PDA

Zobacz pełną wersję : Strop monolityczny z belkami wykonanymi z prętów zbrojonych



krzywin
07-03-2010, 16:40
mam pytanie czy można wykonać strop o rozpiętości 7 x 5 z belek zrobionych z prętów zbrojonych fi 12 prostokątnych 10 na 12 , belki rozstawione co 80 cm oparte na ścianach nośnych budynku z suporeksu .zbrojenie poprzeczne z drutu fi 10 co 30 cm .tak mi zaleca murarz .czy to poprawne rozwiązanie? czy potrzebne jest zrobienie wieńca . prosze o uwagi i opinie

bartucha87
07-03-2010, 16:44
a jaka grubosc stropu ma byc?nad czym ten strop nad garzaem czy co to? bedzie to uzytkowe?

jajmar
07-03-2010, 16:47
opisz dokładnie co masz na myśli. Jak to belki z prętów ? Jakiej grubości wyjdzie Ci ten strop?

Bez problemu da sie wykonac taki strop ale nie kapuje co z tymi belkami.

Murarz nie jest od projektowania stropów.

Zbrojenie wieńca potrzebne jest na 100%

bartucha87
07-03-2010, 16:51
a jaka grubosc stropu ma byc?nad czym ten strop nad garzaem czy co to? bedzie to uzytkowe?

krzywin
07-03-2010, 16:51
jest to budynek gospodarczy o wymiarach 7 x 9 dwa pomieszczenia jedno 3x 7 drugie 5x7 czyli 2 płyty stropu o tych rozpiętościach belki miałyby być ułorzone na całej długości budynku 9m grubość stropu 10cm strych użytkowy

krzywin
07-03-2010, 16:56
4 pręty fi 12 powiązane strzemionami z fi 6 10cm na 12cm co 20 cm

jajmar
07-03-2010, 16:57
za cienki ten strop planujesz. ugnie się taka płyta Przy tych rozpietościach muisz dac 15cm-18cm płyty. Nie odpowiedziałes z tymi belkami, czy przez belke rozumiesz 4 prety skrecone strzemionami? Nie wiele to usztywni przy wysokosci 10cm.

Zbrojenie główne albo w kierunku równoległym do tych 7 metów, wtedy prostopadłe tylko rozdzielce , albo całośc zbrojona krzyżowo, nie wiemjaki masz ukłąd ścian nośnych ale tu raczej powinno byc krzyżowe zbrojenie.

krzywin
07-03-2010, 16:58
a problem w tym że projektant ni enarysował konstrukcji stropu w projekcie

jajmar
07-03-2010, 16:58
4 pręty fi 12 powiązane strzemionami z fi 6 10cm na 12cm co 20 cm

nie ma to sensu, szkoda kasy na strzemiona i czasu na krecenie tych belek

jajmar
07-03-2010, 16:59
a problem w tym że projektant ni enarysował konstrukcji stropu w projekcie

to go za dupę niech dorysuje,

chyba że mu nie zleciłes stropu

bartucha87
07-03-2010, 17:01
no wiec tak grubosc strpou to mi tu wychodzi z 13 14cm...

bartucha87
07-03-2010, 17:05
stosunek dluzszego boku do krotszego wynosi 1.4 wiec taka plyta bedzie pracowac w wielu kierunkach wiec nalezy zastosowac zbrojenie dwukierunkowe

bartucha87
07-03-2010, 17:14
pozniej tu wpadne to powiem co i jak dalej

jajmar
07-03-2010, 17:16
stosunek dluzszego boku do krotszego wynosi 1.4 wiec taka plyta bedzie pracowac w wielu kierunkach wiec nalezy zastosowac zbrojenie dwukierunkowe

zakładasz działówke nośna a tego chyba autor nie napisał

07-03-2010, 17:30
mam pytanie czy można wykonać strop o rozpiętości 7 x 5 z belek zrobionych z prętów zbrojonych fi 12 prostokątnych 10 na 12 , belki rozstawione co 80 cm oparte na ścianach nośnych budynku z suporeksu .zbrojenie poprzeczne z drutu fi 10 co 30 cm .tak mi zaleca murarz .czy to poprawne rozwiązanie? czy potrzebne jest zrobienie wieńca . prosze o uwagi i opinie

mniej więcej w "tę deseń" wykonywałem u siebie strop nad poddaszem
tzn. zebra /belki - wg Twojej terminologii/ mniej więcej w podobnym rozstawie lecz wyższe
płyta cieńsza
wieniec jak najbardziej

krzywin
07-03-2010, 18:21
dzięki za odpowiedzi czekam na jeszcze
ściana działowa jako nośna jak i zewnętrzne 24cm suporeks

mniej więcej w "tę deseń" wykonywałem u siebie strop nad poddaszem
tzn. zebra /belki - wg Twojej terminologii/ mniej więcej w podobnym rozstawie lecz wyższe
płyta cieńsza
wieniec jak najbardziej

jaki dałeś rozstaw strzemion i jaka grubość płyty?

07-03-2010, 18:28
... jaki dałeś rozstaw strzemion i jaka grubość płyty?
to było dośc dawno robione, a nie mam rysuków konstrukcyjnych przy sobie
ale jesli dobrze pamietam sztrzemiona dawałem 20 - 25 cm od siebie
płya b. cienka czyli cos k. 6 cm /miejscami wyszło nawet cieniej - bo zaraz po betonowaniu 1/2 stropu miałem oberwanie chmury i częśc betonu zmyło :(/

jajmar
07-03-2010, 18:55
brzoza napisz jeszcze wysokość belek jaką wykonałeś, bo podanie samej grubości płyty może wprowadzic w bład

Co do samej idei to powstanie strop gęstożebrowy.

krzywin
07-03-2010, 18:55
4 pręty fi 12 powiązane strzemionami z fi 6 10cm na 12cm co 20 cm

nie ma to sensu, szkoda kasy na strzemiona i czasu na krecenie tych belek

czy takie rozwiązanie jest złe ? podobno wcześniej często w taki sposób zbrojono stropy . to jak powinno być prawidłowo ?

jajmar
07-03-2010, 19:00
4 pręty fi 12 powiązane strzemionami z fi 6 10cm na 12cm co 20 cm

nie ma to sensu, szkoda kasy na strzemiona i czasu na krecenie tych belek

czy takie rozwiązanie jest złe ? podobno wcześniej często w taki sposób zbrojono stropy . to jak powinno być prawidłowo ?

jest złe przy wysoksoci 10cm, tak zroumiałem Twój opis.

Wysokosć 25-30cm i sposób jaki opisuje brzoza jest do OK
Ale żeby nie zbankrutowac na betonie muisz jakos wypełnic "dziury " miedzy belkami. Mozesz to zrobic szalunkiem, styropianem.

krzywin
07-03-2010, 19:09
belki miały być ustawiane dłuższym 12cm bokiem do góry i zalane betonem tzw. porobione kopce a pomiędzy belkami grubość betonu 10 cm wypełnione potem styropianem ,wylewka ok. 4cm zbrojona siatką rabitsa

jajmar
07-03-2010, 19:14
belki miały być ustawiane dłuższym 12cm bokiem do góry i zalane betonem tzw. porobione kopce a pomiędzy belkami grubość betonu 10 cm wypełnione potem styropianem ,wylewka ok. 4cm zbrojona siatką rabitsa

troche to niskie, efekt jak uzyskasz bedzie raczej marny. Góry i doliny, cięzko bedzie potem styro tam ułoyżyc. Jak juz ulóż styropian na deskowniu pomiedzy belkami, u góry uzyskasz łana równa powierzchnie. Wyskosć belek to ze 20cm, styropina wsadz 12 uzyskasz 8cm płyty.

07-03-2010, 19:21
brzoza napisz jeszcze wysokość belek jaką wykonałeś, bo podanie samej grubości płyty może wprowadzic w bład

Co do samej idei to powstanie strop gęstożebrowy.

Jajmar
tak jak wspomniałem - rysunki konstrukcyjne sa w tej chwili dla mnie niedostępne/ ale sprawdze przy sposobności - bo wogóle to są/

tak ad hoc - wydaje mi sie ze beleczki zeber miały ok 20 cm
a strop był faktycznie gęstozebrowy /oprócz żeber był mały podciąg i chyba 3 belki a między tym zebra/
czyli wszystko podzielone na stosunkowo małe "pola" z cienkim stropem

krzywin
07-03-2010, 19:24
nie za bardzo rozumiem żeby styropian układać bezpośrednio na deskowaniu a na to beton ? przecież po rozszalowaniu styropian spadnie a na suficie belki zostaną coś chyba nie tak

07-03-2010, 20:19
styropian nie spadnie



/dodałbym siatke Rabitza na spód deskowania /lub jakąś plastikową częsciowo owinął tafle styropianu - aby póżniej tynk czy szpachla miały przyczepnośc /

sam robiłem sposobem ocieplania z góry ale sposób Jajmara jest równie dobry a moze lepszy ...

jajmar
07-03-2010, 21:17
nie za bardzo rozumiem żeby styropian układać bezpośrednio na deskowaniu a na to beton ? przecież po rozszalowaniu styropian spadnie a na suficie belki zostaną coś chyba nie tak

nie spadnie. Zresztą styopian to tylko wypełnienie, możesz w to miejesce zrobic szalunki z desek potem je wyjąc, nie wiem czy wyjdzie taniej, napewno roboty wiecej i materiału.

krzywin
07-03-2010, 21:26
nie bardzo ten sposób ze styropianem mi się podoba a zbrojenie rozdzielcze jak ? bez sensu . z szacunkiem ale chyba ktoś sobie robi jaja
nie wiem w końcu czy takie zbrojenie jest prawidłowe czy nie jakie wykonanie byłoby w tym przypadku najlepsze ??

jajmar
07-03-2010, 21:46
bez sensu . z szacunkiem ale chyba ktoś sobie robi jaja


to chyba do mnie :( no cóż mozna i tak



nie bardzo ten sposób ze styropianem mi się podoba a zbrojenie rozdzielcze jak ?

Po co mam pisać ? odp powyżej.

Widzisz gdybys wiedział jak pracują belki i płyty w takim stropie jak chcesz zrobić, czy jak ja podpowidam to bys nie zadawał w kółko tych samych pytań. Belke zbroisz od ściany do ściany (dlatego musi byc wyższa niż te 10cm) płyta pracuje od belki do belki czyli prostopdale do belek. I nie jest to zbrojnie rozdzielcze. Ktoś Ci doradza strop ale nie do końca chyba rozumie prace tego układu.

bartucha87
07-03-2010, 22:38
nie no ztym styropianem to wy sobie jaja robicie ?styropian na to beton hahahah.te belki smieszne to nie musza byc co 80cm
no i powinny miec z 20cm wysokosci i dołem nie dajemy w tej belce 2 drutów tylko z 4 fi 16 albo z 5 fi12 bo jest to strefa rozciagana płyty u gory tej belki 2 fi 12 powiny styknac bo jest to strefa sciskana płyty.Musialbys zrobic te belki zalac wszystko rowno beleczki niech wystaja jak wszystko troche zwiaze doszalowac te belki zalac ewentualnie przed laniem calym obszalowac ladnie te belki tak zeby wystawaly u gory i zalac.pozniej dajesz styro mala wyleweczka i wszystko rowno.jakie masz macie pytanai chetnie na nie odpowiem!!

bartucha87
07-03-2010, 22:57
zadnych pytan komentarzy ??

jajmar
07-03-2010, 22:58
nie no ztym styropianem to wy sobie jaja robicie ?styropian na to beton hahahah.

Dokładnie tak syropian i na to beton w czym widzisz problem? Wyszydzić to łatwo. Prosze konkretnie wady tego rozwiązania podać.

Barbossa
07-03-2010, 22:58
ja mam pytanie
dlaczego "styropian i na to beton hahahah" jest be rozwiązaniem?

bartucha87
07-03-2010, 23:08
dlatego ze jesli pomieszczenia na dole beda zamieszkane tym styropianie bedzie sie woda skraplala?no dobra no to jedziemy po waszemu styropian na spodzie i jak ten sufit zamierzasz pozniej wykonczyc???

Barbossa
07-03-2010, 23:11
jak każdy inny strop

a jaka to woda będzie się na styro skraplała?

bartucha87
07-03-2010, 23:16
no dobra powiedz jak wykonczysz ten styro i co to twoje rozwiazanie ma wspolnego z sztuka budowlana?
juz takie prowizorki to nieraz widzialem na budowach....

jajmar
07-03-2010, 23:16
dlatego ze jesli pomieszczenia na dole beda zamieszkane tym styropianie bedzie sie woda skraplala?no dobra no to jedziemy po waszemu styropian na spodzie i jak ten sufit zamierzasz pozniej wykonczyc???

:o dlaczego ma sie skraplac woda?

Zakładasz brak wentylacji ?

Autor pisał o tym ze to pom gospodarcze, ale w mieszkaniach też sie to praktykuje.

Edit. Dlaczego prowizorki ? Łatwiej wyrównać beton zacirając a dół uzupłnic syro niz odwrotnie. Wg Ciebie tak łatwo zaszalować "nadciągi" co 80cm ? Czy lepiej wykonac te tzw kupki czy kopczyki z betonu gdzie nie masz lini płyty i belki?

bartucha87
07-03-2010, 23:18
ten styropian trzeba by znowu zakolkowac itd itp

bartucha87
07-03-2010, 23:19
jakbys wykonczyl ten sufit z tym skraplaniem powiedzmy ze sobie wymyslilem...ale napisz jaka masz wizje wykonczenia tego

bartucha87
07-03-2010, 23:22
nadciagi co 80cm a po co co 80 ja tam widze 2 gora 3 takie nadciagi nba calej plycie

jajmar
07-03-2010, 23:26
nadciagi co 80cm a po co co 80 ja tam widze 2 gora 3 takie nadciagi nba calej plycie

ja bym zrobił zwykła płyte (jedno lub dwukierunkowo zbrojoną ) ale autorowi ktoś doradza belki co 80 i dlatego doradzam styropien i belki. To była odpowiedź na pytnia o belki.

3 podciągi to raczej 20cm bedzie mało, nawet z 5#16 dołem.

bartucha87
07-03-2010, 23:27
tak czy nie???a po za tym jesli to bedzie to pomieszczenie gospodarcze to niech te belki nawet wystaja i od dolu?

bartucha87
07-03-2010, 23:34
kolego zbrojenie trzeba zastosowac dwukierunkowo bo jak juz mowilem 7 dzielone na 5 daje nam 1 .4 czyli plyta dpracujaca dwukierunkowo powyzej 2 jednokierunkowo s.nalezy zastosowac plyte krzyzowo zbrojona 2 3 podciagi podciagi i bedzie gitara

jajmar
07-03-2010, 23:36
tak czy nie???

ale co ?



a po za tym jesli to bedzie to pomieszczenie gospodarcze to niech te belki nawet wystaja i od dolu?

Rozwiązań stropu może być pewnie kilkadziesiąt rodzai.

My tu na forum nie zecydujemy za inwestora cobyśmy tu nie napisali. Możemy podpowiedzieć na konkretne pytania.

bartucha87
07-03-2010, 23:39
no i co jeszcze moge powiedziec nalezy w miejscach przypodporowych odgiac druty ku gorze na pierwszej scianie odgiecie na 1 10 rozpietosci na podporze posredniej 1 6 rozpietosci i mozna zastosowac wkladki z drutu prostego na 1 4 rozpietosci

jajmar
07-03-2010, 23:44
Odgiąc należy ale trzeba napisać ile odgiąć, ile dołem dociągać.

Nie żebym sie czepiał. ale szalony wykonawca moze odgiąc wszystkie bo tak w "komputerze pisało" :)

Pozdrawiam i kończe na dziś w tym temacie pisanie

bartucha87
07-03-2010, 23:58
NALEZY ODGIAC CO DRUGI PRET

bartucha87
08-03-2010, 13:55
I CO TAM KRZYWIN CO BYS CHCIAL JESZCZE WIEDZIEC ?(LUBIE TEN TEMAT)HEHEH

krzywin
08-03-2010, 20:29
dzięki za opinie i rady wszystkim wiem że dla niektórych to rzeczy oczywiste dla laika jak ja nie do końca więc założyłem ten temat podejżewam że dobre wskazówki i rady przydadzą się nie tylko mnie
więc lepiej dać sobie spokój z tymi "belkami" i zrobić zbrojenie dwukierunkowe
no cóż pytań mam wiele . jeśli mógłbyś udzielić mi jeszcze kilku rad byłbym wdzięczny
mile widziane wypowiedzi innych także
czy przy takim zbrojeniu jakie średnice prętów ,jaki rozstaw ,jaki zrobić wieniec
jaka grubość stropu w tym wypadku
wiem że to powinien zrobić projektant ale............
moge wkleić rysunek jak ma wyglądać ten budynek

Barbossa
09-03-2010, 20:18
ten styropian trzeba by znowu zakolkowac itd itp....

....jakbys wykonczyl ten sufit z tym skraplaniem powiedzmy ze sobie wymyslilem...ale napisz jaka masz wizje wykonczenia tego...
....
no dobra powiedz jak wykonczysz ten styro i co to twoje rozwiazanie ma wspolnego z sztuka budowlana?
juz takie prowizorki to nieraz widzialem na budowach....
czemu kołkować?
skoro ze skraplaniem sobie wymyśliłeś, to wymyśl sobie co robi się ze styro na elewacji

jakie prowizorki? zaciekawiłeś mnie

ps
co robisz na tych budowach?

K160
09-03-2010, 22:57
I CO TAM KRZYWIN CO BYS CHCIAL JESZCZE WIEDZIEC ?(LUBIE TEN TEMAT)HEHEH

Chodzę od wątku do wątku i wszystkich męczę moją płytą. W sumie już dostałem odpowiedź (dziękuje Barbarossa) , ale korzystając, że trafia się fanatyk stropowy proszę o Twój punkt widzenia na moją płytę.
http://img222.imageshack.us/img222/3163/stropprojekt.th.jpg (http://img222.imageshack.us/i/stropprojekt.jpg/)
Na rysunku są zaznaczone wszystkie ściany nośne z MAXa 220 murowanego na 19cm grubości.

Płyta monolityczna grubości 14cm, prostopadle do osi budynku pręty fi 12 co 15cm, co drugi odgięty do góry , wzdłuż osi budynku pręty fi10 co 15cm , co drugi odgięty do góry przy wieńcach (wieńce również na ścianach działowych). Strop z trzech płyt: 6x5m , 6x7m, 6x5m. W każdym rogu pręty fi12 pod kątem 45 stopni.

Na poddaszu płyta obciążona ścianami działowymi pokrywającymi się ze ścianami nośnymi parteru.

krzywin
10-03-2010, 08:05
a jakie robisz wymiary wieńca i czy to będzie wieniec opuszczony ? czy pręty przy ścianach działowych też muszą być odgięte do góry?[/list]

K160
10-03-2010, 09:06
Wieniec będzie lany razem ze stropem, dolna krawędź wieńca niżej niż płyta. Wieniec z 4 prętów fi 12, strzemiona fi6 co 30cm. Rozstaw prętów fi12: 15cm szerokości, 20cm wysokości.

bartucha87
11-03-2010, 15:52
czemu kołkować?
skoro ze skraplaniem sobie wymyśliłeś, to wymyśl sobie co robi się ze styro na elewacji

jakie prowizorki? zaciekawiłeś mnie

ps
co robisz na tych budowach?



ze styro na elewacji klei sie klejem i gotowe a co??

bartucha87
11-03-2010, 16:00
prety przy scianach dzialowych - nosnych tez powinny byc odgiete strop u k160 zgadza sie z 14-15 grubosci .choc na moje oko nie wiem czy w tym najwiekszym pomieszczeniu nie powinno byc jakiegos podciagu czy cos ?ale to juz musi ktos zaprojektowac z uprawnieniami

krzywin
12-03-2010, 06:52
(http://img291.imageshack.us/i/budynek.png/)

krzywin
12-03-2010, 07:36
to jest link do rysunku mojego budynku
z waszych wskazówek i rad zbrojenie myśle zrobić następująco:
wieniec 4 pręty fi10 20X16 opuszczony o 5 cm względem stropu na ścianach nośnych , planuje też dac małą belkę 10x12 na ściane działową ale czy ta belka wpłynie na rozłożenie obciążen przez strop ? ściana działowa 12cm z suporeksu jest posadowiona na fundamencie
zbrojenie fi 12 co 15cm prostopadle do osi budynku , wzdłuż osi fi 10 co 15cm
co drugi odgięty do góry , grubość płyty 12cm
czy to będzie poprawne zbrojenie tego stropu ?
jak rozwiązać zbrojenie wokoło komina i otworu w stropie w tych miejscach część prętow będzie wycięta
szczególnie przy otworze na schody strychowe płyta nie będzie podparta
jak tych miejscach zrobić czy dołożyć zbrojenia czy jak ? prosze o szczegóły

bartucha87
12-03-2010, 17:22
ta sciana działowa to pojdzie na tym stropie czy pod?zbrojenie fi 12 powinno pojsc wzdluz tej sciany 5metrow a fi 10 prostopadle do niego.

krzywin
13-03-2010, 09:43
ściana działowa jak na rysunku jest na parterze, pod nią jest wylany też fundament . na stropie przewiduje tylko ściany działowe z KG ,strop obciążony będzie tylko 2 podciągami od więżby dachowej na środku wzdłuż tej ściany

jajmar
13-03-2010, 10:06
zbrojenie fi 12 powinno pojsc wzdluz tej sciany 5metrow a fi 10 prostopadle do niego.

dlaczego tak ? Wg mnie wzdłuz krótszego boku powinny być #12.

Do pytającego, na działówce "12" nie powinien opieroac się strop, nawet jak masz pod nia fundament.

krzywin
13-03-2010, 10:36
ściany są już pomurowane .a jak rozwiązać zbrojenie przy otworze w stropie ?

jajmar
13-03-2010, 10:48
ściany są już pomurowane .a jak rozwiązać zbrojenie przy otworze w stropie ?

to połóz na scianie styropian

zadziwjajace jest projektownie stropu na podstawie info z forum. Wspominasz coś o tym ze na stropie oparty bedzie dach, wrzucasz schemat coś ktos napisze i to wykonasz? Wydasz na strop 10-12 tyś oszczedzajac z 500zł na projekcie ? A jak nie zrozumiesz opisu odpowiadajacy nie dopyta jakiegoś ważnego szczegółu i strop bedzie siadał? Jak w wątku obok o drewnie ? NIe szkoda tej kasy i roboty ?

Prety rozciete przy otworze nalezy umieścić obok to taki ogolny slogan w szczegółach ukryte żebro sie wymiaruje (liczy)

bartucha87
13-03-2010, 21:35
wzdluz sciany 5 metrowe powinno isc zbrojenie 12 bo jest to krotsza sciana .kolego zanim cos napiszesz to pomysl 2 razy

wick
15-03-2010, 11:33
I CO TAM KRZYWIN CO BYS CHCIAL JESZCZE WIEDZIEC ?(LUBIE TEN TEMAT)HEHEH

Chodzę od wątku do wątku i wszystkich męczę moją płytą. W sumie już dostałem odpowiedź (dziękuje Barbarossa) , ale korzystając, że trafia się fanatyk stropowy proszę o Twój punkt widzenia na moją płytę.
http://img222.imageshack.us/img222/3163/stropprojekt.th.jpg (http://img222.imageshack.us/i/stropprojekt.jpg/)
Na rysunku są zaznaczone wszystkie ściany nośne z MAXa 220 murowanego na 19cm grubości.

Płyta monolityczna grubości 14cm, prostopadle do osi budynku pręty fi 12 co 15cm, co drugi odgięty do góry , wzdłuż osi budynku pręty fi10 co 15cm , co drugi odgięty do góry przy wieńcach (wieńce również na ścianach działowych). Strop z trzech płyt: 6x5m , 6x7m, 6x5m. W każdym rogu pręty fi12 pod kątem 45 stopni.

Na poddaszu płyta obciążona ścianami działowymi pokrywającymi się ze ścianami nośnymi parteru.

każda z tych płyt kwalifikuje się jako krzyżowo zbrojona
zbrojenie główne wzdłuż krótszych boków
grubość 14 cm wygląda kiepsko zwłaszcza dla środkowej płyty(pręty fi 10 również)
pręty w rogu ok

K160
15-03-2010, 11:45
każda z tych płyt kwalifikuje się jako krzyżowo zbrojona
zbrojenie główne wzdłuż krótszych boków
grubość 14 cm wygląda kiepsko zwłaszcza dla środkowej płyty(pręty fi 10 również)
pręty w rogu ok

OK. Też tak czułem. Gadałem z architektem w ostatni piątek i też coś tak przebąkiwał, żeby jednak dać to do policzenia komuś z większym doświadczeniem.

Z wstępnej rozmowy wynika , żeby fi10 zamienić na fi12, a grubość podnieść do 15cm. Zobaczymy po policzeniu.

wick
15-03-2010, 11:49
http://img291.imageshack.us/i/budynek.png/


to jest link do rysunku mojego budynku
z waszych wskazówek i rad zbrojenie myśle zrobić następująco:
wieniec 4 pręty fi10 20X16 opuszczony o 5 cm względem stropu na ścianach nośnych , planuje też dac małą belkę 10x12 na ściane działową ale czy ta belka wpłynie na rozłożenie obciążen przez strop ? ściana działowa 12cm z suporeksu jest posadowiona na fundamencie
zbrojenie fi 12 co 15cm prostopadle do osi budynku , wzdłuż osi fi 10 co 15cm
co drugi odgięty do góry , grubość płyty 12cm
czy to będzie poprawne zbrojenie tego stropu ?
jak rozwiązać zbrojenie wokoło komina i otworu w stropie w tych miejscach część prętow będzie wycięta
szczególnie przy otworze na schody strychowe płyta nie będzie podparta
jak tych miejscach zrobić czy dołożyć zbrojenia czy jak ? prosze o szczegóły
płyta 6,3x3 jako jednokierunkowo zbrojona
druga płyta jako krzyżowo zbrojona
ściana 12 z betonu komórkowego niebardzo się nadaje jako ściana nośna
ale można by wykorzystac fundament z tej ściany(słup,trzpień) dla wzmocnienia otworu w stropie
nic niewiadomo o kominie czy można wykorzystać jako element nośny
jeśli nie to powstanie wielki otwór w stropie

bartucha87
15-03-2010, 14:28
a czemu 6,3 do 3 jednokierunkowo zbrojona?

wick
15-03-2010, 14:33
a "czemu" nie

bartucha87
15-03-2010, 14:46
wystarczy?? myslalem ze podasz jakies uzasadnienie
hehe

bartucha87
15-03-2010, 14:48
http://img17.imageshack.us/i/domstr.png/ a co bys powiedzial na taki strop ?
jak bys rozplanowal w nim zbrojenie grubosc płyty itp jakis podciag czy cos?

bartucha87
15-03-2010, 14:48
http://img17.imageshack.us/i/domstr.png/ a co bys powiedzial na taki strop ?
jak bys rozplanowal w nim zbrojenie grubosc płyty itp jakis podciag czy cos?

bartucha87
15-03-2010, 14:51
http://img17.imageshack.us/i/domstr.png/

Barbossa
15-03-2010, 14:57
a jakie to są te wewn ściany?

bartucha87
15-03-2010, 15:03
wszystko nosne kolego 24cm bloczek betonowy zewnetrzne 38cm

wick
15-03-2010, 15:16
strop nad piwnicą czy bunkrem

Barbossa
15-03-2010, 15:17
no to jest tam jedna zbędna ściana, ta na długości 336 (poziomo)

jednokierunkowo zbrojone, w sumie 3 stropy
(397+397)x336
(397+397)x186
806x506
nie wiem co tu może być takiego dziwnego :roll:

a może i druga, przez całość pionowo ?

wick
15-03-2010, 15:20
a od kiedy to ściana nośna jest zbędna

bartucha87
15-03-2010, 15:21
strop nad piwnica.a co ma byc dziwnego ?czyli ta sciana nie potrzebna -no ale juz jest to chyba nie zaszkodzi?

Barbossa
15-03-2010, 15:22
a od kiedy to ściana nośna jest zbędna
a po co ta ściana?

bartucha87
15-03-2010, 15:22
czyli wszystkie sciany proponowalbys jednokierunkowo zbrojone?

bartucha87
15-03-2010, 15:25
wlasciwie to mialabyc tam tylko sciana dzialowa 12 i ale jest 24 na fundamencie... i co zero propozycji co do rozwiazania stropu??grubosc rozstaw zbrojenia czy cos??

bartucha87
15-03-2010, 15:25
wlasciwie to mialabyc tam tylko sciana dzialowa 12 i ale jest 24 na fundamencie... i co zero propozycji co do rozwiazania stropu??grubosc rozstaw zbrojenia czy cos??

wick
15-03-2010, 15:26
a od kiedy to ściana nośna jest zbędna
a po co ta ściana?
dla "nadściany" naprzykład

wick
15-03-2010, 15:28
wlasciwie to mialabyc tam tylko sciana dzialowa 12 i ale jest 24 na fundamencie... i co zero propozycji co do rozwiazania stropu??grubosc rozstaw zbrojenia czy cos??
zrób "normalny" rysunek to może i będzie propozycja

Barbossa
15-03-2010, 15:28
a od kiedy to ściana nośna jest zbędna
a po co ta ściana?
dla "nadściany" naprzykład
a "nadściana"?

Kolego bartucha87 podam Ci konto, gdzie masz wpłacić kapuchę i dostaniesz to co chcesz, a i zwierzątka się ucieszą

bartucha87
15-03-2010, 15:29
nad nia pojdzie nastepna sciana na niej strop i nad nia znowu sciana i znowu strop ( skosy lane oparte znowu na tej scianie)

bartucha87
15-03-2010, 15:33
normalny no a czego tam nie widac chyba wszystkie potrzebne wymiary zamiescilem..

wick
15-03-2010, 15:34
Kolego bartucha87 podam Ci konto, gdzie masz wpłacić kapuchę i dostaniesz to co chcesz, a i zwierzątka się ucieszą
a co z gwarancją?
nie odpowiadaj,pytanie retoryczne

gwarancji nie było i nie będzie

bartucha87
15-03-2010, 15:35
nie rozumiem z tymi zwierzatkami?? kapuche na konto a co dostane?

bartucha87
15-03-2010, 15:36
wymiana doswiadczen- wiec myslalem ze ktos podsunie jakies wskazowki a tu tylko kapucha..

wick
15-03-2010, 15:41
normalny no a czego tam nie widac chyba wszystkie potrzebne wymiary zamiescilem..
jak tak dalej pójdzie to juz niedługo na rynku pojawią się projekty kreskowe z opisem po chińsku

te wymiary to co osie,krawędzie czy w świetle
te ściany to mają jakieś otwory(może jednak bunkier)
itd...

bartucha87
15-03-2010, 15:45
spokojnie juz wszystko wyjasniam ( tak na szybko w paincie narysowalem)zaraz sie lepiej pzryloze

Barbossa
15-03-2010, 15:50
Kolego bartucha87 podam Ci konto, gdzie masz wpłacić kapuchę i dostaniesz to co chcesz, a i zwierzątka się ucieszą
a co z gwarancją?
nie odpowiadaj,pytanie retoryczne

gwarancji nie było i nie będzie

gwarancją, że zwierzątka będą zadowolone?
nie odpowiadaj,pytanie retoryczne

moim zdaniem zawsze są...

bartucha87
15-03-2010, 15:54
http://img37.imageshack.us/i/stro.png/ wymiary sa podane w swietle

Barbossa
15-03-2010, 15:57
nad nia pojdzie nastepna sciana na niej strop i nad nia znowu sciana i znowu strop ( skosy lane oparte znowu na tej scianie)
ciekawią mnie te skosy, jak będzie to wyglądało oparte na tej wewn ścianie...


wymiana doswiadczen-wiec myslalem ze ktos podsunie jakies wskazowki a tu tylko kapucha..
czy wymiana doświadczeń jest tożsama z zaprojektowaniem komuś stropu online?
kapucha nie dla mnie, a dla biednych zwierzątek

wick tak z ciekawości, czy są istotne różnice, czy to w świetle, osiowe czy zewnętrzne wymiary, no i te otwory, też takie istotne?
jeżeli tak, to może zacznijmy od zebrania obciążeń, to chyba ułatwi pracę :roll:

bartucha87
15-03-2010, 16:02
ja tylko czekam na wasze propozycje.np jak gruby powinien byc taki strop. skosy jak beda oparte no normalnie na scianie

wick
15-03-2010, 16:39
czy wymiana doświadczeń jest tożsama z zaprojektowaniem komuś stropu online?
kapucha nie dla mnie, a dla biednych zwierzątek

wick tak z ciekawości, czy są istotne różnice, czy to w świetle, osiowe czy zewnętrzne wymiary, no i te otwory, też takie istotne?
jeżeli tak, to może zacznijmy od zebrania obciążeń, to chyba ułatwi pracę
a widzisz tu gdzieś projektanta/konstruktora online(mam wrażenie że bartucha 87 chce się poprostu pobawić w projektowanie)
kapucha to kapucha(szczytny cel;wzruszyłem się)

co do światła w świetle dla przykładu płyta 506/806
wymiar 506 w świetle =506 w świetle
wymiar 506 w krawedziach(506-38-24) =444 w świetle
spora róznica!

co do otworów
gdyby naprzykład w ścianie 506 był jakiś wielki otwór(np.brama garażowa) to lepszym rozwiązaniem mogłoby byc zbrojenie jednokierunkowe

skoro zaproponowałeś zebranie obciążeń to może zacznij

bartucha87
16-03-2010, 08:00
no własnie konstruktora on-line tu chyba nie ma - z tamtymi mniejszymi plytami to sobie jakos poradze ciekawi mnie rozwiazanie tej duzej płyty jakny to zrobic?

Barbossa
16-03-2010, 09:25
czy rozpiętość 5 m dla monolitu Cię przeraża?
jakie widzisz tam problemy?

jajmar
16-03-2010, 09:32
no wiec tak grubosc strpou to mi tu wychodzi z 13 14cm...


no własnie konstruktora on-line tu chyba nie ma - z tamtymi mniejszymi plytami to sobie jakos poradze ciekawi mnie rozwiazanie tej duzej płyty jakny to zrobic?

a mnie ciekawi jak to możliwe że na 1 stronie wątku kolega doradza w sprawie stropu podając grubości potem rozstawy nawet odgięcia pretów a na drugiej stronie sam szuka pomocy również przy stropie.
O co w tym chodzi?
Uczyli do 5 metrów projektowac czy jak ?

bartucha87
16-03-2010, 13:46
troche wiem na ten temat nikt mnie nie uczył jestem samoukiem tylko mam watpliwosci czy na tej duzej płycie nalezloby wrzucic jakis podciag czy wystarczyloby na przyklad krzyzowe zbrojenie fi 12 kratka 15 na 15?

wick
16-03-2010, 13:56
podciąg niepotrzebny

krzywin
19-03-2010, 15:46
http://img291.imageshack.us/i/budynek.png/


to jest link do rysunku mojego budynku
z waszych wskazówek i rad zbrojenie myśle zrobić następująco:
wieniec 4 pręty fi10 20X16 opuszczony o 5 cm względem stropu na ścianach nośnych , planuje też dac małą belkę 10x12 na ściane działową ale czy ta belka wpłynie na rozłożenie obciążen przez strop ? ściana działowa 12cm z suporeksu jest posadowiona na fundamencie
zbrojenie fi 12 co 15cm prostopadle do osi budynku , wzdłuż osi fi 10 co 15cm
co drugi odgięty do góry , grubość płyty 12cm
czy to będzie poprawne zbrojenie tego stropu ?
jak rozwiązać zbrojenie wokoło komina i otworu w stropie w tych miejscach część prętow będzie wycięta
szczególnie przy otworze na schody strychowe płyta nie będzie podparta
jak tych miejscach zrobić czy dołożyć zbrojenia czy jak ? prosze o szczegóły
płyta 6,3x3 jako jednokierunkowo zbrojona
druga płyta jako krzyżowo zbrojona
ściana 12 z betonu komórkowego niebardzo się nadaje jako ściana nośna
ale można by wykorzystac fundament z tej ściany(słup,trzpień) dla wzmocnienia otworu w stropie
nic niewiadomo o kominie czy można wykorzystać jako element nośny
jeśli nie to powstanie wielki otwór w stropie

na kominie będzie oparty strop

wick
19-03-2010, 15:59
jak narazie to nic niewiadomo o tym kominie
wiadomo tylko że jest i dodatkowo powiększa otwór w stropie

krzywin
19-03-2010, 20:05
komin posadowiony na fundamencie z cegły pełnej , 3 otwory wentylacyjne 14x 14 , 1 spalinowy 20x20 częściowo wbudowany w ściane nośną , góra wymurowana na równo ze ścianą

bartucha87
19-03-2010, 23:03
ja u siebie miałem oparty strop na kominie z cegły.no a u mnie podciag niepotrzenby a wystarczy ta krata 15 na 15 z drutu fi 12 i 10 a w naroznikach nalezy dozbrajac cos pod skosem??

Jarecky007
01-05-2010, 19:29
a moze mi ktos powiedziec jaka nosnosc na m2 bedzie mial taki strop 5mx7m, grubosc 15cm, zbrojenia fi 15 dwukierunkowo, oczka 22x25cm i dodatkowo co ok 1,1-1,2m belka betonowa ( wzdluz krotszego boku) wyzsza od powierzchni stropu o kilkanascie cm takze na wysokosci ze 25 cm , zbrojona na dole 2x fi15 i na gorze 2x fi 15 , zbrojenia wiazane fi 8 co , nie wiem co 30 czy 50 cm nie pamietam.

moze ktos ma program ktorym moglby szybko to obliczyc, widzialem programy specbetu plyta krzyzowozbrojona ale w demo nie mozna zmeiniac wymiarow :(