PDA

Zobacz pełną wersję : KOMINEK PROSZĘ O POMOC



mkwadrat
07-03-2010, 20:19
Witam wszystkich

Prosze o pomoc może ktoś ma doświadczenia . Jaka jest różnica miedzy kominkami do celów rekreacyjnych a takim do grzania? Chodzi mi głownie o wielkość i samego wkładu i obudowy ? A także fakt czy taki rekreacyjny to nie ma żadnych kratek którymi wylatuje ciepłe powietrze czy może ma ale mało ? Przepraszam ale kompletny laik jestem

Własnie odebrałem mieszkanie w szeregu z pietrem i poddaszem , gdzie na parterze jest salon 27m2 , kuchnia, lazienka przedpokoj . I na jednej ze scian jest miejsce na kominek ( jak to wlasnie dev mi powiedział rekreacyjny. Powiem tak że już praktycznie wybrałem kominek obudowe i firme ktora to wszystko zrobi . I to jest kominek ale taki którym sie grzeje . Do tego trzeba przerobić coś w kominie to koszt 500 zł. I wszystko to jest nic tylko że zobaczyłem jak taki kominek wyglada u sąsiada i sie okazało ze to wyszło bardzo duże jak na taki salon. Wyglada to conajmniej nie estetycznie !!!

Mi aż tak nie zależy żeby ogrzewać tym cały salon i parter i jeśli jest zasadnicza róznica w wielkości tych kominków to wole ten rekreacyjny !!

Z góry dzieki za odpowiedz

M2

adi_
07-03-2010, 20:36
no jest mniejszy wklad mniejszy kominek ale to czy ten rekraacyjny nie nadaje sie do ogzewania to wiesz zalezy z czego jest zbudowany zwykly ktorym nieco ogzejesz dom nie montujac zadnego z systemow czyli plaszcza nasadki wodnej czy tez rozprowadzenia powietrza to kominek moze byc ze stali kotlowej lub zeliwny moze miec wklad szamotowy
ogolnie mowiac kominek do ogzewania powinien byc pozadniejszy zewzgledu na czeste palenie w nim ale bez przesady
kominek rekraacyjny ten nie powinien byc z tektury
hodzi glownie o szczelnosc kominka o rodzaj blachy czy tez zeliwa uzytego i o wielkosc
a tobie glownie o wielkosc
bo jak na taki malenki salon to powinien byc 2 kw
i nie wiem czy takie sa pozdrawiam

maciej74
07-03-2010, 20:42
sobie ładną kozę wstaw ma najmniej kw , nie zależnie co to będzie to musisz mieć dobry komin by Ci wyciągał spaliny .

lecho*ski
07-03-2010, 22:01
mianem rekreacyjnych okresla się wkłady z nizszej połki po prostu, ma to związek z innym przeznaczeniem i normami(choć nie zawsze ,gdyz są dziury w prawie i kazdy niemal wkład moze uzyskać normę "do ciągłego palenia")
przy nieduzym pomieszczeniu(choc 27 m na nasze warunki, to przeciez nie tak mało) trzeba zwracać uwage równiez na gabaryty wkładu, a szczególnie jego głębokość.
i mimo wszystko niewielki kominek bedzie bardziej funkcjonalny od kozy, gdyz pozostanie gorący(przy odpowiedniej zabudowie) tylko z przodu, a koza będzie promieniować dookoła.


Witam wszystkich

Prosze o pomoc może ktoś ma doświadczenia . Jaka jest różnica miedzy kominkami do celów rekreacyjnych a takim do grzania? Chodzi mi głownie o wielkość i samego wkładu i obudowy ? A także fakt czy taki rekreacyjny to nie ma żadnych kratek którymi wylatuje ciepłe powietrze czy może ma ale mało ? Przepraszam ale kompletny laik jestem

Własnie odebrałem mieszkanie w szeregu z pietrem i poddaszem , gdzie na parterze jest salon 27m2 , kuchnia, lazienka przedpokoj . I na jednej ze scian jest miejsce na kominek ( jak to wlasnie dev mi powiedział rekreacyjny. Powiem tak że już praktycznie wybrałem kominek obudowe i firme ktora to wszystko zrobi . I to jest kominek ale taki którym sie grzeje . Do tego trzeba przerobić coś w kominie to koszt 500 zł. I wszystko to jest nic tylko że zobaczyłem jak taki kominek wyglada u sąsiada i sie okazało ze to wyszło bardzo duże jak na taki salon. Wyglada to conajmniej nie estetycznie !!!

Mi aż tak nie zależy żeby ogrzewać tym cały salon i parter i jeśli jest zasadnicza róznica w wielkości tych kominków to wole ten rekreacyjny !!

Z góry dzieki za odpowiedz

M2

mkwadrat
07-03-2010, 22:08
no dobrze czyli podsumowując powyższe wypowiedzi za które wielkie dzięki

Kominek rekreacyjny bedzie napewno mniejszy...Na czym mi najbardziej zależy!!!

Pytanie teraz jest następujące:

Może ktoś podac linki do firm co zajmują pożadnie sie takimi kominkami ?

Najlepiej woj. Dolnośląskie

po raz drugi z góry dzięki