PDA

Zobacz pełną wersję : Klejenie do dysperbitu -czym ?



Darek Rz
05-03-2010, 12:11
Witam

Mam bardzo niski cokół ok 30 cm . Sklada się on z 5cm styropianu ,siatki z klejem i to wszystko pociągniete jest dysperbitem ktory już częsciowo został przez słonce i ultrafiolet usuniety . Jednak jest go dosyć sporo . Teraz chce przykleić do tego cienkie i niezbyt ciężkie plytki z kamienia o wysokosci 30cm (tyle co cokół ) i dlugosciach od 10 cm do 40 cm . Czym mam to przykleić ?? Wszystkie kleje cementowe nie nadają sie do tego gdyż powierzchnia cokolu jest jakby pokryta silikonem (trwale elastyczny dysperbit) i cementowe kleje zupelnie sie tego nie trzymaja -sprawdzilem .Potrzebował bym jakiegos kleju silikonowego (tak sobie wydumalem) ktory nigdy nie zaschnie calkowicie tylko bedzie jakby gumiasty trwale polączony z dysperbitem i kamieniem rzecz jasna . Wskazane by bylo aby ten klej rownież mial doskonalą przyczepnośc do kleju na siatce bo gdzie niegdzie jest on widoczny . Jest coś takiego na świecie :lol: ??

pozdrawiam

fighter1983
05-03-2010, 13:21
Mam bardzo niski cokół ok 30 cm . Sklada się on z 5cm styropianu ,siatki z klejem i to wszystko pociągniete jest dysperbitem
i to jest najczesciej powtarzany blad.
Powinno byc:
Sciana
dysperbit
klej
styropian
i nad poziomem gruntu klej plus siatka
I to jest podloze do klejenia okladzin....
a teraz?
100% dobrego rozwiazania nie ma

mapan
05-03-2010, 13:43
spróbuj Superflex 1 Deitermanna (naprawi sama izolację i stworzy podłoże do przyklejenia okładziny). Potwierdź tylko u jakiegoś przedstawiciela Deitermanna czym gruntować przed nałożeniem superflexu.

leszeq
06-03-2010, 08:50
i to jest najczesciej powtarzany blad.
Powinno byc:
Sciana
dysperbit
klej
styropian
i nad poziomem gruntu klej plus siatka
I to jest podloze do klejenia okladzin....
a teraz?
100% dobrego rozwiazania nie ma
Zapomniałeś jeszcze o kołkach, bo połączenie kleju z dysperbitem nie będzie trzymało - tak jak napisał autor wątku :)

Darek Rz najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie dysperbitu w miejscach gdzie mają być położone płytki. Obawaiam się jednak, że zerwanie go z warstwy zbrojenia nie będzie proste. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wszytko będzie w porządku, to najlepiej zerwać siatkę i wykonać zbrojenie od nowa.

mynia_pynia
06-03-2010, 08:57
mam dysper... pomalowane ściany fundamentów od wewnątrz, na zewnątrz na to styropian zaciągniety znowu klejem i siatką, to znowu pomalowane dysper... chyba z 3 razy.

na to będą klejone kamyczki ale żeby się trzymało to mówia że znowu siatka na kleju na powierzchni gdzie będzie cokół - no cóż.

mynia_pynia
06-03-2010, 09:00
Piszecie że do dysper.. nie będzie się trzymało, miałam miejsca gdzie coś chlapło z zaprawy na powierzchnie pionową pomalowaną własnie dysper... i wcale nie chciało się łatwo odkleić - już naewt nie mówie że samo by spadło, musieliśmy młotkiem i szpachelką odbijać.

maciek777
06-03-2010, 09:27
A ja się zgodzę z fighter1983 ,teraz jednym z lepszych wyjść to zaciągnąć to jeszcze raz siatką i klejem .