PDA

Zobacz pełną wersję : Kosiarka



Robi26
07-03-2010, 22:28
Witam,

Stoję przed zakupem kosiarki mam na wydanie 1500-1800zł wstępnie padło na STIGE tylko jeden mały problem czy brać z silnikiem STIGI czy B&S. Cenowo wygrywa silnik Stigi ale nie wiem jak jakościowo.
Jeżeli ma ktoś doświadczenie w tej dziedzinie proszę o informację. A może polecicie jakąś inną kosiarkę?? za Każdą podpowiedź z góry dziękuję

fenix2
08-03-2010, 15:03
Podobno silniki B&S są bardzo dobre.
Sam posiadam kosiarkę ALKO a tym silnikiem i na razie OK.
Patrz na gwarancję ja dostałem jeżeli dobrze pamiętam 4 lata na silnik.

pierwek
08-03-2010, 15:48
o kosiarkach to raczej tu:

http://forum.muratordom.pl/pamietajcie-o-ogrodach,f38-120.htm

albo nawet dokładniej tu: http://forum.muratordom.pl/kosiarka-spalinowa,t178350.htm

sebanek
08-03-2010, 16:07
Mam Stige z silnikiem B&S. Silnik bez zarzutu. Reszta pozostawie dużo do życzenia - słabe kółka, brak regulacji wysokości rękojeści (fabrycznie było tak nisko, że musiałem coś wykombinować), dźwignia regulacji wysokości niepraktyczna - przeszkadza przy manewrowaniu przy przeszkodach, słaby system mulczowania.

Mały
08-03-2010, 16:25
Co do silników - dbaj o niego a sie odwdzięczy.
Przy dwusuwach należy obowiązkowo pamiętać o małym drobiazgu - mieszanka paliwa z olejem nie może być używane jeśli stało więcej niż miesiąc.
Wtedy nalezy ją wylać i nalać świeżej, bo można łatwo zatrzeć silnik.
PS - mam też B&S i nie narzekam. Idzie jak burza.

Anixxxek
08-03-2010, 16:41
Co do silników - dbaj o niego a sie odwdzięczy.
Przy dwusuwach należy obowiązkowo pamiętać o małym drobiazgu - mieszanka paliwa z olejem nie może być używane jeśli stało więcej niż miesiąc.
Wtedy nalezy ją wylać i nalać świeżej, bo można łatwo zatrzeć silnik.
PS - mam też B&S i nie narzekam. Idzie jak burza.
Kosiary mają silniki 4 suwowe,więc jak zastosujemy się do twojej rady ,to niestety nie pokosimy.Ja polecam B&S,niezniszczalny i łatwy dostęp do części

Stexxil
08-03-2010, 22:15
Co do silników - dbaj o niego a sie odwdzięczy.
Przy dwusuwach należy obowiązkowo pamiętać o małym drobiazgu - mieszanka paliwa z olejem nie może być używane jeśli stało więcej niż miesiąc.
Wtedy nalezy ją wylać i nalać świeżej, bo można łatwo zatrzeć silnik.
PS - mam też B&S i nie narzekam. Idzie jak burza.
Kosiary mają silniki 4 suwowe,więc jak zastosujemy się do twojej rady ,to niestety nie pokosimy.Ja polecam B&S,niezniszczalny i łatwy dostęp do części


Podobnie - ja wybrałbym B&S !

Pytanie czy Stiga w ogóle sama produkuje silniki czy do jakiegoś "wytworu" dodaje własną klapkę z logiem :)
Jeżeli sami nie robią -może to też być B&S, czy jakiś inny europejski, hamerykański czy też skośnooki silnik obrandowany przez STIGA.

...i koniecznie 4suw.

Powodzenia!

pelsona
09-03-2010, 08:29
Przy wyborze kosiarki oczywiście marka silnika ma znaczenie, niemniej większe wg mnie znaczenie ma jego moc i samojezdność kosiarki. Przydałyby się także jak największe koła z tyłu.
Z tym starzeniem się mieszanki paliwowej to ciekawy temat zapodany przez Małego. Oczywiście bardziej dotyczy pił łańcuchowych ale warto o tym pamiętać jeśli to prawda.
pzdr
PS.
Przestrzegam wszystkich aby bardzo ostrożnie obchodzić się z kosiarką
bo to wbrew pozorom bardzo niebezpieczne urządzenie.
Wiem coś o tym bo sam przypadkiem straciłem kawałek palca :oops:
Dzieciom absolutny zakaz używania.

szejens
09-03-2010, 11:54
Warto też od razu dokupić do niej licznik motogodzin. Nie będzie problemu z zastanawianiem się ile to już godzin na oleju przejechał i czy już go wymieniać czy nie? Ja mam taki

http://www.allegro.pl/item939154223_licznik_motogodzin_sendec_kawasaki_z ych_off_road.html

Lookita
09-03-2010, 11:58
Przyjmij zasade-olej ,co sezon i po klopocie.
Ja mam Husqvarne z B&S,jakosc calosci wysoka,cena umiarkowanie wysoka,ale nie zaluje.Ten sam model kosiarki maja takze z silnikiem Hondy,chyba tez niezly silnik.

szejens
09-03-2010, 12:01
Przyjmij zasade-olej ,co sezon i po klopocie.
Ja mam Husqvarne z B&S,jakosc calosci wysoka,cena umiarkowanie wysoka,ale nie zaluje.Ten sam model kosiarki maja takze z silnikiem Hondy,chyba tez niezly silnik.

U mnie 25 motogodzin kończy się w 2/3 sezonu

Lookita
09-03-2010, 12:04
...te reszte nie dojedziesz na tym samym oleju?
Nie wiem co gorsze,u mnie na oleju pracuje ok. 20 h,zatem olej srednio zuzyty,a jednak idzie do utylizacji....

szejens
09-03-2010, 12:14
...te reszte nie dojedziesz na tym samym oleju?
Nie wiem co gorsze,u mnie na oleju pracuje ok. 20 h,zatem olej srednio zuzyty,a jednak idzie do utylizacji....

Nie wiem może i by dojechał ale kazali co 25 to wymieniam co 25. Nie chciałbym sobie pluć w brodę po 2-3 sezonach jak się okaże że silnik padł bo przyoszczędziłem na wymianach oleju. :) A jaką masz tą husqvarnę?

Lookita
09-03-2010, 12:20
155 sv,czy jakos tak....dosc ciezka ;-)-wytrzymala....nie zaluje,dobrze,ze nie wzialem 145,za mala bylaby....

szejens
09-03-2010, 12:23
155 sv,czy jakos tak....dosc ciezka ;-)-wytrzymala....nie zaluje,dobrze,ze nie wzialem 145,za mala bylaby....

Bo jak mam L48V i w niej zalecają 25 godzin wiec po 20 godzinach to już prawie czas na wymianę. Dobrze trafiłeś.

Karas123
09-03-2010, 17:20
Silnik to nie wszystko ;]
mam kosiarkę 3 lata i w tym idzie na złom, wszystko się sypnęło poza silnikiem. Napęd, koła, ostrze, non stop się zapycha mimo mycia jej po każdym koszeniu. Silnik B&S nadal w idealnym stanie :)

Robi26
09-03-2010, 20:51
mam do wydania na kosiarkę 1500-2000zł czy możecie coś doradzić wstępnie wybrałem Stiga Turbo 53S Combi BW z silnikiem hondy

Może macie jakieś sprawdzone sprzęty w tym przedziale cenowym. Powierzchnia trawnika 1100m2 i nie jest idealnie równo dlatego szukam modelu z dużymi kołami z tył

Lookita
09-03-2010, 21:04
Husqvarna 155 sv,naped na tyl,silnik B&S,maja rowniez z Honda.Sprzet ok. 2000 dalem 1.5 roku temu,noz ,srednica 53 cm.Mam okolo 1500 m2,daje rade,rewelacja,ale ciezkawa i wymaga troszke sily.Mniejszej-lzejszej,na moja powierzchnie-ciesze sie,ze nie wzialem.Mala to wiecej pracy wbrew pozorom...

am76
09-03-2010, 22:18
Byłem w salonie Husqvarny coby popytać o różne sprzęty. Sprzedają tam też urządzenia marki Partner (ponić w jakiś tam sposób marka ta jest związana z Husqvarną).

Powiedzeli że kosiarki Partnera są bardzo dobre i jak najbardziej polecają, piły natomiast są be.

Mały Mariusz
10-03-2010, 06:09
Wiem że bardzo dobre są viking,i sam mam rok murray silnik B&S z napędem na tył :D . polecam

KŁOSY
10-03-2010, 09:20
Tak jak już tu powiedziano bardzo ważny jest silnik ( B&S ) to w tej chwili lider na rynku, ale ważna jest też obudowa, funkcja mielenia, łatwość czyszczenia po pracy, łatwość prowadzenia ( osobiście do terenu nierównego z dużą ilością krzaków, rabat czy drzewek odradzam napęd ). Z własnego doświadczenia wiem że im kosiarka prostsza uwolniona od bajerów i gadżetów tym lepsza. Przez 8sezonów używałem Murraya z napędem ( import z USA)- napęd wysiadł już po drugim sezonie. Potem była jakaś używka -zupełne nieporozumienie. Od dwóch sezonów używam marki-niemarki nazywa się dumnie: World i ma 5 konny silnik B&S, cena 900pln. Radzę kupować nie w markecie, lepiej w sklepie i to najlepiej takim który ma na miejscu serwis. W pracy mamy Stigi -one lubią częsci zamienne. U mnie teren ciężki, nierówny, kretowiska i dużo krzewów, wybrałem kosiarkę lekką z małą średnicą koszenia ( ok 40cm ), bez napędu.
Pozdrawiam i życzę udanego zakupu ( w razie czego mogę na PW podesłać namiar na dobry sklep i serwis -na płd od wawy ).

fenix2
11-03-2010, 11:25
Warto też od razu dokupić do niej licznik motogodzin. Nie będzie problemu z zastanawianiem się ile to już godzin na oleju przejechał i czy już go wymieniać czy nie? Ja mam taki

http://www.allegro.pl/item939154223_licznik_motogodzin_sendec_kawasaki_z ych_off_road.html

Drogie to cudo! 200zł za licznik a kosiarka mnie kosztowała około 800zł.
W jaki sposób jest to podłączone zainstalowane na kosiarce??
Załączasz to ręcznie czy po uruchomieniu silnika załącza się automatycznie ???

Czujniki montuje się na przewodzie zapłonowym ?

szejens
11-03-2010, 16:26
Drogie to cudo! 200zł za licznik a kosiarka mnie kosztowała około 800zł.
W jaki sposób jest to podłączone zainstalowane na kosiarce??
Załączasz to ręcznie czy po uruchomieniu silnika załącza się automatycznie ???

Czujniki montuje się na przewodzie zapłonowym ?

No u mnie to było 10% wartości kosiarki więc stwierdziłem ze odżałuję. Licznik sam się włącza w momencie pojawienia się iskry i staje po jej zaniknięciu. Podobno sam się też ładuje.

m.k.k
12-03-2010, 09:42
Warto też od razu dokupić do niej licznik motogodzin. Nie będzie problemu z zastanawianiem się ile to już godzin na oleju przejechał i czy już go wymieniać czy nie? Ja mam taki

http://www.allegro.pl/item939154223_licznik_motogodzin_sendec_kawasaki_z ych_off_road.html

Drogie to cudo! 200zł za licznik a kosiarka mnie kosztowała około 800zł.
W jaki sposób jest to podłączone zainstalowane na kosiarce??
Załączasz to ręcznie czy po uruchomieniu silnika załącza się automatycznie ???

Czujniki montuje się na przewodzie zapłonowym ?

W zastępstwie takiego full-profesional można nabyć licznik do roweru, wiekszość (jak nie wszystkie) modele ma oprócz prędkości również czas jazdy. Bateryjka starcza na jakieś dwa lata. Nie będzie brany pod uwagę czas, gdy kosiarka stoi z włączonym silnikiem, ale to niewielki procent czasu.

m.k.k
12-03-2010, 09:45
( osobiście do terenu nierównego z dużą ilością krzaków, rabat czy drzewek odradzam napęd )
No a jeśli ktoś chce do takiego terenu napęd, to polecam na przednie koła. Naciska się rączkę, jak przy każdym skręcie i napęd "odsprzęglony" od ziemi :D