PDA

Zobacz pełną wersję : murowany płot sąsiada na mojej działce



dpo
07-03-2010, 17:19
Witam

Kupiłem niedawno działkę z 1 strony ogrodzoną wysokim ceglanym murem (zbudowanym pare lat wczesniej przez - teraz mojego - sąsiada).
W zasadzie mi to pasuje bo dzialka w baaaardzo dobrym miejscu i wole byc odizolowany od tego Pana ponieważ ma spory kawal ziemi i istnieje powazne ryzyko ze sprzeda wkrotce jakiemus deweloperowi na blizniaki czy cos w tym stylu.
Od sprzedawcy sie dowiedzialem ze ten płot stoi na mojej dziace a nie granicy.
Streszcze sie żeby nie przeciagac:

Chce by ten płot tam juz stal zawsze i (ewentualny) nowy własciciel go nie rozebral twierdzac ze to "jego" bo poprzedni własciciel go zbudował.
Jest jakies przepis, ktory bym mógl wykorzystac ? (chodzi mi o to zebym z uwagi na to iz płot jest na mojej dzialce mógł stac sie jego właścicielem. Jakis przepadek w ramach rekompensaty za zabrany kawal zemi czy cos).

Z góry dziękuję za pomoc.

coulignon
07-03-2010, 18:34
stoi 6 cm czy 6m za granicą działki? Bo to raczej istotne...

orko
07-03-2010, 18:37
To co stoi na twojej ziemi jest twoje.

helixwroclaw2005
07-03-2010, 18:45
dpo a ja myślałem, że dowiedziałeś się tego od geodety :roll:
... i nie mów jeszcze, że sprzedający podwyższył cenę za ten płot :D

krolik2002
07-03-2010, 19:13
jeśli masz na coś akt to jest to twoja nieruchomość i.....płot jest Twój i tyle. Jednym słowem nabyłeś nieruchomość z płotem/fundamentami/itd. WSZYSTKO TWOJE :D

Gorzej jak ktoś to zbudował np. niezgodnie z planem zagospodarowania lub bez zgłoszenia :wink:

zbigmor
08-03-2010, 08:04
Najpierw sprawdź z geodetą jak to ogrodzenie stoi. Jeśli mieści się w granicy to jest to wasze wspólne ogrodzenie, które musicie wspólnie utrzymywać i nie możecie go rozebrać bez uzgadniania między sobą.

dpo
18-03-2010, 13:33
dawno mnie nie bylo :(

trudno powiedziec ile go stoi na dzialce mojej bo jest niezbyt prosty (moze po pijaku stawiali;). Na poczatku dzialki jest prawie na granicy ale czym glebiej w dzialke to juz "wkreca" sie mysle do okolo 1m (stawiany z dziurawki , na oko 18cm).
Napewno jest wyzszy niz 2,2 - ponad 2,5 spokojnie.
Nie mam teraz planu przed soba to nie wiem czy na nim jest aczkolwiek plan zagosp. wszedl w zycie z rok temu a plot jest juz od ponad 5-ciu.
(plan wymaga zeby wszystkie ploty byly ażurowe :o - on ma z tym problem)- chyba jak stal zanim uchwalili plan to mi go nie każa rozebrac ?

Czy jest legalny ? Nie mam pojecia.
ale sie namieszalo

PS
Plot byl w cenie - hihihi - sprzedajacy sie bal ze zrezygnuje z kupna jak sie dowiem ,ale mi to na reke (jesli plot bedzie mogl stac gdzie stoi).

dzieki za odpowiedzi

dpo
18-03-2010, 14:58
Sprawdzilem na planie ale nie wiem nawet jak taki plot powinien byc zaznaczony :(
Sa tam tylko zwyczajne kreski jak granice dzialek,drog i terenow elementarnych, sa budynki ale plotow z cegiel nie widze choc jest niejeden w okolicy (nawet nie ma w legendzie mapki linii ktora by oznaczac miala plot).
Stad wciaz nie wiem czy jest legalny czy nie.

Widze ze wiedza u Was wielka wiec mam jeszcze pytanko z innej beczki

http://forum.muratordom.pl/post4118292.htm#4118292

pozdrawiam