PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz centralny - jakiej firmy zakupić?



Strony : 1 2 [3] 4 5

dzinko
11-06-2014, 15:30
Ja tak samo jak Ewa i odkurzacz też tam kupię bo producent należy do grupy Elektrolux, a ta firma skonstruowała pierwszy na świecie odkurzacz.

Nie będę się już powtarzała więc cytuję mówczynię bo mam tak samo.

Loel
11-06-2014, 22:53
Miałam nadzieję na poradę merytoryczną, a nie kup tam bo oni zrobili pierwszy odkurzacz, dzięki. Rozumiem że jak będę miała kupić rower to mi napiszesz że mam kupić Wigry a jak buty na zimę to Relaxy.

Z informacji które udało mi się zdobyć to wiem że IZZY 400 jest mocniejszy i ma lepsze podciśnienie ale nie wiem jak z reklamacjami i tu i tu. Polecano mi jeszcze Variovaka niemieckiego ale to w zasadzie podobny do tego Izzy jest a droższy. Jak mam brać Variovaka to równie dobrze można dołożyć i wziąć wodnego.

Ja jestem z Krakowa a u nas w zasadzie to na miejscu mają serwis tylko Beam i IZZY.

surgi22
14-06-2014, 12:27
Słyszałam o jakimś nowym systemie odkurzacza w ścianie. Czy ktos coś wie w temacie?
Hide a Hose jeśli kogoś stać zdecydowanie polecam - zadowolony użytkownik ) ( o trwałości powiem za 10-15 lat , na razie po roku OK ).

Andrzej19699
11-07-2014, 23:44
Proszę o pomoc w sprawie zakupu OC.
Sprawdzałem na allegro ceny odkurzaczy i znalazłem np. coś takiego profi 40 http://allegro.pl/show_item.php?item=4372793943
Z zadowoleniem stwierdziłem, że cena jest 2 razy niższa od odkurzacza Beam SC335, który zaproponował mi sprzedawca w lokalnym sklepiku. Dodatkowy plus to separator popiołu, którego sprzedawca nie zaproponował (jak sądzę chce mi go sprzedać osobno :)
Porównałem oba odkurzacze i mam wrażenie, że ten profi jest lepszy, ale jako laik proszę o opinię kogos kto się zna lub używał oba w swoim życiu.
Moc ma tylko 1200W czyli od 450 do 650 W niższą, ale za to inne parametry wskazują, że wcale nie jest słabszy.
podciśnienie 5kPa więcej
użyteczna siła ssania 50 AirWat więcej
wydatek powietrza 6 l/s więcej
zbiornik 5l więcej
hałas 1dB mniej
itd.
Albo jest tu jakaś ściema, albo faktycznie oba odkurzacze są przynajmniej tej samej klasy.

Na wszelki wypadek napisałem do firmy profi maila i sie okazało, że można u nich kupić z darmową dostawą odkurzacz profi 42 z zestawem czyszczącym i separatorem za cenę 1600zł.
Czyli jakby nowszy model lżejszy i mniejszy o identycznych parametrach plus filtr hepa (po cholerę taki filtr? czyżby chodziło o wyrzucanie powietrza do garażu bez jego zakurzania?)

Wszystko byłoby pięknie, ale okazało się, że nie kupię w firmie profi nic więcej. Czyli nie kupię szufelki jak również żadnej złączki, kleju czy gniazdka.
Co zrobię zatem z zakupionym odkurzaczem? Przecież muszę go zamontować - najlepiej tak, żeby drgania nie przenosiły się na ścianę czy podłogę.
Wyprowadzić trzeba powietrze na zewnątrz. No i w końcu jakoś muszę podłączać tę rurę do ściany, a w ścianach mam tylko takie białe płytki zakrywające jakąś dziurę z przewodem. Podejrzewam, że trzeba jakieś gniazdko zamontować tylko za cholerę nie wiem w jakim sklepie i co zamówić.
Tym bardziej, że nie wiem czy to będzie pasować do tego profi (czytając tu forum trafiłem już do sklepu Beam ale tam znalazłem tylko jakieś zestawy i nadal nie mam pojęcia co trzeba dokupić).

Na koniec w skrócie:
1. Warto kupić tego profi 42 z zetawem do czyszczenia i separatorem za 1600zł - może znajdę jakiś tańszy OC ale nie gorszy? Czy to aby nie bubel (mimo 5 lat gwarancji?)
2. Gdzie szukać tanich ale solidnych elementów do wykonania gniazdek/szufelek? i skąd mam wiedzieć czy będą pasować do tego profi?
Kurde bo może ja mam już te gniazdka, bo mam takie białe płytki plastikowe na ścianach a po ich zdjęciu jest dziura i cienki kabelek, ale mam wrażenie, że brakuje jakiegoś pro zakończenia, bo przecież nie będę łączyć tego kabelka z rurą skręcając końcówki przewodów czy coś. Musi być jakieś gniazdko na rurę, żeby po jej włożeniu również było połączenie elektryczne (włącznik jest na rurze).

Normalnie bym się nie bawił w studiowanie tego tematu, ale człowiek który wykonał "orurowanie" w budynku, krzyknął mi takie ceny za OC że porażka. Do tego za doprowadzenie każdego gniazdka chce 100zł to wyjdzie 500zł sama robocizna - plus koszty materiałów to prawie 1000zł mi zaśpiewał.
P.S.
Od razu mówię, że w domku nie ma więcej niż 25m instalacji, więc 2x mniej niż maksymalna w tym profi.
Nie zależy mi na wyrywaniu lakieru z paneli - wystarczy delikatne ssanie bo na kurz to zadziała. Obawiam się że i tak będzie za mocno ssało :P

almarat
26-07-2014, 05:11
wg mnie to straszny przerost formy nad trescia, szkoda pieniedzy

wisienkozerca
31-07-2014, 01:32
Czy ktos slyszal o firmie VARIOVAC? Jakies opinie? Jaki model lepszy? Gdzie moge dowiedziec sie wiecej o tych odkurzaczach?

map78
31-07-2014, 10:19
Czy ktos slyszal o firmie VARIOVAC? Jakies opinie? Jaki model lepszy? Gdzie moge dowiedziec sie wiecej o tych odkurzaczach?

Ja słyszałem, ale że są bardzo drogie;)
Niedawno montowałem OC Vacuflo i jak coś to bardzo polecam:yes:

brunet wieczorową
04-08-2014, 11:42
Proszę o pomoc w sprawie zakupu OC.
()...

Dużo się naprodukowałeś, ale chyba próbujesz komplikować prostą sprawę... Odpowiem w dwóch zdaniach, a jeśli jeszcze będą jakieś niejasności, to pisz ponownie.

1. Zdecydowanie polecam odkurzacz Profi. Ja mam Profi 42.1, pięknie działa i jest o połowę tańszy od innych, np. Beama.
2. Wszelkie rury, kolanka, gniazdka będą pasować. Gniazda możesz kupić np. w Beam.

Andrzej19699
04-09-2014, 16:09
Dzięki za uproszczenie sprawy :P
Kupiłem tego profi 42, a wkrótce wybieram się do sklepu z akcesoriami. Pomierzyłem średnice rur w ścianach i w odkurzaczu, żeby dokupić to co będzie pasowało.

tutli_putli
05-09-2014, 09:22
U nas od poniedziałku zawisł Profi 40.1 instalację małżonek montowal sam z ogólnie dostępnych w sklepach rur i kształtek. Gniazda i szufelki kupiłam z leovaca bo najbardziej wygląden do białych listew przypodlogowych pasowały. Zdecydowaliśmy się na ten akurat model Profi bo nie chciałam się bawić w filtry hepa, które według mnie są mega kłopotliwe i generują zbyteczne wydatki. W odkurzaczu centralnym moim zdaniem niczemu taki filtr nie służy. Odkurzacz montował nam gratis sprzedawca, od którego na allegro go kupiłam. Jak na razie działa bez zarzutu i jestem zachwycona. :)

martaibob
19-09-2014, 14:17
My kupiliśmy niedawno Duovac Sensa - to kanadyjski producent - gwarancja 25 lat przy dobrej cenie + silnik AMETEK Lamb (USA) to nas przekonało.

280611

Barbara54
30-09-2014, 12:03
Zdecydowałam się na firmę VACUFLO. Przez około 8msc użytkowania wszystko jest okej.
Z przedstawicielem tej firmy w moim mieście super się współpracowało, doradził model, wyjaśnił wszystkie plusy, dał wskazówki co do obsługi.
Ogólnie nie mogę narzekać, na razie wszystko jest dobrze, dlatego na dzień dzisiejszy z chęcią mogę go polecić innym :)
Moja znajoma zdecydowała się na firmę cyclovac co prawda korzysta z odkurzacza dopiero około 2-3msc ale nie słyszałam, żadnego złego słowa z jej ust na tą jednostkę.

Artur-Reda
17-10-2014, 09:10
My kupiliśmy niedawno Duovac Sensa - to kanadyjski producent - gwarancja 25 lat przy dobrej cenie + silnik AMETEK Lamb (USA) to nas przekonało.

280611


25 lat jest na pewno na korpus jednostki, doczytaj w gwarancji. Nie wierzę, że dali 25 lat gwarancji na turbinę, bo one (nawet markowe Ametek) po prostu nie mają takiej żywotności i żaden producent nie zrobił by takiego strzału w kolano dając na nią 25 lat gwarancji....de facto większość producentów z czołówki daje dożywotnią lub bardzo długą gwarancję na korpus.

10 lat to już jest długa gwarancja na podzespoły i taką daje np. Cyclo Vac (+ dożywotnia na korpus).

mirek118
28-10-2014, 13:42
Witam

Zbliża się czas zakupu jednostki centralnej.Instalacja składa się z 5 gniazdek i 1 szufelki. Najdłuższa linia ma 8-9m. Na instalację zużyłem 20m rury + około 3-3,5 m na wyrzut powietrza na zewnątrz. Przedstawiciel Beama, który sprzedawał mi komponenty proponuje jednostkę SC355, która jest dla instalacji do 45m i 8 gniazd. Jednostka mniejsza SC335 jest dla instalacji do 25m i 5 gniazd, czyli takiej jak moja. Pytanie: czy takie "przewymiarowanie" jednostki centralnej jest wskazane, czy po prostu brać "na styk"?
Druga rzecz; czy ktoś podpowie jakiś model z Profi który parametrami odpowiadałby SC355?

mirek118
28-10-2014, 14:34
Witam

Zbliża się czas zakupu jednostki centralnej.Instalacja składa się z 5 gniazdek i 1 szufelki. Najdłuższa linia ma 8-9m. Na instalację zużyłem 20m rury + około 3-3,5 m na wyrzut powietrza na zewnątrz. Przedstawiciel Beama, który sprzedawał mi komponenty proponuje jednostkę SC355, która jest dla instalacji do 45m i 8 gniazd. Jednostka mniejsza SC335 jest dla instalacji do 25m i 5 gniazd, czyli takiej jak moja. Pytanie: czy takie "przewymiarowanie" jednostki centralnej jest wskazane, czy po prostu brać "na styk"?
Druga rzecz; czy ktoś podpowie jakiś model z Profi który parametrami odpowiadałby SC355?

a może Vacuflo fc570. Ma trochę niższą siłę ssania i podciśnienie, ale czytam o nim dobra opinie i jest tańszy niż Beam SC355. Czy może ktoś ocenić czy ten Vacuflo ze swoimi niższymi parametrami niż Beam SC355 byłby dobry dla mojej instalacji?

map78
28-10-2014, 15:30
a może Vacuflo fc570. Ma trochę niższą siłę ssania i podciśnienie, ale czytam o nim dobra opinie i jest tańszy niż Beam SC355. Czy może ktoś ocenić czy ten Vacuflo ze swoimi niższymi parametrami niż Beam SC355 byłby dobry dla mojej instalacji?

Mirek, ja mam Vacuflo FC500 w instalacji podobnej do Twojej. Ciągnie jak smok i jestem mega zadowolony. Korzystam od 5-miesięcy. Dwa tygodnie temu montowaliśmy tą samą jednostkę u szwagra (też 5 gniazdek + szufelka) i również jest zachwycony jej działaniem.
Ten FC500 to tak na prawdę jest po prostu FC570 - tak ma na tabliczce znamionowej, tyle że jest pomalowany na czarno. Ma normalną 5-letnią gwarancję door to door i jest sprzedawany w zestawie z separatorem popiołu do kominka i dwoma kompletami sprzątającymi (dwie rury 9m). Kosztuje to wszystko <2000zł:eek: Także jak nie lubisz przepłacać i chcesz sprawdzoną jednostkę to serdecznie polecam:yes:

mirek118
28-10-2014, 15:42
Mirek, ja mam Vacuflo FC500 w instalacji podobnej do Twojej. Ciągnie jak smok i jestem mega zadowolony. Korzystam od 5-miesięcy. Dwa tygodnie temu montowaliśmy tą samą jednostkę u szwagra (też 5 gniazdek + szufelka) i również jest zachwycony jej działaniem.
Ten FC500 to tak na prawdę jest po prostu FC570 - tak ma na tabliczce znamionowej, tyle że jest pomalowany na czarno. Ma normalną 5-letnią gwarancję door to door i jest sprzedawany w zestawie z separatorem popiołu do kominka i dwoma kompletami sprzątającymi (dwie rury 9m). Kosztuje to wszystko <2000zł:eek: Także jak nie lubisz przepłacać i chcesz sprawdzoną jednostkę to serdecznie polecam:yes:

dobra cena.Podaj gdzie kupiłeś.

mirek118
28-10-2014, 15:51
znalazłem na Alle.... Jak z wymianą worków? Syfi się bardzo?

map78
28-10-2014, 17:35
znalazłem na Alle.... Jak z wymianą worków? Syfi się bardzo?

Tam nie ma żadnych worków. To jest prawie cyklon. FC - Filtered Cyklonic. 95% Zanieczyszczeń wyłapuje cyklon i spada do kubła, a resztę ogromny filtr Hepa. Filtr ponoć trzeba raz w roku przeczyścić ( ja swojego po 5 miesiącach jeszcze nie czyściłem i siła ssania nie spadła). Kubeł ma 23l pojemności - u mnie po 5m jest połowa zapełniona, więc niedługo będę opróżniał.
Szczegóły "marketingowe" wysyłam Ci na priv:) Pozdrawiam

mirek118
02-11-2014, 19:18
map78 dzięki za namiary

Czy może ktoś z zaglądających tutaj instalatorów jest w stanie potwierdzić, że Vacuflo FC500 ze swoimi parametrami będzie odpowiedni do mojej instalacji?

Dla przypomnienia: "....Instalacja składa się z 5 gniazdek i 1 szufelki. Najdłuższa linia ma 8-9m. Na instalację zużyłem 20m rury + około 3-3,5 m na wyrzut powietrza na zewnątrz. Przedstawiciel Beama, który sprzedawał mi komponenty proponuje jednostkę SC355, która jest dla instalacji do 45m i 8 gniazd. Jednostka mniejsza SC335 jest dla instalacji do 25m i 5 gniazd, czyli takiej jak moja. Pytanie: czy takie "przewymiarowanie" jednostki centralnej jest wskazane, czy po prostu brać "na styk"?..."

Z góry dziękuję

Lukasz_Zielinski
02-11-2014, 20:18
map78 dzięki za namiary

Czy może ktoś z zaglądających tutaj instalatorów jest w stanie potwierdzić, że Vacuflo FC500 ze swoimi parametrami będzie odpowiedni do mojej instalacji?

Dla przypomnienia: "....Instalacja składa się z 5 gniazdek i 1 szufelki. Najdłuższa linia ma 8-9m. Na instalację zużyłem 20m rury + około 3-3,5 m na wyrzut powietrza na zewnątrz. Przedstawiciel Beama, który sprzedawał mi komponenty proponuje jednostkę SC355, która jest dla instalacji do 45m i 8 gniazd. Jednostka mniejsza SC335 jest dla instalacji do 25m i 5 gniazd, czyli takiej jak moja. Pytanie: czy takie "przewymiarowanie" jednostki centralnej jest wskazane, czy po prostu brać "na styk"?..."

Z góry dziękuję

Witam, spokojnie wystarczy z zapasem, zakładałem już takie 2 w mojej okolicy gdzie robiłem instalację i tak do 5-6 gniazd jest idealny, bo zamocny to też nie za dobrze, natomiast jak miałem 8 gniazd to pan który je sprzedaje polecił mi wziąć mocniejsza jednostkę Fc600 i w tamtym przypadku miał rracjębo klienta taka zadowolona że aż szok :D

map78
03-11-2014, 11:42
map78 dzięki za namiary

Czy może ktoś z zaglądających tutaj instalatorów jest w stanie potwierdzić, że Vacuflo FC500 ze swoimi parametrami będzie odpowiedni do mojej instalacji?

Dla przypomnienia: "....Instalacja składa się z 5 gniazdek i 1 szufelki. Najdłuższa linia ma 8-9m. Na instalację zużyłem 20m rury + około 3-3,5 m na wyrzut powietrza na zewnątrz.

Hej,
U szwagra montowaliśmy (we własnym zakresie) taką jednostkę (FC500) w instalacji takiej jak Twoja, czyli 5 gniazd i szufelka. Szwagier mówi, że mogłaby być ta jednostka nawet słabsza, bo ssie tak, że mu wykładziny odkleja:D

PS. W weekend czyściłem swojego FC500. Montowany był 12 maja 2014, więc ponad 5 miesięcy. W koszu była już ponad połowa śmieci, wyciągnąłem też filtr i był trochę oblepiony, więc go omiotłem zmiotką i wystukałem trochę nad koszem. Cała operacja nie przekroczyła 5min i znów na pół roku mam spokój:) Jak se przypomnę, że wcześniej po każdym odkurzaniu myłem filtr wodny - chyba z 10min to jeszcze jestem zły na siebie za tą głupotę:D

mirek118
03-11-2014, 12:31
Hej,
U szwagra montowaliśmy (we własnym zakresie) taką jednostkę (FC500) w instalacji takiej jak Twoja, czyli 5 gniazd i szufelka. Szwagier mówi, że mogłaby być ta jednostka nawet słabsza, bo ssie tak, że mu wykładziny odkleja:D

PS. W weekend czyściłem swojego FC500. Montowany był 12 maja 2014, więc ponad 5 miesięcy. W koszu była już ponad połowa śmieci, wyciągnąłem też filtr i był trochę oblepiony, więc go omiotłem zmiotką i wystukałem trochę nad koszem. Cała operacja nie przekroczyła 5min i znów na pół roku mam spokój:) Jak se przypomnę, że wcześniej po każdym odkurzaniu myłem filtr wodny - chyba z 10min to jeszcze jestem zły na siebie za tą głupotę:D

Brzmi to wszystko zachęcająco-chyba się zdecyduje na Vacuflo.
P.S. Zaraz wysle ci pytanko na priva

NOMIS
09-11-2014, 23:22
A co myślicie o Borysowskim, rury mam już pod niego rozłożone, ale wolałbym jednostkę z pełnym cyklonem bez filtrów, może innej firmy. Ktoś doradzi co zrobić?

Yorey
10-11-2014, 07:01
ZTCW, rury Borysowskiego pasują tylko do Borysowskiego.

masia!
18-11-2014, 22:24
Witam.
I ja borykam się właśnie z wyborem CO. Lokalny instalator proponował nam Husky lub Duovaca. Ale cena przeszła moje oczekiwania:eek: Za Duovaca 4 koła, Husky jeszcze droższy. Do tego separator trzeba dokupić osobno. Czy naprawdę warto przepłacać? Skoro Vacuflo z całym zestawem można kupić już za mniej niż 2000 zł? Doradźcie coś proszę, bo już sama nie wiem co robić? Przeczytałam ten wątek, ale mało jest świeżych info...

map78
19-11-2014, 17:14
Witam.
I ja borykam się właśnie z wyborem CO. Lokalny instalator proponował nam Husky lub Duovaca. Ale cena przeszła moje oczekiwania:eek: Za Duovaca 4 koła, Husky jeszcze droższy. Do tego separator trzeba dokupić osobno. Czy naprawdę warto przepłacać? Skoro Vacuflo z całym zestawem można kupić już za mniej niż 2000 zł? Doradźcie coś proszę, bo już sama nie wiem co robić? Przeczytałam ten wątek, ale mało jest świeżych info...

Ja niedawno czyściłem swojego Vacuflo - pierwszy raz po prawie pół roku pracy (dość ciężkiej, bo mamy kota, psa i 2 dzieci) i szczerze to nie jestem w stanie sobie wyobrazić lepszego odkurzacza;) ale porównania nie mam, więc może ten Husky usuwa ciąże i krawaty wiąże:D W każdym razie Vacuflo serdecznie polecam, w zestawie jest już separator i drugi wąż 9m. Jeszcze taniej można dostać polski Profi, ale tu co do jakości użytkowania się nie wypowiem, bo nie wiem:)

masia!
28-11-2014, 11:40
maq78 aż takich wymagań nie mam co do odkurzacza:no: A jaki dokładnie model posiadasz? Kupowałeś w zestawie czy osobno? Byłam już mocno nastawiona na Vacuflo, jednak opinie na ceneo trochę mnie zniechęciły... Do Huskich zniechęca cena:D

map78
28-11-2014, 18:28
maq78 aż takich wymagań nie mam co do odkurzacza:no: A jaki dokładnie model posiadasz? Kupowałeś w zestawie czy osobno? Byłam już mocno nastawiona na Vacuflo, jednak opinie na ceneo trochę mnie zniechęciły... Do Huskich zniechęca cena:D

Mam FC500. Kupowałem zestaw składający się z odkurzacz, 2x wąż ssący 9m, separator kominkowy i zestaw końcówek. Cena całego zestawu ok 1997zł. Opinii na ceneo nie czytałem, ale te na muratorze są pozytywne i moja również jest taka:yes:

masia!
29-11-2014, 11:09
map też nad tym modelem się zastanawiałam. A dasz mi może namiary na sprzedawcę? Na allegro wypatrzyłam zestaw w podobnej cenie, ale tam był tylko jeden wąż.

map78
29-11-2014, 13:33
map też nad tym modelem się zastanawiałam. A dasz mi może namiary na sprzedawcę? Na allegro wypatrzyłam zestaw w podobnej cenie, ale tam był tylko jeden wąż.

Linka do sklepu, gdzie ja kupowałem wysłałem na priv. Pozdrawiam

Tomaszs131
29-11-2014, 15:45
map78 moglbys i mnie przeslac tego linka. Z gory dziekuje.

map78
29-11-2014, 20:05
map78 moglbys i mnie przeslac tego linka. Z gory dziekuje.

Poszło na priv:)
Chyba poproszę ten sklep o jakiś procent, bo już parę klientów dzięki mnie obrobił:D

surgi22
29-11-2014, 22:00
To nie jesteś na procencie ??:o :rolleyes:

Łukasz_Walo
01-12-2014, 19:30
To nie jesteś na procencie ??:o :rolleyes:

Nie jest na procencie to mogę panu potwierdzić w 100% ponieważ to ja jestem sprzedawca tych odkurzaczy :) ale napewno jakieś dobre piwo albo turboszczotka się temu Panu należy. :D

Powiem szczerze ze milo się czyta jak klient jest zadowolony z J.C. którą zakupił a dobrego produktu nie trzeba dużo reklamować :)

surgi22
01-12-2014, 20:05
Też mam Vcuflo - stety i też nie jestem na procencie niestety ;)

Rafałer
01-12-2014, 21:43
a co sądzicie o sachu?

masia!
02-12-2014, 08:11
map dziękuję bardzo. To ten sam sklep co widziałam na allegro:D

Aspilusa
02-12-2014, 17:52
do Loela z Krakowa:
Oba są dobre. Beam 385 -1800W - turbina 2 stopniowa by pass boczno kanałowy a IZZY 400 - 1900W -3 stopnie boczno kanałowy tu turbina najwyższa półka.

mirek118
02-12-2014, 20:14
Też mam Vcuflo - stety i też nie jestem na procencie niestety ;)

Rozumiem że podzielasz opinie map78?

surgi22
04-12-2014, 22:42
Jestem zadowolony z Vacuflo ( zwłaszcza z hide a hose i vrooma ).

Lukasz_Zielinski
12-12-2014, 00:44
do Loela z Krakowa:
Oba są dobre. Beam 385 -1800W - turbina 2 stopniowa by pass boczno kanałowy a IZZY 400 - 1900W -3 stopnie boczno kanałowy tu turbina najwyższa półka.

Przecież są to dwie ideantyczne silników DOMEL ?

Byc może skoro udziela się pan na forum to ciekawy jetem wypowiedzi email, w której przytoczył pan informację odnośnie IZZY 400 którym podaje pan wymyślone parametry.

Producent na stronie podaje mm h2o 3615 co po przeliczeniu daje 36 kPa ookoło, a Pan paje wartość 38 ?! Z kad te rozbierzności ponieważ po kontakcie z lokalnym dystrybutorem zaprzeczył informację ze jednostka ta potrafi osiagnać poziom 40 kPa a nadodatek zapewnił mnie ze po podłaczeniu do instalacji siła ta spadnie do 33-34?


Druga sprawą czy spadek przepływu przez odkurzacz nie spadnie po dodaniu 3 stopnia turbiny? Firma Beam to jedna z najlepszych na świecie firm dlaczego też nie stosują silnika z 3 stopniami turbiny?

Aspilusa
12-12-2014, 22:33
Witam Pana,

Turbina 3 stopniowa 1900W ma minimalny osiąg 36,15 który gwarantuje producent tego też silnika. To jest minimum. Zwykle odkurzacz z tym silnikiem przy nieobciążonej instalacji elektrycznej osiąga 38kpa. Jeżeli podłączy Pan jednostkę do prądu i sprawdzi pan podciśnienie na wakuometrze i wyjdzie np. 38kpa a następnie podepnie ją pod instalację i na ostatnim punkcie wyjdzie tylko 33 (aż 5 kresek mniej) to będzie jednoznacznie znaczyło tylko to że instalacja albo jest gdzieś rozszczelniona albo jest nieprofesjonalnie położona. Dla czego ten sprzedawca coś takiego Panu powiedział , nie wiem. Jeśli on robił u Pana instalację może po prostu coś wie, albo się asekuruje. Napisze Pan na priv. kto to chętnie się dowiem z czego ta wypowiedź wynikała.

Poniżej zdjęcie Izzy 400 z podpiętą instalacją , dom 200m2. Na 5 gniazdach i 3 szufelkach. Ma jeszcze 37kpa. Rzekł bym że bardzo dobra instalacja, bo spadek tylko 1 kreska.


293786

Aspilusa
13-12-2014, 00:24
Tu znalazłem jeszcze jedno zdjęcie na które można zerknąć. Jednostka bez podłączonej magistrali. Na waku 38kpa. I zwykle tak jest na takiej świetnej 3 stopniowej turbince. Zdarza się że gdy spotykam się z instalatorem to odkurzacz który pokazuję u jednego (bez podłączenia instalacji ) pokaże 38 u innego 40 a jeszcze u innego może pokazać 36,15 to wszystko zależy od prądu , jak wykonana i obciążona jest dana sieć. Jakieś 6 lat temu zakładaliśmy klientowi odkurzacz też dobrej firmy który po godzinie zadzwonił i stwierdził iż odkurzacz jest wadliwy gdyż po jego uruchomieniu przygasa światło w całym domu i wyłącza się TV, jak się okazało na tej nitce była i pompa i pralka i odkurzacz.

293812

Większość naprawdę solidnych marek ma jednostki z 3 stopniową turbiną w swych topowych modelach, to, dlaczego nie ma w marce którą Pan przytoczył, nie wiem. Gdyby życzył sobie Pan z 2 stopniową to mamy w Izzy 300. Co do naszych przedstawicieli to sprawdziłem i w okolicy Siedlec nie mamy nikogo takiego , najbliższy którego mógłbym polecić jest w Serocku.

Aspilusa
13-12-2014, 12:15
Zapraszam chętnych do lektury o silnikach.

Poniżej przedstawiam 2 wysokiej klasy silniki by pass boczno kanałowe. Jeden 2 stopniowy drugi 3 stopniowy.

293863

Turbina 2 stopniowa posiada dwa uzwojenia na stojanie, ma to znaczenie takie że jeśli jednostka potrzebuje więcej mocy, przejdzie automatycznie z pracy na jednym uzwojeniu na dwa uzwojenia jednocześnie. I działa wtedy na maksymalnych obrotach. Ma to miejsce w przypadku gdy np. odkurzamy
w dalszej części magistrali albo w przypadku odkurzania dywanu czy wykładziny. Ssawka się przyssie do dywanu i silnik wchodzi na wysokie lub wyższe obroty. ( Jeśli odkurzacz jest za słaby do magistrali centralnej którą ktoś nam wykonał , silnik jednostki może również od razu wchodzić na wyższe obroty)

293865

Jednostka 3 stopniowa ma taką samą zasadę działania elektrycznego. Z tym że mamy ten komfort w posiadaniu silnika z 3 uzwojeniami. Przy zastosowaniu dla dłuższej magistrali ssawnej są bardziej energooszczędne od 2 stopniowych.

Jednostka z turbiną 1 stopniową - po włączeniu działa od razu na maksymalnych , najwyższych obrotach. Odkurzacz z takim silnikiem o takiej samej mocy może wcale gorzej nie musi odkurzać od tego wyposażonego w turbinę 2 i 3 stopniową. Są to niekiedy niższej klasy turbiny przepływowe które parametrami sprawdzonymi podczas pracy odkurzacza wcale nie chodzą gorzej od tych 3 stopniowych, i w początkowych latach czy miesiącach użytkowania wcale nie pracują gorzej od tych 2 i 3 stopniowych.

Różnice : Prostymi słowami. Jak siądzie jedna z turbin w silniku 3 stopniowym to wciąż działać może na 2 dwóch uzwojeniach. Jak ma to miejsce w silniku 2 stopniowym wciąż może on działać na jednym uzwojeniu. Jak siądzie w jedno stopniowej to naprawa lub wymiana.

Silnik z chłodzeniem czystym powietrzem nawet jakby się zapylił i użytkownik szybko zareaguje i podeśle np. turbinę do czyszczenia czy też cały odkurzacz to zwykle po małym serwisie działa bezproblemowo dalej. W przypadku turbin thru flow jest trochę trudniej. Ale przez dobrego fachowca na pewno do zrobienia.

Natasza36
13-12-2014, 19:40
Witam serdecznie
Właśnie wprowadziliśmy się do naszego nowego domku i czas zakupić odkurzacz centralny .
długość instalacji na dole 27m + 5 kolanek i 2 trójniki , góra jakieś 12m oraz 3 kolanka i trójnik .
W załączeniu prowizorka schematu :D
Proszę o poradę
293861293862

Aspilusa
15-12-2014, 12:18
27mb + 5 kolan 90sł łag. ( 10mb) + 2 trójniki (3mb) plus długość węża np. 9mb daje 49mb. Jeśli od odkurzacza odchodzi tylko jedna nitka to wylicza się długość najdłuższego odcinka. Jeśli od odkurzacza odchodzi w jedną stronę nitka i w drugą stronę lub do góry to obie powinno się je obie zliczyć. Więc jak dla mnie to całkiem spora instalacja. Jeśli chce być Pani tak na 100% zadowolona to z naszego asortymentu IZZY 400 , super wydajność dla wymagających klientów. Jeśli jest Pani faktycznie z Brus to w Kościerzynie są 2 firmy u których można obejrzeć.

Może też Pani wziąć po uwagę : Tornado 400, Cyclovac H715 czy wodny Aqua Matic 400 jeśli jest gdzieś w pobliżu woda i kanaliza.

Pozdrawiam

Natasza36
15-12-2014, 19:15
Chciała bym coś dobrego. Najbardziej podoba nam się Aqua Matic bo znając mojego męża to pewnie ja będę musiała z tego wyrzucać :).
A jak z Beam bo się niby sam czyści (szkoda jeszcze że samo się nie wyrzuci :) ) no i na początku chcieliśmy wydać tak do 4 tys.

Aspilusa
16-12-2014, 19:41
W zasadzie każda firma ma coś dobrego albo chociaż coś całkiem całkiem co działa dobrze i co najważniejsze się mało psuje. Jeśli stać Panią na Aqua Matic to sądzę że będziecie b. zadowoleni. Można odkurzać co się chce, nawet gips. Są klienci którzy używają tych odkurzaczy w stajniach czy w lakierniach i jest ok , nie ma problemu z czyszczeniem czy opróżnianiem. Fakt cena tej serii to 100% więcej jak zwykłej na sucho. Ale warto.

Natasza36
16-12-2014, 23:16
Dobre expresy do kawy też kosztują 5 i więcej. Z tym odkurzaczem to się jeszcze zastanowię bo może ten model
Aqua Matic 300 by wystarczył :)

Aspilusa
17-12-2014, 14:40
Raczej bym obstawał przy AQM 400 jest na 65m instalacji, AQM 300 na 45m. Porozmawia Pani z tym naszym sprzedawcą pewnie dojdziecie do porozumienia. My od siebie tak na święta możemy dorzucić jakieś dobre gniazdeczka żeby cena już nie poszła wyżej :) .

Natasza36
17-12-2014, 23:34
Jestem już po rozmowie z przedstawicielem. Umówiliśmy się na styczeń, jak dostaniemy obiecane premie to bierzemy Aqua Matica jak nie to normalnego. Choć sądzę że się uda. Jakby co będziemy pytać.
Pozdrawiam.

Barbara54
18-12-2014, 13:59
z Panem "Aspilusa" miałam do czynienia na wstępie mojego zainteresowania kupnem odkurzacza centralnego. Nie mogę powiedzieć, że dobrze mi się wspópracowało z tą osobą, gdyż na to co mówiłam o odkurzaczach to z ust Pana Aspilusa słyszałam kontre.. Tak jakbym była przeciwnikiem, a chciałam zostać jego klientką :) Odczułam wrażenie, że Pan "Aspilusa" zachowuje się jakby wszystkie rozumy pozjadał i na wszystkie pytania znał najlepszą odpowiedź! ;)

Aspilusa
19-12-2014, 12:22
[QUOTE=Barbara54;6709642]z Panem "Aspilusa" miałam do czynienia na wstępie mojego zainteresowania kupnem odkurzacza centralnego. Nie mogę powiedzieć, że dobrze mi się wspópracowało z tą osobą, gdyż na to co mówiłam o odkurzaczach to z ust Pana Aspilusa słyszałam kontre.. Tak jakbym była przeciwnikiem, a chciałam zostać jego klientką :) Odczułam wrażenie, że Pan "Aspilusa" zachowuje się jakby wszystkie rozumy pozjadał i na wszystkie pytania znał najlepszą odpowiedź! ;)[

Ze współpracy z nami są zadowolone i osoby fizyczne i firmy. Towar i do osób fizycznych i firm wysyłany jest w ciągu 24H. Odkurzacze są najwyższej jakości i się nie psują. Jak już to jako jedyni mamy klauzulę naprawa 48h. Wszyscy są na 100% zadowoleni. Każdy czy to firma czy to osoba fizyczna ma wszystko tłumaczone i dostarczone. Wypożyczany sprzęt na wystawy :) a Pani sugeruje że nie chcieliśmy współpracować. Nie piszemy źle o konkurencji i wypowiadamy się konstruktywnie.

Ja sądzę że pani Barbara, pan Łukasz, drugi Łukasz , pani Dorota piszą z jednej firmy. każdy kto do nas dzwoni jest zdziwiony że na forum Muratora nikt nie pyta o Beama który jest marką nr. 1 czy o inną fajną markę , tylko wszyscy się rozpisują o jednym typie i skąd kupili i że jest tani i dobry. Każdy to widzi.

Ps. :) Proszę przyjąć to jako świąteczny prezent :) , bo dzięki tej dziwnej sytuacji trafiła pani na lepszych ludzi. Wesołych Świąt

Loel
19-12-2014, 13:56
Witam serdecznie ,

A ja kupiłem odkurzacz u siebie w mieście nie przez internet i pan który sprzedawał mi wszystko pokazał więc mogłem sam ocenić i jestem zadowolony :yes:.
Ale po ówczesnej lekturze na forum muratora podzwoniłem trochę, m.in do firmy Posejdon i jak pytałem o odkurzacz Vacuflo 670 bo taki ktoś mi zaproponował w Katowicach to tu proponowali mi jakiś Vacuflo 600 którego nigdzie nie ma bo model FC 670 jest niby ładniejszy ale bardzo awaryjny, było to bardzo dziwne bo nikt inny nie ma ani nie poleca. Czy ktoś się podszywa pod Vacuflo i jak może to być że te orginalne Vacuflo są awaryjne a te czarne tańsze są lepsze. :(

Artur-Reda
19-12-2014, 14:28
Witam serdecznie ,

A ja kupiłem odkurzacz u siebie w mieście nie przez internet i pan który sprzedawał mi wszystko pokazał więc mogłem sam ocenić i jestem zadowolony :yes:.
Ale po ówczesnej lekturze na forum muratora podzwoniłem trochę, m.in do firmy Posejdon i jak pytałem o odkurzacz Vacuflo 670 bo taki ktoś mi zaproponował w Katowicach to tu proponowali mi jakiś Vacuflo 600 którego nigdzie nie ma bo model FC 670 jest niby ładniejszy ale bardzo awaryjny, było to bardzo dziwne bo nikt inny nie ma ani nie poleca. Czy ktoś się podszywa pod Vacuflo i jak może to być że te orginalne Vacuflo są awaryjne a te czarne tańsze są lepsze. :(

Co do Modeli FC500 i FC600 to są to dokładnie modele FC570 i FC670 pod inną nazwą handlową,. mają inny kolor obudowy i kubła.

Tabliczka znamionowa na jednostce ma normalnie napisane FC670 i FC570. Z tego co mi wiadomo nie ma "lepszy gorszy" chyba, że kolory komuś odpowiadają inne niż czarny czy ten złotawy. Podzespoły są dokładnie te same.

Jak ktoś nie wierzy zawsze można zadzownić do oficjalnego dystrybutora Vacuflo i spytac - potwierdza.

Pozdrawiam!

Artur-Reda
19-12-2014, 14:35
Ustosunkuję się jeszcze do wypowiedzi Aspilusa - może pozwolisz klientom ocenić jak wygląda współpraca z wami? :) Trzeba mieć na uwadze, że ludzie są różni i każdy ma prawo do narzekania bo ma inne oczekiwania. Radzę więcej luzu...Statystycznie zawsze znajdą się narzekający, którzy wystawią jakąś gorsza opinię.

Co do tego, że tu niby "Beama nikt nie chwali na Muratorze" to nie chce mi się wierzyć, że otrzymujecie takie telefony.

Druga sprawa, że jeżeli nawet są tu instalatorzy danych firm, które promują to co w tym złego? Nie uważasz, że to normalne? Przeglądam forum i nie widziałem nachalnej reklamy. Od tego żeby te (nieopłacone) reklamy usuwać jest moderacja.

Zadowolony klient kupił odkuracz X, napisał , że poleca - od tego jest właśnie forum, wymiana OPINII przecież nikt nie każe komukolwiek w to wierzyć!

Kolejna sprawa, kto broni zadowolonym klientom albo instalatorom Beama czy innych firm wypowiadać się na tym forum?

Loel
19-12-2014, 14:47
Co Pan tutaj wypisuje ja mam Beama i jestem zadowolony, na początku chciałem hide a hose ale szybko mi wyperswadował, gdzie inna wasza firma też okolicy Warszawy mówiła że ten hide a hose do dobra sprawa, na końcu kupiłem tam gdzie nie gadali na siebie i jestem zadowolony. Oby tak dalej. Pozdrawiam

Aspilusa
19-12-2014, 15:25
To chętnie się ustosunkuje do pana Artura z Vacuflo.

Po pierwsze starałem się wypowiedzieć i wytłumaczyć tak żeby każdy zobaczył jak działa nasza firma, i dla tego byłem bardzo zdziwiony taką wypowiedzią. Tym bardziej że i firmy i inwestorzy prywatni bardzo sobie cenią współpracę z nami. Fakt mieliśmy kiedyś klienta który poskarżył się że paczka do niego przyszła za szybko :), więc wszystko możliwe.

Druga sprawa nie pisałem że te osoby są od was a jednak od razu wiedzieliście o kogo chodzi.

Ps. Staramy się działać w handlu zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi i nie jesteśmy tu po to żeby pisać o kimś źle , szkoda czasu.
Panu też radzę więcej luzu , bo jest pan w temacie a się niepotrzebnie denerwuje.

Loel
19-12-2014, 16:14
Wydaje się że na forum można się uczciwie czegoś dowiedzieć, ehe. Przyszły mrozy siadł mi akus, wszedłem na forum o akumulatorach , tam jeszcze lepiej, jeden pisze że Centra jest super i inny na niego. To samo o Varcie.

map78
19-12-2014, 16:46
To może i ja się ustosunkuje, jako posiadacz i użytkownik czarnego potworka od Vacuflo:)
Po pierwsze: Panie Arturze, Pan sobie jaj nie robi z forumowiczów, bo dzwoniąc na oficjalny nr z Vacuflo.pl najprawdopodobniej dodzwonią się do Pana;) Chyba, że ta Reda to przypadek, ale ja nie wierzę w przypadki;)
Po drugie: Ja dzwoniłem, do oficjalnego dystrybutora Vacuflo, którego siedziba notabene mieści się w Redzie;) (10km ode mnie) i odpowiedź jaką uzyskałem na temat różnic pomiędzy oficjalną (złotą) wersją, a tą czarną były mniej więcej w tonie jakie przedstawił tu Pan Artur-Reda. Zapewniono mnie również, że ten CZARNY objęty jest również tą samą gwarancją i serwisem co złoty, a różnica w jego cenie wynika z innej metody importu i wielkości zamówienia. Dalej nie wnikałem, gdyż odpowiedź mnie satysfakcjonowała. Jeśli miałbym w jakiś sposób porównywać te dwa modele to nawet rzekłbym, że złoty jest lepszy ze względu na to, że ma bardziej przeźroczysty kosz - przez co lepiej widać, czy jest już zapełniony, ale dopłacać ok 700zł za taką funkcjonalność nie miałem zamiaru;)
O samym OC jednak nie dam złego słowa powiedzieć, choć użytkuje go dopiero nieco ponad pół roku to na prawdę jestem bardzo zadowolony. Ponad miesiąc użytkuje taki również mój szwagier, który zakupił z mojego polecenia i również jest bardzo zadowolony.
Na samym początku mojej przygody z OC bardzo chciałem przytaczanego tu wcześniej Beama, bo każdy mówił, że to tzw Mercedes wśród OC jednak niestety nie miałem przyjemności trafić na dobrego sprzedawcę i dwukrotnie zostałem olany:( dlatego zraziłem się nieco do marki i zacząłem szukać alternatywy.
Poniżej wklejam fotkę mojego Czarnuszka, żeby pokazać jak to wygląda w realu, oraz fotkę tabliczki znamionowej na potwierdzenie, że jest to ten sam model co w oficjalnej dystrybucji.

http://www.iv.pl/images/25785950680105233634.jpg (http://www.iv.pl/)
http://www.iv.pl/images/61289555299046632703.jpg (http://www.iv.pl/)

Loel
19-12-2014, 18:08
Teraz się zaczną zdjęcia od zadowolonych klientów , możliwe że zaraz się wklei ktoś z Aspilusa. Dajcie sobie spokój na święta.
Ps. A jaką moc elektryczną i podciśnienie ma twój model.

map78
19-12-2014, 18:22
Teraz się zaczną zdjęcia od zadowolonych klientów , możliwe że zaraz się wklei ktoś z Aspilusa. Dajcie sobie spokój na święta.
Ps. A jaką moc elektryczną i podciśnienie ma twój model.

Przykro mi, że tak to odebrałeś, ale czego się można było spodziewać:( Ale zapraszam możesz sobie wkleić i swoje zdjęcia skoro tak jesteś zadowolony z Beama - nikt nie zabrania:no:
A co do parametrów o które pytasz to na prawdę się tym nie interesowałem. Dobierałem na zasadzie długości instalacji i ilości gniazdek. W każdym razie ciągnie jak smok i to się dla mnie liczy:)

Loel
19-12-2014, 21:24
Pytałem cie jaką ma moc i tylko tyle a ty do mnie że dobrą. Nie mam nic do ciebie ale tyle piszesz o odkurzaczach to mogłeś podać chociaż moc silnika lub cokolwiek.

Oczywiście że mogę wstawiać zdjęcia ale mi się nie chce, darmowa reklamka mi nie potrzebna bo wiadomo co to Beam. Porządne silniki i filtry których długo nie trzeba czyścić.

Loel
20-12-2014, 10:12
Jeszcze jeśli można to bym bardzo prosił o informacje na temat systemu hide a hose bo w wielu miejscach mówią że lepiej tego nie brać bo wąż wchodzi w ten brud w instalacji, niektórzy wasi sprzedawcy też tego nie polecają (Vacuflo). Do sprzedawców z Aspilusa też mogę podzwonić i się podpytać :yes:
Jak jest takie super to dla czego nie ma tego u Beam.

Aspilusa
20-12-2014, 14:12
Czy się panu spodoba czy nie to ciężko zrozumieć wypowiedzi, nie wiadomo czy to osoba czy firma ale trudno.

Gdyby pan poszukał dobrze w internecie to zauważył by pan że marka o której pan pisze w stanach też ma hide a hose. Dla czego nie ma tu nie wiem i nie moja sprawa. Jak tak rzetelnie chce pan po wszystkich obdzwaniać to jak starczy czasu można tam też zadzwonić i podpytać w tej sprawie.

Co do samego systemu Hide a Hose to nie spotkałem się jeszcze z negatywnymi opiniami , użytkownicy są bardzo zadowoleni. Jeśli klient kupi dobry produkt a w tym przypadku to na pewno mocny odkurzacz z b.dobrym podciśnieniem to nie ma mowy że będzie nie zadowolony. Ja sam jestem bardzo zadowolony z tego systemu i nie wymienił bym go na inny.

Ps. Spotykam się osobiście z różnymi sprzedawcami i też słyszałem różne opowieści, ale tylko od takich którzy jeszcze tego nie zakładali albo w ogóle nie widzieli.

Loel
20-12-2014, 16:27
Mam instalacje która idzie z piwnicy pionami do góry , czy jak sobie ją przerobię to moja 355tka da radę ?

Aspilusa
21-12-2014, 22:03
Wesołych Świąt :)

Loel
22-12-2014, 08:07
Wesołych Świąt, Wesołych Świąt.

Ale jeszcze nikt mi nie odpowiedział czy mój Beam 355 będzie dobry do hide a hosa?

przemo1
22-12-2014, 21:49
Wesołych Świąt, Wesołych Świąt.

Ale jeszcze nikt mi nie odpowiedział czy mój Beam 355 będzie dobry do hide a hosa?

Moim zdaniem o to najlepiej spytać sprzedawcę/przedstawiciela wymienionej przez Ciebie marki.

beren84
24-12-2014, 11:00
Witam

Jeszcze odnośnie Vacuflo fc500 i fc570. Skoro wersję fc500 mozna kupić taniej, ale jest ona na max 8 gniazd (tak wynika ze strony vacuflo) to czy mogę u siebie taki zamontować (mam 3 gniazda) ? Czy mimo wszystko kupić np. fc310 na 3 gniazda (który bedzie droższy o kilkaset zlotych). Musi pasowac do ilości gniazd, czy może być na więcej niż posiadam i będzie ok ? Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Loel
26-12-2014, 23:22
A jaki metraż domu i instalacji w którym chcesz zamontować ten odkurzacz. Vacuflo 310 jest w necie za 2200 to za ile jest vacuflo 500 skoro jest o kilkaset zł. taniej.

Loel
26-12-2014, 23:24
Pozdrawiam również.

Loel
29-12-2014, 22:57
Urlopy wszyscy macie :) . Vacuflo 500 z zestawem na allegro 1500 z kawałkiem. Normalnie CCC sie robi.

Aspilusa
30-12-2014, 16:26
Loelu, mamy jednostki z silnikami 1750W - Domel 2 stage by pass. I mogę ci powiedzieć że nie polecamy ich do H-a-H. Fakt możesz sobie to przerobić i podłączyć ale lepszy będzie model wyższy.

Loel
31-12-2014, 10:11
W zasadzie to już wiem że ten się nie nada. Ale jakbym puścił dwa piony do góry to w zasadzie nic takiego wielkiego.

intebud
06-01-2015, 18:25
Odpowiedź jest prosta najlepsze odkurzacze centralne to Vacu Maid
Na przestrzeni 8 lat mojej działalności zamontowane dziesiątki tych odkurzaczy , i ani jednego telefonu ze jest coś nie tak (to chyba najlepsza rekomendacja) więcej na http://www.intebud.pl/centralne-odkurzanie

CityMatic
06-01-2015, 20:08
Odpowiedź jest prosta najlepsze odkurzacze centralne to Vacu Maid
Chociaż wiem, że to reklama ale również polecam, mam od 3 lat, używam i jestem zadowolony śmieci wrzuca do worka foliowego który usuwa się z odkurzacza i po sprawie - czysto , higienicznie i bez problemowo.

paul_g8
06-01-2015, 20:12
Ja osobiście mogę polecić odkurzacz Hayden SuperVac 7000 kanadyjskiego producenta Canplas. Sprawuje się rewelacyjnie już od trzech lat. Niedrogi, bez zbędnych bajerów ( to nie smartfon), gwarancja 7lat door to door. Co chcieć więcej od odkurzacza? :) Przecież nie będzie latał:)

Lukasz_Walo
06-01-2015, 20:52
Ja osobiście mogę polecić odkurzacz Hayden SuperVac 7000 kanadyjskiego producenta Canplas. Sprawuje się rewelacyjnie już od trzech lat. Niedrogi, bez zbędnych bajerów ( to nie smartfon), gwarancja 7lat door to door. Co chcieć więcej od odkurzacza? :) Przecież nie będzie latał:)
No chyba ze będzie wysłany pocztą lotniczą? :)


A gdzie to cudo można kupić bo nie mogę znaleźć?

Lukasz_Walo
06-01-2015, 20:56
Chociaż wiem, że to reklama ale również polecam, mam od 3 lat, używam i jestem zadowolony śmieci wrzuca do worka foliowego który usuwa się z odkurzacza i po sprawie - czysto , higienicznie i bez problemowo.
Bezproblemowo czyli co ? Co 2 tygodnie trzepanie mocherowego beretu sprzed separatora? Czy bezproblemowo wydane 4-5 tysięcy ?

CityMatic
06-01-2015, 21:21
Niestety to cyklon i Twojego beretu l tam nie ma :(
a bez problemu tzn że odkurzacz bez straty mocy ssącej pomimo zapełnienia worka.

Lukasz_Walo
06-01-2015, 21:26
Niestety to cyklon i Twojego beretu l tam nie ma :(
a bez problemu tzn że odkurzacz bez straty mocy ssącej pomimo zapełnienia worka.

Akurat w tamtym tygodniu montowałem taki odkurzacz i tak beret w nim byl, czyli krążek ktory ma separować włosy a po tygodniu zamiast łapać włosy wyłapuje każdą drobinę kurzu.
Citymatic - pojdź, zakup 1szy lepszy odkurzacz, zdejmij pokrywkę z separatora i zrob zdjecie tego co znajdziesz :)

CityMatic
06-01-2015, 23:00
Akurat w tamtym tygodniu montowałem taki odkurzacz i tak beret w nim byl, czyli krążek ktory ma separować włosy a po tygodniu zamiast łapać włosy wyłapuje każdą drobinę kurzu.
Citymatic - pojdź, zakup 1szy lepszy odkurzacz, zdejmij pokrywkę z separatora i zrob zdjecie tego co znajdziesz :)

Ok, ale to nie jest beret tylko niebieski krążek! beret to jest we wszystkich nie cyklonach i separatorach z odwróconym workiem.
Fakt nie czyszczenie tego elementu może , ale niekoniecznie osłabić pracę odkurzacza, jednak brak tego "separatora włosów" powoduje tyle, że te elementy(mniejszy kurz) wyrzucane są poza budynek, a w niesprzyjających warunkach brudzą trawę lub elewację budynku.

Myślę ,że na rynku nie ma odkurzacza bezobsługowego, zawsze trzeba coś wymienić, wyczyścić bo jak inaczej zabezpieczyć pracującą turbinę?

Loel
08-01-2015, 20:31
Szwagier ma Vacumaida S2500 jakieś 5 lat i faktycznie działa cały czas bez awaryjnie , wydał wtedy przeszło 4, ale odkurza tak mizernie że odkurza zwykłym odkurzaczem. Dzwonił i pytał co ma zrobić to kazali mu właśnie jakiś krążek wymienić, ale to było dobry rok temu i jeszcze tego nie zrobił. Bo nie odkurza nim. Jego odkurzacz przy moim wygląda jak traktor. Ale żeby być uczciwym to powiem że rozmawiałem kiedyś ze znajomą z kwiaciarni i ma tyż vacumaida i jest zadowolona.

CityMatic
08-01-2015, 22:16
To jest właśnie ten krążek (filtr antystatyczny)o którym mowa, ja czyszczę go co 1-1,5 roku i wygląda tak jak na foto przed czyszczeniem.
Prosta sprawa, zabezpiecza jak sam nazwa wskazuje turbinę przed zanieczyszczeniami tych śmieci które pod wpływem przemieszczania się przez rurę elastyczna elektryzują się i nie opadają na dno zbiornika.
Nie jest to taki worek jak Beam-ach https://www.youtube.com/watch?v=qf1gVmOjdiU , ale również ulega zanieczyszczeniu - chroni tym samym łopatki trzystopniowej turbiny odkurzacza.
Pozdrawiam

Loel
08-01-2015, 23:15
Od kiedy Vacumaid ma 3 stopniową turbinę haha. Na pewno nie ten 1780W i 1800W. Chyba że jakiś mały.

Albo masz już go troche.

Artur-Reda
09-01-2015, 10:56
Śmiało można zastosować wyższy model, parametr ilośc gniazd jest tylko pomocniczy. Jedynym minusem zastosowania mocniejszego odkurzacza może by ć głośniejsza niż zwykle (a i tak jest głośna) praca szufelki automatycznej. W tym wypadku nie ma sensu dopłacać do gorszego modelu :)

Loel
10-01-2015, 11:54
City , czyli może u Ciebie wychodzić takie coś na zewnątrz ?

https://www.youtube.com/watch?v=4SJrJ9dZ8Eo

CityMatic
10-01-2015, 18:45
City , czyli może u Ciebie wychodzić takie coś na zewnątrz ?

https://www.youtube.com/watch?v=4SJrJ9dZ8Eo

Tak , takie coś zapewne wyleciałoby na zewnątrz, mój odkurzacz nie ma filtrów, ani worka przez który musi przelecieć powietrze, aby dostać się na zewnątrz.

Loel
10-01-2015, 20:26
W zasadzie i dobrze i nie dobrze , zależy z jakiego punktu na to patrzeć. Dobre że nie ma filtra , a nie dobre że może trochę syfić.

Loel
10-01-2015, 20:28
Ale ten 1570 ma chyba filtr co ?

Pytam bo tam jest przepływówka z tego co wiem.

CityMatic
10-01-2015, 22:40
Ale ten 1570 ma chyba filtr co ?

Pytam bo tam jest przepływówka z tego co wiem.
Nie ma nic o czym piszesz to "cyklon"
"Elementem odpowiedzialnym za filtracje zassanego powietrza jest separator cykloniczny o dużej pojemności. Funkcje dodatkowego zabezpieczenia silnika pełni filtr elektrostatyczny."
I tyle, odkurzacz to duża tuba składająca się z trzech elementów:zbiornika z workiem foliowym takim jak na śmieci, potem jest tuba cykloniczna w której powietrze jest zasysane pomiędzy dwa stożki i elementu z silnikiem i sterowaniem. Ten element jest chroniony krążkiem niebieskim czyli filtrem elektrostatycznym(foto). Cały bród, kurz zbiera się w worku na dole, sam opada i jest go tyle co w normalnym odkurzaczu, ale ze względu na pojemność 24 l opróżnianie jest naprawdę rzadko. Wszystkie drobinki w tym roztocza wylatują poza budynek, w tym miejscu muszę napisać, że odkąd jest nie zaobserwowałem jakiegoś zabrudzenia elewacji budynku z tego tytułu pomimo tego, że wylot jest na elewację z jasnego tynku i skierowany w dół.

Loel
11-01-2015, 11:50
To który to model i ile kosztuje.

CityMatic
11-01-2015, 16:40
To który to model i ile kosztuje.

http://www.vacumaid.shop.pl/s1570-jednostka-centralna-silent-partner-filtr-cykloniczny.html
VacuMaid S1570 na portalu aukcyjnym z zestawem za 2,8 kzł.

Loel
11-01-2015, 17:47
Uwierz mi że widziałem jak ten odkurzacz chodzi, jak wybierałem odkurzacz to był u mnie gość z tym sprzętem. Trochę inna obudowa była.. Nie gniewaj się ale dla mnie to mizernota. Chyba że na małe domki. Ja kupiłem za 3,1 Beam 355 z silnikiem 1750W i w nie chciałbym nic słabszego.

CityMatic
11-01-2015, 19:59
Uwierz mi że widziałem jak ten odkurzacz chodzi, jak wybierałem odkurzacz to był u mnie gość z tym sprzętem. Trochę inna obudowa była.. Nie gniewaj się ale dla mnie to mizernota. Chyba że na małe domki. Ja kupiłem za 3,1 Beam 355 z silnikiem 1750W i w nie chciałbym nic słabszego.

Ale ja nie uważam, że nie ma lepszych czy gorszych ...bo zapewne wg Ciebie są. Ale ja nie musiałem wybierać, byłem zdecydowany na ten który mam i ewentualnie odkurzacz Profi.
U mnie są w domu 4 gniazda ścienne 3 szufelki i jedno gospodarcze przy odkurzaczu. Węże mam 9m, 4m i 2m. Sprawdza się więc nie rozumiem po co miałby być inny.
Mam wrażenie, że podchodzisz do sprawy jak wielu z telefonami - musi mieć więcej opcji, większy wyświetlacz,aparat szybszy procesor itd itp - a dla mnie ma to być przede wszystkim telefon. To samo z samochodami - wiesz jeśli będę chciał przewieźć tonę piasku to wynajmę, a nie kupię ciężarówkę.
Jeśli Twój jest lepszy, że trzeba wymieniać worek za 150 zł.. to tu należało by postawić pytanie od czego? i do czego? bo jeśli używasz go do odkurzania samochodu po wakacjach to przepłaciłeś bo ja w tym celu jadę i za 20 zł i firma mi go posprząta.

Każdy kupuje sprzęt wg własnych potrzeb ....no chyba , że jest inaczej.:)

Pozdrawiam, i życzę innym którzy jeszcze się nie zdecydowali ( w sprawie odkurzacza, a może nie tylko) słusznych wyborów

Loel
11-01-2015, 21:26
Nie chciałem cie urazić, wiem tylko jak działa u szwagra. I nie sądzę że mam najlepszy sprzęt bo są ciekawsze odkurzacze ale mnie na nie nie stać. Co do odkurzacza to najważniejsze że jesteś zadowolony. Nikt na swoje nie powie nic złego, no chyba że się często sypie. :).

Pozdrawiam, i aby i twój i mój chodził jak najdłużej.

CityMatic
12-01-2015, 10:23
Pozdrawiam, i aby i twój i mój chodził jak najdłużej.
Oby tak było, a co do silnika i jego mocy....to zastanawiałem się nad tym i okazało sie że u mnie silnik jest o wydajności X u Ciebie Y ale....ze względu na budowę jednostki która jest prosta jak "cep" bo nawet mniej skomplikowana jak odkurzacza jeżdżącego po domu stwierdzam że wystarczy wymienić silnik na najmocniejszy i jednostka jest z najwyższej półki - wszystko zależy od turbiny :)
Oryginalny silnik do mojego kosztuje 1200 zł, Ametek w odkurzaczach Zelmera który idealnie pasuje to mojej obudowy to cena 680 zł i ma podciśnienie 4200 kPa !!
Można by tak wyliczać, przy czym jak testowałem swoją instalacje to przez ok 2 mc podłączony był Karcher MV5 i również się sprawdzał bardzo dobrze, a był o wiele tańszy no i był dwu funkcyjny.
Pozdrawiam

Lukasz_Walo
17-01-2015, 15:29
TEraz niech mi Pan/Pani powie kiedy i w jakim przypadku takie coś wciągamy do odkurzacza centralnego ?

Druga sprawa jest to co pozostanie z filtra ( prawdopodobnie będzie cały zapchany ) po wciągnięciu czarnego proszku.

HieronimDWed
02-02-2015, 13:29
Czy wie ktos z was gdzie sie misci centralka od centralnego w ibizie 95 rok bo mam centralny ale nie jest on na pilota a chcialbym sobie to dolozyc i od razu bym alarm zalozym:

Wie ktos gdzie takowe urzadzonko moze sie znajdowac?

plusfoto
02-02-2015, 13:51
Po pierwsze:
302337
A po drugie co to ma wspólnego z tematem.

Rodmano
08-02-2015, 09:29
Witajcie,

Mój instalator przedstawił mi ofertę na odkurzacz centralny firmy DuoVac,model Star. W ogóle nie mam rozeznania w temacie,dlatego też proszę Was o pomoc.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Wiem,że oferują na ten odkurzacz 25 letnią gwarancję jeśli się wypełni w ciągu 30 dni formularz rejestracyjny i wyśle do producenta.
Czy taka gwarancja jest coś warta? Nie spotkałem się,żeby ktoś dawał tyle lat gwarancji. Beam daje 5 lat gwarancji na swoje odkurzacze,a w mojej ocenie jest to uznany producent na rynku.

http://www.duovac.pl/oferta-item/odkurzacz-centralny-duovac-star/#!prettyPhoto

Lukasz_Zielinski
09-02-2015, 12:04
Witajcie,

Mój instalator przedstawił mi ofertę na odkurzacz centralny firmy DuoVac,model Star. W ogóle nie mam rozeznania w temacie,dlatego też proszę Was o pomoc.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Wiem,że oferują na ten odkurzacz 25 letnią gwarancję jeśli się wypełni w ciągu 30 dni formularz rejestracyjny i wyśle do producenta.
Czy taka gwarancja jest coś warta? Nie spotkałem się,żeby ktoś dawał tyle lat gwarancji. Beam daje 5 lat gwarancji na swoje odkurzacze,a w mojej ocenie jest to uznany producent na rynku.

http://www.duovac.pl/oferta-item/odkurzacz-centralny-duovac-star/#!prettyPhoto


Tak kolego może i dają taką gwarancję ale tylko na obudowę, ewentualnie na filtr w środku, wszystkiego musisz się dopytać co i jak. Najlepiej zapytać ile jest gwarancji na silnik elektryczny i to na piśmie żebyś miał odpowiedź. Ale za taką kasę to znajdziesz markowy odkurzacz z lepszym silnikiem a nie daj boże coś ci sie popsuje to cie nikt nie skasuje. Dla ciekawości spytaj też o to ile kosztuje nowy silnik jak padnie stary to dowiesz się ze byś nowy odkurzacz kupił za to ...

Tak dla informacji to odkurzacze centralne dzielą się na te których cena = jakości, i te które cena jest wywindowana kosmicznie do napychania klienta w bambuko i czyszczenia pieniędzy.

Rodmano
10-02-2015, 15:52
Tak kolego może i dają taką gwarancję ale tylko na obudowę, ewentualnie na filtr w środku, wszystkiego musisz się dopytać co i jak. Najlepiej zapytać ile jest gwarancji na silnik elektryczny i to na piśmie żebyś miał odpowiedź. Ale za taką kasę to znajdziesz markowy odkurzacz z lepszym silnikiem a nie daj boże coś ci sie popsuje to cie nikt nie skasuje. Dla ciekawości spytaj też o to ile kosztuje nowy silnik jak padnie stary to dowiesz się ze byś nowy odkurzacz kupił za to ...

Tak dla informacji to odkurzacze centralne dzielą się na te których cena = jakości, i te które cena jest wywindowana kosmicznie do napychania klienta w bambuko i czyszczenia pieniędzy.

Ja również czegoś z tą gwarancją nie ogarniam do końca. Jak wszedłem w szczegółową treść i warunki gwarancji to tam jest taki zapis :

Okres gwarancji wynosi:

Jednostki centralne 5 lat robocizna i 25 lat LIFETIME WARRANTY na części;
Gniazda ssące: 2 lata.
Akcesoria i zestawy sprzątające 2 lata [węże Superior – 5lat]
Materiały instalacyjne 10 lat.


Jakiej firmy odkurzacze Ty być polecał ? Beam ???

farmi
12-02-2015, 09:38
Prośba o poradę
Na (nie)szczęście po 3 latach mieszkania na swoim zepsuł się nam stary tradycyjny odkurzacz. Nadeszła więc pora wykorzystać istniejącą instalację i wybrać jednostkę centralną- i tutaj wielki mętlik w głowie- niby to tylko odkurzacz ale jak już wydać sporo kasy to oby mądrze a każda pliszka swój ogonek chwali. Nasze parametry to :
Dom ok 200m2
ok 35 mb instalacji
5 gniazd + szufelka
Otrzymałem kilka propozycji i prośba o poradę co wybrać:
1 Vacuflo TC488Q - niby jedyny z pełnym cyklonem- jedyny minus to dostawa jednostek z USA to koniec marca - a szczerze mówiąc najbardziej mnie zaintrygował z uwagi na bezobsługowość. Martwi mnie jednak opinia wydmuchiwania kurzu na elewację- mam nadzieję przebarwiona
2 Beam SC 355
3 Duovac Sensa
4. HUSKY HURRICANE SPECIAL EDITION 2015
Prośba do znawców tematu o poradę - czy warto tu się w jakiś szczególny sposób rozwodzić nad parametrami czy wybrać z tego przedziału co tańsze i dostępne???

map78
12-02-2015, 10:53
1 Vacuflo TC488Q - niby jedyny z pełnym cyklonem- jedyny minus to dostawa jednostek z USA to koniec marca - a szczerze mówiąc najbardziej mnie zaintrygował z uwagi na bezobsługowość. Martwi mnie jednak opinia wydmuchiwania kurzu na elewację- mam nadzieję przebarwiona


Jeśli boisz się o elewację to weź Vacuflo z serii FC. Jest to cyklon z filtrem HEPA na wylocie, więc elewacja jest bezpieczna:) Do tego jest sporo tańszy od TC, a wymaga obsługi (wytrzepania filtra) raz na pół roku, albo rzadziej - zależy od częstotliwości używania. Ja używam takiego od 11 miesięcy i jestem bardzo zadowolony, a wydałem <2000zł.

Scdom
12-02-2015, 13:53
Jeśli boisz się o elewację to weź Vacuflo z serii FC. Jest to cyklon z filtrem HEPA na wylocie, więc elewacja jest bezpieczna:) Do tego jest sporo tańszy od TC, a wymaga obsługi (wytrzepania filtra) raz na pół roku, albo rzadziej - zależy od częstotliwości używania. Ja używam takiego od 11 miesięcy i jestem bardzo zadowolony, a wydałem <2000zł.

Masz może ten?
http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-vacuflo-fc600-bogaty-zestaw-i5078168414.html

map78
12-02-2015, 15:10
Masz może ten?
http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-vacuflo-fc600-bogaty-zestaw-i5078168414.html

Mam ten słabszy model FC500, ale aż tak tani to on nie był:o Byłem w szoku jak zobaczyłem TĄ cenę. Mój kosztował 2tys. bez paru zł, ale w zestawie miał separator popiołu i dwa węże 9m, więc na piętro nie musiałem już dokupywać.

tomekwa
12-02-2015, 15:42
W posejdonie też zaproponowali mi takie ceny. Z separatorem i wężem garażowym za 2000. Twój (moc e FC500 i FC600 jest taka sama, jedynie odrobinę większa wydajność) z podstawowym wyposażeniem jest w cenie 1430.

Tomaszs131
12-02-2015, 17:47
W posejdonie też zaproponowali mi takie ceny. Z separatorem i wężem garażowym za 2000. Twój (moc e FC500 i FC600 jest taka sama, jedynie odrobinę większa wydajność) z podstawowym wyposażeniem jest w cenie 1430.

Czy posejdon to moze sklep internetowy?

farmi
13-02-2015, 08:50
Dzięki za porady- a jeszcze mam jedno pytanko Scdom i inni vacu- owcy - jak z poziomem hałasu- bo nie mogę znaleźć danych? U mni jednostka będzie wisieć co prawda w garażu ale na ścianie od pokoju- więc obawiam się troszkę o hałas i drgania jednostki...

tomekwa
13-02-2015, 11:44
Tak e-posejdon.

plusfoto
13-02-2015, 11:59
Dzięki za porady- a jeszcze mam jedno pytanko Scdom i inni vacu- owcy - jak z poziomem hałasu- bo nie mogę znaleźć danych? U mni jednostka będzie wisieć co prawda w garażu ale na ścianie od pokoju- więc obawiam się troszkę o hałas i drgania jednostki...
Chyba w nocy nie będziesz odkurzać?;)

map78
13-02-2015, 11:59
Dzięki za porady- a jeszcze mam jedno pytanko Scdom i inni vacu- owcy - jak z poziomem hałasu- bo nie mogę znaleźć danych? U mni jednostka będzie wisieć co prawda w garażu ale na ścianie od pokoju- więc obawiam się troszkę o hałas i drgania jednostki...

Nie obawiaj się:) OC nie jest raczej w stanie przenieść żadnych drgań na normalną ścianę, a po zamknięciu go w garażu w domu będzie nie słyszalny. Największy hałas przy OC generuje świst powietrza podczas odkurzania, a już szczególnie podczas używania szufelki.

CityMatic
13-02-2015, 15:27
Dzięki za porady- a jeszcze mam jedno pytanko Scdom i inni vacu- owcy - jak z poziomem hałasu- bo nie mogę znaleźć danych? U mni jednostka będzie wisieć co prawda w garażu ale na ścianie od pokoju- więc obawiam się troszkę o hałas i drgania jednostki...

Tak jak koledzy wspomnieli taki odkurzacz nie generuje drgań które przenoszą się przez ściany - aby go wyciszyć można powiesić go na gumowych podkładkach jednak w celu eliminowania drgań nie ma to najmniejszego znaczenia.
Kiedyś wyciszałem jednostkę zabudowaną w garderobie. Zamontowałem ją na podkładkach filcowych i dwukrotnie okryłem gąbką do zapakowywania elektroniki - było znacznie ciszej niż oryginał.
Największy hałas to jednak rura ssąca i pęd powietrza przez osprzęt - ssawkę.

Loel
15-02-2015, 19:52
[QUOTE=farmi;6772518]Prośba o poradę

Domek 200m2 i 35mb instalacji ? A kolanka na najdłuższej nitce i długość węża doliczyłeś czy nie ?

Jak chcesz Hurricane to możesz wziąć z Termitecha i to samo masz dużo taniej.

A tak od siebie to na domek 200m2 moja opinia :

1. Beam 385
2. IZZY 400
3 Cyclovac H 711

są jeszcze inne dobre ale trzeba zabulić więcej.

Loel
15-02-2015, 20:43
też sobie kliknąłem na tego linka i ciekawi mnie aż taka wyprzedaż tych Vacuflo na allegro, ale jeszcze bardziej ciekawi mnie fakt że Profi sprzedają się dużo lepiej choć Vacuflo lepsze jak dla mnie.

Tomaszs131
15-02-2015, 21:40
też sobie kliknąłem na tego linka i ciekawi mnie aż taka wyprzedaż tych Vacuflo na allegro, ale jeszcze bardziej ciekawi mnie fakt że Profi sprzedają się dużo lepiej choć Vacuflo lepsze jak dla mnie.

Moze chca na rynek wprowaqdzic nowy model? Stad ta wyprzedaz.

Lukasz_Walo
15-02-2015, 21:54
też sobie kliknąłem na tego linka i ciekawi mnie aż taka wyprzedaż tych Vacuflo na allegro, ale jeszcze bardziej ciekawi mnie fakt że Profi sprzedają się dużo lepiej choć Vacuflo lepsze jak dla mnie.

Na początku zaznaczę ze reprezentuję firmę e-Posejdon. jestem jej właścicielem natomiast użytkowników forum ostrzegam przed podawaniem i reklamowaniem mojego sklepu ponieważ nie stać nas na wykupienie płatnego profilu ( być może zbyt tanio sprzedajemy produkty ) nie możemy się reklamować na forum muratora, przez co zostało nam nawet zablokowane bez żadnych ostrzeżeń poprzednie konto, dlatego uważajcie koledzy :)

Ponieważ przez ostatni okres byłem sprzedawcą Vacuflo, jednostek seri Black, Fc500 i 600 mogę dać trochę światła w tej sprawie . Od stycznia tego roku sprzedażą jednostek zajmuje się główny Importer Vacuflo w Polsce z pominięciem wszystkich kanałów sprzedaży dlatego cena jest atrakcyjna chociaż w naszej konfiguracji za 2k był separator firmy Einhell oraz zestaw garażowy oraz okresowo dodawaliśmy gniazda lub szufelki dlatego po zsumowaniu wszystkich tych elementów, naszej prowizji cena była deko większa.


Co do sprzedaży jednostek profi to tutaj na chwilę obecna musimy brać poprawkę ze strony Allegro. Otóż od Miesiąca jest dostępna opcja z wystawieniem dożywotnim i każdy przedmiot sprzedany na takiej aukcji będzie widoczny aż do wyprzedania ostatniej sztuki produktu np 1000 szt odkurzaczy a takie aukcje mogą trwać nawet 2-5 lat :) i bedzie na nich ilość sprzedanych produktów.

Co do preferencji kupujących ciężko się wypowiadać. Od tego roku wprowadziliśmy do oferty jednostki tej serii ponieważ klienci wymogli to na nas. Natomiast wybór należy do kującego czy woli wybrać taki Peripheral By pass PROFI (1600 - 1900 ) czy TANGENTIAL BY PASS jak Optimus ( 1980-2250) czy Aspilusa i Vacuflo.
Niby i ten i ten BY_PASS a czym sięróżnią? A tym ze w tym drugim przypadku odkużane powietrze w 100% nie bierze udziału w chłodzeniu silnika.


304647304648



ale szczerze to wole żeby klient kupił taki odkurzacz za 1500 zł niż taką bańkę spekulacyjna chiński odpowiednik z silnikiem "bypass" ktory kosztuje 3-4 koła a później się okazuje ze podzespoły są gorsze niż w tym za 1500 zł.


Dla wszystkich zainteresowanych którzy szukają dobrej jednostki pamiętajcie - sprzedający to nie święta krowa i kupując odkurzacz w internecie czy stacjonarnie domagajcie się zdjęcia lub pokazania jak wygląda silnik w danym modelu oraz pytajcie o GWARANCJE na SILNIK ELEKTRYCZNY a nie na obudowę !

Pozdrawiam Łukasz

Tomaszs131
15-02-2015, 22:27
Rozumiem, ze promocja na OC Vacuflo z separatorem juz sie skonczyla?

Lukasz_Walo
16-02-2015, 07:27
Rozumiem, ze promocja na OC Vacuflo z separatorem juz sie skonczyla?

Promocja jest aktualna, poprostu nie jest w oficjalnej sprzedaży. Ale jezeli ktoś jest zainteresowany to oczywiście może taki zestaw kupić.

Artekpyrlandia
16-02-2015, 14:11
Znajomi mają Profika i się wyłącza, na serwisie mówią że się za mocno grzeje ale dla czego to już nie mówią. Odkurzacza chyba najlepiej szukać tam gdzie są na stanie i można go zobaczyć a jak jeszcze wiedzą co jest w środku to już super. A tak nikt nic nie wie tylko porównują co na papierze.

tomekwa
16-02-2015, 14:36
Promocja jest aktualna, poprostu nie jest w oficjalnej sprzedaży. Ale jezeli ktoś jest zainteresowany to oczywiście może taki zestaw kupić.
Polecam :)

Tomaszs131
16-02-2015, 16:09
Ze wzgledu na dlugosc instalacji, dwie nitki, trzy poziomy budynku- moge zapomniec o Vacuflo TC588Q:(
Bede potrzebowal cos z dwoma silnikami, Vacuflo zabija niestety cena moze IZZY. Czy ktos uzytkuje podobna jednostke?

Loel
16-02-2015, 21:10
Z tego co wiem to Aspilusy silnikowo są bardzo dobre , reszta musisz poczytać w opisach. Jak masz dwie nitki to chyba te dwa najdłuższe odcinki powinieneś zliczyć do kupy. Aspilusa 400 albo Beam 385 z takich dobrych mocnych.

Tomaszs131
16-02-2015, 21:35
Z tego co wiem to Aspilusy silnikowo są bardzo dobre , reszta musisz poczytać w opisach. Jak masz dwie nitki to chyba te dwa najdłuższe odcinki powinieneś zliczyć do kupy. Aspilusa 400 albo Beam 385 z takich dobrych mocnych.

Obydwie nitki to 38m+ 9 gniazdek+ okolo 30 kolanek. Raczej Aspilus 600.

plusfoto
16-02-2015, 21:53
Z tego co wiem to Aspilusy silnikowo są bardzo dobre , reszta musisz poczytać w opisach. Jak masz dwie nitki to chyba te dwa najdłuższe odcinki powinieneś zliczyć do kupy. Aspilusa 400 albo Beam 385 z takich dobrych mocnych.
A z obu naraz będziesz korzystał? Liczysz najdłuższą nitkę.

Loel
16-02-2015, 21:54
Różnie liczą te instalacje , kolanka i trójniki to wliczają w najdłuższe nitki , wąż doliczają. A kiedyś czytałem że niby jeszcze od wyrzutu na zewnątrz powinno się liczyć. Jakby była jedna nitka i kolanka to starczył by ci ten 400 albo ten beam ale jak dwie i tych kolanek trochę. Zrób tak żebyś był zadowolony. Aspilusa 600 jest na rozłożyste chyba bo ma osobno działające silniki. Przynajmniej tak wynika z tych wyrzutów. Ale może ten mniejszy wystarczy 550. Albo Beam 3500 ale też dwa wyrzuty musisz pruć.

Loel
16-02-2015, 22:02
no tak plusfoto ale to samo może się tyczyć gniazdek z jednego korzystasz nie z dwóch czy dziewięciu. A żeby odkurzać to ciśnienie jakby silnik ma utrzymać w całej instalacji nie w jednej nitce. Chyba że sobie będzie przekładał . A kolanka nie wiem jak liczą bo niektóre jakoś 2,2 mera i inne 1,8, 1,4. Niech najlepiej kupi gdzie mają pojęcie i gwarancje dają na to co proponują i tyle.

Tomaszs131
16-02-2015, 22:11
A z obu naraz będziesz korzystał? Liczysz najdłuższą nitkę.

Z tego co mi tlumaczono to nitki sie sumuje. Z tym, ze przy mocnej jednostce istnieje mozliwosc kozystania z dwoch gniazd.

Loel moze i masz racje 550 powinna wystarczyc, przynajmniej nieco grosza zaoszczedze.
Roznica moiedzy tym a mocniejsza jednostka to tylko 500W. Oby ich nie zabraklo przy odkurzaniu.

Loel
16-02-2015, 22:41
Z tym odkurzaniem w tych dwóch punktach to jest tak że niektórzy przesadzają że można. Aspilusa 600 ma 2 silniki 1800W te największe i może ten i może :)
ale pytanie czy na pewno cała instalacja jest tak wykonana że można w dwóch gniazdkach na raz.

Tu masz link do producenta na IZZY 600 : http://www.aspilusa.eu/products/izzy-series/big-solutions/izzy-600/ - niezła pyda. Weź ten mniejszy cena jest spoko a może i coś gdzieś dorzucą.

Loel
16-02-2015, 22:46
A tu zobacz Beama - też opis nie z polski żeby było uczciwie. Beama lubię bo mam i jest solidny ale zobacz cena podobna Beam ma 2 x 1750W Domel silnik 5,7 cala a Aspilus 600 ma 2 x 1800WDomel i silniki nie wiem ile dokładnie mają ale powyżej 7 cali.

http://www.beamvac.com/en-IE/Productcatalog/Productsseries/Power-Units/Platinum/SC3500-Ultra/

Loel
16-02-2015, 22:54
tylko dziwi mnie to że jak przeliczę l/s z Beama na m/3 jak jest w Izzy to wychodzi że ma niby więcej przy zastosowaniu mniejszych i słabszych turbin :

http://www.jednostek-miary.info/przelicznik-jednostek.php?typ=przeplywem-wolumetrycznym

to jest ciekawostka. Ja ide spać a ty znajdź konkretnego sprzedawce i tyle.

Lukasz_Walo
23-02-2015, 21:38
tylko dziwi mnie to że jak przeliczę l/s z Beama na m/3 jak jest w Izzy to wychodzi że ma niby więcej przy zastosowaniu mniejszych i słabszych turbin :

http://www.jednostek-miary.info/przelicznik-jednostek.php?typ=przeplywem-wolumetrycznym

to jest ciekawostka. Ja ide spać a ty znajdź konkretnego sprzedawce i tyle.

To można wytlumaczyć, nie tylko w przypadku Beam, kreatywniejszym labroratorium badawczym parametry jednostek :) U nas w lubelskim nie wiem jak u reszty ale jest takie powiedzenie które wyjaśnia wszystko

Papier wytrzyma wszystko ( każdy parametr i osiągi )

tomkam
15-03-2015, 19:15
Czy posiadacze Vacuflo modelu TC488Q lub TC588Q moga cos wiecej napisac jak im sie sprawuje OC? Glownie mi chodzi o fakt, iz ponoc brudzi on elewacje domu, czy to prawda? W sieci znalazlem jedna taka opinie ale nie wiem czy to jest jednostkowy przypadek czy jednak tak ma ten OC.

zadym3
19-03-2015, 08:17
Dzień dobry.
Planuję instalację odkurzacza centralnego w moim niedużym dwukondygnacyjnym domku 90m2. Jaki odkurzacz centralny polecacie (stosunek jakości do ceny)? Znacie może jakiegoś sprzedawcę z okolic Poznania, którego z czystym sumieniem możecie polecić? Przeglądając forum widzę mnóstwo opinii nt producentów i danych technicznych. Czy ktoś z okolic Poznania jest usatysfakcjonowanym użytkownikiem i może polecić konkretnego sprzedawcę?
Pozdrawiam

franco78
14-04-2015, 09:49
Dzień dobry.
Planuję instalację odkurzacza centralnego w moim niedużym dwukondygnacyjnym domku 90m2. Jaki odkurzacz centralny polecacie (stosunek jakości do ceny)? Znacie może jakiegoś sprzedawcę z okolic Poznania, którego z czystym sumieniem możecie polecić? Przeglądając forum widzę mnóstwo opinii nt producentów i danych technicznych. Czy ktoś z okolic Poznania jest usatysfakcjonowanym użytkownikiem i może polecić konkretnego sprzedawcę?
Pozdrawiam

Podbijam!

dinox33
15-04-2015, 22:21
W Poznaniu masz MTC , Alpex i Salon Odkurzaczy Frąckowiak oprócz nich pewnie jeszcze ktoś jest. Ten w środku będzie ci wciskał Beama ale zapytać można.

rydzadam
16-04-2015, 10:32
Mam, podobno "promocyjną", ofertę na Husky Hurricane 660. W wątku tym nie znalazłem o nim wiele (albo i nic). Miał ktoś z Was z nim styczność?

map78
16-04-2015, 11:04
Mam, podobno "promocyjną", ofertę na Husky Hurricane 660. W wątku tym nie znalazłem o nim wiele (albo i nic). Miał ktoś z Was z nim styczność?

Nie kombinuj Adam, tylko bierz Vacuflo - niedrogi i sprawdzony. U mnie już drugi rok śmiga i nic innego bym nie chciał:)

rydzadam
16-04-2015, 12:24
Nie kombinuj Adam, tylko bierz Vacuflo - niedrogi i sprawdzony. U mnie już drugi rok śmiga i nic innego bym nie chciał:)

Popatrzę na Vacuflo.
...a firma Duovac (Kanada) ? To chyba w zasadzie to samo, co Husky, tylko inaczej , trochę lepiej "opakowany". A może się mylę?

map78
16-04-2015, 17:09
Popatrzę na Vacuflo.
...a firma Duovac (Kanada) ? To chyba w zasadzie to samo, co Husky, tylko inaczej , trochę lepiej "opakowany". A może się mylę?

Ja w ogóle nie interesowałem się OC powyżej 2tys. zł. Uważam, że jedli nie masz jakiejś mega rozbudowanej instalacji, czy systemu HaH to po prostu nie warto. A opakowanie to już w ogóle nie miało dla mnie znaczenia, bo wisi toto w garażu i piękne być nie musi;)

mjkmjk
25-04-2015, 13:02
Cześć
Po lekturze paru wątków na forum chciałbym ostatecznie wybrać odkurzacz centralny. Domek mały, piętrowy, 130 m2, 3 gniazda + szufelka. Niestety nie znam długości instalacji. Wybór padł na VACUFLO, ale nie wiem czy wybrać model TC 488Q, który mi proponował sprzedawca (podobno 288 też powinien mi wystarczyć), czy wyraźnie tańszy FC500. Różnica w cenie ponad 2 razy, więc bardzo duża. Na TC gwarancja 7 lat, na FC 5 lat. Co byście wybrali na moim miejscu?

Jak jest z serwisowaniem tych odkurzaczy w razie konieczności naprawy? Pytam, bo zastanawiam się czy kupić taniej "na odległość", czyli w sklepie internetowym i zlecić montaż komuś miejscowemu, czy lepiej dołożyć trochę kasy i kupić w lokalnej firmie, która w razie potrzeby zajmie się serwisowaniem.

Bardzo proszę o opinie.

Tomaszs131
26-04-2015, 10:29
7 lat gwarancji na OC. Radzę wczytać sie dokładnie w warunki gwarancji bo moźe się okazać, źe tylko na niektóre podzespoły jednostki.

mjkmjk
26-04-2015, 12:21
7 lat gwarancji na OC. Radzę wczytać sie dokładnie w warunki gwarancji bo moźe się okazać, źe tylko na niektóre podzespoły jednostki.

A czy mógłbym prosić o konkretną radę? Czy te 7 lat w przypadku VACUFLO TC to jakaś ściema?
Brać raczej tańsze FC czy drodze TC?

cormac
26-04-2015, 13:37
Witam,
Czy ktokolwiek z Was może uzytkuje Cyclo Vac i zechciałby się podzielić opinią? Prawie nic nie można znaleśc w necie , na temat odkurzaczy tej firmy, nie będących reklamą producenta. Interesuje mnie dokładnie model Cyclo Vac H715.

mirek118
16-06-2015, 11:51
A jam mam Vacuflo, który był pewnie 60% tańszy. Ma 5 lat gwarancji, produkowany w USA i prawdopodobnie łatwiejszy w obsłudze.
Jestem równie zadowolony. Polecam

Tomaszs131
16-06-2015, 17:48
czeko1991 nie mogłeś powstrzymać się od reklamy swoich usług i to w swoim pierwszym na FM poście?
Dla mnie Beam i inne workowe odkurzacze są poprostu słabe.

marekracewicz
24-06-2015, 14:03
Witam. Widzę, że zawzięta dyskusja się tutaj toczy.
Pozwólcie, że ja dodam swoją opinię.
Ja od dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem również odkurzacza centralnego firmy MODEROWANO. Jakby ktoś był zainteresowany to polecam się zapoznanie z nimi.

Tomaszs131
24-06-2015, 17:51
Następny niepotrzebny post. Dyskusja może i się toczy ale przyzwoity forumowicz unika reklam w swoich postach.:bash:

przemo1
24-06-2015, 18:56
Następny niepotrzebny post. Dyskusja może i się toczy ale przyzwoity forumowicz unika reklam w swoich postach.:bash:

No tak, ale "marekracewicz" najwyraźniej w tym celu się zarejestrował - na 2 posty 2 są reklamowe.

JANK
26-06-2015, 14:40
Nie kombinuj Adam, tylko bierz Vacuflo - niedrogi i sprawdzony. U mnie już drugi rok śmiga i nic innego bym nie chciał:)

Prawdopodobnie te FC500 i FC600 sprzedawane tylko i wyłącznie na znanym portalu aukcyjnym w cenach promocyjnych to już nie te odkurzacze, które były sprzedawane w poprzednich latach w Polsce. Czy ktoś może tę wiadomość potwierdzić lub zdementować ?

hanias78
29-06-2015, 12:25
Czyli gdzie najlepiej kupić?

Lukasz_Walo
05-07-2015, 16:43
Czyli gdzie najlepiej kupić?

Witam ponownie, dawno się nie rozpisywałem na forum - sorki brak czasu - lub/i zwykła rezygnacja ponieważ ilekroć napiszę prawdę na temat nie wygodny moje konto zostaje zbloczone chyba że wykupię premium na które mnie po prostu nie stać ponieważ będąc uczciwym sprzedawca odkurzaczy centralnych wolę zarobić mniej niż sprzedać g. i później unikać klientów.

Wiele się przydarzyło ostatnio, niektórzy z forumowiczów z tego co widzę niedawno ze mną rozmawiali :) Po raz kolejny wszystkim wachadłowiczom którzy nie mogą podjąć decyzji spróbuję wyjaśnić nie co wybrać ale na co zwrócić uwagę!

W ubiegłym tygodniu zamontowałem po raz pierwszy jednostkę która wybrał klient. Podał konkretnie model, cenę, zestaw i akcesoria ja miałem ją tylko założyć. Ponieważ nie będę pisać pochlebnie nie na piszę firmy ani modelu :) A więc do rzeczy, 4 h pracy, jedostka wisi, wszystko podłaczone przechodzimy do testowania. Tak! ponieważ zawsze po zamontowaniu robimy testy jednostek już w domu klienta - nie obchodzi mnie moc jednostki na silniku ale to jaką mocą sprząta klient. Testy wypadły marnie, podciśnienie słabo - grubo poniżej 20% tego co podał importer / producent. Przepływ jeszcze gorzej 30% mniej niż wszyscy dają sobie rękę uciać. Reasumując odkurzacz miał moc odkurzacza z Tesco za 150 zł. Ponieważ wybór był klienta swoja opinię zostawiłem tylko dla siebie. Opini klienta o jednostce - wszystko w porządku, odkurzacza więc jest super . Kogoś to dziwi ? Nie ponieważ jako użytkownik 1-szej jednostki centralnej NIE MA PORÓWNANIA Z INNA. Teraz wnioski - kwota jednostki 1800-1900 zł, czy za tą cenę można kupić coś lepszego ? odp brzmi tak! . Przejdźmy dalej

A więc jak wybrać jednostkę centralną - tak samo jak kupując pralkę, telewizor czy samochód.

1. Serce jednostki musi zawsze stać na 1-szym miejscu. Silnik odpowiada za moc i żywotność jednostki - nie obudowa, nie gwarancja ani zapewnienia sprzedawcy .
323273


Ta linia czasu to wyznacznik, oczywiście każda wersja z tych silników ma swoj lepszy i gorszy odpowienik . Ale jak ktoś płaci 1800 zł za najgorszy silnik to już jest tylko i wyłącznie wina kupującego! Dlatego czytajcie i uczcie sie aby wyeliminować naciągaczy albo swoją niewiedzę.
ps. Mimo że nie znam wszystkich firm, sprawdzenie jakość jakiegoś modelu jakiegoś producenta zajmuje mi mniej niz 2 minuty i po sprawie daje sobie spokój.

2. Rodzaj filtracji - który jest najlepszy ? Nie ma najlepszego złotego środka dlatego jest tyle różnych sposobów. Każdej firmie się wydaje że stosuje najlepszy. Który jest najlepszy ze względu użytkownika ? Powiem tak - ten który sprzedawca lub producent wyjaśni krok po kroku co będzie musiał robić, co ile czasu i ile czasu przy tym spędzi i co najważniejsze za jakie pieniądze! Jeżeli klient zrozumie sposób filtracji i to ile czasu będzie musiał mu poświecić, czy ten sposób jest przyjazny dla dzieci czy żony i czy będzie to umiała zrobić? I teraz tak jeżeli odkurzacz wymaga częstej naszej ingerencji to powinien bardzo mało kosztować - jeżli wymaga dużej ingerencji i zapłaciliśmy 4 koła to możemy czuć się nabici w butlę albo po prostu stwierdzamy że jesteśmy pracoholikami :) Sposób filtracji na pewno nie powinien generować wysokich kosztów to powinien być wyznacznik, jeżeli będzie potrzebował wkładu pieniężnego to musi być przynajmniej bardzo wygodny,

3. Wygląd zewnętrzny - czy ma znaczenie ? Bardzo duże, przykład mam w swoim własnym domu . Moja żona pomimo stwierdzenia pkt. 1 słabego silnika, pkt 2. średniej filtracji i bardzo słabych parametrów odkurzacz ktory by chciała kupić jest bardzo ładny. Ostatnio sprzedaliśmy kilkanaście takich modeli, mimo dużego odsetka usterek dalej jej się podoba. Dlatego bardzo ważna rzeczą jest to abyście nie kupywali mercedesa z silnikiem 0,7l eco boost bo w maluchu to by śmigał ale ciężki mercedes tylko zdławi wszystko a jego oszczędność minie się z celem a my po 5 latach wraz będziemy musieli kupić drugi lepszy model i wydać znowu więcej pieniędzy . Dla wszystkich miłośników ładnych rzeczy uprzedzam i odsyłam do artykułu a tylko że ten producent uprzedał co tam jest http://wyborcza.pl/1,75477,17155466,30_tys__ludzi_kupilo_kupe_w_ladny m_opakowaniu__Producent.html

4. Bajery - są kolejnym elementem który może się zużyć i zepsuć, dlaczego więc sa? bo wszyscy je lubią nawet ja, jak tylko pojawia się nowość zaraz ja sprawdzam kupuję , rozkręcam testujemy w firmie. Tylko czasami są one nam zbędne jak podgrzewana kierownica w samochodzie tylko że tutaj jak się popsuje to jedziemy dalej, w przypadku odkurzacza zazwyczaj jesteśmy unieruchomieni.

5. Gwarancja - wszędzie jest inaczej ale słuchajmy, dopytujmy ewentualnie sprawdzajmy. Karta gwarancyjna i jej warunki powinniśmy znać zanim kupimy produkt. Czy mamy 2 lata czy mamy 10 to bez znaczenia ponieważ pamiętajmy że zawsze uszkodzenie może powstać z naszej winy. Widziałem odkurzacz który po 1 miesiącu miał już zanieczyszczoną turbinę, wada wynikała z budowy odkurzacza i teraz producent może zawsze uznać gwarancje lub nigdy wszystko zależy od humoru, stanu finansowego firmy i aktualnej polityki przyjaznej dla klienta czy też nastawionej na zyski. Czytałem już klika razy na forum chyba że producent po 5 latach ( dając 10 lat gwarancji ) po prostu jej nie uznał i zaproponował klientowi kupno nowego sprzętu ponieważ roboczo godzina w serwisie kosztowała tyle że po 4-5 h klient miał nowy odkurzacz .

6. Producent - nie powinien mieć wpływu na wybór jednostki. Równie dobrze dodając literkę do oznaczenia odkurzacza np ODKURZACZ 200 T może oznaczać słowo TURBO albo równie dobrze Thru-flow :) taki lekki przykład.

7. Sprzedawca / miejsce zakupu - dobry sprzedawca doradza, zły wciska a rozumu musicie używać swojego. Pytając o odkurzacz - zapytajcie o inne propozycje i dlaczego są lepsze niż wasz wybór.

8. Polecenie dobrego znajomego owszem, posłuchanie forum z lekkim dystansem nawet do mojej wiadomości.

Jak znaleść płatne polecenie odkurzacza ? odpo znajdziecie na dole Posty = 2. I nieszczęśnik bo chyba mu za to nie zapłacą pomylił nazwę odkurzacza który chciał zareklamować :) resztę odkryć zostawiam dla was gl&hf ( powodzenia i miłej zabawy )


marekracewicz marekracewicz jest nieaktywny
WITAJ, czytaj i pytaj... :)
marekracewicz
Zarejestrowany
Jun 2015
Posty
2
Domyślnie
Witam. Widzę, że zawzięta dyskusja się tutaj toczy.
Pozwólcie, że ja dodam swoją opinię.
Ja od dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem również odkurzacza centralnego firmy MODEROWANO. Jakby ktoś był zainteresowany to polecam się zapoznanie z nimi.



Reasumując to trudny wybór - czy znam odkurzacz tani i godny polecenia ? Tak ale na tą chwilę za miesiąc może się zmienić o 180 stopni ale osoby kupujące dzisiaj i zamiesiąc w dobrej firmie zawsze kupią dobry produkt. Dlatego kupując pytajcie, pytajcie i jeszcze raz pytajcie. Jestem tak samo do dyspozycji na forum jak i pod telefonem. Pozdrawiam i życzę miłej nidzieli.

Lukasz_Walo
05-07-2015, 16:57
Cześć
Po lekturze paru wątków na forum chciałbym ostatecznie wybrać odkurzacz centralny. Domek mały, piętrowy, 130 m2, 3 gniazda + szufelka. Niestety nie znam długości instalacji. Wybór padł na VACUFLO, ale nie wiem czy wybrać model TC 488Q, który mi proponował sprzedawca (podobno 288 też powinien mi wystarczyć), czy wyraźnie tańszy FC500. Różnica w cenie ponad 2 razy, więc bardzo duża. Na TC gwarancja 7 lat, na FC 5 lat. Co byście wybrali na moim miejscu?

Jak jest z serwisowaniem tych odkurzaczy w razie konieczności naprawy? Pytam, bo zastanawiam się czy kupić taniej "na odległość", czyli w sklepie internetowym i zlecić montaż komuś miejscowemu, czy lepiej dołożyć trochę kasy i kupić w lokalnej firmie, która w razie potrzeby zajmie się serwisowaniem.

Bardzo proszę o opinie.

Witam, bardzo chętnie odpowiem na pana wiadomość jako że posiadamy ta firmęw ofercie. W pierwszej kolejności musi pan zrozumieć czym różnią się te dwie jednostki centralne. TC to prawdziwy cyklon bez filtra. FC to zwykła jednostka filtrowa z filtrem wymiennym. 7 lat to nie ściema o ile będzie jak to serwisować. Żaden lokalny instalator nie serwisuje jednostek chyba że jest to duża firma które je importuje lub wprowadza swoje produkty na rynek. Kupując jednostkę firmową Vacuflo serwis masz koło gdańska ( door to door ) więc zakup loklany czy przez internet nie robi różnicy chyba że cena. Natomiast to pan powinien wybrać sobie jednostkę a porównywanie ceny i długości gwarancji oznacza tylko to że nie zagłebiał się pan w różnicę ich wykonania a co najważniejsze działania.

Model 288 jest dużó za mały. Model 488Q akutalnie nie dostępny. Model 588Q aktualnie dostępna - najporządniejsza maszyna w przystępnych pieniadzach ktora pociągnie pewnie dłużej niż piec gazowy czy węglowy w kotłowni.

1 sze pytanie czy chce pan wymieniać filtry czy palić fajkę na fotelu i nic nie robić.
2. Ile mamy środków
3. Ile chcemy wydać na jej poźniejszą obsługę.

Patryk_urban
09-07-2015, 11:25
Witam,
Czy ktokolwiek z Was może użytkuje Cyclo Vac i zechciałby się podzielić opinią? Prawie nic nie można znaleśc w necie , na temat odkurzaczy tej firmy, nie będących reklamą producenta. Interesuje mnie dokładnie model Cyclo Vac H715.

Sam się zastanawiałem co to w ogole jest, ale pewnie chciałeś kupić Vacuflo a ktoś cię chce przekręcić na Cyclovac. To jest to samo co Beam tylko gorsze bo droższe. Sprzedaje to ta sama firma co vacuflo i nie dajcie się naciąć to są dwie różne firmy i tylko czarują 10, 15 i 25 letnia gwarancję tylko jak się człowiek wczyta to wszystko jest ale na części a po 3 latach to klient płaci za robotę. Roboczo godzina w serwisie to podobno 120 zł. Dlatego jak po 8 latach ci coś walnie to będą robić 5 godzin aż zarobią na zepsuta część na wymiana trwa pól godziny.

W Beam to masz przynajmniej gwarancje na wszystko część i roboczogodzina. Ostatnio montowałem mało znana firmę u klienta odkurzacz kupiony na necie gdzieś z okolic lublina, w każdym bądź razie sprzedawca na piśmie dal klientowi gwarancje darmowej naprawy pogwarancyjnej po 5 latach.

Firm jest dożo tylko trzeba się wczytać w te ich warunki. I teraz każdy sprzedawca Vacuflo wciska cyclovac bo pewnie ma większa kasę. Mi też próbował lokalny facet to wcisnąć od którego biorę jednostki ale jak zaglądaliśmy do środka to Vacuflo przy tym to mercedes.

cormac
09-07-2015, 14:06
Sam się zastanawiałem co to w ogole jest, ale pewnie chciałeś kupić Vacuflo a ktoś cię chce przekręcić na Cyclovac. To jest to samo co Beam tylko gorsze bo droższe. Sprzedaje to ta sama firma co vacuflo i nie dajcie się naciąć to są dwie różne firmy i tylko czarują 10, 15 i 25 letnia gwarancję tylko jak się człowiek wczyta to wszystko jest ale na części a po 3 latach to klient płaci za robotę. Roboczo godzina w serwisie to podobno 120 zł. Dlatego jak po 8 latach ci coś walnie to będą robić 5 godzin aż zarobią na zepsuta część na wymiana trwa pól godziny.
.......

No hej. Nie , nie chciałam kupic Vacuflo. Chciałam kupić odkurzacz centralny. Jakiś. :) nikt mnie na nic nie namawiał, nie miałam czasu na porównywanie ofert i zdałam się na propozycję firmy od reku. Akurat nie robili mi instalacji oc, ale byłam z nich bardzo zadowolona przy reku i umówliśmy się, ze mi zamontują jednostkę centralną. Zaproponowali mi cycklovac, bo montowali ostatnio odkurzacze tej firmy i chyba przypadła im do gustu, poza tym dystrybutor miał w tym okresie promocję. Nie wiem czy chcieli na mnie zarobić,bo za odkurzacz h715 , zestaw do sprzątania, zestaw garażowy, gniazdo białe i vroom zapłaciłam 3100 juz z vatem.
Na temat samego odkurzacza wypowiem się za jakis czas, bo od maja nie mam czasu go zainstalowac, nawet go nie widziałam jeszcze :)

Ai*ka
09-07-2015, 17:13
Sam się zastanawiałem co to w ogole jest, ale pewnie chciałeś kupić Vacuflo a ktoś cię chce przekręcić na Cyclovac. To jest to samo co Beam tylko gorsze bo droższe. Sprzedaje to ta sama firma co vacuflo i nie dajcie się naciąć to są dwie różne firmy i tylko czarują 10, 15 i 25 letnia gwarancję tylko jak się człowiek wczyta to wszystko jest ale na części a po 3 latach to klient płaci za robotę. Roboczo godzina w serwisie to podobno 120 zł. Dlatego jak po 8 latach ci coś walnie to będą robić 5 godzin aż zarobią na zepsuta część na wymiana trwa pól godziny.

W Beam to masz przynajmniej gwarancje na wszystko część i roboczogodzina. Ostatnio montowałem mało znana firmę u klienta odkurzacz kupiony na necie gdzieś z okolic lublina, w każdym bądź razie sprzedawca na piśmie dal klientowi gwarancje darmowej naprawy pogwarancyjnej po 5 latach.

Firm jest dożo tylko trzeba się wczytać w te ich warunki. I teraz każdy sprzedawca Vacuflo wciska cyclovac bo pewnie ma większa kasę. Mi też próbował lokalny facet to wcisnąć od którego biorę jednostki ale jak zaglądaliśmy do środka to Vacuflo przy tym to mercedes.

Witam,

Panie Patryku nie należy wszystkich mierzyć swoją miarą (to odnośnie serwisu). Zdecydowanie nie jet to taki sam produkt jak firmy B......., a niech świadczy o tym fakt, że ostatnio wymieniałem u klienta odkurzacz marki, którą się Panu tak nie podoba po 17 latach intensywnego użytkowani w pensjonacie. Przebiegi w domu bez problemu wynoszą ponad 20 lat.
Klient nie chciał słyszeć o innym odkurzaczu.
Trochę już w tym siedzę, montowałem (raczej mój tata) również kiedyś odkurzacze firmy B....., i wiem ze klienci tej marki przychodzą po nowy odkurzacz po około 10-12 latach.

A co do marzy to sprzedaje obydwie marki i jest ona taka sama.

Wszystko zelży do tego jakie ma oczekiwania klient, to jest najważniejsze. A nie jak Pan sugeruje marża na danym produkcie.

Proszę tego nie odbierać jako atak z mojej strony, po prostu głęboko nie zgadzam się z Pana opinią.

Serdecznie pozdrawiam

Patryk_urban
12-07-2015, 01:38
Witam,

Panie Patryku nie należy wszystkich mierzyć swoją miarą (to odnośnie serwisu). Zdecydowanie nie jet to taki sam produkt jak firmy B......., a niech świadczy o tym fakt, że ostatnio wymieniałem u klienta odkurzacz marki, którą się Panu tak nie podoba po 17 latach intensywnego użytkowani w pensjonacie. Przebiegi w domu bez problemu wynoszą ponad 20 lat.
Klient nie chciał słyszeć o innym odkurzaczu.
Trochę już w tym siedzę, montowałem (raczej mój tata) również kiedyś odkurzacze firmy B....., i wiem ze klienci tej marki przychodzą po nowy odkurzacz po około 10-12 latach.

A co do marzy to sprzedaje obydwie marki i jest ona taka sama.

Wszystko zelży do tego jakie ma oczekiwania klient, to jest najważniejsze. A nie jak Pan sugeruje marża na danym produkcie.

Proszę tego nie odbierać jako atak z mojej strony, po prostu głęboko nie zgadzam się z Pana opinią.

Serdecznie pozdrawiam

Każdy niech mierzy swoja miarką, dla mnie faktem jest że każdy produkt się psuje a serwis jest ważny - tutaj nikt niczego nie ukrywa jeżeli odkurzacz pociągnie 20 lat to wszyscy będę szczęśliwy, ale jak się popsuje po 5 latach to tak jakbyśmy nie mieli gwarancji bo roboczo godzina kosztuje więcej niż nowy silnik do jednostki ( w hurcie ) . Co do psucia to nie porównujmy dwóch jednostek tego samego producenta. Bo odkurzacze firmy C były kiedyś sprzedawane przez firmę Beam Polska i to nie są te same produkty co tej samej firmy C. Maja inne oznaczenia i wszystko w środku. Zagłębiając się w silniki zobaczymy o co chodzi :) i taki sam produkt można kupić dużo taniej to po co przepłacać?

Kupowałem kiedyś stare modele, kupiłem i nowy i jestem mocno zawiedziony. Moc gwarantowana w 715 byla na poziomie 39 - okazała się 35 na jednostce, już nie mierzyłem na instalacji bo wstyd przy kliencie.

Był chyba tutaj ktoś z oficjalnego dystrybutora, niech napisze ile kosztuje roboczogodzina w serwisie ?

Ai*ka
12-07-2015, 11:06
Odnalazłem maila od importera z cenami serwisu.

Obowiązujący koszt jednej godziny serwisowej wynosi 150zł brutto 23%, poniżej przykładowe naprawy i ich koszt:

· Przeprowadzenie diagnozy i sprawdzenie odkurzacza - 75zł brutto 23% (koszt diagnozy jest naliczany tylko w przypadku gdy klient nie zdecyduje się na naprawę)

· Wymiana zużytych szczotek silnika w odkurzaczu - 150zł brutto 23%

· Wymiana płytki sterującej - 75zł brutto 23%

· Wymiana silnika - 150zł brutto 23%

· Pozostałe, nietypowe naprawy wyceniamy indywidualnie.

Ceny są po prostu normalne, sam zajmuje się serwisem i wyceniam powyższe usługi identycznie.
Koszt wymiony silnika jest ustalony na sztywno więc nikt go nie będzie wymieniał 5h ;)

Patryk_urban
19-07-2015, 23:10
Odnalazłem maila od importera z cenami serwisu.

Obowiązujący koszt jednej godziny serwisowej wynosi 150zł brutto 23%, poniżej przykładowe naprawy i ich koszt:

· Przeprowadzenie diagnozy i sprawdzenie odkurzacza - 75zł brutto 23% (koszt diagnozy jest naliczany tylko w przypadku gdy klient nie zdecyduje się na naprawę)

· Wymiana zużytych szczotek silnika w odkurzaczu - 150zł brutto 23%

· Wymiana płytki sterującej - 75zł brutto 23%

· Wymiana silnika - 150zł brutto 23%

· Pozostałe, nietypowe naprawy wyceniamy indywidualnie.

Ceny są po prostu normalne, sam zajmuje się serwisem i wyceniam powyższe usługi identycznie.
Koszt wymiony silnika jest ustalony na sztywno więc nikt go nie będzie wymieniał 5h ;)

To są przykładowe ceny a nie sztywne rozpiski, a wymianę szczotek robią we Wrocławiu w 15 min a koszt szczotek do każdego silnika to 75 zł. Taniej wyjdzie szczotka z wymiana niż tam roboczogodzina. Nie słyszałem o takich stawkach. Z tego co wiem standardowo 75 zł / h jest w ogólnopolskiej sieci.

Makusiaga
15-08-2015, 08:19
Witam,

Czy ktoś ma dostęp do karty gwarancyjnej odkurzacza Vacuflo TC488Q i mógłby mi wysłać albo zamieścić tutaj? Na stronach jest zapis o 7 latach gwarancji, ale chciałbym się dowiedzieć na co jest gwarancja. A za co muszę dopłacać w przyszłości. Wszyscy tak polecają "zapoznaj się z warunkami gwarancji przed zakupem!" a nigdzie nie można znaleźć szczegółowych warunków tej gwarancji. Zadzwoniłem do jednego sprzedawcy, to mi powiedział, że gwarancję dostanę po zakupie. Super - mam kupować w ciemno sprzęt?

Tomaszs131
15-08-2015, 10:33
Witam,

Czy ktoś ma dostęp do karty gwarancyjnej odkurzacza Vacuflo TC488Q i mógłby mi wysłać albo zamieścić tutaj? Na stronach jest zapis o 7 latach gwarancji, ale chciałbym się dowiedzieć na co jest gwarancja. A za co muszę dopłacać w przyszłości. Wszyscy tak polecają "zapoznaj się z warunkami gwarancji przed zakupem!" a nigdzie nie można znaleźć szczegółowych warunków tej gwarancji. Zadzwoniłem do jednego sprzedawcy, to mi powiedział, że gwarancję dostanę po zakupie. Super - mam kupować w ciemno sprzęt?

Niestety tak to wygląda, żaden producent nie chce wyłożyć od razu kart na stół.
Sprzedaż, sprzedaż i jeszcze raz sprzedaż...

Ai*ka
16-08-2015, 08:16
Witam,

Czy ktoś ma dostęp do karty gwarancyjnej odkurzacza Vacuflo TC488Q i mógłby mi wysłać albo zamieścić tutaj? Na stronach jest zapis o 7 latach gwarancji, ale chciałbym się dowiedzieć na co jest gwarancja. A za co muszę dopłacać w przyszłości. Wszyscy tak polecają "zapoznaj się z warunkami gwarancji przed zakupem!" a nigdzie nie można znaleźć szczegółowych warunków tej gwarancji. Zadzwoniłem do jednego sprzedawcy, to mi powiedział, że gwarancję dostanę po zakupie. Super - mam kupować w ciemno sprzęt?

Witam,

Dziwny ten Twój sprzedawca.

Podeślij mi na prywatną wiadomość swój adres mailowy to Ci prześlę skan warunków gwarancji. (kartę gwarancyjną)

Dodam tylko jeszcze, że gwarancja nie posiada żadnych wykluczeń. Jest to pełen 7 letni okres bez żadnych dodatkowych kosztów.

Model, którym jesteś obecnie zainteresowana jest na tą chwilę nie dostępny u importera, najbliższą dostawę planują prawdopodobnie w październiku.

Pozdrawiam

Aku_213
17-08-2015, 09:38
Łukasz - jestem zainteresowany zakupem odkurzacza vacuflo tc488, moja powierzchnia do sprzątania to ok 280m2, 3 gniazda i ok 8m instalacji plus 9m węża. natomiast zaintrygowała mnie Twoja wypowiedź, że tc588 jest najlepszy. Czy możesz podać bliższe szczegóły? Dodam, ze rozważałem jeszcze zakup Fc570 ale koszty filtrów są zbyt wysokie i szybko wyrównam do ceny zakupu TC488. Natomiast TC588 jest droższy i tutaj różnica 2tys. to 20 lat użytkowania Fc. Mam jeszcze jeden dylemat -przeczytałem na forum, że odkurzacze TC nie mają zabezpieczenia przed dostaniem sie do turbiny np. Kamyczków a dodam, że zamierzam sprzątać nim w garażu i teraz dylemat mam jeszcze większy. A może ktoś z użytkowników mi pomoże?

map78
17-08-2015, 10:06
Łukasz - jestem zainteresowany zakupem odkurzacza vacuflo tc488, moja powierzchnia do sprzątania to ok 280m2, 3 gniazda i ok 8m instalacji plus 9m węża. natomiast zaintrygowała mnie Twoja wypowiedź, że tc588 jest najlepszy. Czy możesz podać bliższe szczegóły? Dodam, ze rozważałem jeszcze zakup Fc570 ale koszty filtrów są zbyt wysokie i szybko wyrównam do ceny zakupu TC488. Natomiast TC588 jest droższy i tutaj różnica 2tys. to 20 lat użytkowania Fc. Mam jeszcze jeden dylemat -przeczytałem na forum, że odkurzacze TC nie mają zabezpieczenia przed dostaniem sie do turbiny np. Kamyczków a dodam, że zamierzam sprzątać nim w garażu i teraz dylemat mam jeszcze większy. A może ktoś z użytkowników mi pomoże?

Ja mam FC500, który jest bliźniakiem FC570 (różni się kolorem i nazwą). Filtr do tych modeli kosztuje <70zł, ja mam ten odkurzacz 1,5 roku i czyściłem go na razie 2 razy. Podczas czyszczenia (opróżniania kubła) filtr wystarczy strzepnąć, nie ma potrzeby go wymieniać. Odkurzam w garażu, na strychu, a nawet liście z podjazdu i działa perfekcyjnie.

Makusiaga
17-08-2015, 10:09
Witam,

Dziwny ten Twój sprzedawca.

Podeślij mi na prywatną wiadomość swój adres mailowy to Ci prześlę skan warunków gwarancji. (kartę gwarancyjną)

Dodam tylko jeszcze, że gwarancja nie posiada żadnych wykluczeń. Jest to pełen 7 letni okres bez żadnych dodatkowych kosztów.

Model, którym jesteś obecnie zainteresowana jest na tą chwilę nie dostępny u importera, najbliższą dostawę planują prawdopodobnie w październiku.

Pozdrawiam

Dzięki za info, za chwilę wyślę wiadomość.

Pulse
24-09-2015, 08:50
Ja kupilem optimusa F16, poki co jestem zadowolony. Jest dosyc glosny, zarowno w garazu jak i przy wylocie na zewnatrz. Wydaje mi sie po czesci ze to przez to ze ma silnik by-pass. Sama obsluga bez zastrzezen. Cena 1700zl zobaczymy jak bedzie dalej. Rozwazalem Profi, ale ostatecznie padlo na inny.

kejsii
28-09-2015, 22:05
Witam


mam ogromny dylemat jaki OC wybrać .... otóż myślę o FC500 bądź Profi 42


Mam dom parterowy 143mkw tylko 2 gniazda ssące i długość instalacji max 16mkw , napiszcie szczerze czy naprawdę muszę wydać 3k czy faktycznie do porządnego odkurzenia z paneli płytek (bo mam 0 dywanów wykładzin) wystarczy taki w rozsądnych pieniądzach ??? Dodam że głównie sierść labradorka i kota brytyjskiego sie wala w mega ilościach ;-)


Mój max budżet to 2k max ,może macie inne propozycje od w/w???/


Z góry dzięki

Lukasz_Zielinski
28-09-2015, 23:58
Witam


mam ogromny dylemat jaki OC wybrać .... otóż myślę o FC500 bądź Profi 42


Mam dom parterowy 143mkw tylko 2 gniazda ssące i długość instalacji max 16mkw , napiszcie szczerze czy naprawdę muszę wydać 3k czy faktycznie do porządnego odkurzenia z paneli płytek (bo mam 0 dywanów wykładzin) wystarczy taki w rozsądnych pieniądzach ??? Dodam że głównie sierść labradorka i kota brytyjskiego sie wala w mega ilościach ;-)


Mój max budżet to 2k max ,może macie inne propozycje od w/w???/


Z góry dzięki

Ze swojego doświadczenia powiem żebyś wybrał odkurzacz z filtrem zmywalnym. W naszym regionie co 3-4 odkurzacz jaki montuje jest firmy Optimus albo Aspilusa. Aspilusa droższy ale możesz sprobować Optimusa. Natomiast jeżeli chcesz z tych dwóch to bierz Vaacuflo 500. Nie oszukuj się na parametrach Profi to jest tylko pic na wode fotomontaż. Zamontowalem jednostki i efekt był taki że po podłaczeniu do instalacji przepływ powietrza wynosi pewnie 20-30 l a nie tyle co podaje producent. Zreszta temat był wałkowany nawet na tym forum, jak silniki z profi nie maja takich specyfikacji jak po złożeniu z obudową ? - Pozatym jak przyjżysz się zdjeciom to te czarne plastikowe gory silnika są odczepiane - prawodopodobnie sciagaja z chin a w polsce tylko obudowe i filtr klepiom.

Dlaczego filtr zmywalny ? - bo po roku albo szybciej musisz wydać 100 zł. Po 10 latach masz - 1000 zł i gdzie tu oszczędności ? A tak dołożysz 100 zł i masz bez eksploatacji i lepszy pewnie silnik. Nie nie wiem jak z Vacuflo ale wczesniej siedziały dobre silniki.

piwopijca
30-09-2015, 11:51
Witam


mam ogromny dylemat jaki OC wybrać .... otóż myślę o FC500 bądź Profi 42


Mam dom parterowy 143mkw tylko 2 gniazda ssące i długość instalacji max 16mkw , napiszcie szczerze czy naprawdę muszę wydać 3k czy faktycznie do porządnego odkurzenia z paneli płytek (bo mam 0 dywanów wykładzin) wystarczy taki w rozsądnych pieniądzach ??? Dodam że głównie sierść labradorka i kota brytyjskiego sie wala w mega ilościach ;-)


Mój max budżet to 2k max ,może macie inne propozycje od w/w???/


Z góry dzięki

No to ja z drugiej strony niż powyższy wpis.
Mogę polecić Ci Profi ponieważ uzytkuje go już trzeci rok i dopiero trzeci worek zalozylem - szkoda kasy na odkurzacz bezworkowy (cyklonowy czy jakos tak).
Worki sa dosyć tanie i jeden wystarcza na ok. rok.
Ja mam ok. 215 m2 podlog do odkurzenia i od wspomnianych trzech lat "jade" na Profi 30.1 (chyba taki model był)
Odkurzacz zainstalowany w garażu (to jeden koniec domu), jedno gniazdko na poddaszu użytkowym, dwa na parterze i jedno w garażu ale tego jeszcze nigdy nie uzywalem bo mam odkuzacz techniczny po budowie i nim odkurzam samochod, taras, kominek czy garaz.
Waz zakupiłem oddzielnie z włącznikiem za jakies 450 zl z dostawa-chiński ale jeszcze działa :)
Nie wiem jakie silniki montują w tych odkurzaczach, ale dla mnie najwazniesze żeby dobrze dzialal (wystarczajaca moc ssaca)odkurzacz i nie psul się a te warunki spelnia doskonale
jak dobrze pozytasz to większość odkurzaczy centralnych to marketingowe wymysły np. wyświetlacze itp. Jeśli zamontujesz go w garażu, kotłowni itp. to wybierz jak najtańszy ze spełniających Twoje wymagania - nie warto przeplacac. Za rok zapomnisz ze to wogole gdzies wisi i tylko wymiana workow Ci o tym przypomni (czyt. nie musi być ladny)
No, ale to tylko moja subiektywna opinia, zwykłego użytkownika i pewnie zostane "przegadany" przez sprzedawcow hehe... :)

Pzdr.

Robert Liliowa
03-10-2015, 09:04
witam, może Pan mi podać swój adres mail [email protected].
potrzebuję porady w zakupie może się dogadamy :
rp

CityMatic
05-10-2015, 13:34
Nie wiem jakie silniki montują w tych odkurzaczach, ale dla mnie najważniejsze żeby dobrze działał (wystarczająca moc ssąca)odkurzacz i nie psuł się a te warunki spełnia doskonale jak dobrze poczytasz to większość odkurzaczy centralnych to marketingowe wymysły np. wyświetlacze itp. Jeśli zamontujesz go w garażu, kotłowni itp. to wybierz jak najtańszy ze spełniających Twoje wymagania - nie warto przepłacać. Za rok zapomnisz ze to w ogóle gdzieś wisi .

Zgadzam się z Tobą w zupełności :)

Lukasz_Walo
31-10-2015, 18:34
No to ja z drugiej strony niż powyższy wpis.
Mogę polecić Ci Profi ponieważ uzytkuje go już trzeci rok i dopiero trzeci worek zalozylem - szkoda kasy na odkurzacz bezworkowy (cyklonowy czy jakos tak).
Worki sa dosyć tanie i jeden wystarcza na ok. rok.
Ja mam ok. 215 m2 podlog do odkurzenia i od wspomnianych trzech lat "jade" na Profi 30.1 (chyba taki model był)
Odkurzacz zainstalowany w garażu (to jeden koniec domu), jedno gniazdko na poddaszu użytkowym, dwa na parterze i jedno w garażu ale tego jeszcze nigdy nie uzywalem bo mam odkuzacz techniczny po budowie i nim odkurzam samochod, taras, kominek czy garaz.
Waz zakupiłem oddzielnie z włącznikiem za jakies 450 zl z dostawa-chiński ale jeszcze działa :)
Nie wiem jakie silniki montują w tych odkurzaczach, ale dla mnie najwazniesze żeby dobrze dzialal (wystarczajaca moc ssaca)odkurzacz i nie psul się a te warunki spelnia doskonale
jak dobrze pozytasz to większość odkurzaczy centralnych to marketingowe wymysły np. wyświetlacze itp. Jeśli zamontujesz go w garażu, kotłowni itp. to wybierz jak najtańszy ze spełniających Twoje wymagania - nie warto przeplacac. Za rok zapomnisz ze to wogole gdzies wisi i tylko wymiana workow Ci o tym przypomni (czyt. nie musi być ladny)
No, ale to tylko moja subiektywna opinia, zwykłego użytkownika i pewnie zostane "przegadany" przez sprzedawcow hehe... :)

Pzdr.

Tego samego zdania jestem że odkurzacz nie musi być ładny tylko ma byc duża moc. Panowie zajmuję się tym profesjonalnie i wiem że jak klient się uprze, założę ten odkurzacz za 1700 zł to za przeproszeniem mi WSTYD, bo wiem że są lepsze za nie wiele większą kasę. Znalazłem opinię klienta że mogą mu się psuć co 3 lata, bo serwis wymienił po tygodniu silnik, może i tak było ale nie dostał przełużenia gwarancji na 5lat tylko zostało mu 2 lata. Owszem może ktoś powie że kupi tańszy i poźniej dokupi silnik ale ktoś widział gniazdo osadzenia silnika? W wiekszości dobrych jednostek można dopasować wszystkie 5 popularnych firm.

Ktoś muwi że odkurzacz sprawdzał przed podłaczeniem do instalacji ale po podłaczeniu powinniśmy sprawdzić Poddziśnienie ale też przepływ. Sprawa jest taka że mozna całe życie jeździć maluchami i zmieniać co 5 lat, albo dołożyć 300 zł i kupić pełen by-pass ( mercedesa ) i przestać marnować czas na odkurzaniu.

A wszystkim opiniom jak ktoś mi napisze że odkurzacz za 1200 zł dobrze ciągnie to się zgodzę może na szczelinówce a jak podłaczysz 30 cm to wszystko stoi.

Pozdrawiam i życzę bezpiecznych podróży.

wg39070
04-01-2016, 18:02
Proszę mi powiedzieć, bo już się gubię, kto jest w końcu twórcą separatora cyklonicznego w odkurzaczach. Swoim wpisem wskazuje PAN na Vacuflo, ale system opatentował Electrolux. Chcę kupić dobry centralny odkurzacz i jestem trochę skołowany. Proszę o pomoc, bo z Pana wpisów wnioskuję, że zna się PAN na rzeczy. Pozdrawiam.

nicox
05-01-2016, 17:01
witam,
naczytałem się co do jednostek i chyba wiem co chcę, kwestia tego że nie wiem czy któraś z firm to oferuje a mianowicie:
jednostka typu Filtered Cyclonic z jednorazowym workiem(żaden odwrócony), poprostu żeby się nie brudzić przy opróżnianiu. Istnieje taka jednostka? Aha cena :) ... ok 2,5tyś.
na tą chwilę wybrałem VACUFLO - model Filtered Cyclonic 600/570 ale nie wiem czy tam moża włożyć np zwykły worek foliowy?

wg39070
05-01-2016, 18:45
witam,
naczytałem się co do jednostek i chyba wiem co chcę, kwestia tego że nie wiem czy któraś z firm to oferuje a mianowicie:
jednostka typu Filtered Cyclonic z jednorazowym workiem(żaden odwrócony), poprostu żeby się nie brudzić przy opróżnianiu. Istnieje taka jednostka? Aha cena :) ... ok 2,5tyś.
na tą chwilę wybrałem VACUFLO - model Filtered Cyclonic 600/570 ale nie wiem czy tam moża włożyć np zwykły worek foliowy?
Użytkuję odkurzacz przenośny Electrolux z systemem cyclonic już 11 lat, kosztował prawie 1000 zł, uwierz mi kolego jak włożysz do pojemnika na śmieci foliowy worek to zostanie z niego sieczka! A tak na marginesie to czy ten worek jest Ci aż tak potrzebny?

nicox
05-01-2016, 19:27
Użytkuję odkurzacz przenośny Electrolux z systemem cyclonic już 11 lat, kosztował prawie 1000 zł, uwierz mi kolego jak włożysz do pojemnika na śmieci foliowy worek to zostanie z niego sieczka! A tak na marginesie to czy ten worek jest Ci aż tak potrzebny?
Pytam o foliowy worek bo przeglądając rózne str o centralnych odkurzaczach widziałem jakiś model z taką możliwością.
Czy aż tak potzrebny... nie, ale jeśli jest taka możliwość bez dużo większych kosztów to czemu nie. Zdaję sobie sprawę, że jednostka będzie oprózniana raz na kilka msc. więc worek nie jest aż tak potrzebny. Kwestia wygody.

CityMatic
05-01-2016, 20:03
Użytkuję odkurzacz przenośny Electrolux z systemem cyclonic już 11 lat, kosztował prawie 1000 zł, uwierz mi kolego jak włożysz do pojemnika na śmieci foliowy worek to zostanie z niego sieczka! A tak na marginesie to czy ten worek jest Ci aż tak potrzebny?

Śmieszne, u mnie jest już 3 lata i ma się dobrze - idealnie się opróżnia i jest dobrze bo czysto.

map78
06-01-2016, 12:06
Śmieszne, u mnie jest już 3 lata i ma się dobrze - idealnie się opróżnia i jest dobrze bo czysto.

No ale to nie jest cyklon tylko zwykły odkurzacz. W cyklonie worek mógłby nie przetrwać;) Nicox, mam FC 500 już dwa lata (bez 2 miesięcy) i czyściłem go 3 razy, więc brak worka nie jest jakimś większym obciążeniem...

CityMatic
06-01-2016, 12:55
No ale to nie jest cyklon tylko zwykły odkurzacz. W cyklonie worek mógłby nie przetrwać;) Nicox, mam FC 500 już dwa lata (bez 2 miesięcy) i czyściłem go 3 razy, więc brak worka nie jest jakimś większym obciążeniem...

Widać napis nazwę odkurzacza więc skąd bierze się Twoja mądrość??Po co pisać jak nie wie się o czym?

Nie jest to na pewno " zwykły odkurzacz" ale odkurzaczem jest
VacuMaid S2200
Filtracja Cylkoniczna w odkurzaczu polega na wprowadzeniu do jednostki zassanego powietrza 1 w ruch obrotowy 2 wokół jej osi, co powoduje wytworzenie siły odśrodkowej działającej na cząsteczki cięższe od powietrza, czyli drobiny kurzu i piasku, powodując ich osiadanie na ściankach separatora i opadanie do zbiornika na kurz 3, a gwałtowna zmiana kierunku 4 przepływu zassanego powietrza z ruchu obrotowego w ruch liniowy, kiedy powietrze zostaje zassane bezpośrednio przez wirnik silnika 5 występuje tuż nad zbiornikiem na kurz. Wtedy też następuję skuteczne wytrącanie zanieczyszczeń w wyniku działania siły bezwładności, która również jest proporcjonalna do masy i prędkości.
Oczyszczone w ten sposób powietrze zostaje wydmuchane z jednostki centralnej 6 a następnie wyprowadzone na zewnątrz budynku.

nicox
06-01-2016, 16:02
Nicox, mam FC 500 już dwa lata (bez 2 miesięcy) i czyściłem go 3 razy, więc brak worka nie jest jakimś większym obciążeniem...

Jak wygląda czyszczenie, opróżniasz zbiornik i tyle czy musisz ten filtr i cały środek(zbiornik i wokół filtra) czyścić?

map78
06-01-2016, 16:31
Widać napis nazwę odkurzacza więc skąd bierze się Twoja mądrość??Po co pisać jak nie wie się o czym?

Nie jest to na pewno " zwykły odkurzacz" ale odkurzaczem jest
VacuMaid S2200

Sorry, że Cię uraziłem;)
Szczerze mówiąc to myślałem, że ruch cykloniczny (wirowy) występuje tylko w OC, które wejście i wyjście mają na mniej więcej tej samej wysokości. U Ciebie więc wydało mi się to niemożliwe już patrząc na samą konstrukcję. Jak widać myliłem się...

map78
06-01-2016, 16:37
Jak wygląda czyszczenie, opróżniasz zbiornik i tyle czy musisz ten filtr i cały środek(zbiornik i wokół filtra) czyścić?

Czyszczenie polega na odpięciu kosza i wyrzuceniu zawartości do śmietnika oraz otrzepaniu filtra HEPA. Zajmuje to może ze 3 minuty i po sprawie. Ja za pierwszym razem wziąłem ten filtr pod sprężarkę i bardzo dokładnie go czyściłem, ale potem stwierdziłem, że nie ma to sensu, bo ten filtr służy tylko do ochrony silnika i nie specjalnie odczuwam jego wpływ na siłę ciągu. Raz na kilka lat pewnie trzeba będzie go wymienić - kosztuje około 70zł, więc da się przeżyć;)

CityMatic
06-01-2016, 17:36
Sorry, że Cię uraziłem;).

No nie, nie uraziłeś bo to by było śmieszne.
Ale czytając dalej cały czas się zastanawiam po co w OC filtry i to Hepa ?!
Zabezpieczenie silnika- to nie zabezpieczenie uzwojeń tylko łopatek a więc filtr mechaniczny i antystatyczny aby syf nie czepiał się łopatek ale po co zabezpieczać powietrze na zewnątrz przed roztoczami? stamtąd pochodzą więc niech tam lecą :) - zimą i tak czeka ich śmierć.
Pozdrawiam

wg39070
07-01-2016, 08:39
Śmieszne, u mnie jest już 3 lata i ma się dobrze - idealnie się opróżnia i jest dobrze bo czysto.

W takim razie zwracam honor. Wychodzi na to, że w dużym pojemniku na śmieci wygląda to zupełnie inaczej. Pozdrawiam.
A tak na marginesie planuję zakup OC Vacuflo true cyclonic. Czy to dobry wybór? Bo nie jest zbyt tani?

map78
07-01-2016, 10:21
W takim razie zwracam honor. Wychodzi na to, że w dużym pojemniku na śmieci wygląda to zupełnie inaczej. Pozdrawiam.
A tak na marginesie planuję zakup OC Vacuflo true cyclonic. Czy to dobry wybór? Bo nie jest zbyt tani?

Jeśli planujesz bardzo rozbudowaną instalację lub/i system HaH to wybór bardzo dobry, ale dla zwykłego systemu z np 4-ma gniazdkami i domu do 200m2 to IMHO przerost formy nad treścią, bo mój Vacuflo za <2000tys ciągnie jak smok i nie wyobrażam sobie gdyby ta moc miała być jeszcze większa to raczej by to już przeszkadzało.

link2jack
07-01-2016, 11:33
Czym różni się VACUFLO FC500 od FC600 ?

map78
07-01-2016, 12:54
Czym różni się VACUFLO FC500 od FC600 ?

Moc ssącą mają taką samą, ale FC600 ma nieco większą wydajność i podciśnienie. FC600 przeznaczony jest do większych instalacji >40mb, jeśli taką planujesz to wtedy OK, ale jak coś krótszego z kilkoma punktami to 500-tka wystarczy.

wg39070
07-01-2016, 14:02
Jeśli planujesz bardzo rozbudowaną instalację lub/i system HaH to wybór bardzo dobry, ale dla zwykłego systemu z np 4-ma gniazdkami i domu do 200m2 to IMHO przerost formy nad treścią, bo mój Vacuflo za <2000tys ciągnie jak smok i nie wyobrażam sobie gdyby ta moc miała być jeszcze większa to raczej by to już przeszkadzało.

A można wiedzieć gdzie kupiłeś Vacuflo za mniej niż 2000?

link2jack
07-01-2016, 14:12
na alledrogo nie moge znaleźć FC500 - FC600 można mieć za około 1700zł

map78
07-01-2016, 15:18
A można wiedzieć gdzie kupiłeś Vacuflo za mniej niż 2000?

W sklepie internetowym eposejdon. 2 lata temu była promocja FC500 w zestawie z dwoma wężami 9m i separatorem popiołu kosztował bodajże 1970zł. Rok po mnie kupował szwagier z tego samego źródła i też płacił coś koło tego za podobny zestaw.

Myjk
07-01-2016, 16:58
Ja właśnie dostałem ofertę z BEAMa.

Odkurzacz SC385 Progression (zestaw do sprzątania z wężem z wyłącznikiem w rączce, teleskopem, wieszakiem i z kompletem szczotek)
Gniazda ssące Standard, 4 szt.
Szufelka automatyczna Allvac, 4 szt.
Zestaw podłączeniowy do szufelki, 4 szt.
Zestaw garażowy, 1 szt.
Montaż odkurzacza / sprawdzenie i uruchomienie systemu
Gniazdo wylotowe, 1 szt.

Oczywiście sprzęt i instalacja z robocizną ~5500 zł brutto (z VAT 8%) gdzie sam odkurzacz 3 tys. zł. Miałem sam podejść do instalacji, pytanie zachodzi, czy warto się z tym cackać osobiście i trząść galotami, że się coś spieprzy. Może coś podpowiecie gdzie ew. się pokierować (bo w temacie OC jestem zielony).

CityMatic
07-01-2016, 18:04
Oczywiście sprzęt i instalacja z robocizną ~5500 zł brutto (z VAT 8%) gdzie sam odkurzacz 3 tys. zł. Miałem sam podejść do instalacji, pytanie zachodzi, czy warto się z tym cackać osobiście i trząść galotami, że się coś spieprzy. Może coś podpowiecie gdzie ew. się pokierować (bo w temacie OC jestem zielony).

Bardzo rozsądna cena - i wiadomo Twój spokój bezcenny, dla Ciebie ze strony drugiej połowy również.
Tym bardziej że jeśli jesteś "zielony" to i dla Ciebie gwarancja(36mc -to bardzo dużo).
Jeśli natomiast odkurzacz jest ten z wyświetlaczem - to możesz jeszcze obniżyć cenę bo ten dodatek jest tak potrzebny jak ....
Pozdrawiam

wg39070
07-01-2016, 21:59
W sklepie internetowym eposejdon. 2 lata temu była promocja FC500 w zestawie z dwoma wężami 9m i separatorem popiołu kosztował bodajże 1970zł. Rok po mnie kupował szwagier z tego samego źródła i też płacił coś koło tego za podobny zestaw.
Dzięki za odpowiedź.
Zdążyłem doczytać skąd ta cena. FC 500 czy 600 to nie czysty cyklon tylko cyklon i filtr. Vacuflo jaki miałem na myśli to TrueCyclonic (tylko separator cykloniczny bez zbędnych dodatków), którego ceny zaczynają się od 3200 za samą jednostkę centralną. Ja żadnych filtrów ani odwróconych worków nie chcę. Mam w domu Electroluxa cyclonic i jest super. Jednak pozostanę przy opcji Vacuflo TrueCyclonic.
Pozdrawiam.

wg39070
07-01-2016, 22:09
Ja właśnie dostałem ofertę z BEAMa.
O
Odkurzacz SC385 Progression (zestaw do sprzątania z wężem z wyłącznikiem w rączce, teleskopem, wieszakiem i z kompletem szczotek)
Gniazda ssące Standard, 4 szt.
Szufelka automatyczna Allvac, 4 szt.
Zestaw podłączeniowy do szufelki, 4 szt.
Zestaw garażowy, 1 szt.
Montaż odkurzacza / sprawdzenie i uruchomienie systemu
Gniazdo wylotowe, 1 szt.

Oczywiście sprzęt i instalacja z robocizną ~5500 zł brutto (z VAT 8%) gdzie sam odkurzacz 3 tys. zł. Miałem sam podejść do instalacji, pytanie zachodzi, czy warto się z tym cackać osobiście i trząść galotami, że się coś spieprzy. Może coś podpowiecie gdzie ew. się pokierować (bo w temacie OC jestem zielony).

Ludzie! Kto w dzisiejszych czasach kupuje centralny odkurzacz z systemem filtracji w postaci odwróconego worka, tak szumnie i marketingowo nazwanego filtrem samoczyszczącym Gore Tex?

plusfoto
07-01-2016, 22:46
Ludzie! Kto w dzisiejszych czasach kupuje centralny odkurzacz z systemem filtracji w postaci odwróconego worka, tak szumnie i marketingowo nazwanego filtrem samoczyszczącym Gore Tex?
Przepraszam ale czy ten za 3,5K będzie bardziej komfortowo odkurzał od tego za 2K? Co tam będzie takiego komfortowego że będzie wart 60 - 70 % więcej? Przecież toto będzie wisieć gdzieś w kącie w garażu a zaglądać tam się będzie raz w roku co by go opróżnić. Wybacz laikowi ale na prawdę wolę te 1- 1,5K dołożyć n.p. do PC albo do okien czy drzwi zewnętrznych.

map78
07-01-2016, 22:55
Oczywiście sprzęt i instalacja z robocizną ~5500 zł brutto (z VAT 8%) gdzie sam odkurzacz 3 tys. zł. Miałem sam podejść do instalacji, pytanie zachodzi, czy warto się z tym cackać osobiście i trząść galotami, że się coś spieprzy. Może coś podpowiecie gdzie ew. się pokierować (bo w temacie OC jestem zielony).

Myjk, kojarzę Cię z innych wątków i wiem, że nie jesteś "technicznym ignorantem";) Powiem krótko, dla Ciebie montaż takiego odkurzacza i magistrali to będzie pryszcz, a zaoszczędzisz minimum 2tys. bo za te części zapłacisz może z 500zł. Mi osobiście montaż magistrali zajął jeden weekend, a montowałem w wykończonym już i zamieszkałym domu. Co mogę Ci serdecznie doradzić to zrezygnuj z automatycznych szufelek bo to straszna lipa. Hałasują tylko strasznie i kto w dzisiejszych czasach używa miotły??? To prawie jak palenie węglem w nowym domu;) Zamiast tego zamontuj sobie jakiegoś wally flexa w wiatrołapie i vrooma w kuchni i będziesz bardzo zadowolony.

wg39070
08-01-2016, 08:33
Przepraszam ale czy ten za 3,5K będzie bardziej komfortowo odkurzał od tego za 2K? Co tam będzie takiego komfortowego że będzie wart 60 - 70 % więcej? Przecież toto będzie wisieć gdzieś w kącie w garażu a zaglądać tam się będzie raz w roku co by go opróżnić. Wybacz laikowi ale na prawdę wolę te 1- 1,5K dołożyć n.p. do PC albo do okien czy drzwi zewnętrznych.

Jeżeli wychodzimy z takiego założenia, to po co kupujemy komfortowe samochody lub markowe ubrania? Przecież maluchem (nic nie mam do małych fiatów) też pojedziemy a w spodniach z lumpeksu też będziemy chodzić.

Myjk
08-01-2016, 09:00
Jest tylko jeden problem, jestem leniwy, poza tym jestem leniwy, a jak się już za coś sam wezmę to musi być zrobione perfekcyjnie, więc często poprawiam idealnie zrobioną rzecz myśląc że może być lepiej i zazwyczaj ją spieprzę na gorzej niż było -- a wtedy już włącza mi się słomiany zapał. Łomatko, to aż cztery problemy w jednym. ;)

Hint o szufelkach dobry, muszę to przemyśleć bo nienawidzę hałasu (głównie po to chcę OC -- w sensie żeby mi puszka z silnikiem za plecami nie biegała).

Może w takim razie jacyś alternatywni producenci?

Ps. a czy jest system "wodny" w OC? W sensie taki vroom tylko potrafiący także ssać wodę?

plusfoto
08-01-2016, 09:56
Jeżeli wychodzimy z takiego założenia, to po co kupujemy komfortowe samochody lub markowe ubrania? Przecież maluchem (nic nie mam do małych fiatów) też pojedziemy a w spodniach z lumpeksu też będziemy chodzić.
Nie porównuj odkurzacza centralnego do samochodu bo ma się to nijak. Tu komfort podróży jest zauważalny - zwłaszcza przy dłuższych trasach. Jeszcze raz zapytam w czym przy OC za 3,5K cyclo odkurzanie stanie się bardziej komfortowe w porównaniu z odkurzaczem za 2 nawet z workiem odwróconym.

map78
08-01-2016, 09:59
Jest tylko jeden problem, jestem leniwy, poza tym jestem leniwy, a jak się już za coś sam wezmę to musi być zrobione perfekcyjnie, więc często poprawiam idealnie zrobioną rzecz myśląc że może być lepiej i zazwyczaj ją spieprzę na gorzej niż było -- a wtedy już włącza mi się słomiany zapał. Łomatko, to aż cztery problemy w jednym. ;)

Jak już wyłożysz te 2 tysie za robociznę i zobaczysz jaka to prosta robota to od razu pożałujesz tego lenistwa;). Na YouTube masz pełno filmików instruktażowych jak to robić. Ja za swój odkurzacz razem z montażem dałem 2300zł + 1 weekend pracy własnej. OC na pięcioletniej gwarancji door to door. Jakbym miał ponad piątkę na to wyłożyć nigdy bym się nie zdecydował...


Hint o szufelkach dobry, muszę to przemyśleć bo nienawidzę hałasu (głównie po to chcę OC -- w sensie żeby mi puszka z silnikiem za plecami nie biegała).
Koniecznie musisz zatem posłuchać takiej szufelki;) Ja u siebie tego nie montowałem, bo lubię uczyć się na błędach innych i czytam fara, ale mój szwagier się uparł na szufelkę w kuchni i teraz narzeka, raz na hałas, a dwa na to że tą miotłą trzeba się nieźle namachać żeby dokładnie posprzątać, szczególnie przy okolicach samej szufelki - a przecież nie o to chodzi w montażu OC.


Może w takim razie jacyś alternatywni producenci?

Ps. a czy jest system "wodny" w OC? W sensie taki vroom tylko potrafiący także ssać wodę?
Do ssania wody możesz zastosować separator, u mnie akurat był taki w zestawie - po podłączeniu można ssać gruz, popiół, wodę i inne trudne materiały.

map78
08-01-2016, 10:07
Jeżeli wychodzimy z takiego założenia, to po co kupujemy komfortowe samochody lub markowe ubrania? Przecież maluchem (nic nie mam do małych fiatów) też pojedziemy a w spodniach z lumpeksu też będziemy chodzić.

Widzę, ze plusfoto już odpowiedział, ale ja też dołożę swoje trzy grosze, bo miałem okazję odkurzać różnymi OC, nawet takimi za 10tys. i uwierz mi, że różnicy takiej jak pomiędzy maluchem, a mercedesem tam nie znajdziesz. Komfort jest identyczny, bo jednostka musi być tez dobrana do instalacji, jak zainstalujesz sobie najmocniejszy TC na 10mb instalacji i 2 gniazdka to on wcale nie będzie pracował komfortowo, bo nie oderwiesz ssawki od podłogi. Wszystko trzeba robić z głową, a nie wydawać więcej tylko dlatego, że się ma pieniądze...

wg39070
08-01-2016, 10:07
Nie porównuj odkurzacza centralnego do samochodu bo ma się to nijak. Tu komfort podróży jest zauważalny - zwłaszcza przy dłuższych trasach. Jeszcze raz zapytam w czym przy OC za 3,5K cyclo odkurzanie stanie się bardziej komfortowe w porównaniu z odkurzaczem za 2 nawet z workiem odwróconym.

Tego oczekiwałem. Widzę kolego, że argumenty Ci się skończyły!

plusfoto
08-01-2016, 10:25
Tego oczekiwałem. Widzę kolego, że argumenty Ci się skończyły!
O jakich argumentach piszesz. Zadałem w pierwszym swoim poście proste pytanie, które powtórzyłem i oczekuję jasnej i prostej odpowiedzi. Byłbym wdzięczny gdybyś jej udzielił mnie laikowi a nie wykręcał się jakimś brakiem argumentów z mojej strony. Ręczę Ci że przy swoim kominku który planujesz będziesz miał nieporównywalnie więcej roboty niż przy takim OC za 2K.

Myjk
08-01-2016, 10:33
Jak już wyłożysz te 2 tysie za robociznę i zobaczysz jaka to prosta robota to od razu pożałujesz tego lenistwa;). Na YouTube masz pełno filmików instruktażowych jak to robić. Ja za swój odkurzacz razem z montażem dałem 2300zł + 1 weekend pracy własnej. OC na pięcioletniej gwarancji door to door. Jakbym miał ponad piątkę na to wyłożyć nigdy bym się nie zdecydował...

Koniecznie musisz zatem posłuchać takiej szufelki;) Ja u siebie tego nie montowałem, bo lubię uczyć się na błędach innych i czytam fara, ale mój szwagier się uparł na szufelkę w kuchni i teraz narzeka, raz na hałas, a dwa na to że tą miotłą trzeba się nieźle namachać żeby dokładnie posprzątać, szczególnie przy okolicach samej szufelki - a przecież nie o to chodzi w montażu OC.

Do ssania wody możesz zastosować separator, u mnie akurat był taki w zestawie - po podłączeniu można ssać gruz, popiół, wodę i inne trudne materiały.

W takim razie uderzę np. do VacuFlo o wycenę porównawczą i ew. przemyślę jeszcze wyeliminowanie szufelek na rzecz ujęć ściennych. Możesz przypomnieć jaki Ty masz system OC?

map78
08-01-2016, 11:18
W takim razie uderzę np. do VacuFlo o wycenę porównawczą i ew. przemyślę jeszcze wyeliminowanie szufelek na rzecz ujęć ściennych. Możesz przypomnieć jaki Ty masz system OC?

Vacuflo FC500, instalacja 3 gniazdkowa, tymi rencami:)
http://iv.pl/images/25785950680105233634.jpg (http://iv.pl/)

wg39070
08-01-2016, 11:24
Vacuflo FC500, instalacja 3 gniazdkowa, tymi rencami:)
http://iv.pl/images/25785950680105233634.jpg (http://iv.pl/)

I to jest wybór najlepszy z możliwych! Pełen cyklon, żadnych dodatkowych filtrów i wyświetlaczy LCD. Mniej rzeczy do psucia się. Planuję Vacuflo 288q i to już postanowione. Jeszcze raz gratuluję wyboru. Pozdrawiam.
Ps. Należy pamiętać, że jeśli jednostka centralna posiada dodatkowe gniazdo w obudowie, to już nie jest pełen cyklon (a wszelkie próby przekonania przez dystrybutora co do cyklonu, to nic innego jak szeroko pojęty marketing).

plusfoto
08-01-2016, 11:28
map widzę że masz wpięty w instalację tłumik. Czy on jest niezbędny? On jest na wylocie czy na wlocie?

map78
08-01-2016, 11:43
map widzę że masz wpięty w instalację tłumik. Czy on jest niezbędny? On jest na wylocie czy na wlocie?

Tłumik jest na wylocie. Czy jest niezbędny to nie wiem, przyszedł w zestawie z odkurzaczem to go podłączyłem. Bez niego odkurzacz pracuje wyraźnie głośniej, ale jako, że jest w garażu to w domu i tak tego nie słychać.

map78
08-01-2016, 11:49
I to jest wybór najlepszy z możliwych! Pełen cyklon, żadnych dodatkowych filtrów i wyświetlaczy LCD. Mniej rzeczy do psucia się. Planuję Vacuflo 288q i to już postanowione. Jeszcze raz gratuluję wyboru. Pozdrawiam.
Ps. Należy pamiętać, że jeśli jednostka centralna posiada dodatkowe gniazdo w obudowie, to już nie jest pełen cyklon (a wszelkie próby przekonania przez dystrybutora co do cyklonu, to nic innego jak szeroko pojęty marketing).

Ten na zdjęciu to nie jest TC tylko FC i ma gniazdko w obudowie - przypatrz się. Kupowałem świadomie taką jednostkę gdyż na moje 3 gniazda i około 12m instalacji każdy TC byłby za mocny. Z resztą ten też jest trochę ca mocny - jak odkurzam welurową tapicerkę w aucie to wręcz nie jestem w stanie oderwać ssawki, wiec odkurzanie staje się wręcz uciążliwe...

wg39070
08-01-2016, 12:27
Ten na zdjęciu to nie jest TC tylko FC i ma gniazdko w obudowie - przypatrz się. Kupowałem świadomie taką jednostkę gdyż na moje 3 gniazda i około 12m instalacji każdy TC byłby za mocny. Z resztą ten też jest trochę ca mocny - jak odkurzam welurową tapicerkę w aucie to wręcz nie jestem w stanie oderwać ssawki, wiec odkurzanie staje się wręcz uciążliwe...

Przepraszam, ale nie zauważyłem tego gniazda. Nie zmienia to faktu o marce.

Myjk
08-01-2016, 22:45
Ten na zdjęciu to nie jest TC tylko FC i ma gniazdko w obudowie - przypatrz się. Kupowałem świadomie taką jednostkę gdyż na moje 3 gniazda i około 12m instalacji każdy TC byłby za mocny. Z resztą ten też jest trochę ca mocny - jak odkurzam welurową tapicerkę w aucie to wręcz nie jestem w stanie oderwać ssawki, wiec odkurzanie staje się wręcz uciążliwe...
Czemu FC są tylko na alledrogo a nie można ich kupić u dystrybutora? Wycofują się z nich? Różnica w cenie pomiędzy FC i TC jest dwukrotna. TC są pozłacane? ;) Z tego co widzę TC też będzie dla mnie za mocny (a może nie, bo mam 6 gniazdek -- ale sama instalacja krótka -- 10m do najdalszego miejsca w kuchni):

342670

342666

Gdzie
Niebieski - Jednostka Centralna
Zielone - Gniazdka pod Węże
Czerwone - VR/WF (BTW czy VR też jest pozłacany w stosunku do WF?) ;)

Jeśli jednak FC jest z gniazdkiem w obudowie, to można go postawić w garażu i nie robić tam kolejnego ujęcia (?)...
Fajnie wygląda system HaH, ale cena to jakiś kosmos. To już chyba lepiej zgodnie z planem pierwotnym szafkę na gniazdko, na wąż i duperele.
Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

map78
09-01-2016, 11:41
Myjku, postaram się po kolei:)

Co do sprzedaży FC tylko poprzez allegro to najlepiej zadzwoń do Vacuflo Polska i spytaj się o co Go, bo na prawdę nie wiem.

Co do różnic pomiędzy FC, a TC to TC nie posiada żadnego filtra i jest mocniejszy, a jego obsługa polega jedynie na opróżnianiu kubła. FC posiada filtr, który podczas opróżniania filtra trzeba otrzepać i pewnie co jakiś czas wymienić.

Co do instalacji, nie wiem jaki masz metraż, ale jak dla mnie na pierwszy rzut oka wygląda, że jest tam za dużo punktów. Cały komfort OC rozbija się o to aby na jednym gniazdku "obrobić" jak największą powierzchnię. Ja mam piętra po około 80m2 i ogarniam to jednym centralnie umieszczonym gniazdem przy użyciu 9m węża. także ja na Twoim miejscu dałbym po jednym gnieździe na każdym piętrze plus WF w wiatrołapie i Vroom w np szafce pod zlewem. Dodatkowo gniazdo na jednostce w garażu lub w przypadku TC gniazdo na rurze tuż przy OC. I OC przeniósłbym, na ścianę zewnętrzną żeby wyrzut zużytego powietrza był jak najkrótszy bo to niepotrzebne starty dla instalacji.

Co do różnic pomiędzy WF, a Vroom, to WF to po prostu wąż elastyczny o zasięgu około 3m, a Vroom to wąż w kasetce zwijany automatycznie o długości bodajże 7m.
System HaH moim zdaniem jest super, ale to już gruba inwestycja bo licząc co najmniej 2 x HaH (WF i V już przy tym raczej zbędne) plus jednostka TC (bo do tego musi być większa moc) to taki zestaw może się w dyszce nie zmieścić,a to IMHO spora za dużo...

Myjk
09-01-2016, 12:40
Wymiary są w załącznikach. Są to dwa pełne piętra, każde o pow. ~90m2 + garaż + pom. gosp. + kotłownia. W sumie jakieś 220m2 (borze!... i znowu się zastanawiam na cholerę mi tyle). Napisałem już wczoraj do Vacuflo, zobaczymy co naskrobią.

Czyli sugerujesz ułożenie w ten sposób:

342692

342694

Czy niezależne ujęcia w łazienkach są zbyteczne? Myślałem żeby włosy po goleniu/strzyżeniu/czesaniu odkurzać (bo moje dwie kobity mają z tym problem) -- nie przydaje się?

VR fajne samo w sobie, ale też kosmicznie drogie. Jeśli innych zalet poza automatycznie zwijanym wężem nie ma, to chyba wystarczy mi WF. Dziękuję bardzo za uwagi, proszę o jeszcze. :)

Ps. Jak się zachowuje taki OC przy WM? Ma jednak trochę wydatku -- czy wtedy po prostu zasysa bez problemu powietrze z WM? Czy wyrzut robi się zawsze na zewnątrz? Można zrobić wyrzut do garażu?

map78
09-01-2016, 17:03
No jak dla mnie nowe schematy to optymalny układ:yes:

Co do łazienek, to pewnie taki WF by się tam i przydał - też mam dwie kobity w domu więc znam ten ból. Choć z drugiej strony nie wiem czy WF to optymalny wybór do łazienki, bo pewnie będziesz miał tam jakiś chodniczek, dywanik, itp, wiec i rurkę ze ssawkami byś pewnie potrzebował, a jak już po to pójdziesz to w sumie taniej i równie szybko będzie po prostu podłączyć rurę do gniazda. Ja w sumie odkurzam codziennie, więc specjalnie nie odczuwam potrzeby posiadania tam dodatkowego "sprzętu".

Co do wentylacji to ja akurat ma WG, ale szwagier ma WM i IMHO przy założeniu, że odkurzanie to czynność, która zajmuje średnio 15min dziennie to wielkiego wpływu na wentylację to nie ma.

Ja mam wylot na zewnątrz, bo uważam, że to właśnie tam powinien trafiać syf wyciągnięty z domu, ale znajdziesz też takich, którzy wala to do garażu uważając to za dodatkowe ogrzewanie;) Wybór pozostawiam Tobie - jak będziesz chciał to możesz sobie ten wylot prosto do salonu zrobić, tak jak w normalnym odkurzaczu:)
Technicznie nie ma do tego przeciwwskazań, natomiast dla mnie idea OC to między innymi pozbycie się syfu na zewnątrz.

Myjk
09-01-2016, 17:49
Hm. Jest jeszcze coś takiego jak Spot opisane na stronie (i to by się chyba nadało do łazienek), ale już w sklepie tego nie widzę i nie wiem jakie to koszty. Czy można ew. podciągnąć rurki do łazienek i je zaślepić bez szkody dla instalacji? W razie gdyby mi jednak brakowało tam ssania dokupić później WF i zainstalować? Nie chcę sobie potem pluć w brodę, że można było mieć, a się nie zrobiło. ;)

Kwestii wyrzutu nie rozpatruję przez pryzmat oszczędności a pytam tylko w odniesieniu do ew. tworzenia się podciśnienia w domu.

map78
09-01-2016, 20:05
Zaślepić można. Wpływu wielkiego na instalację mieć to nie powinno.
Co do podciśnienia to Ci nie odpowiem, bo mam WG. Mogę zapytać szwagra, ale musiałbyś mi podpowiedzieć w jaki sposób to podciśnienie stwierdzić, bo szwagra o taką wiedzę nie podejrzewam, a ja na WM nie znam się w ogóle.

surgi22
09-01-2016, 23:02
Ja mam właśnie OC i WM z reku , a ponieważ w garażu i tak musisz mieć WG i dla jakiejś tam oszczędności wyrzut mam do garażu . Po 3 latach nie zaobserwowałem negatywów. ( wg mnie przy nawet słabym wietrze 2-3 otwarcia bramy i więcej syfu wleci do grażu niż przy odkurzaniu ). Mam właśnie vacuflo z HaH i szczerze polecam. PS jak dobrze się potargujesz na pewno będzie sporo poniżej 10 tys.

Makusiaga
12-01-2016, 22:14
Też mam aktualnie zagwozdkę - jaki odkurzacz wybrać. Skłaniam się ku Vacuflo FC600, ale na Allegro jest tylko u jednego sprzedawcy. Do tego z tego co słyszałem, Vacuflo zmienia nazwę na CycloVac i tutaj modele zaczynają się od 2800 zamiast 1800 :/ Moja instalacja to 4 gniazdka, Vroom w kuchni i miała być szufelka w wiatrołapie, ale pewnie zrezygnuję całkowicie z punktu tam. Jakieś inne odkurzacze warte rozważenia możecie polecić?

Lisciok
20-01-2016, 13:16
Też mam dylemat - jaki odkurzacz wybrać.
Czy Vacuflo FC600, czy może jednak starczy FC500?
Mam 4 gniazda + Wally Flex, ale tylko 10 metrów długości instalacji, najdalszy punkt jakieś 6 metrów.

FC500 jest do 3 gniazd i do 25 m długości instalacji
FC600 jest do 8 gniazd i do 40 m długości instalacji

Lisciok
20-01-2016, 13:22
Też mam aktualnie zagwozdkę - jaki odkurzacz wybrać. Skłaniam się ku Vacuflo FC600, ale na Allegro jest tylko u jednego sprzedawcy. Do tego z tego co słyszałem, Vacuflo zmienia nazwę na CycloVac i tutaj modele zaczynają się od 2800 zamiast 1800 :/ Moja instalacja to 4 gniazdka, Vroom w kuchni i miała być szufelka w wiatrołapie, ale pewnie zrezygnuję całkowicie z punktu tam. Jakieś inne odkurzacze warte rozważenia możecie polecić?

CycloVac H215 mogę kupić za 2000 zł ma 10 lat gwarancji, ale filtry drogie

map78
20-01-2016, 14:11
Też mam dylemat - jaki odkurzacz wybrać.
Czy Vacuflo FC600, czy może jednak starczy FC500?
Mam 4 gniazda + Wally Flex, ale tylko 10 metrów długości instalacji, najdalszy punkt jakieś 6 metrów.

FC500 jest do 3 gniazd i do 25 m długości instalacji
FC600 jest do 8 gniazd i do 40 m długości instalacji

Coś Ci się chyba pomyliło;)
Wg specyfikacji: FC500 - do 8 gniazd i 40m instalacji, a FC600 - do 12 gniazd i 55m instalacji.
Także w Twoim przypadku FC500 będzie aż nadto.

wnuczek99
29-01-2016, 20:29
Witam,

Proszę o pomoc w doborze jednostki odkurzacza

1.Mam dom typowo parterowy
2. 5 gniazd
3. 2 szufelki
4. 30mb instalacji

wg39070
29-01-2016, 21:04
Witam,

Proszę o pomoc w doborze jednostki odkurzacza

1.Mam dom typowo parterowy
2. 5 gniazd
3. 2 szufelki
4. 30mb instalacji

Rozumiem, że 30 metrów do najdalszego gniazda, bo tak się liczy (spory dom). Jesli chcesz mieć spokój z wszelkimi workami, filtrami itp, to polecam Vacuflo TC (TrueCyclonic). Ja planuję model 288Q. I nie daj się nabrać na żadne samoczyszczące się filtry goretexowe. To zwykła ściema i marketingowy bełkot. Zobacz jak działa taki samoczyszczący się filtr czyli odwrócony worek na youtube. Pozdrawiam.

Tomaszs131
29-01-2016, 21:13
Witam,

Proszę o pomoc w doborze jednostki odkurzacza

1.Mam dom typowo parterowy
2. 5 gniazd
3. 2 szufelki
4. 30mb instalacji

Szufelka bym sobie darował, są bardzo głośne. Ja w ich miejsce wybrałem Vroom-a. Jest bardziej poręczniejszy niż szufelka.

wg39070
30-01-2016, 17:31
Szufelka bym sobie darował, są bardzo głośne. Ja w ich miejsce wybrałem Vroom-a. Jest bardziej poręczniejszy niż szufelka.

Vroom 3 razy droższy od szufelki, proponowałbym jeszcze zamiast szufelki wally flex.

Tomaszs131
30-01-2016, 17:41
Vroom 3 razy droższy od szufelki, proponowałbym jeszcze zamiast szufelki wally flex.

Zgadza się:)

wg39070
30-01-2016, 21:02
TC posiada filtr czy nie? :o

TC (True Cyclonic) nie posiada żadnego filtra. map78 zrobił mały błąd literowy. Każdemu się może zdażyć.

wnuczek99
30-01-2016, 21:08
Rozumiem, że 30 metrów do najdalszego gniazda, bo tak się liczy (spory dom). J.

Nawet nie wiedziałem, że tak to się liczy :) Do najalszego gniazda w takim przypadku mam ok 10m :)

wg39070
30-01-2016, 21:29
Nawet nie wiedziałem, że tak to się liczy :) Do najalszego gniazda w takim przypadku mam ok 10m :)

Też kiedyś myślałem podobnie. Ale na forum doczytałem, że to odległość do najdalszego gniazda ssącego. Pozdrawiam.

aszma
31-01-2016, 20:10
To i ja poproszę o poradę jaki odkurzacz - prosty, bez bajerów, wygląd bez większego znaczenia - ważne, by dobrze spelniał swoją funkcję.

Dom z poddaszem, 150m2, - dwa gniazda i jedna szufelka

wg39070
31-01-2016, 20:38
To i ja poproszę o poradę jaki odkurzacz - prosty, bez bajerów, wygląd bez większego znaczenia - ważne, by dobrze spelniał swoją funkcję.

Dom z poddaszem, 150m2, - dwa gniazda i jedna szufelka

Całkowicie bezobsługowy, górna półka, Vacuflo TC288. Jednostka centralna ok. 2700-2800 zł.

wassil
31-01-2016, 23:48
To i ja poproszę o poradę. Metraż 200m2 + garaż 45m2 = 245m2 - gniazda 2 + garaż 1 (jeszcze nie wiem czy zwykłe czy HaH) + vroom kuchnia + WF wiatrołap - system HaH - Jedna firma poleca mi Cyclowac HX7515 ale kurczę to wychodzi za drogo - będę wdzięczny za polecenie kilku opcji do wyboru i dlaczego? Dzięki

wg39070
01-02-2016, 10:05
To i ja poproszę o poradę. Metraż 200m2 + garaż 45m2 = 245m2 - gniazda 2 + garaż 1 (jeszcze nie wiem czy zwykłe czy HaH) + vroom kuchnia + WF wiatrołap - system HaH - Jedna firma poleca mi Cyclowac HX7515 ale kurczę to wychodzi za drogo - będę wdzięczny za polecenie kilku opcji do wyboru i dlaczego? Dzięki

System HaH jest drogi, ale to kwestia zasobności portfela inwestora. Trzeba mieć długi i prosty odcinek rury ssącej, żeby odkurzacz "wciągnął" rurę ssawną. Zawsze polecam odkurzacz Vacuflo ze względu na jego bezobsługowość (tylko wyrzucić śmieci co jakiś czas). Vroom fajny ale drogi. Ja planuję u siebie zamiast niego elastyczną rurę ssawną Vallyflex. Cyclovac to dobra półka, ale posiada filtr, który trzeba czyścić i raz na jakiś czas wymienić. Pozdrawiam.

tutli_putli
01-02-2016, 19:30
Od roku użytkuję Profi 40.1 (http://profieurope.eu/oferta,796.html) też jest bezobsługowy. Powierzchnia domu 202m2 3 szufelki, 2 gniazda. sprawdza się idealnie i koszt zakupu jednostki to tylko 1900zł.

wg39070
01-02-2016, 19:38
Od roku użytkuję Profi 40.1 (http://profieurope.eu/oferta,796.html) też jest bezobsługowy. Powierzchnia domu 202m2 3 szufelki, 2 gniazda. sprawdza się idealnie i koszt zakupu jednostki to tylko 1900zł.

Posiadasz filtr samoczyszczący czyli odwrócony worek.

czanon
05-02-2016, 17:12
Ja kupiłem odkurzacz przemysłowy starmix 1600W,wcześniej miałem centralny ale zaciągnął wodę i po gwarancji.Teraz odkurzam dom,gararz,kotłownie i śmiga,posiada funkcje elektromagnetycznego otrzepywania filtra,można zbierać wodę i nic się nie stanie.a jeśli chodzi o parametry odkurzaczy centralnych to producenci je zawyżają.

Lisciok
09-02-2016, 10:32
Zdecydowałem się na zakup Vacuflo FC500/570 okazuje, że nie są dostępne, to chciałem TC288 to też trzeba czekać 3 miesiące. Od ręki dostępne są TC 488Q , czy ten model nie będzie za mocny do mojej instalacji?

Mam 4 gniazda + Wally Flex, ale tylko 10 metrów długości instalacji, najdalszy punkt jakieś 6 metrów oddalony.

W zestawie Magnum jest pierścień obrotowy regulacji siły ssania, czy on w razie za mocnej centrali ograniczy ilość wciągniętych dywaników? sprawdza się?

wg39070
09-02-2016, 11:39
Zdecydowałem się na zakup Vacuflo FC500/570 okazuje, że nie są dostępne, to chciałem TC288 to też trzeba czekać 3 miesiące. Od ręki dostępne są TC 488Q , czy ten model nie będzie za mocny do mojej instalacji?

Mam 4 gniazda + Wally Flex, ale tylko 10 metrów długości instalacji, najdalszy punkt jakieś 6 metrów oddalony.

W zestawie Magnum jest pierścień obrotowy regulacji siły ssania, czy on w razie za mocnej centrali ograniczy ilość wciągniętych dywaników? sprawdza się?

Model TC 288Q dostępny w centrum odkurzaczy centralnych w Inowrocławiu.
Strona: http://www.coc.cba.pl/vacuflo-tc-288q.html

wg39070
09-02-2016, 11:53
Zdecydowałem się na zakup Vacuflo FC500/570 okazuje, że nie są dostępne, to chciałem TC288 to też trzeba czekać 3 miesiące. Od ręki dostępne są TC 488Q , czy ten model nie będzie za mocny do mojej instalacji?

Mam 4 gniazda + Wally Flex, ale tylko 10 metrów długości instalacji, najdalszy punkt jakieś 6 metrów oddalony.

W zestawie Magnum jest pierścień obrotowy regulacji siły ssania, czy on w razie za mocnej centrali ograniczy ilość wciągniętych dywaników? sprawdza się?

Jeszcze jedna sprawa kolego.
TC 488Q będzie dla Ciebie za mocny, zassie Ci brud razem z panelami.
Będę miał podobną instalację do Twojej, uwierz mi 288Q to najlepsze wyjście.
Pozdrawiam.

wassil
11-02-2016, 01:13
System HaH jest drogi, ale to kwestia zasobności portfela inwestora. Trzeba mieć długi i prosty odcinek rury ssącej, żeby odkurzacz "wciągnął" rurę ssawną. Zawsze polecam odkurzacz Vacuflo ze względu na jego bezobsługowość (tylko wyrzucić śmieci co jakiś czas). Vroom fajny ale drogi. Ja planuję u siebie zamiast niego elastyczną rurę ssawną Vallyflex. Cyclovac to dobra półka, ale posiada filtr, który trzeba czyścić i raz na jakiś czas wymienić. Pozdrawiam.

1. czyli jak rozumiem wąż chowa się w lini prostej? zakładając że ma 9m - to tej przestrzeni musi mieć min. 9 m ?
2. jeśli chodzi o akcesoria - to czy kupująć jednostkę VF - można rury czy inne dodatki dokupić od innego producenta
patrząc głównie pod względem estetycznym ??
3. czy dla mnie będzie odpowiednia jednostka TC588Q czy spokojnie można wybrać model niższy TC488Q ? to co zakładam robić i przy jakiej powierzchni podałem post wcześniej

dzięki

jewrioszka
11-02-2016, 13:49
System HaH powoli odchodzi do lamusa , chyba że masz dom w technologii szkieletowej. Problem z HaH polega na dopasowaniu gniazda do instalacji. Dochodziło wtedy do kucia ścian. Na rynku jest nowy system Retra Flex dedykowany dla budownictwa murowanego. Zasada działania jest ta sama.
Odpowiadając na Twoje pytanie. Magazynujący odcinek rurociągu powinien być o ok 10% dłuższy niż rura ssąca i mieć maksymalnie 4 łuki "HaH" Im ich mniej tym lepiej.
Druga sprawa, obecnie na rynku Polskim odkurzacze Vacuflo zostały zastąpione jednostkami CycloVac HD800C i 801C. Z dokładnie takim samym silnikiem. Różnica tkwi w znacznie cichszej pracy, dłuższej gwarancji oraz zastosowaniu filtra pyłu węglowego co pozwala wieszać je w każdym pomieszczeniu.

A teraz pytanie dlaczego w ankiecie brak tej marki?

wg39070
11-02-2016, 20:19
System HaH powoli odchodzi do lamusa , chyba że masz dom w technologii szkieletowej. Problem z HaH polega na dopasowaniu gniazda do instalacji. Dochodziło
wtedy do kucia ścian. Na rynku jest nowy system Retra Flex dedykowany dla budownictwa murowanego. Zasada działania jest ta sama.
Odpowiadając na Twoje pytanie. Magazynujący odcinek rurociągu powinien być o ok 10% dłuższy niż rura ssąca i mieć maksymalnie 4 łuki "HaH" Im ich mniej tym lepiej.
Druga sprawa, obecnie na rynku Polskim odkurzacze Vacuflo zostały zastąpione jednostkami CycloVac HD800C i 801C. Z dokładnie takim samym silnikiem. Różnica tkwi w znacznie cichszej pracy, dłuższej gwarancji oraz zastosowaniu filtra pyłu węglowego co pozwala wieszać je w każdym pomieszczeniu.

A teraz pytanie dlaczego w ankiecie brak tej marki?

Nie wiem kolego skąd ta informacja o zmianie nazwy przez Vacuflo. Z tego co wyczytałem to są dwie różne firmy: Cyclovac oraz Vacuflo. Nawet na amerykańskiej stronie H-P Productc, czyli producenta marki Vacuflo, nie ma żadnej informacji na temat zmiany nazwy, bądź fuzji firm. Chyba, że się mylę? Jeśli tak, to zwracam honor. Natomiast Cyclovac posiada chyba tylko 2 jednostki z pełnym cyklonem, w dodatku dedykowane do sporych domów. Pozdrawiam.

jewrioszka
12-02-2016, 05:41
Bardzo dobrze wyczytałeś :)

Tylko nie bardzo wiem, gdzie napisałem że nastąpiła zmiana nazwy?!?!?!?!

Zanim zareagujesz przeczytaj ze zrozumieniem :)

Napisałem że "zostały zastąpione" może niezbyt precyzyjnie, ale to nie jest tożsame ze zmianą nazwy.

Więc skoryguję to zdanie "Zostały zastąpione w ofercie importera".

Jest to praktycznie ten sam odkurzacz, z tym samym silnikiem. Cyclovac wyposażył go ponadto w filtr pyłu węglowego i znacznie wyciszył. Dodatkowo wraz z jednostką dostarcza łuk 90 "HaH" w celu ustabilizowania strumienia powietrza co ma na celu zwiększenie skuteczności cyklonu, oraz gniazdo wyrzutowe.

Podaje odpowiedniki:
TC488AQ w ofercie importera został zastąpiony przez Cyclovac HD800C
TC588AQ w ofercie importera został zastąpiony przez Cyclovac HD801C

P.S.
Nie można zakładać nie znając instalacji że jakiś odkurzacz będzie za mocny. Parametr z liczba gniazd to podstawowy parametr, ale nie jedyny. Sa jeszcze np. takie: odległość do wyrzutu, instalacja pozioma lub wznosząca itp.

jewrioszka
12-02-2016, 06:16
@ wg39070.mała uwaga, choć to już nie istotne, nooo ale skoro bawimy się w szczegóły......nigdy nie istniał model TC288Q był tylko TC288, oznaczenie Q miały tylko modele TC 488Q i TC588Q. :)

Druga uwaga, masz racje co filtrów Gore tex, jednak w CycloVac jest inny materiał, ponadto są one teflonowane. Nie zmienia to faktu że żaden z nich "sam się nie otrzepuje" jak twierdzą niektórzy.

Niema tez konieczności wymiany filtrów, w tym przypadku wystarczy odkręcić dyszę.

szukaj
16-02-2016, 20:34
Witam. Nadszedł czas na zakup odkurzacz. Mam domek 80m2, 4 gniazda, 2 szufelki. Może mi ktoś podrzucić jakieś info?

Lukasz_Walo
19-02-2016, 19:19
Jeszcze jedna sprawa kolego.
TC 488Q będzie dla Ciebie za mocny, zassie Ci brud razem z panelami.
Będę miał podobną instalację do Twojej, uwierz mi 288Q to najlepsze wyjście.
Pozdrawiam.

Przepraszam kolego ale dosyć dużo sprzedajemy jednostek Vacuflo i model 288 jest zdecydowanie słabszym rozwiązaniem. Owszem można go stosować w przypadku uzasadnionej oszczędności ale teraz przy zamiesznaiu z Vacuflo w tej samej cenie kupisz 488Q co 288.

W drugiej wiadomości odpowiem na wszystkie nurtujące pytania.

Lukasz_Walo
19-02-2016, 19:34
System HaH powoli odchodzi do lamusa , chyba że masz dom w technologii szkieletowej. Problem z HaH polega na dopasowaniu gniazda do instalacji. Dochodziło wtedy do kucia ścian. Na rynku jest nowy system Retra Flex dedykowany dla budownictwa murowanego. Zasada działania jest ta sama.
Odpowiadając na Twoje pytanie. Magazynujący odcinek rurociągu powinien być o ok 10% dłuższy niż rura ssąca i mieć maksymalnie 4 łuki "HaH" Im ich mniej tym lepiej.
Druga sprawa, obecnie na rynku Polskim odkurzacze Vacuflo zostały zastąpione jednostkami CycloVac HD800C i 801C. Z dokładnie takim samym silnikiem. Różnica tkwi w znacznie cichszej pracy, dłuższej gwarancji oraz zastosowaniu filtra pyłu węglowego co pozwala wieszać je w każdym pomieszczeniu.

A teraz pytanie dlaczego w ankiecie brak tej marki?

Witam, panie Cezary, zapraszam do kontaktu na PRIV :)

Co do systemu HAH to ma się on bardzo dobrze, poprostu staniał a system Retraflex jest wersja wydana przez cyclovac, i nie rózni się uzyteczności. Ale faktycznie niedługo oba systemy odejdą do lamusa ponieważ firma która stworzyła HAH wypuściła już wersję HAH 2 , gdzie wąz nie musi mieć pokrowca ale to inna bajka. Najrazie system Hde a hose stął się bardziej przystęny cenowo :))

Owszem jednostki Vacuflo zostały zastąpione przez cyclovac ponieważ importer zrezygnował z Vacuflo i przeszedł na Cyclovac a za nim część odbiorców. Ale nie mamy się co martwić od 2016 roku firma Vacuflo zadbała o dostępność jednostek i są one w dalszym ciągu w sprzedaży wszystkie modele.

Różnica w cyclovac tkwi w szegołach ale z tego co wiem to chyba cyclovac nie ma takiej jednostki na rynku kanadyjskim ?? Została ona stworzona wyłacznie na rynek Polski by podmienić Orginalna wersję True Cyclonic.
Cfanym sprzedawcom nawet opisów się nie chciało zmieniać, to az zal patrzeć jak widze Vacuflo=Cyclovac. Skoro już sprzedaja to niech nie promują się na cudziej marce. Vacuflo produkuje ten typ jednostki od 1956 r a Cyclovac od kiedy 5 miesięcy ? Sposob filtracji jest opatentowany i nie musi mieć żadnych dodatkowych kolan HAH żeby stabilizować ruch powietrza.

Różnica w głośności 2-5 DB w odległości 1 m od jednostki nie jest az takim wielkim znaczeniem



Dla wszystkich zainteresowanych VACUFLO JEST ZNOWU DOSTĘPNE W POLSCE.



ps nie ma jej w ankiecie ponieważ w Polsce ta marka jest dopiero od zeszłego roku, może i worki odwrocone są dobre czy to gortex czy teflon jest podobnie ale True Cyclonic jest tylko jeden!