PDA

Zobacz pełną wersję : Pękająca posadzka



elogman
15-03-2010, 16:12
Witam,

podczas remontu mieszkania (pierwsze piętro) okazało się, że podłoga, która miała być odnowiona cała się rusza. Wykonawca stwierdził, że nie nadaje się do cyklinowania. Podłoga została w całości usunięta, a wraz z nią lepik, na który była przyklejona. Całość została zagruntowana, a następnie wylana została nowa posadzka (Weber.floor BASE RAPID).

W trakcie prac okazało się, iż brakuje materiału. W związku z tym praca została podzielona na 2 etapy.

W pierwszym zostało zalane ok 1/2 podłogi. Odcięte pionowo.
W drugim etapie ( następnego dnia ) za pomocą tej samej posadzki została zrobiona druga część.

Po wyschnięciu okazało się, że cześć zrobiona w drugim etapie popękała. Są to drobne, nieregularne pęknięcia w kształcie pajęczyny o grubości nie większej niż 0,5 mm.
Część zalana w pierwszym etapie jest ok. Zdaję mi się, że fachowcy nie zrobili otworów dylatacyjnych.

Na wylewce będę układał finish deskę merbau o dł. 1200mm.

Panowie którzy robili posadzkę sugerują, aby ją zagruntować środkiem CT-17. W taki sposób posadzka zostanie wzmocniona i wg ich zdania nie będzie problemów.
Z drugiej strony inni panowie (od układania deski) pytając się czy nowa posadzka była gruntowana mówili, żeby tego nie robić.

Pytanie kto ma rację.

Zależy mi, aby nie skuwać świeżo zrobionej wylewki.

Pozdrawiam

piterek63
15-03-2010, 20:51
Wstaw zdjęcia bo na oko to można gdybać.

Elmeros
16-03-2010, 09:07
Hmm cieżko powiedziec... czy ta wylewka to typowa wylewka samopoziomująca sie? jesli tak to może fachowcy pomylili przedziały czyli przykładowo zapotrzebowanie było na 2cm wylewki a użyli wylewki w przedziale np od 1mm do 10mm, wtedy istnieje ryzyko pękniec (sam raz byłem świadkiem czegos takiego). Tylko to mi przyszło na myśl...

luka
17-03-2010, 13:45
Hmm cieżko powiedziec... czy ta wylewka to typowa wylewka samopoziomująca sie? jesli tak to może fachowcy pomylili przedziały czyli przykładowo zapotrzebowanie było na 2cm wylewki a użyli wylewki w przedziale np od 1mm do 10mm, wtedy istnieje ryzyko pękniec (sam raz byłem świadkiem czegos takiego). Tylko to mi przyszło na myśl...

albo na odwrót, zamiast cienkowarstwowej, np SAM100 dali taką na 20mm,

pozdr