PDA

Zobacz pełną wersję : podloże pod garaż blaszany



marlowe
11-03-2010, 11:18
kupilem i postawilem juz garaż blaszany, garaz postawiony jest na 4 plytach chodnikowych (o wylewce ze wzgledu na nie moj teren nie bylo mowy). moje pytanie czy moge podloże takiego garazu wylożyc grubym żwirem, widzicie jakies przeciwskazania? Wszyscy proponuja plyty chodnikowe ale akurat mam w nadmiarze taki zwir i chcialbym go wykorzystac

Zbigniew100
11-03-2010, 15:14
Gruby żwir nie jest praktyczny.
Nie klinuje sie , będą sie robiły koleiny.
:wink:

Wirecki
11-03-2010, 18:33
jeśli to blaszak na budowę to szkoda czasu i kasy na cokolwiek. postaw go nieco wyżej, w takim miejscu, żeby nie zalewała go woda w czasie deszczu.
Jeśli "samochodowy" to trzeba wzmocnić podłoże.

piogron
04-02-2011, 12:13
Chcę kupić garaż na budowę, czy muszę go jakoś mocować do gruntu?

face
04-02-2011, 13:53
musiec nie musisz jednak dobrze by bylo go zamocowac

ile czasu przewidujesz na budowe??czy po wybudowaniu garaz zmieni lokalizacje?

piogron
04-02-2011, 16:44
Planuje budowe okolo rok, po budowie chce go sprzedac - pozbyc się. Ale jak go przymocowac?

Anixxxek
04-02-2011, 17:36
Mój blaszak stoi na 6 szt trelinki i jest do tych trelinek przymocowany kotwami.A w środku, żeby nie mieć problemów z rosnącymi chwastami i dzikimi lokatorami-wyrównałem piaskiem i zrobiłem cienką wylewkę.Kosztowało mnie to 5 worków cementu , trochę piachu i wody.Jak zdemontuję garaż to wylewkę łopatą zbiorę:).Samochodem tam nie wjadę ,ale chwasty nie rosną
Pozdrawiam
Viplight-Lampy Ekskluyzwne

face
04-02-2011, 18:49
Planuje budowe okolo rok, po budowie chce go sprzedac - pozbyc się. Ale jak go przymocowac?

mozesz swidrem recznym wymiercic 4 dziury w ziemi na gl ok 0,8-1m i zalc betonem - dziry w naroznikach garazu
pozniej mozesz wiercic przez profil sciany garazu i beton i zlapac kolkami
mozesz tez na etapie betonowania wstawic drut zebrowy 12 mm a pozniej dospawac go do profilu - tutaj musisz spora miec dokladnosc przy zatapianiu drutow

mozesz takze zrobic wylewke najpierw i na niej postawic garaz i do niej przykrecic kotwami

mpudlo
05-02-2011, 17:23
U mnie przestał 1.5 roku na 4 bloczkach betonowych bez żadnego mocowania, bez wylewek, z chwastami w środku. Minimum wydatków.

Świetnie się spisywał jako budyneczek gospodarczy.

pozdro,
mp