PDA

Zobacz pełną wersję : dokumenty



ZXCVBNM
16-03-2010, 22:37
witam
mam pytanie jakie dokumety potrzeba ? rzeby rospoczac budowe gdzie trzeba pujsc najpierw? i ile to mniej wiecej kosztuje zanim sie zacznie cos robic na dzialce?

Barbossa
16-03-2010, 23:01
pójść możesz najpierw tu, lub dział niżej, a najlepiej przeczytaj pierw, co masz napisane pod nickiem (http://forum.muratordom.pl/prawo-i-finanse,f106.htm)

out
17-03-2010, 01:07
Poniżej masz listę załączników, które składałem z wnioskiem do pozwolenia na budowę.

1. Wypis i wyrys z planu zagospodarowania dla przedmiotowej działki
2. Wypis z ewidencji gruntów
3. Mapa ewidencyjna
4. Mapa sytuacyjno wysokościowa do celów projektowych skala 1:500

5. Warunki przyłączenia
a. Energii elektrycznej
c. Do sieci gazowej
e. Do gminnej sieci wodociągowej
g. Do gminnej sieci kanalizacji sanitarnej

6. Uzgodnienie warunków dostępu posesji do drogi gminnej.

7. Wyłączenie gruntu z produkcji rolnej
8. Uzgodnienie ZUDP (lokalizacji szamb, trasy przebiegu mediów)
9. Opinia geotechniczna dla przedmiotowej działki
10. Dokumentacja techniczna
a. Plan zagospodarowania terenu - 4 egzemplarze
b. Projekt architektoniczno – budowlany budynku mieszkalnego 4 egzemplarze

Punkt 10b to w zależności czy będziesz kupował typowy i adaptował do swojej działki czy będziesz wykonywał samodzielnie może się troszkę różnić zawartością .

retrofood
17-03-2010, 08:56
witam
mam pytanie jakie dokumety potrzeba ? rzeby rospoczac budowe gdzie trzeba pujsc najpierw? i ile to mniej wiecej kosztuje zanim sie zacznie cos robic na dzialce?

Radziłbym najpierw pójść do szkoły (podstawowej - bezpłatna), a może nawet do przedszkola.

Campto
17-03-2010, 09:03
witam
mam pytanie jakie dokumety potrzeba ? rzeby rospoczac budowe gdzie trzeba pujsc najpierw? i ile to mniej wiecej kosztuje zanim sie zacznie cos robic na dzialce?

Radziłbym najpierw pójść do szkoły (podstawowej - bezpłatna), a może nawet do przedszkola.

Nawet jak na dyslektyka i dysgrafa to błędów trochę za dużo. :D

ZXCVBNM
17-03-2010, 18:59
wielkie dzieki