PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa figurki przydrożnej



edwars
10-03-2010, 07:20
Interesuje mnie koszt wybudowania takiej figurki, ma ktoś wiedzę na ten temat?
http://i39.tinypic.com/2ch5b12.jpg

aadamuss24
10-03-2010, 07:22
Zapytaj tych co płoty z klinkieru robią. Fundament, kolumna, cztery slupki, daszek. Jeśli wyceniają od sztuki cegły to jak poliszysz ile będzie cegieł to już prawie wiesz. Biorą od 2-4 pln. pozdr adam

retrofood
10-03-2010, 08:56
Kasy ci szkoda??? :o

edwars
10-03-2010, 17:44
Kasy ci szkoda??? :o

Jak nie masz nic do powiedzenia w danym temacie, to chociaż nie pieprz głupstw

dominiaaa
10-03-2010, 17:52
Kasy ci szkoda??? :o

Jak nie masz nic do powiedzenia w danym temacie, to chociaż nie pieprz głupstw



OooJ,nieładnie :oops:

dominiaaa
10-03-2010, 17:54
Z tym pieprzeniem oczywiście

pawelpiwowarczyk
10-03-2010, 18:54
Po słowach mnie poznacie ;)

kombi
10-03-2010, 19:04
Mój kolega pobudował cos podobnego
w srodku postawił św. Floriana [patron strażaków ]
ale to zrobił tylko dlatego że w czasie akcji ratowniczej [pracował jako zawodowy stażak] opatrznosc uratowała jego życie

Kolega który rozpoczął ten post moze też ma jakies zobowiązania
[wiec moze bez kąsliwych cytatów ]

edde
10-03-2010, 19:42
Kolega który rozpoczął ten post sam zaczął o pieprzeniu pisać, skoro jemu można to innym również

barteek
10-03-2010, 20:13
_

edde
10-03-2010, 20:17
czego jak widać jesteś wielkim fascynatem i miłośnikiem, wyrazy szczerego współczucia :roll:

edwars
11-03-2010, 04:02
Kolega który rozpoczął ten post moze też ma jakies zobowiązania
[wiec moze bez kąsliwych cytatów ]

No właśnie, ale często tak jest że najwięcej mają do powiedzenia, ci którzy nic nie mają do powiedzenia.
Zwyczajni nabijacze postów.

bladyy78
11-03-2010, 08:52
Edwards muszę Ci przyznać rację na tym forum pisze się na o wszystkim innym, ale nie o tym o co ktoś pyta. Kłótnie i pisanie nie na temat to porządek dzienny.
Sorry że nie na temat ale nie mam pojęcia, ile może kosztować wybudowanie takiej kapliczki, najlepiej dorwij jakiegoś murarza i z nim pogadaj bo ceny za takie cudo mogą być zróżnicowane. I na pewno nikt tu nie będzie wiedział ile w twojej okolicy ktoś sobie zaśpiewa za jej postawienie.

aglig
11-03-2010, 11:37
Wszystko zależy od tego czy ma być opcja fulwypas czy coś bardziej skromnego. Interesuje się bardziej renowacjami zabytkowych kapliczek niż budową nowych ale obstawiam, że to na zdjęciu w całości łącznie z ogrodzeniem i kostką to koszt do 10 tysięcy złotych.

ZaKontyK
11-03-2010, 12:24
Interesuje mnie koszt wybudowania takiej figurki, ma ktoś wiedzę na ten temat?
http://i39.tinypic.com/2ch5b12.jpg

Zakładam, że masz uczciwe intencje
dlatego krzyknę BRAWO EDWARS

To właśnie (też) takie "elementy architektury"
(pomińmy na chwilę podstawy o których pisze kombi - dlatego "elementy")
tworzą atmosferę miejsc do których tęsknimy, jeździmy w czasie wakacji, które są po prostu piękne.
Zachwycamy się Grecją i włoskimi wioskami a urok tamtych okolic polega wlaśnie na tym (między innymi), że takie lub podobne elementy stoją obok siebie.
"Budowla" (przepraszam) o którą pyta edwars jest mało tego polska w klimacie. Jeśli będzie jeszcze postawiona w odpowiednim miejscu, równie gustownie jak wykonanie na zdjęciu - super.

Cóż pozostałoby ze wsi, którą wspominamy, do której uciekamy gdyby nie było gdzieś tam takiej właśnie kapliczki, gdyby nie było na skrzyżowaniu dróg przechylonego krzyża? Kuta brama ? Klinkierowe cokoły ? Wybrukowane betonem podjazdy ? Też mogą być piękne i są ważne, ale ... ?

Brawo edwars - życzę powodzenia.

bartosz-w
11-03-2010, 17:32
A kto wie czy właśnie ten gość nie chce zburzyć takiej kapliczki aby postawić np swój dom i oddać kasę jako zwrot za poniesione koszty.

ZaKontyK
12-03-2010, 08:48
A kto wie czy właśnie ten gość nie chce zburzyć takiej kapliczki aby postawić np swój dom i oddać kasę jako zwrot za poniesione koszty.

Dlatego wcześniej napisałem: "Zakładam, że masz uczciwe intencje"

A po Twojej wypowiedzi, na miejscu autora postu, czułbym się wywołany do tablicy.

mario1976
12-03-2010, 09:21
Kasy ci szkoda??? :o

Może człowiek babci chce prezent zrobić, może sobie wybudować, może lokalnej społeczności zasponsorować....może.

Jak czasem wpadam na Twoje posty to mam wrażenie, że 17 000 z nich to takie pierdzielenie o niczym.

ZaKontyK - podpisuje się obiema rękami :wink:

m.k.k
12-03-2010, 10:40
A kto wie czy właśnie ten gość nie chce zburzyć takiej kapliczki aby postawić np swój dom i oddać kasę jako zwrot za poniesione koszty.


Dlatego wcześniej napisałem: "Zakładam, że masz uczciwe intencje"


To też byłyby uczciwe intencje. Ale jakoś autora o to nie podejrzewam. Już szybciej o obywatelską czujność, jaką sumę wyłożono z gminnej kasy na kapliczkę. Taka mikro świątynia bożej opatrzności.

MEDE
12-03-2010, 11:29
i jak widać ktoś kto ma pytanie zadaje je w sposób konkretny i prosty...
i jak widać...... nie dostaje odpowiedzi, zostaje wręcz wyśmiany, podejrzany o zamiar wyburzenia celem postawienia sobie na tym miejscu domu... ludzie opanujcie się ... po co wchodzicie na wątek w którym nie macie nic do powiedzenia, przeczytajcie i nie komentujcie w sposób obraźliwy... Ja myślałam że jesteśmy tu po to żeby sobie pomagać, doradzać, dzielić się doświadczeniami, nieraz kogoś pocieszyć czy wirtualnie przytulić, co by się lepiej w swej niedoli poczuł.... a ty tymczasem jad wam po twarzach spływa....
i ieszcze jedno ... jeśli ktoś skomentuje mój post ... nie odpowiem, nie będę piłeczki odbijać!!!!

m.k.k
12-03-2010, 11:51
Oczywiście.
Padło pytanie, zaległa cisza, bo akurat nikt nie zna odpowiedzi. Po 10 godzinach pytanie znika z pierwszej strony i wszyscy są zadowoleni.
A, autor nadal nie zna odpowiedzi. Fajne forum, no nie :D

A autor dostał kilka rzeczowych odpowiedzi. Na przykład 10 tys. Jak zaakceptuje tak ze sto k, to osobiście wynajmę podwykonawcę, aby mu to postawił.
Prosta, konkretna odpowiedź.

Szymon_J
12-03-2010, 13:25
Interesuje mnie koszt wybudowania takiej figurki, ma ktoś wiedzę na ten temat?


Upewnij sie, czy budowa takiej kapliczki nie wymaga uzgodnien, planow, pozwolen. Koszty otrzymania tych dokumentow moze wplynac na sumaryczny koszt budowy.

luka
12-03-2010, 14:12
Upewnij sie, czy budowa takiej kapliczki nie wymaga uzgodnien, planow, pozwolen. Koszty otrzymania tych dokumentow moze wplynac na sumaryczny koszt budowy.

Słuszna uwaga.

Przede wszystkim ważne jest gdzie chce to postawić. Jeżeli na swojej działce (lub na czyjejś, whatever), w każdym razie nie w przestrzeni publicznej, to zrobi to na zgłoszenie. Koszt niewielki.
Jeżeli będzie to w miejscu publicznym, to jako mała architektura będzie podpadać pod PnB. A wcześniej WZ. Sporo latania i załatwiania.

pzdr

m.k.k
12-03-2010, 14:52
No, chyba że na chama, najpierw postawi, a jaki urzędnik się potem świętokradztwa dopuści? :D

luka
13-03-2010, 18:34
No, chyba że na chama, najpierw postawi, a jaki urzędnik się potem świętokradztwa dopuści? :D
tak, to jest jakaś myśl... no chyba, że to nie "nasze" - wtedy kara administracyjna a potem lochy Watykanu... ;)

mynia_pynia
13-03-2010, 18:40
Bardzo podobają mi się krzyże przydrożne - ale raczej nie dozdobycia ;)

Elfir
13-03-2010, 19:12
Pytanie - czy w XXI wieku należy powielać wzory z XIX w?
Można zainwestować w nowoczesne wzornictwo, skoro już chce się coś takiego stawiać.
Aha, wymagane jest pozwolenie na budowę.

Zby5
13-03-2010, 19:26
pieniądze dla hospicjum dla dzieci i to ucieszy stwórce a nie zewnętrzne oznaki wiary cieszące kler i problem rozwiązany. Zastanów się

ddoommiinniikk
13-03-2010, 19:39
U jednego kamieniarza, u którego był brany materiał na schody, stała wykonana z piaskowca kapliczka. Była nieco mniejsza od tej prezentowanej przez autora i trochę inny model, taki bardziej nagrobkowy. Trzy lata temu chcieli za to 5 tys.
Moim zdaniem kapliczka z cegieł klinkierowych nie jest zbyt piękna. Dużo lepiej będzie wyglądać ta sama kapliczka wymurowana z byle czego, otynkowana i pomalowana.

ZaKontyK
15-03-2010, 08:28
Pytanie - czy w XXI wieku należy powielać wzory z XIX w?
Można zainwestować w nowoczesne wzornictwo ...

Zgoda

sSiwy12
15-03-2010, 08:42
Upewnij sie, czy budowa takiej kapliczki nie wymaga uzgodnien, planow, pozwolen. Koszty otrzymania tych dokumentow moze wplynac na sumaryczny koszt budowy.



Jeżeli będzie to w miejscu publicznym, to jako mała architektura będzie podpadać pod PnB. A wcześniej WZ. Sporo latania i załatwiania.

pzdr

Takie sprostowanie - tego rodzaju budowla nie podlega ani pozwoleniu, ani zgłoszeniu.

W miejscu publicznym wymaga tylko zgłoszenia.

W kazdym przypadku wymaga zgody właściciela działki (jesli nie na swojej).

m.k.k
15-03-2010, 08:56
Art. 29.
1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
22) obiektów małej architektury;
Art. 30.
1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga, z zastrzeżeniem art. 29 ust. 3:
1) budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1–3, pkt 5–19 i pkt 21;
1a) budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 20 – z zastrzeżeniem art. 29a;

i jeszcze:
Art. 3.
Ilekroć w ustawie jest mowa o:
4) obiekcie małej architektury – należy przez to rozumieć niewielkie obiekty, a
w szczególności:
a) kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury,

Opracowano na podstawie:
tj. Dz.U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118, Nr 170, poz. 1217, z 2007 r. Nr 88, oz. 587, Nr 99, poz. 665, Nr 127, poz. 880, Nr 191, poz. 1373, Nr 247, poz. 1844, z 2008 r. Nr 123, poz. 803, Nr 145, poz. 914, Nr 199, poz. 1227, Nr
206, poz. 1287, Nr 210, poz. 1321, Nr 227, poz. 1505, z 2009 r. Nr 18, poz. 7, Nr 31, poz. 206, Nr 160, poz. 1276, Nr 161, poz. 1279.



To tak dla poparcie sSiwego12. :wink: Ubiegł mnie.

luka
17-03-2010, 12:10
Takie sprostowanie - tego rodzaju budowla nie podlega ani pozwoleniu, ani zgłoszeniu. W miejscu publicznym wymaga tylko zgłoszenia.


fakt, zgadzam się, zgłoszenie w miejscu publicznym.

a czy na pewno w żadnym przypadku nie są wymagane warunki zabudowy?


pozdr