PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ma ktoś podłogówkę tylko przed drzwiami tarasowymi?



pietrekzbronami
16-03-2010, 18:52
Witam!

Mam pytanie czy ma ktoś ogrzewanie podłogowe tylko przed drzwiami tarasowymi (balkonowymi)?
Nie chcę mieć podłogówki na całej powierzchni jednak zastanawiam się nad położeniem podłogówki przed drzwiami balkonowymi i tarasowymi w celu ogrzania szyb i uniknięciu ochłodzenie podłogi przy progach. Czy takie rozwiązanie ma sens?

jacekaqua
16-03-2010, 21:24
sprawdza się jeśli niema gdzie grzejnika włozyć ,ale jest jedna wada --wg. mnie to stworzysz sobie dyskonfort przy chodzeniu pomiedzy podłogą ogrzewaną ,a nieogrzewaną -----wrazenie zimna na podlodze bez podłogowego ,z jakiego materialu będzie podłoga ???

rakgrzech
17-03-2010, 07:59
Ja mam strefę ogrzewania podłogowego (2m2 )przy dzwiach tarasowych potem salon bez podłogówi i jadalnia + hol z podłogówką.
Myślę że nie będzie rzadnego dyskomfortu.
Przy wykonaniu tylko podłogówki w strefie dzwi myślę, że większy problem jest, że podłogówka powinna mieć mieszacz i pompę. Nie wiem czy na te 2m2 się opłaca robić taką instalację.

tqlis
17-03-2010, 09:27
Jaki dyskomfort?
A po co zima podchodzic pod same okno? wystarczy dac pare nitek, na powierzchni 75 cm od tarasu.

Ja tego nie zrobilem i zaluje. Jak jest zimno na dworze, to czuc jak ciagnie delikatnie po posadzce w rejonie 2m od tarasu.

Takze nie zastanawiajcie sie nad tym czy warto, czy jest sens na automatyke itp. Jak szkoda kasy na pompe, to mozna zasilic z powrotu grzejnika.

pierwek
17-03-2010, 12:54
Ja mam strefę ogrzewania podłogowego (2m2 )przy dzwiach tarasowych potem salon bez podłogówi i jadalnia + hol z podłogówką.
Myślę że nie będzie rzadnego dyskomfortu.

A ja mam podłogówkę na całym parterze z wyjątkiem 3 pokoi i wiem, że dyskomfort będzie. Ponieważ u mnie takowy występuje...

out
17-03-2010, 13:06
podłogówkę możesz zrobić ale jednak zwróć uwagę na prawidłowe osadzenie drzwi tarasowych.

tu masz linka:

http://forum.muratordom.pl/jak-poprawnie-zaizolowac-okno-tarasowe,t182865.htm

tqlis
17-03-2010, 14:45
Do pierwek:

W takim przypadku, to bedzie dyskomfort, trzeba kupic kapcie (tez musze sie w nie zaopatrzyc)
Ale jak kolega chce tylko zrobic podlogowke w okolicy okien tarasowych, to niech zrobi, na pewno nie pozaluje, bo praktycznie tamtedy bedzie przechodzil latem idac do ogrodu. No moze sprzatajac

jacekaqua
17-03-2010, 15:58
proponuje zrobić podłogowe na całosci - napewno będziesz zadowolony ,kapcie szybko się zdzierają ;)

cezka
08-04-2010, 15:38
z punktu widzenia ergonomii-tak,ekonomii-nie,ale jest róznica w użytkowaniu /wiem od klientów/

pietrekzbronami
19-04-2010, 13:10
Dzięki

Monika.Sz-a
19-04-2010, 20:32
witam.
ja szykuje się do rozmó i wycen hyrdaulicznych.
przyznam , że nie bralam pod uwage podłogóki- w całym domu zwykłe kaloryfery naścienne.. jednak przy wykuszu i balkonie w "salonie" planowałam kaloryfer podłogowy- taki zamontowany w podłodze, który grzeje przez kratki zamontowane jako fragment podłogi..nie wiem czy jest specjalna na to nazwa-więc "opisuję" :P

co sądzicie o tym rozwiązaniu.. wydawało mi się bardziej sensowne, niz fragmentaryczna podłogowka. no i salon nie byłby "odobiony" kaloryferami..

cena takihc kaloryferów też chyba nie jest jakaś szczególnie kosmiczna....?
ktos tak ma.. jakieś opinie..?

pozdrawiam

cezka
20-04-2010, 12:20
witam.
ja szykuje się do rozmó i wycen hyrdaulicznych.
przyznam , że nie bralam pod uwage podłogóki- w całym domu zwykłe kaloryfery naścienne.. jednak przy wykuszu i balkonie w "salonie" planowałam kaloryfer podłogowy- taki zamontowany w podłodze, który grzeje przez kratki zamontowane jako fragment podłogi..nie wiem czy jest specjalna na to nazwa-więc "opisuję" :P

co sądzicie o tym rozwiązaniu.. wydawało mi się bardziej sensowne, niz fragmentaryczna podłogowka. no i salon nie byłby "odobiony" kaloryferami..

cena takihc kaloryferów też chyba nie jest jakaś szczególnie kosmiczna....?
ktos tak ma.. jakieś opinie..?

pozdrawiam

w kilku domach,które robilismy wstawialismy takie grzejniki kanałowe,rewelacja,natomiast cenowo ? pamietam,że pod okno tarasowe 3 m ,grzejnik kosztował ok. 3,5 tys.
ciekawym rozwiazaniem jest tez ogrzewanie kombinowane ,tzn podloga kombinowana jak to mówimy,część salonu kafle,część deska i wtedy tam gdzie kafle-podłogówka,bardzo ciekawie wygląda i można połączyć z ogrzewaniem pod oknem tarasowym.

Monika.Sz-a
20-04-2010, 13:01
dzieki cezka za odpowiedz.
skoro masz doświadczenie w montowaniu tych podłogowych grzejników to powiedz proszę, czy ten pomysł nie przyszedł zbyt późno..
na parterze mamy wylanego chudziaka- jestesmy przed wylewkami(styro i wylewka jeszcze nie położone..)- czy jst jeszcze mozliwośc na taki manewr, żeby rozkuc częśc chudziaka i zrobić miejsce-wnękę na ten podłogowy grzejnik.. bo częsc głębokości zyskam robiąc wnekę w wylewce.. ale to chyba będzie zbyt płytko- więc tak myślę, że można by wkuć się jeszcze wgłąb chudziaka..

co sądzisz o takim rozwiązaniu..?

kusi mnie bardzo, żeby na partzerze zrobić te podłogowe kaloryfery.. w wiatrołapie, salonie- pod balkonem i wykuszem.. głowie sie jeszcze nad kuchnia- bo miejsca mało i wolałąbym na ścianach szafki a nie grzejniki...

cezka
20-04-2010, 13:42
wiesz co,ja ich nie montowalem tylko nasi podwykonawcy-instalatorzy,musisz tam uderzyć albo w forum -instalacje grzewcze,pewnie da sie podkuć,nie wiem ile masz miejsca od chudziaka do poziomu O czyli wierzchu płytek, jeśli wykujesz to co z wyciepleniem? to przecież przy ścianie, wiele pytań,cięzko doradzać on -line,ja nie jestem tego zwolennikiem,reszta w rekach fachowców.

jacekaqua
20-04-2010, 21:23
grzejniki kanałowe mozna kupić na wysokośc 90, 110, 140mm bezproblemu zmiescisz ----wada jest taka ze masz smietnik w salonie gdzie wszystko wpada
http://www.purmo.com/pl/produkty/grzejniki-kanalowe.htm

Monika.Sz-a
20-04-2010, 21:35
widziałąm takie grzejniki u znajomego.. kratki też.. i nawet sie pytałam jak daje rade tam sprzątać.. kratki sie podobno zdejmuja i mozna odkurzać.. a wole z tego śmietnika wyciągać "guziki" niż mieć pod oknem grzejnik w wykuszu przy stole... no zobaczymy

ale..ale.. podajesz wysokośc 90-110-140.. to przejęzyczenie i mówisz o długości.. czy 90 to ma być wysokośc-czyli głębokośc kanału....?? trochę jestem zaskoczona ...

jacekaqua
20-04-2010, 21:45
9cm najnizszy 11cm i 14cm głebokosc

Monika.Sz-a
20-04-2010, 22:18
tak to jest ak się człowiekowi w oczach mieni.. pierwsza myśl..ooo- jak głęboko.. jak sie puknęłam w czoło to zdałam sobie sprawe, że to strasnzie płytko :D:D
nie wiem o czym myślałam--ehhhh.. nieporozumienie..
po napisaniu postu weszłam na podana strone producenta i sie dokłądnie doczytałam:D
dzieki za info- w głębokością kanału nie powinno byc kłopotu

gapa ze mnie dziś :P

panter1
26-05-2010, 19:19
Zastanawiam się, czy pojedyncza pętla ogrzewania podłogowego przy drzwiach tarasowych zasilona z powrotu od grzejnika nie będzie miała negatywnego wpływu na deski lite dębowe (grubość 22mm)? Zasilanie będzie z pieca gazowego kondensacyjnego, więc dla większej efektywności piec raczej będzie pracował na temperaturę poniżej 50 stopni.

jacekaqua
26-05-2010, 20:23
Zastanawiam się, czy pojedyncza pętla ogrzewania podłogowego przy drzwiach tarasowych zasilona z powrotu od grzejnika nie będzie miała negatywnego wpływu na deski lite dębowe (grubość 22mm)? Zasilanie będzie z pieca gazowego kondensacyjnego, więc dla większej efektywności piec raczej będzie pracował na temperaturę poniżej 50 stopni.

do 1,6cm gr. deski podłogowe mozna spokojnie stosować 2,2cm to spory izolator ,a poza tym za wysoka temp. na drzewo

panter1
26-05-2010, 20:27
do 1,6cm gr. deski podłogowe mozna spokojnie stosować 2,2cm to spory izolator ,a poza tym za wysoka temp. na drzewo

Na powrocie będzie z 15 stopni niższa, więc można przyjąć, że do 35 w rurkach.