PDA

Zobacz pełną wersję : Plaża w mieszkaniu.



michalovski
16-03-2010, 01:10
Witam wszystkich. Chciałbym Was poprosić o radę w pewnej sprawie. Mam plan urządzić beach party. Chciałbym w pokoju 3.5mX6m wysypać piasek. Warstwa piasku miałaby mieć około 10 cm. Po odjęciu mebli daje to około 3.4 tony piasku.
Oto kilka pytań:
-Czy taka ilość piasku po prostu nie zawali całego piętra? (!!!!)
-Czy o tej porze roku można piasek do tego nadający się zdobyć? (mieszkam w Poznaniu)
Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

16-03-2010, 05:06
-Czy taka ilość piasku po prostu nie zawali całego piętra? (!!!!)
staraj sie "zdobyć" suchy piasek /jest lzejszy od mokrego/ i nie gromadź tam tłumu ludzi, a ci którzy sie tam znajda niech zachowuja sie spokojnie, bez ekscesów i podskakiwania /ponieważ nie ma zadnych informacji co do typu stropu - zakładam ze masz strop w płyt wielokanałowych typu żerań/


-Czy o tej porze roku można piasek do tego nadający się zdobyć? (mieszkam w Poznaniu) ...
rozglądnij się po okolicznych budowach - tam idzie "zdobyć" bez kupowania ...

NOTO
16-03-2010, 06:59
Plaża nudystów też będzie ?
Kto Ci ten piasek wniesie i wyniesie ?

To jednodniowa atrakcja czy na stałe ?

LukaEgon
16-03-2010, 07:00
Hehehehehe :D beach party..pomysł nie powiem..oryginalny :)
3,5 tony piasku, to tak, jakby w przybliżeniu było tam 50 osób + oczywiście goście, to robi się już nie lada wyzwanie dla budynku..ale powinno wytrzymać :wink: Tylko skąd Ty weźmiesz o tej porze suchy piasek? Bo mokry to raczej porażka. Pewnie da się kupić suchy piasek w workach, ale nie byłaby to tania impreza..

retrofood
16-03-2010, 07:03
Hehehehehe :D beach party..pomysł nie powiem..oryginalny :)
3,5 tony piasku, to tak, jakby w przybliżeniu było tam 50 osób + oczywiście goście, to robi się już nie lada wyzwanie dla budynku..ale powinno wytrzymać :wink: Tylko skąd Ty weźmiesz o tej porze suchy piasek? Bo mokry to raczej porażka. Pewnie da się kupić suchy piasek w workach, ale nie byłaby to tania impreza..

Mam sporo suchego piasku w workach, ale skurczybyk kot się o nim dowiedział... Ale można przesiać....

profus
16-03-2010, 08:13
No, no .... odważny pomysł. A ile przy tym zachodu będzie. Chciałbym zobaczyć minę gościa któremu zlecisz wnoszenie i rozsypywanie piasku w salonie. No chyba, że sam powalczysz.

mynia_pynia
16-03-2010, 08:45
A nie lepiej kupić jakieś ścinki (konfetti z papieru koloru żółtego i to rozsypać po pokoju, żeby "naśladowało" plażę. Ustawić sztuczne dmuchane palny ;) - ale obciach ;), leżaczki, wyskoczyć w slipach z palemkami i rybkami ;) i drinkiem z palemką - oczywiście japonki na stopach.
Ewentualnie kupić materiał typu flizelina, satyna koloru piaskowego i to na podłogę.

Oczywiście pomysł z piaskiem jest świetny, ale mało realny

wiaterwiater
16-03-2010, 08:54
A nie lepiej
A nie lepiej kupić bilet na Hawaje? :lol: :lol: :lol: Przy okazji. Gdybyś też chciał urządzać basen ze zjeżdżalnią, to dysponuję rękawem do gruzu i beczkowozem. :lol: :lol: :lol:

ZŁoty Róg
16-03-2010, 09:00
A nie martwi Cię wizja całego mieszkania w piasku. Jak impreza to jest ciągły ruch, nie zamkniesz przecież wszystkich w jednym pomieszczeniu bez prawa wyjścia. Wszystkie podłogi z czasem porysowane. W każdej szczellinie piasek. Twój wybór ja pomysł uważam za zbyt problematyczny w użytkowaniu.

michalovski
16-03-2010, 11:47
Dziękuje wszystkim za liczne odpowiedzi. Co do wnoszenia piasku, to obliczyłem że jeśli pomoże mi 5 osób i będzie wnosiło ok. 25 kilogramów jednorazowo to musi wejść na to 2 piętro jakieś 30 razy. Więc nie tak źle. Chodzi tu o tylko jeden weekend, oczywiście że nie na stałe. Myślałem o użyciu folii budowlanej pod piasek, tak aby zbieranie nie było aż tak uciążliwe. Widziałem grubą folię budowlaną 4mx6m za 10zł, więc nie tak źle. Plaży nudystów oczywiście że nie będzie. ;) Jeszcze jedno pytanie: Czy piasek który określa się jako 0 - 2mm nadaje się do tego? Z góry dziękuje. Pozdrawiam.

Cpt_Q
16-03-2010, 12:09
Ja jednak zacząłbym od dowiedzenia się o wytrzymałość stropu.
Pomysł szalony, ale... mi się podoba, jeszcze taka lampa wam potrzebna no i jakiś promiennik podczerwieni. Nie potrzebujecie sprzedawcy lodów "Mewa" ?

http://www.novamed.pl/lampa-fotovita-fv-10-duza

Swoją drogą tyle energii poświęcić na jednorazową imprezę, może niech już tak zostanie, żal mi kręgosłupów tych, co to będą wnosić...

alberciq
16-03-2010, 12:22
piasek piaskowi nie równy, frakcja się zgadza, ale to nie wszystko.
Piaski są ostre, z gliną, kopane, płukane i pewno jeszcze jakieś inne.
Ty musisz szukać piasku takiego jak do piaskownicy - nie pozostaje Ci nic innego jak przespacerowanie się po składach i szukanie.
O tej porze roku będziesz miał bardzo ciężko znaleźć to czego szukasz,
w zasadzie to oprócz piasku kupisz bardzo dużo wody. Abstrahując od tego czy taki piasek się nada(z pewnością nie wyschnie w ciągu weekendu w domu, a zabawa na mokrym piasku nie będzie przyjemna) to jego masę przy obecnych warunkach pogodowych trzeba szacować na około 2t/m3 czyli na Twój pokój wyjdzie powyżej 4t (przy zakładanych 10cm).
Idąc dalej.. folia z pewnością nie zabezpieczy Ci pokoju, piasek będzie wszędzie. Mieszkanie będziesz sprzątał długie tygodnie, a i tak piasek będziesz znajdował po miesiącach.
Jeżeli to ma być akcja weekendowa, nie daj Boże pod nieobecność rodziców, to sobie odpuść.
Ale... Jeżeli Ci się to uda, to czekamy na fotki:)

EZS
16-03-2010, 12:29
Ja bym zaczęła od pytania, czy to twoje własne mieszkanie czy rodziców :evil:

Jeżeli chcesz niszczyć swoje własne, to twoja sprawa.
Folia budowlana nawet najgrubsza się przetrze.
Piasek będzie wszędzie. podczas chodzenia będzie wycierał to, co pod nim. Jeżeli parkiet - lakier, jeżeli wykładzinę, to zetrze jej wierzch. Stosunkowo najlepiej by przeżył parkiet olejowany albo beton.
Oprócz wniesienia trzeba piasek potem jeszcze znieść i coś z nim zrobić. Do piaskownicy? To trzeba wcześniej ustalić.

michalovski
16-03-2010, 13:06
Mieszkanie oczywiście jest moje. Moje pierwsze samodzielnie kupione mieszkanie. Trochę martwi mnie Twoja opinia, że gruba folia się przetrze. Moją decyzję podejmę w zależności od jakości piasku, po mokrym i brudnym nikt nie będzie chciał chodzić. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

16-03-2010, 13:39
...Folia budowlana nawet najgrubsza się przetrze ...
poiwiedziałbym - drugi janzar... :wink:
/wiedza prawdopodobnie wyniesiona z niemieckich ulotek, skopiowana i przepisywana celem straszenia /



... Jeszcze jedno pytanie: Czy piasek który określa się jako 0 - 2mm nadaje się do tego? Z góry dziękuje. Pozdrawiam.

jak najbardziej ... masz pyłek i lezysz jak na mchu ...


:D

EZS
16-03-2010, 13:44
...Folia budowlana nawet najgrubsza się przetrze ...
poiwiedziałbym - drugi janzar...
/wiedza prawdopodobnie wyniesiona z niemieckich ulotek, skopiowana i przepisywana celem straszenia /


:D

eee tam. Wiedza własna na podstawie obserwacji użytkowanej grubej folii podściełanej psu w czasie, gdy załatwiał się w domu (szczeniak). Przecierała się jak diabli i siuski leciały na parkiet :lol:

16-03-2010, 13:55
EZS
nieruchomy piasek, a skakający pies - to jednak róznica ... :wink:
/pewno hamuje jak Pluto, z Dysneya ?/ :D

co innego marna folia - ta czarna najtańsza produkowana po przetopieniu tzw. "recyklingu" ma dziury "od nowości" :o

malarską przetrzesz, i te kupowaną w kiosku - również
palcami

lecz co innego solidna - choćby tania - rolnicza lub budowlana

masz przykłady przetarcia takowej przez jastrych czy piasek ?

:wink:

m.k.k
16-03-2010, 13:55
Mieszkanie oczywiście jest moje.

A podejrzewałem akademik :D

Cpt_Q
16-03-2010, 14:10
...Czy piasek który określa się jako 0 - 2mm nadaje się do tego? ...

...zwłaszcza 0mm ;)

mokka
16-03-2010, 14:13
To dla panny, czy tak dla "fajności" czy marzyłeś o tym od dziecka? To zasadnicze pytanie.

jajmar
16-03-2010, 14:20
Policzmy nośność typowego stropu w budownictwie mieszkaniowym to 150kg/m2
Ty masz 3,5x6x150=3150 tyle możesz spokojnie do tego pokoju wsypać wsadzić wnieśc itd itp. Wszystko ponad to już ryzyko.

Piach wiec bezpiecznie wejdzie (8cm) ale uczestnicy imprezy nie bardzo.

asz
16-03-2010, 14:58
Może sąsiad z dołu zgodziłby się na umieszczenie stempli w swoim mieszkaniu?
W zamian za zaproszenie na impreze :D

NOTO
23-03-2010, 09:43
Ale wątek się rozhulał.... to taki przerywnik w budowaniu....

orko
23-03-2010, 09:52
Zamiast piasku weź perlit, albo jeszcze lepiej:
Naklej na ścianę fototapetę z plażą!

Cpt_Q
23-03-2010, 09:53
ale ale... trochę czasu już minęło, i... ?

j-j
23-03-2010, 10:09
ale ale... trochę czasu już minęło, i... ?

Zbiera gruz i piasek u sąsiada ;).

pzdr

profus
23-03-2010, 10:23
Ciekawe czy pomysł jest w fazie realizacji

PS.
A może już po realizacji .....
Netu nie ma i ... kompa pewnie też ...... wylądowali piętro niżej :wink:

Choć w TV jeszcze nic nie mówili.

mathiasso
23-03-2010, 10:32
Ciekawe czy pomysł jest w fazie realizacji

PS.
A może już po realizacji .....
Netu nie ma i ... kompa pewnie też ...... wylądowali piętro niżej :wink:

Choć w TV jeszcze nic nie mówili.

:lol: albo cały czas budują jakieś żółwie czy dinozaury z piasku i nie ma kiedy napisać.

skorpio
23-03-2010, 10:39
Sprowadza pustynny piasek - ten jest suchy a i w transporcie go trochę przewieje.

piotrulex
23-03-2010, 11:34
Nie pomoge ale pomysl kapitalny. Bardzo podobaja mi sie takie tematyczne imprezy a plazowa jest w moim guscie :D

3-mam kciuki 8)

olgusieniunieczka
23-03-2010, 12:15
Pomogę, bo robiłam sylwestra w tym roku pod tym tytułem :)
U mnie w komentarzach jedna fotka z tej imprezy jest chyba.

Pogoda luks do wwożenia piachu porównując z grudniową :lol:

My też planowaliśmy folię budowlaną na spód ale w końcu kupiliśmy plandekę- w podobnej cenie a wytrzymalsza. Warstwa 10cm jest idealna. My piach wwoziliśmy i wywoziliśmy 3 taczkami. Ale nasz impreza odbywała się w domku jednorodzinnym na parterze. piach wwieźliśmy dzień wcześniej i ostro paliliśmy w kominku, żeby go nieco nagrzać i osuszyć, grabiąc go co jakiś czas. Był super-wszyscy bawili się na boso.

Ale potwierdzam piach będzie wszędzie.

My położyliśmy też fototapetę z morzem i palmami w rogu pokoju, na fotkach daje efekt 3d.

Proponuję też w łazience zorganizować szum morza (w necie pełno tego pod hasłem muzyka relaksacyjna). Efekt super a i nad ranem znajdzie się ktoś, kto ucho do muszli przyłoży :D

piotrulex
23-03-2010, 12:50
... jedna fotka z tej imprezy jest ...

gorrrrrrrrrraca impreza :o

pozazdroscic pomyslu i wykonania :D

aadamuss24
23-03-2010, 22:31
Bardzo podobny wątek do dyskusji na temat młotka domowego. Ktoś się chyba dobrze bawi i bez piachu i bez młotka :)

Cpt_Q
23-03-2010, 22:45
...wszyscy bawili się na boso....

boso - to tak w kwestii formalnej...

ale w ogóle to do cholery, czemu MNIE tam nie było :) ????

farmi
24-03-2010, 08:35
A tu przykład jak wygląda after party
http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/201002/1265579415_by_mmvenez.jpg

olgusieniunieczka
24-03-2010, 09:21
No u nas było podobnie...
Kapitanie- bo kapitan do innego portu wówczas był zawinął 8)