PDA

Zobacz pełną wersję : 4 arkusze blachy płaskiej w kombiaku - da się?



edde
14-03-2010, 11:55
ma ktoś może doświadczenia z przewożeniem arkuszy płaskiej blachy (1x2m) w osobówce, vanie czy kombiaku? ponoć da się zwinąć i wsadzić ale czy 4 arkusze też czy to już za dużo?

bartolinka
14-03-2010, 12:03
Jeśli mówimy o blasze dekarskiej to da się zwinąć, średnica tuby - około 0.5 metra. Ciężkie jak diabli. Potrzeba dwóch do zwinięcia i załadunku. Do kombiaka się da (po rozłożeniu tylnych siedzeń).
Nam się udało zwinąć 6 sztuk w jedną tubę.

b.

adam_mk
14-03-2010, 12:08
Zwijasz po jednej wkładając.
Moja Sierka (kombi) nie protestowała przy 14 arkuszach.
Na raz - to bym musiał mieć jakiego murzynka czy ze dwóch, żeby to zwinąć i wstawić...
Adam M.

Włodek.B
14-03-2010, 12:08
Jeśli masz na myśli blachę ocynk, grubości ok. 0,5mm, to powinno się dać bez problemu przewieźć w kombi. Przewoziłem dawno temu w fiacie tipo przewieszając po prostu przez oparcie tylnego siedzenia 5 arkuszy na raz.

edde
14-03-2010, 12:13
no to spoko, jeden problem z głowy, skoro mówicie o 5-6 czy 14 arkuszach to o swoje tylko 4 szt w zafirze nie mam co się martwić
dzięki

szdar77
14-03-2010, 18:57
W sumie wątpliwości edde zostały rozwiane ale pamiętam opowieść sprzedawcy blach jak opowiadał mi jak u niego dwóch facetów kupiło kilka arkuszy blachy zwineli po dwa arkusze obwiązali sznurkiem wsadzili do samochodu ujechali kilka metrów a blacha jak nie pieprz... e uciekali z samochodu w jednej sekundzie sznurki puściły i blacha się wyprostowała mało co im głów nie poucinało , szyby sie posypały

leszeq
14-03-2010, 19:04
W sumie wątpliwości edde zostały rozwiane ale pamiętam opowieść sprzedawcy blach jak opowiadał mi jak u niego dwóch facetów kupiło kilka arkuszy blachy zwineli po dwa arkusze obwiązali sznurkiem wsadzili do samochodu ujechali kilka metrów a blacha jak nie pieprz... e uciekali z samochodu w jednej sekundzie sznurki puściły i blacha się wyprostowała mało co im głów nie poucinało , szyby sie posypały
Bo trzeba jeszcze kawałek tektury podłożyć pod sznurek na krawędzi blachy :)

niezły
14-03-2010, 19:08
Mi jak kupowałem to zawsze drutem wiązali