PDA

Zobacz pełną wersję : Źle przyklejona taśma pomoc



lukaszula
16-03-2010, 06:50
Witam
Wczoraj na łączeniu płyt gipsowych położyłem taśme z wókien szklanych szerokość 5 cm. Z tym ze na tej taśmie jak zauważyłem juz po robocie był nalkejony papier a pod papierem klej. Czyli taka taśme klei sie na słucho a dopiero póżniej szpachluje. Ja położyłem tym papierem na zewnątrz nie odrywając go i zaszpachlowałem. Kładłem ta taśme na gładzi czyli najpier posmarowałem ciećko łaczenienia płyt przyłożyłem tasme i zaszpachlowałem.
Czy takie połaczenie wytrzyna nie bedzie pękać jak nie zerwałem tego papieru?
chociaz bym teraz wyszlifował to i zerwał paier to i tak klej bedzie na zewnątrz.
Proszę o porade co z tym zrobić czy zostawić tak?
Pozdrawiam

lukaszula
16-03-2010, 08:17
To nikt nie wiem czy to powazny błąd czy tak moze zostac?

leszeq
16-03-2010, 08:54
To nikt nie wiem czy to powazny błąd czy tak moze zostac?
Pękać to może i nie będzie, ale z czasem papier może odstać od taśmy i wtych miejscach głdź może dopadać/wybrzuszać się.

freetask
16-03-2010, 14:34
nie jestem specem od tego, ale wydaje mi się, że taśma taka ma za zadanie wzmocnić szpachlę, co uzyskuje się poprzez zaszpachlowanie właśnie taśmy - taśma jest wciśnięta w szpachlę, w Twoim przypadku nie jest to wciśnięte, a dodatkowo masz zaszpachlowane po jakimś papierze co dodatkowo osłabia takie wykończenie. Dużo tego poszpachlowałeś? Może warto zerwać?

Andrzej Wilhelmi
16-03-2010, 20:31
Dwa błędy! Pierwszy to taśma na gładzi a drugi to już wiesz. Zerwać! Pozdrawiam.