PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukiwana ekipa z doświadczeniem - dom ze styropianu



Morlena
06-03-2010, 17:10
Poszukuję ekipy budowlanej, która ma doświadczenie w budowie domu z kształtek styropianowych ( thermomur lub inne). Plac budowy - okolice Poznania.

Morlena
08-03-2010, 09:57
Podbijam, może jednak ktoś wie coś.... :)

bogdanski64
08-03-2010, 10:22
Poszukuję ekipy budowlanej, która ma doświadczenie w budowie domu z kształtek styropianowych ( thermomur lub inne). Plac budowy - okolice Poznania.Mistrzu bez urazy to nie jest materiał do budowy jestem wykonawcą buduję w różnych technologiach taki dom widziałem raz i odniosłem bardzo negatywne wrażenie Pozdrawiam

Morlena
08-03-2010, 10:26
A czy mogę prosić o jakieś szczegóły? Może być na priv. Nasz dom ma być w standardzie domu pasywnego, jaka technologia byłaby wg pana najodpowiedniejsza?
Pozdrawiam

bogdanski64
08-03-2010, 18:14
A czy mogę prosić o jakieś szczegóły? Może być na priv. Nasz dom ma być w standardzie domu pasywnego, jaka technologia byłaby wg pana najodpowiedniejsza?
Pozdrawiam Rozpatrzyć ewentualność budowy z Ytonga bardzo wdzięczny materiał ciepły wymiar 36 nie wymaga docieplenia wycisza zresztą dane na stronach Ytonga Pozdrawiam

Morlena
09-03-2010, 23:07
Zastanawiam się, czy niechęć wobec tej technologii spowodowany jest brakiem jakiegokolwiek doświadczenia i "przerobienia" tematu, tradycyjnym podejściem Polaków do kwestii budowania domu czy rzeczywiście jest to kiepski pomysł....

mariobros35
09-03-2010, 23:56
Zastanawiam się, czy niechęć wobec tej technologii spowodowany jest brakiem jakiegokolwiek doświadczenia i "przerobienia" tematu, tradycyjnym podejściem Polaków do kwestii budowania domu czy rzeczywiście jest to kiepski pomysł....
Poddam tylko jedną myśl a jak rozwiążesz zawieszenie obrazka lub co gorsza szafek kuchennych na wewnętrznej stronie ściany przezbrojonej styropianem

Morlena
10-03-2010, 09:03
Być może wystarczą dłuższe kołki rozporowe?

Trociu
11-03-2010, 10:12
Być może wystarczą dłuższe kołki rozporowe?A obrazek zawsze można przykleić ;)

Morlena
11-03-2010, 10:32
No właśnie po to rzuciłam ten temat, żeby znaleźć ludzi, którzy mają wiedzę na temat tej technologii, ale praktyczną. Wiem, że tacy są, tylko niestety jakoś na nich nie trafiam :( . Sceptycyzm bez podstaw, nawet żartobliwy niestety nic nie wnosi nowego do sprawy. Niebawem obejrzymy kilka takich domów (JUŻ ZAMIESZKANYCH) w Niemczech no może wtedy w łepetynach rozjaśni.

ARTCON
11-03-2010, 11:01
Dom ze styropianu?...hm....to cos jakby mieszkac w termosie a w razie czego to bedzie sie tez bardzo dobrze palil :wink:

Trociu
11-03-2010, 11:11
Dom ze styropianu?...hm....to cos jakby mieszkac w termosie a w razie czego to bedzie sie tez bardzo dobrze palil :wink:Kolejny dużo wnoszący do tematu post. To samo przecież mówią o stosowaniu folii paroizolacyjnej na poddaszu i oklejaniu domu styropianem. Więc może bez takich...

Trociu
11-03-2010, 11:11
No właśnie po to rzuciłam ten temat, żeby znaleźć ludzi, którzy mają wiedzę na temat tej technologii, ale praktyczną. Wiem, że tacy są, tylko niestety jakoś na nich nie trafiam :( . Sceptycyzm bez podstaw, nawet żartobliwy niestety nic nie wnosi nowego do sprawy. Niebawem obejrzymy kilka takich domów (JUŻ ZAMIESZKANYCH) w Niemczech no może wtedy w łepetynach rozjaśni.Hej
W kilku odcinkach "Wielkich Projektów" na discovery widziałem budowę w tej technologii na wyspach. Więc może szukać też informacji z tamtego źródła.

stankas
11-03-2010, 19:07
dla wszystkich malkontentów garść informacji w temacie dom ze styropianu : http://www.domzestyropianu.pl/index.php?page=154