PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc w wycenie ocieplania



mirela99
05-03-2010, 10:40
Wczoraj wieczorem nasz wspaniały fachowiec od ocieplenia poddasza mnie dobił :evil: . Ustaliliśmy, ze za ocieplenie weźmie 12 pln, spotkalismy się z kierownikiem który dokładnie go informował o robocie (dwie wartstwy wełny, stelaż, folia). Po spotkaniu z kierownikiem wycenił pracę na te 12 pln za metr (nie ma firmy zgłoszonej więc bez rachunku). Wczoraj mi daje wyliczenie ... 12 pln jedna warstwa, 4 pln druga warstwa, razem z płytami - 50 pln (nie umawialiśmy się na płyty). Żeby nie przynudzać, chcę się z nim rozliczyc i mu podziękować, jakoś nie wierzę w tłumaczenie, że zapomniał o drugiej wartswie itp. W mojej miejscowości ceny za całość kształtują się do 45 pln z rachunkiem. Mam sprawdzoną firmę która zrobi mi całość na 40 (z rachunkiem) i chcę rozliczyć się z obecnym wykonawcą.
Dotychczas ocieplił dach wełną 15 i zrobił sznurkowanie. Jeżeli średnie ceny wynoszą od 35-45 pln (za całość razem z płytami gk i szpachlowaniem) to mniej więcej ile może mnie kosztować to położenie 15 cm wełny ?

Barbossa
05-03-2010, 11:19
Cześć, nazywam się Mirela i jestem perfumoholiczką .
jak widać, za dużo się zaciągasz
nic nie zrozumiałem :-?

mirela99
05-03-2010, 11:33
I kto tu się zaciąga ?
Wykręcił mnie gość i chcę się dowiedzieć ile może mniej wiecej kosztować ocieplenie wełną 15 między krokwiami i osznurkowanie za metr bo muszę się z nim rozliczyć i rozstać - tak ciężko to pojąć ?

sSiwy12
05-03-2010, 11:46
Nie ile może kosztować, tylko tyle na ile się umówiłaś – frycowe trzeba płacić.

Sądząc z zapisu wyżej, jest to 12zł /m2 jednej warstwy i tyle wykonał.

Ostatecznie można przyjąć późniejsze ustalenia, ze „wisisz mu” 8zł/m2, na prostej zasadzie;
Miało być 12 za dwie warstwy, a skoro ocenił druga warstwę (o której zapomniał) na 4zł, to daje właśnie taki wynik.

mirela99
05-03-2010, 11:50
Umówiłam się na 12 za dwie warstwy a PAN sobie zapomniał (to jego słowa) i policzył mi za jedną.

zbigmor
05-03-2010, 13:11
Jak na razie (z tego co napisałaś) wynika jednoznacznie, że powinnaś mu zapłacić 12zł/m2. Można się jeszcze spierać, czy nie powinnaś mu zapłacić za stracony czas na planowanie pozostałej części pracy, ale tym bym się nie przejmował.
Jeśli prawda jest inna niż w opisie to trzeba dokłądniej opisywać.
Z drugiej strony dla jasnej oceny brakuje mi informacji od drugiej strony umowy.

mirela99
05-03-2010, 13:32
Nie ile może kosztować, tylko tyle na ile się umówiłaś – frycowe trzeba płacić.

Jeżeli takie jest podejście naszych fachowców to ręce mi opadają.
Umawiałam się na 2 warstwy i nawet mi wyliczył ile tej drugiej wełny mam kupić.
Frycowe za co ? Za to, że fachowiec "zapomniał" przy wycenie że miały być dwie warstwy ? Za to, że podał mi minimalną cenę aby tylko na robotę wejść a potem ją dźwignął ?
Nie prosiłam o rozstrzygnięcie kto ma rację tylko o informacje jakie są ceny za taką usługę (jedna warstwa 15 cm między krokwie) i tyle.

sSiwy12
05-03-2010, 13:40
I dostałaś konkretną odpowiedź - powinnaś zapłacić tyle, na ile się uzgodniliście:
czyli 12zł, lub ewentualnie 8zł za każdy położony m2.
moim zdaniem, jesli to co piszesz odpowiada faktom, to kwota 8zł/m2 jest akuratna.

Frycowe, bo chciałaś taniej, bo bez F-ry.

wm78
05-03-2010, 13:46
witam,

proponuje wywalić wykonawce i nie płacić więcej jak 8 zł (proponowałbym jeszcze sprawdzić, czy wełna poprawnie została ułożona, za braki i niechlujstwo zmniejszyć wypłatę, albo niech poprawia!

To to to właśnie, zapomniał hehehe to najlepsze tłumaczenie

Pamiętaj, "kto się buduje, tego się nie żałuje" także bądź "twarda", bo "wykonawcy" doskonale wiedzą jak wyciągać kasę...

a co do tego Błazna forumowego Barbossy - nie przejmuj się nim - to taki tutejszy forumowy forklor, który najlepiej zbyć milczeniem :P

edit: zapomniałem dodać, że za brak faktury, to najlepiej jak będzie fikał - do Urzędu Skarbowego pod#$%#$5ić :) a co podatków nie płaci?


pozdrawiam

laspalmas
05-03-2010, 13:47
Wygląda na to że Twój "fachofiec" jest zwykłym naciągaczem. Skoro umówiłaś się na dwie warstwy za 12 zł. to skoro wykonał 1 warstwę czyli połowę pracy należy mu zapłacić 6 złotych (ja dla św. spokoju dorzuciłbym ze 2 zł, czyli max 7-8 i kopas w dupas).
Takie krętactwa i "zapominanie" są normalną praktyką niektórych "majstrów".

laspalmas
05-03-2010, 13:53
Właściwie to po powtórnym przeczytaniu Twojego pierwszego postu dochodzę do wniosku że nie wykonał nawet połowy pracy (całość ro przecież dwie warstwy, stelaż i folia) a on zrobił raptem 1 warstwę wełny czyli jakieś 1/3 całej pracy.
Wiem że teraz mnie zakrzyczą wykonawcy wypowiadający na forum, ale ... udeż w stół to nożyce się odezwą :wink: Nie widzę powodu dlaczego to Ty miałabyś ponosić koszty JEGO nauki.

Barbossa
05-03-2010, 13:56
.....

a co do tego Błazna forumowego Barbossy - nie przejmuj się nim - to taki tutejszy forumowy forklor, który najlepiej zbyć milczeniem :P


wydaje mi się, że mnie obrażasz...

wm78
05-03-2010, 14:23
.....

a co do tego Błazna forumowego Barbossy - nie przejmuj się nim - to taki tutejszy forumowy forklor, który najlepiej zbyć milczeniem :P


wydaje mi się, że mnie obrażasz...

NO co Ty, taki żarcik :P - w pewnym sensie podziwiam Cię, że Ci się chce odpowiadać na przedziwne perypetie inwestorków i inwestorek :)

pozdrawiam

samm
05-03-2010, 14:26
Przecież odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta.
Wiesz ile inni wykonawcy za tą pracę w Twoim rejonie biorą.
Skoro z tym wykonawcą chcesz się rozstać to wiadomo, że
inny wykonawca będzie ją kończył. Zapraszasz go, prosisz o
wycenę pozostałego zakresu pracy. Obliczasz różnicę i wiesz
ile dotychczasowemu wykonawcy się należy. Nie zakładam,
że na zmianie wykonawcy chcesz dodatkowo zarobić.
Jest to całkiem obiektywny sposób wyceny.

Ja osobiście uważam, że ludziom należy płacić za tyle
pracy ile realnie wykonali, bez kombinowania, że może
bez papierów, że może postraszyć urzędem itp.
A jakie jest zdanie kierownika budowy?
Aha umowa ustna to też umowa.

zbigmor
05-03-2010, 14:40
Przecież odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta.
Wiesz ile inni wykonawcy za tą pracę w Twoim rejonie biorą.
Skoro z tym wykonawcą chcesz się rozstać to wiadomo, że
inny wykonawca będzie ją kończył. Zapraszasz go, prosisz o
wycenę pozostałego zakresu pracy. Obliczasz różnicę i wiesz
ile dotychczasowemu wykonawcy się należy. Nie zakładam,
że na zmianie wykonawcy chcesz dodatkowo zarobić.
Jest to całkiem obiektywny sposób wyceny.

Ja osobiście uważam, że ludziom należy płacić za tyle
pracy ile realnie wykonali, bez kombinowania, że może
bez papierów, że może postraszyć urzędem itp.
A jakie jest zdanie kierownika budowy?
Aha umowa ustna to też umowa.


Każdy normalny wykonawca za dokończenie cudzej pracy (jeśli się jej podejmie) weźmie więcej niż gdyby całość sam robił, a i z gwarancją na tak wykonaną pracę może być różnie.

samm
05-03-2010, 15:24
zbigmor
Ja nie zakładam, że autorka tego wątku zaprosi do negocjacji najdroższą
w okolicy firmę. A potem zapłaci wykonawcy po 3,15 zł za 1 m. A jeszcze
potem poszuka jeszcze innego, oczywiście tańszego wykonawcy, albo
postanowi siłami rodziny i znajomych skończyć tą pracę.

To może niech oceni ile godzin dotychczasowy wykonawca na jej budowie
przepracował. Kandydata na nowego wykonawcę niech się zapyta ile czasu
(roboczogodzin) mu zajmie dokończenie pracy. Dalej wystarczy ułożyć
zwykłą matematyczną proporcję uwzględniając ceny na tego typu prace.

To żadna rada dla inwestora, żeby zapłacił wykonawcy tyle ile on chce.
To przecież wykonawca zmienia z dnia na dzień warunki umowy zmieniając
cenę. Jedynym pokrzywdzonym nie może być inwestor, bo jak sam
zauważyłeś, inwestor naraża się na większe koszty ponieważ każdy
kolejny wykonawca będzie droższy.

Łącze pozdrowienia

edde
05-03-2010, 15:43
a tak z innej beczki: nie wydało Ci się podejrzane że gość chce tylko 12zł podczas gdy wg Twojej orientacji na lokalnym rynku normą są ceny ~45zł? przy tak zaniżonej cenie powinno się chyba podwójnie uważać...

gorgonit
05-03-2010, 16:55
tez mi się dziwne wydaje ze ktoś robiłby 2 warstwy wełny , stelaż , folia za 12 zł od metra .
Sam robiłem ocieplenie poddasza i ten zakres prac był najgorszy - samo płytowanie i gipsowanie to już luzik.
Ktoś się z kimś do końca nie dogadał i jest problem

Barbossa
05-03-2010, 17:14
....

NO co Ty, taki żarcik :P - w pewnym sensie podziwiam Cię, że Ci się chce odpowiadać na przedziwne perypetie inwestorków i inwestorek :)

pozdrawiam

uff, to dobrze, że to żart, bo już się napinałem
witam Pajaca w komedii zwanej "procesem budowlanym"

PliP
05-03-2010, 18:08
Jeżeli takie jest podejście naszych fachowców to ręce mi opadają.
Umawiałam się na 2 warstwy i nawet mi wyliczył ile tej drugiej wełny mam kupić.


Spotkałem się z taką sytuacją.
Nie wiem kim dla siebie jesteście itd.
Poproś tego pseudo fachowca o fakturę za wykonaną usługę.
Możesz mu również wyliczyć godzinówkę... np 10 zł/h brutto
Z tego co podajesz to miał dostać 12 zł za wełna, folia i stelaż. Na moje oko - dobre oko, to wykonał 50% i za więcej bym mu nie dał.
Podsumowując 6 zł za 1/m2 brutto czyli z fakturą.

wm78
05-03-2010, 18:10
....

NO co Ty, taki żarcik :P - w pewnym sensie podziwiam Cię, że Ci się chce odpowiadać na przedziwne perypetie inwestorków i inwestorek :)

pozdrawiam

uff, to dobrze, że to żart, bo już się napinałem
witam Pajaca w komedii zwanej "procesem budowlanym"

teraz to chyba Ty mnie obrażasz... zluzuj trochę ...

mnie nie musisz witać, bo jest tu od dawna, tylko nigdy nie chciało mi się rejestrować i klepać w klawiaturę, no ale czasem trudno wytrzymać ... 8) (z resztą, jak widać sam wiesz, jak to jest hehe ) :lol:

a mnie budowanie wcale nie rusza, to jest dla mnie cel życia, tak jak dla niektórych tutaj ...

celem życia też nie jest pisanie głupich zaczepnych postów ...

mimo wszystko pozdrawiam

Sławek...
05-03-2010, 21:06
Możesz mu również wyliczyć godzinówkę... np 10 zł/h brutto


... a czemu 10 a nie np 3 ???
ludzie, ogarnijcie się trochę... rozliczyć się wypadałoby wg zawartej umowy....
a co do rozliczenia za ułożenie tej pierwszej warstwy wełny to zapewniam, że jej ułożenie (poprawne oczywiście) jest o wiele bardziej pracochłonne niż tej drugiej warstwy (której de facto nie da się raczej ułożyć bez montażu stelaża) i moim zdaniem jest więcej warte....