznanie ile lat gwarancji jest na silnik i ciekawe jaka jest opinia o tych OC
Dajcie znać jak coś ciekawego znajdziecie - w średniej cenie ale tez aby w trakcie urzytkowania nie trzeba dokładać zbyt duzo na filtry i worki.

aleksand
06-03-2013, 10:57
Gwarancja 25 lat- tu się uśmiałem :)
Nikt tyle nie daje, bo to tylko chwyt marketingowy i zapewne bardzo śmieszny :)
Radzę dokładniej wczytać się w warunki tej gwarancji, bo na silnik i jego osprzęt możesz mieć 2 lata gwarancji, a na blachę 25 :)
Możesz też być obowiązany do wykonywania płatnych przeglądów, takich jak przy zakupie nowego samochodu, np raz na kwartał :) a to już idzie po kieszeni. Radziłbym poszukać na rynku odkurzaczy z realnym terminem gwarancji, i zarazem z filtracją cykloniczną :) wtedy temat worków nie istnieje :)
Pozdrawiam

Klostt
08-03-2013, 08:05
sam szukam odkurzacza, dowiadywałem się też w TOPVACU, kuszą tą gwarancją, ale sprzedawca nie chciał lub niemógł mi powiedzieć jej szczegółów. szuk w każdym bądź razie dalej. a może wie ktoś jak wyląda 10 letnia gwarancja u beama?

darekw99
19-03-2013, 12:56
Profi jest ok zresztą te w sondzie w większości trzymają poziom

darekw99
21-03-2013, 15:29
A dla was jakie firmy są najlepszej jakości na dziś dzień

Łukasz_Walo
10-04-2013, 06:19
powiem szczerze , że większość moich znajomych , którzy kupili beam chwali sobie tą markę . Ja ostatnio także zastanawiam sie nad odkurzaczem tej firmy
A czy tóryś z pana znajomych miał inny odkurzacz zeby porównać z inna marką?

Każdy odkurzacz jest dobry dopuki sie nie popsuje.
Najlepsze są z by-pass ameteki, tylko musimy uważać tak jak z jednostkami Profi które zawyzaja kosmicznie parametry zeby zlapac klienta. Gdzie odkurzacz ma wiekszą moc niżsam silnik -,- do tej pory producenci majstrowali z siła ssącą bo nie było i nie ma regulacji prawnych i w różnych punktach mierzyli parametry aby podwyższać ta moc a sprawa niebiespiecznie zaczyna przechodzić do innych parametrów.

Thru - flow to druga klasa jednostek, tylko problem w tym ze jak nie mamy paragonu lub faktury z wymienionego worka który musimy wymienic po x czasie ustalonym przez producenta to 3-5-10 lat gwarancji jest poprostu nie uznawana bo po pierwszych 10 sprzataniach serwis juz moze stwierdzic ze uszkodozny worek i są smieci w silniku i wtedy my im paragon z worka i nie maja wyjscia tylko wiadomo dochodzi exploatacja.

Klostt
15-04-2013, 15:17
a jatk już ponad miesiąc szukam i szukam, trochę jest nawet mętlik w głowie. coś tam nawet już sobie wstępnie upatrzyłem, no ale zobaczymy. bo może się okazać, że żona w ostatniej chwili zmieni zdanie :)

syper
16-04-2013, 19:54
Czy może ktoś miał jakiekolwiek doświadczenia ze sprzętem tej firmy http://www.columbiavac.pl/ ?

Łukasz_Walo
18-04-2013, 23:15
Na chwile obecna powiem szczerze ze zajmując się odkurzaczami juz kilka lat ciężko jest sie połapać w tych wszystkich modyfikacjach. Począwszy od tego ze wczoraj sie dowiedziałem o silnikach Ametek 3 stopniowa turbina Thru flow? Przy doborze jednostki należy kierować się kilkoma parametrami które bezwzględnie powinny byc podane.

Podciśnienie? - potrzebne jak mamy dywany i chcemy wyrywać śmieci lub mężowi/żonie drobne z kieszenie
Przepływ? - niezbędny przy powierzchniach płytki/panele
AirWat ? - orientacyjnie moc jednostki, poniżej prezentacja zdjęcia jak firmy "tworzą moce jednostki różne od parametrów jednostki w zeleżności od miejsca mierzenia. czy na rurze instalacyjnej czy wężu sprzatającym

184493

Kiedy mamy 3 parametry podane możemy wg wzorów policzyc jak producent mierzyl tą moc ssąca natomiast częsta praktyką jest porostu niepodawanie jednego paremetru "wg niektórych nie istotnego" a najczęściej przepływu jednostki.

Pamiętajmy o tym ze podciśnienie i przepływ to są parametry z ktorych korzystamy sprzątając AIR WATY są porostu wymyślone ze wzorów do zobrazowania mocy i dopóki nieujednolicań przepisów są bardzo duże rozbieżności miedzy Największymi producentami.


Mam nadzieje ze trochę pomogłem niektóre rzeczy rozwiązać jak jakieś pytania czy potrzebne materiały to proszę na priv.

aleksand
07-06-2013, 14:24
Miał ktoś problem z rurami bima ?

a o co konkretnie pytasz??

wlacha
25-07-2013, 11:26
Jestem w trakcie wyboru odkurzacza centralnego. Byłem za Beam ale po przeczytaniu kilku postów zastanawiam się nad VACULFO True Cyclonic. Ma ktoś może odkurzacz z tej firmy ?

ma ktoś odkurzacz firmy http://www.vacuflo.pl/

Łukasz_Walo
25-07-2013, 22:23
Jestem w trakcie wyboru odkurzacza centralnego. Byłem za Beam ale po przeczytaniu kilku postów zastanawiam się nad VACULFO True Cyclonic. Ma ktoś może odkurzacz z tej firmy ?

ma ktoś odkurzacz firmy http://www.vacuflo.pl/


Mieliśmy taki odkurzacz w firmie u siebie, zminilismy potem na workowy firmy X, potem workowy firmy Vacuflo i jednak bez porównania wspiminamy TC ktory poszedl na reklamę.

Z miłą chęcią podam kontakt do osob ktore zakupiły taka jednostkę aby wypytać jak jest w praktyce, z reguły kontakt z firma Vacuflo też jest bardozm miły i można skontaktować się z nimi a prawdopodobnie znajdą jakiegoś pana sąsiada ktory posiada taka jednostkę i byćmoze uda się podjechac i pogadać na zywo bo teraz z tego co wiem tylko takim poleceniom mozna ufac :)


Łuków / Lubelskie chetnie pomogę z kontaktem :)

wlacha
26-07-2013, 11:16
Mieliśmy taki odkurzacz w firmie u siebie, zminilismy potem na workowy firmy X, potem workowy firmy Vacuflo i jednak bez porównania wspiminamy TC ktory poszedl na reklamę.

Z miłą chęcią podam kontakt do osob ktore zakupiły taka jednostkę aby wypytać jak jest w praktyce, z reguły kontakt z firma Vacuflo też jest bardozm miły i można skontaktować się z nimi a prawdopodobnie znajdą jakiegoś pana sąsiada ktory posiada taka jednostkę i byćmoze uda się podjechac i pogadać na zywo bo teraz z tego co wiem tylko takim poleceniom mozna ufac :)


Łuków / Lubelskie chetnie pomogę z kontaktem :)

Dlatego jestem nastawiony na odkurzacz bez worka. Na innym forum ktoś proponuje mi firmę Venton. Tak naprawdę do każdy będzie proponował swój produkt jak się nie psuje :) ale skłaniam ku Vacuflo. Ja jestem z samego południa wielkopolski. Mówi Pan że jak zadzwonię do firmy Vacuflo to pomogą może w znalezieniu jakiegoś sąsiada :)

Artur-Reda
24-10-2013, 09:14
Przy wyborze jednostki centralnej z filtracją cykloniczną należy zwrócić uwagę, że tylko odkurzacze Vacuflo mają pełną filtrację cykloniczną i NIE posiadają dodatkowego filtra, a co za tym idzie nie wymagają nakładów eksploatacyjnych czy czyszczenia/odpychania. Wiadomo, wychodzi to trochę drożej niż odkurzacz filtrowy/workowy ale ta różnica znika po zaledwie 3-5 latach od zakupu ponieważ filtry są stosunkowo drogie, a i worek nie jest wieczny.

Przy jakimkolwiek filtrze, worku lub nawet gnieździe na obudowie nie jest możliwe uzyskanie pełnego cyklonu i jest to jedynie chwyt marketingowy (jest to wtedy niepełny cyklon) .

Generalnie nie kierowałbym się również gniazdem na obudowie przy wyborze jednostki. Gniazdo w garazu powinno byc usytuowane przy bramie wyjazdowej tak, aby mozna było posprzątac i podjazd i samochód na nim stojący (kto sprząta auto w ciemnym garazu?). Koszt dodatkowego gniazda to około 200zł a wygoda znacznie większa.

Równiez moim zdaniem nei warto kierować się "dodatkowymi funkcjami" w formie wyświetlaczy, liczników itp. Jest

Kolejna sprawa, że tylko jednostki z pełnym cyklonem nadają sie do systemu chowanego węża Hide-A-Hose ponieważ nie mają one spadków mocy związanych z zapychaniem się filtra czy worka i w tym wypadku wąz zawsze będzie odopowiednio chował się do instalacji.

Ogólnie przy porównywaniu parametrów radziłbym sie nie sugerować cyframi tylko rzetelnymi opiniami, bo jak juz ktoś pisał wiele z tych parametrów nie jest standaryzowane i liczone w różny sposób i potem są rozbieżności...

CityMatic
24-10-2013, 11:03
Przy wyborze jednostki centralnej z filtracją cykloniczną należy zwrócić uwagę, że :
. Gniazdo w garażu powinno być usytuowane przy bramie wyjazdowej tak, aby można było posprzątać i podjazd i samochód na nim stojący (kto sprząta auto w ciemnym garażu?). Koszt dodatkowego gniazda to około 200zł a wygoda znacznie większa.

Również moim zdaniem nie warto kierować się "dodatkowymi funkcjami" w formie wyświetlaczy, liczników itp. t

nie sugerować cyframi tylko rzetelnymi opiniami, bo jak już ktoś pisał wiele z tych parametrów nie jest standaryzowane i liczone w różny sposób i potem są rozbieżności...

Jak to dobrze poczytać coś mądrego ;) BRAWO
Pozdrawiam

mp_krk
29-10-2013, 12:16
Na chwile obecna powiem szczerze ze zajmując się odkurzaczami juz kilka lat ciężko jest sie połapać w tych wszystkich modyfikacjach. Począwszy od tego ze wczoraj sie dowiedziałem o silnikach Ametek 3 stopniowa turbina Thru flow? Przy doborze jednostki należy kierować się kilkoma parametrami które bezwzględnie powinny byc podane.

Podciśnienie? - potrzebne jak mamy dywany i chcemy wyrywać śmieci lub mężowi/żonie drobne z kieszenie
Przepływ? - niezbędny przy powierzchniach płytki/panele
AirWat ? - orientacyjnie moc jednostki, poniżej prezentacja zdjęcia jak firmy "tworzą moce jednostki różne od parametrów jednostki w zeleżności od miejsca mierzenia. czy na rurze instalacyjnej czy wężu sprzatającym


Łukasz_Walo, Artur-Reda,

jak to jest w końcu z tymi silnikami bo trochę zagmatwanie to opisane. Rozumiem że wybór jest generalnie między Ametek By Pass z 3stopniową turbiną (Vacuflo, Profi i pewnie wiele innych) oraz Domel Thru-flow (Beam)? Dobrze to dzielę?

Co byście doradzili do instalacji 3 gniazda + 2 szufelki, całość rurociągu ok 32m (licząc od OC to najdalszego punktu to ok 17m; długość całości wynika z tego że poddasze i parter są na osobnych odgałęzieniach, łączących się w posadzce przez samą jednostką).

woszo
29-10-2013, 18:18
Witam mam pytanko co sądzicie o odkurzaczu centralnym Disan?
Jakie ma wady jakie zalety? Poradzcie coś
Dziękuje

Artur-Reda
04-11-2013, 13:45
Łukasz_Walo, Artur-Reda,

jak to jest w końcu z tymi silnikami bo trochę zagmatwanie to opisane. Rozumiem że wybór jest generalnie między Ametek By Pass z 3stopniową turbiną (Vacuflo, Profi i pewnie wiele innych) oraz Domel Thru-flow (Beam)? Dobrze to dzielę?

Co byście doradzili do instalacji 3 gniazda + 2 szufelki, całość rurociągu ok 32m (licząc od OC to najdalszego punktu to ok 17m; długość całości wynika z tego że poddasze i parter są na osobnych odgałęzieniach, łączących się w posadzce przez samą jednostką).

Hej!

Generalnie większość renomowanych firm używa silników AMETEK z BY-PASS produkcji Amerykańskiej. Silników Domel nie znam z praktyki, wiem , że są montowane w BEAM.

Silniki AMETEK mają turbiny 2 stopniowe, 2x2 i 4 (2+2) w zależności od tego jak skonstruowany jest odkurzacz (ile turbin i jakie turbiny).

W Twoim wypadku poleciłbym niezawodną jednostkę z systemem True Cyclonic - Vacuflo 488Q. Można by pomyśleć nawet i o 288Q ale by trzeba znać dokładną liczbę kształtek i długoąśc instalacji, poz atym różnica w cenie jest na tyle nie duża (około 300zł), że zawsze jak tylko mogę proponuję jednak troszkę mocniejszy model.
Według mnie jednostki True Cyclonic są najlepsze z powodów które wymieniłem kilka postów wyżej - brak nakładów eksploatacyjnych, prosta budowa, wydajne, trwałe, gwarancja 7 lat.

Pamiętaj, że objętośc całego układu nie ma znaczenia - tak czy siak używasz zawsze tylko 1 gniazda na raz, więc liczymy tylko najbardziej oddalone gniazdo.

Radziłbym zwrócić uwage na to, by instalator użył markowych kształtek - wbrew pozorom to MA znaczenie!

Pomyśl nad doatkowymi akcesoriami albo chcoiaż zrób na nei wyprowadzenie np.
-Vroom
-Wally Flex
- SPOT

Pamiętaj, że szufelka jest głośna, dość mało wydajna, no i musisz użyć miotły ;-) Zdecydowanie lepszy do kuchni jest Vroom (ok 700zł) a do wiatrołapu Wally Flex (koszt 300zł)

Pozdrawiam!

mp_krk
05-11-2013, 09:54
Artur,

najdłuższy odcinek od jc do gniazda z kolanami mogę podać, muszę tylko sprawdzić - instalacja była wykonana bodajże w 2011.

Co do szufelki...może i głośna, tego jeszcze nie wiem:) ale zwróć uwagę na jedną rzecz, że już sama instalacja oc to swego rodzaju ponadstandardowy dodatek do domu, strzelam że oc montuje jakiś mały procent. gdyby mnie było stać na wszystkie bajery typu vroom etc to bym pewnie kupił, ale mnie nie stać i nie przewiduję na nie "zbierać" obecnie. Z drugiej strony podejście pod szufelki mam tak zrobione że w przyszłości mogę je wykorzystać na te bajery:P

Co do odkurzacza...obawiam się że kwota ok 3650 za ten TC488Q to obecnie dla mnie trochę za dużo. Raczej chciałbym kupić coś w okolicach 2000-2500. Wiem że pełny cyklon ponoć najlepszy, ale cenowo też drogi i mnie na niego po prostu nie stać. Ludzie mają też Beam, Profi i podobne i też działają...

Swoja drogą czy silnik Ametek w Profi (by pass z trzystopniową turbiną) są podobne do silników w Vacuflo?

Artur-Reda
06-11-2013, 12:41
Artur,

najdłuższy odcinek od jc do gniazda z kolanami mogę podać, muszę tylko sprawdzić - instalacja była wykonana bodajże w 2011.

Co do szufelki...może i głośna, tego jeszcze nie wiem:) ale zwróć uwagę na jedną rzecz, że już sama instalacja oc to swego rodzaju ponadstandardowy dodatek do domu, strzelam że oc montuje jakiś mały procent. gdyby mnie było stać na wszystkie bajery typu vroom etc to bym pewnie kupił, ale mnie nie stać i nie przewiduję na nie "zbierać" obecnie. Z drugiej strony podejście pod szufelki mam tak zrobione że w przyszłości mogę je wykorzystać na te bajery:P

Co do odkurzacza...obawiam się że kwota ok 3650 za ten TC488Q to obecnie dla mnie trochę za dużo. Raczej chciałbym kupić coś w okolicach 2000-2500. Wiem że pełny cyklon ponoć najlepszy, ale cenowo też drogi i mnie na niego po prostu nie stać. Ludzie mają też Beam, Profi i podobne i też działają...

Swoja drogą czy silnik Ametek w Profi (by pass z trzystopniową turbiną) są podobne do silników w Vacuflo?

Jasne, każdy ma jakiś budżet ja tylko wskazuję rozwiązania warte uwagi i przydatne. Zdziwiłbyś się jak dużo ludzi montuje teraz OC, a jest ich coraz więcej z każdym rokiem. szacuję, że za jakies 5 lat położenei instalacji w nowobudowanym domu będzie to juz standard.

Możesz podać ten najdłuższy odcinek i kolana, z tym, że chyba żaden producent poza Vacuflo nie dobiera na tej podstawie jednostek, tylko jakieś dziwne tamtym typu powierzchnia domu, ilość gniazd itp - oczywiście sa to pomocne informacje ale dobór na tej podstawie to troszkę loteria.

True Cyclonici sa dośc drogie bo są najlepsze po prostu. Fakt można i kupic odkurzacz za 1000zł i będzie dzialał, ale można i do pracy dojechać Cinquecento a można i Mercedesem i efekt będzie podobny - dojedziemy ;) Ja BEAM , Profi itp. nie znam tak dobrze i nie chcę się do końca wypowiadać na temat tych marek ani tym bardziej dobierać jednostek.

Co do turbiny to naprawe trudno powiedzieć, Ametek ma dziesiątki modeli turbin. Np Vacuflo nie ma w żadnej jednostce 3 stopniowej turbiny. Al e zapewne sa to podobne turbiny.

Łukasz_Walo
13-12-2013, 20:30
Artur,

najdłuższy odcinek od jc do gniazda z kolanami mogę podać, muszę tylko sprawdzić - instalacja była wykonana bodajże w 2011.

Co do szufelki...może i głośna, tego jeszcze nie wiem:) ale zwróć uwagę na jedną rzecz, że już sama instalacja oc to swego rodzaju ponadstandardowy dodatek do domu, strzelam że oc montuje jakiś mały procent. gdyby mnie było stać na wszystkie bajery typu vroom etc to bym pewnie kupił, ale mnie nie stać i nie przewiduję na nie "zbierać" obecnie. Z drugiej strony podejście pod szufelki mam tak zrobione że w przyszłości mogę je wykorzystać na te bajery:P

Co do odkurzacza...obawiam się że kwota ok 3650 za ten TC488Q to obecnie dla mnie trochę za dużo. Raczej chciałbym kupić coś w okolicach 2000-2500. Wiem że pełny cyklon ponoć najlepszy, ale cenowo też drogi i mnie na niego po prostu nie stać. Ludzie mają też Beam, Profi i podobne i też działają...

Swoja drogą czy silnik Ametek w Profi (by pass z trzystopniową turbiną) są podobne do silników w Vacuflo?

Witam serdecznie :) Silnik nie jest taki sam silnik z 2 stopniowa turbiną jak juz wielokrotnie pisałem na forum i powtarzam klientom 1 i drugi stopień turbiny powoduje wzrost podciśnienia i przepływu, gdy element układu nie osiąga żądanych wartości dodają 3 stopień ale wtedy zwiększamy tylko podciśnienie i co najważniejsze maleje przepływ! Przy jednostkach filtrowych jest to bardzo istotne.

ze swoja strony polecę panu jednostkę Fc500 :) na pewno pan znajdzie w necie oferty :) Dobra cena do wysokiej jakości. Jeżeli szuka pan tylko ceny to proszę się nawet nie kłopotać z szukaniem a jeżeli hce pan być zadowolony kilkanaście lat do pracy rodacy i szukamy, czytamy, interesujemy się co nam kto chce wcisnąć.

( polecam artykuł tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131038-Odkurzacz-centralny-PROFI-30/page10, gdzie użytkownik opisuje bodajże rostek1 sytuację w której parametry jednostki otrzymanej z informacjami podanymi przez producenta/sklep różnią się o 100% ale i tka jest zadowolony dziwne? :))))

Owszem jednostki True cyklonic - zajebiste i cena wysoka ( warta swojej ceny) ( może pan do mnie napisać spróbuje ta cenę troszkę zbić) ale skupy się na jednostce proponowanej prze zemnie.

W kwocie około 2000 tys złotych dostaniemy jednostkę z osprzętem itp

Jednostki pana Artura posiadają każdy typ, czy filtrowy, czy z workiem czy pełen cyklon 1 stopień filtracji Prawdziwy cyklon. Później dochodzi reszta w cenie fc500 dostaje pan cyklon pracujący na 70-80% i resztę 20-30% wyłapie filtr więc tutaj uwaga filtr jest wykorzystany tylko w części!
Wejścia do jednostek zawsze na gorze! Jak można wywołać ruch obrotowy ( cykloniczny ) gdy do jednostki wchodzimy na poziomie zbiornika ze śmieciami ?


W zestawie - 2 węzę, jeden z włącznikiem, drugi garażowy, komplet szczotek ( nie jedna szcoztka) tylko komplet! . Do końca roku jest promo do każdego zestawu separator ale to tylko chwilówka.


Pozdrawiam Łukasz Walo :)

mp_krk
16-12-2013, 08:36
Łukasz,

czym różni się (oprócz ceny:)) zaproponowany przez Ciebie Vacuflo FC500 od FC570?

Łukasz_Walo
26-12-2013, 11:17
Łukasz,

czym różni się (oprócz ceny:)) zaproponowany przez Ciebie Vacuflo FC500 od FC570?

fc500 nie ma przezroczystego kubełka na zanieczyszczenia, resztę informacji mogę ci udzielić na priv ;)

kaka76
20-01-2014, 09:31
Witam
Wlasnie zastanawiam sie nad zakupem OC.
Dom o powierzchni 170m2.
4 gniazdka + szufelka.
Odleglośc okolo 25 m
1. Beam SC 335
2. Enke CMO12IS
3. VACUFLO FC570
W domu mamy alergika.
Kazdy montazysta poleca inna firme i ma inne zdanie.
Juz mam metlik.
Czy ktos moglby mi cos doradzic?

Łukasz_Walo
24-01-2014, 22:13
Witam
Wlasnie zastanawiam sie nad zakupem OC.
Dom o powierzchni 170m2.
4 gniazdka + szufelka.
Odleglośc okolo 25 m
1. Beam SC 335
2. Enke CMO12IS
3. VACUFLO FC570
W domu mamy alergika.
Kazdy montazysta poleca inna firme i ma inne zdanie.
Juz mam metlik.
Czy ktos moglby mi cos doradzic?

Polecam artykuł
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?222048-Jaki-typ-odkurzacza


Czy odległość 25m to jest samej rury czy jakoś policzyłeś tą wartośc? Być mozę użyłeś jakiegoś kalkulatora? jeżeli tak to jakiego ?

Spróboję tutaj naświetlić najważniejsze różnice.

W pierwszej kolejności musimy tutaj rozróżnić kilka wariantów.

Pierwsza jednostka jaka pan napisał jest w mojej opini zbyt mała. Jeżeli chodzi o tego producenta to dobierane są jednostki do długości wszystkich rur. Czy ta długość przekroczy 25 mb? Juz niechcę tutaj dokonywać szczegółowych porównań do sposobu mierzenia parametrów. Natomiast co jest istotne jednostka jest do 5 punktów ssących i przy tych parametrach utrzyma podane wartości a co się stanie w przypadku wieloletniej exploatacji, uszczelki juz nie będa trzymały identycznie, filtr się zuzyje, to samo tyczy sięsilnika i turbiny. Proszę nie zapominać o tym ze parametry jednostek podawane są w warunkach laboratoryjnych. Z doświadczenia wiem ze jeżeli uzyska pan przy dobrych wiatrach podcisnienie na poziomie 25 KPA to nie będzie to zbyt fajny rezultat dla OC i wróci pan na forum z opinia " OC to nie rewelacja ( spodziewałem sięczegoś wiecej ) Równie dobrze moglibyśmy brac jednostkęfc 310 do porównania z ta.

Ja z uwagi na swoje predyspozycje psyhofizyczne ( nie jestem świrem ) potrafię w głowie zestawić parametry jednostek / cena .

Enke vs. Vacuflo
6 punktów ssacych vs 8 punktów
45 m instalacji vs 40 mb instalacji
Wydajność 180 m/s vs 209 m/s
Liczba stopni turbiny 3 vs 2 ( liczba mniejsza oznacza lepiej mniejsze podciśnienie ale większy przepływ )
Zabespieczenia trzy vs jedno ( więcej zab oznacza ze łatwiej coś popsuć i musimy to chronić )
Silni Thru flow vs Ametek
MOC SSĄCA 505 vs 520 ( tutaj nie mam pojęcia jak było mierzone w enke, warto siędowiedzieć czy na fi 50 czy na wężu ssącym fi 32 )


Przedstawiłem panu swój punkt myslenia jako sprzedawcy, instalatora i uzytkonika. Nie polecam stosować się do tego co napisałem tylko samemu w domu wziać długopis, zrobić tabelkę i zestawienie nawet 3 jednostek jeżeli ma pan ochotę.

Jeżeli szuka pan coś w rozsądnych piniadzach i nie zależy panu na przezroczystym kubełku polecam jednostkę Vacuflo FC500


Ps2. Dobór jednostki nie jest uzależniony od domowników w tym przypadku alergia i jeżeli ktoś używa takich argumentów to powinien się wstydzić. Zainstalował Pan/Pani system CO w domu i to juz jest z punktu zdrowotnego cel dla tej osoby, a jaka jednostka wyciagnie alergeny z domu juz nie ma znaczenia wybór jest dowolny.

krzysztov
20-02-2014, 08:44
Przy wyborze jednostki centralnej z filtracją cykloniczną należy zwrócić uwagę, że tylko odkurzacze Vacuflo mają pełną filtrację cykloniczną i NIE posiadają dodatkowego filtra, a co za tym idzie nie wymagają nakładów eksploatacyjnych czy czyszczenia/odpychania. Wiadomo, wychodzi to trochę drożej niż odkurzacz filtrowy/workowy ale ta różnica znika po zaledwie 3-5 latach od zakupu ponieważ filtry są stosunkowo drogie, a i worek nie jest wieczny. Przy jakimkolwiek filtrze, worku lub nawet gnieździe na obudowie nie jest możliwe uzyskanie pełnego cyklonu i jest to jedynie chwyt marketingowy (jest to wtedy niepełny cyklon) .

poniżej film przedstawiający ten wspaniały system samoczyszczącego się filtra:

http://www.youtube.com/watch?v=qf1gVmOjdiU&feature=related

Budowniczy01
22-02-2014, 21:39
No i widzę, że nie ma w sondzie marki Allaway, a wielka szkoda. Zapewne nie została ona uwzględniona w ankiecie, bo nie jest jeszcze tak popularna, ale w Europie cieszy się ogromnym uznaniem. Podkreślić należy, że cały system wszelkich urządzeń marki Allaway (rury, kolana, trójniki), to jedyny w Polsce system rur bezolejowych, który montowany jest na specjalne uszczelki, co zapewnia niepowtarzalną szczelność całej instalacji i prostotę montażu. Jakby ktoś był zainteresowany asortymentem marki Allaway, podsyłam link: http://allawaypolska.pl/jednostki-centralne/seria-v/v3. Pozdrawiam.

Aguśka88
28-02-2014, 17:47
Hej wszystkich :)
Czy ktoś z Was zna firmę VACUPLAY, może użytkuje odkurzacz centralny tej firmy?
Mój instalator bardzo mi go poleca. Byłam na ich stronie- wyglądają ok, ale chciałabym poznać czyjąś opinię. Dzięki.
Pozdrawiam :)

Lukasz_Zielinski
22-03-2014, 20:52
Hej wszystkich :)
Czy ktoś z Was zna firmę VACUPLAY, może użytkuje odkurzacz centralny tej firmy?
Mój instalator bardzo mi go poleca. Byłam na ich stronie- wyglądają ok, ale chciałabym poznać czyjąś opinię. Dzięki.
Pozdrawiam :)

Hmm, jakby ci tu podpowiedzieć musisz pdoać wiecej szczegółów.


Zachwala bo ma z tego najlepsza kase wiadomo,

Wchodzisz na stronę i fajnie wszystko aż zbyt dobracowane :)ale to nie ma znaczenia, wchodzimi na cennik gdzie najbardziej rzucaja nam się podciśnienie podane w mmh2o co o przeliczeniuu na standardowe jednostki daje słabiutki wynik zwłaszcza ze jednostki są dedykowane do dużej ilości gniazd.
FFajny bajer te wszstkie wyświetlacze, alecena jednostki + zestaw z włacznikiem w raczce to kupisz jakiejs znanej i prostej firmy. Czy kiedykolwiek myślałaś o tym z potrzebny jest wyświetlacz? - on się może popsuć.

W cenniku również koszt filtra powala - 193 zł przecież musimy miec swiadomośc ze zmywalny nie oznacza wieczny :)


Moja opinia : za taka kasę bedziesz miała Vacuflo albo beam a w najgorszym przypadku za mniejsza PROFI ( polska firma to i serwisu nie trzeba bedzie szukać a tu mietek z frankiem zwina firmę odkurzaczową i serwisu w polu szukać i części )


Pozdrawiam

Pauletta177
24-03-2014, 09:55
Witam,
czy ktoś mógłby mi doradzić jaki odkurzacz byłby najlepszy do instalacji na 5 gniazd oraz długość instalacji 32 m?
Mamy już wykonaną instalację jednak nie wiemy jaki odkurzacz wybrać, jest tego tyle na rynku a my nie bardzo się na tym wszystkim znamy. Mam nadzieję że ktoś tutaj pomoże nam w wyborze odkurzacza :)
pozdrawiam

brunet wieczorową
26-03-2014, 08:45
Witam,
czy ktoś mógłby mi doradzić jaki odkurzacz byłby najlepszy do instalacji na 5 gniazd oraz długość instalacji 32 m?
Mamy już wykonaną instalację jednak nie wiemy jaki odkurzacz wybrać, jest tego tyle na rynku a my nie bardzo się na tym wszystkim znamy. Mam nadzieję że ktoś tutaj pomoże nam w wyborze odkurzacza :)
pozdrawiam

Polecam Profi. Mam model 42.1 i zdecydowanie się sprawdza. Jest tani w porównaniu z innymi odkurzaczami. Zapłaciłem 1800zł wraz z akcesoriami do sprzątania i separatorem plus gratisy za ok. 50zł.

zecia_82
12-05-2014, 10:34
Z kolei ja wybrałam aero-vac z http://www.komarpol.pl/ na chwile obecna jestem zadowolona z działania i wygody centralnego odkurzarza , jeszcze nie było czas aby opróżnić pojemnik , nie widze zadnych oznak zaburdzenia filtra, jestem an razie zadowolona, jak na taka cene :)

aneta_doa
26-05-2014, 13:56
Słyszałam o jakimś nowym systemie odkurzacza w ścianie. Czy ktos coś wie w temacie?

Łukasz_Walo
28-05-2014, 17:58
System o którym Pani mówi nazywa się Hide-a-Hose. Po więcej informacji zapraszam na stronę: http://eposejdon.pl/hide-a-hose.html

pozdrawiam
Łukasz Walo
tel: 501 274 589

Loel
10-06-2014, 18:27
Beam Emarald 385 - jeszcze w promocji i w cenie 3200zł z zestawem czy lepiej portugalski IZZY 400 za 3499zł. Dom 200m2.

Proszę o poradę.