PDA

Zobacz pełną wersję : wylewki- warto samemu kupować materiały?



kopa
17-03-2010, 07:24
Witam wszystkich forumowiczów :D Czeka nas zrobienie wylewek, ekipa proponuje nam robotę z materiałem, zastanawiam się czy nie opłaca się bardziej samemu kupić materiały...? Tylko nie wiem w jakiej proporcji i co i ile? Proszę o radę wszystkich, którzy mają już wylewki za sobą :D

17-03-2010, 07:30
... ekipa proponuje nam robotę z materiałem, zastanawiam się czy nie opłaca się bardziej samemu kupić materiały...?

a skąd mamy wiedziec ile zapłacisz firmie za tzw. koszty zakupu ?

odpowiedx jest prosta
jesli z róznicy cen wynika, ze zyskasz kupując samemu - kupuj sam

jesli odwrotnie - zleć firmie zakup i transport

kopa
17-03-2010, 07:47
za robociznę z materiałem 28 zl, powierzchnia ok. 220 metrów

Campto
17-03-2010, 09:02
Ja miałem wycenę wraz z materiałem i za samą robociznę + ilość materiału jaką musiałem zakupić. Wszystko wyliczyła firma robiąca wylewkę. Bardziej mi się opłaciło zakupić materiał samemu. A skład wylewki wyliczają ludzie ją robiący.

mjakob
17-03-2010, 11:55
za robociznę z materiałem 28 zl, powierzchnia ok. 220 metrów

za tyle to zostaw im z materiałem. mnie oferowano 35/m2, kupowałem sam i wyszło 30/m2.
jeśli tanio załatwisz piach czy cement to można samemu kupować, jeśli dostaniesz je po cenach rynkowych (piach - 50/t z dowozem, cem - 430/t) - nie warto.
firma ponadto zabierze plastyfikator, włókna (jeśli dajesz), cement jeśli zostanie. no i nie będzie nerwowej atmosfery jeśli w trakcie zabraknie czegoś.

freetask
17-03-2010, 13:48
jak ma dostarczyć ekipa, zaoszczędzisz trochę czasu, a jeśli coś będzie spaprane to to nie będzie zrzucania winy na kiepski materiał...

am76
17-03-2010, 14:33
za robociznę z materiałem 28 zl, powierzchnia ok. 220 metrów
Czy taka cena to jest za samą wylewkę czy może również za wszelakie izolacje: papa, styropiany, dylatacje, folie, ...

Pytam bo jestem właśnie na tym etapie z tym, że papę na parterze mam już położoną a styropiany, folie i dylatacje będzie robił hydraulik wraz z podłogówką.

BMS
17-03-2010, 18:16
za robociznę z materiałem 28 zl, powierzchnia ok. 220 metrów
Czy taka cena to jest za samą wylewkę czy może również za wszelakie izolacje: papa, styropiany, dylatacje, folie, ...


I jescze napisz jaka grubość tej wylewki.

zenewos
17-03-2010, 18:29
Cześć!
Jestem również na etapie posadzki.
Proszę podajcie co policzyliście w cenie za m2
Ja do kalkulacji biorę:
- piasek płukany
- cement I 42,5
-folia izolacyjna na styropian
- dylatacja piankowa od ścian
- plastyfikator do podłogówki
- siatka zbrojeniowa
- mikrozbrojenie -włókna polipropylenowe
- robocizna
dla takich składników 150 m2 powierzchni za 27zł/m2
Jeżeli podajecie cenę to proszę podać dokładnie za co
pozdro

edde
17-03-2010, 19:00
za robociznę z materiałem 28 zl, powierzchnia ok. 220 metrów

a ile dla porównania chcą za samą robociznę?



za tyle to zostaw im z materiałem. mnie oferowano 35/m2, kupowałem sam i wyszło 30/m2.
jeśli tanio załatwisz piach czy cement to można samemu kupować, jeśli dostaniesz je po cenach rynkowych (piach - 50/t z dowozem, cem - 430/t) - nie warto.
firma ponadto zabierze plastyfikator, włókna (jeśli dajesz), cement jeśli zostanie. no i nie będzie nerwowej atmosfery jeśli w trakcie zabraknie czegoś.

widać cena rynkowa to pojęcie względne, w mojej okolicy 16t piachu do posadzek kosztuje z dowozem 200-250zł

mjakob
17-03-2010, 19:28
za robociznę z materiałem 28 zl, powierzchnia ok. 220 metrów

a ile dla porównania chcą za samą robociznę?



za tyle to zostaw im z materiałem. mnie oferowano 35/m2, kupowałem sam i wyszło 30/m2.
jeśli tanio załatwisz piach czy cement to można samemu kupować, jeśli dostaniesz je po cenach rynkowych (piach - 50/t z dowozem, cem - 430/t) - nie warto.
firma ponadto zabierze plastyfikator, włókna (jeśli dajesz), cement jeśli zostanie. no i nie będzie nerwowej atmosfery jeśli w trakcie zabraknie czegoś.

widać cena rynkowa to pojęcie względne, w mojej okolicy 16t piachu do posadzek kosztuje z dowozem 200-250zł

no nie żartuj. 15zł/t piasku do posadzki!!! płukany 0-2??? no to masz w okolicy rewelacyjne ceny tylko pozazdrościć :-)

50/t tyle chcą najczęściej w mojej okolicy - mnie się udało kupić za 40. 15 zł płaciłem za piach do murowania, zwykły, żółty.

mjakob
17-03-2010, 19:39
Cześć!
Jestem również na etapie posadzki.
Proszę podajcie co policzyliście w cenie za m2
Ja do kalkulacji biorę:
- piasek płukany
- cement I 42,5
-folia izolacyjna na styropian
- dylatacja piankowa od ścian
- plastyfikator do podłogówki
- siatka zbrojeniowa
- mikrozbrojenie -włókna polipropylenowe
- robocizna
dla takich składników 150 m2 powierzchni za 27zł/m2
Jeżeli podajecie cenę to proszę podać dokładnie za co
pozdro

to co podawałem 35/m2 netto przy grubości 7cm. każdy następny cm 5zł.
z układaniem styropianu, pianki, folii. styro, pianka, folia kupuje inwestor.
cement II-ka (po co jedynka??)

mnie wyszło dokładnie 32/m2 przy zakupach własnych (tylko plastyfikator i włókna wykonawcy).
piasek "netto", wykonawca - faktura, cement - faktura.
Miałem 8-9cm grubości parter i 6-7cm poddasze. robocizna - czyste wylanie, bez rozkładania czegokolwiek.

edde
17-03-2010, 19:46
dokładnie, w lipcu robiłem posadzki w piwnicy to man 16 ton płukanego piasku kosztowało mnie 200zł, inna sprawa, że okolica to zagłębie piaskowo-żwirowe :wink:

BMS
17-03-2010, 20:32
no nie żartuj. 15zł/t piasku do posadzki!!! płukany 0-2??? no to masz w okolicy rewelacyjne ceny tylko pozazdrościć :-)


Piach frakcji 0-2 nadaje się do tynkowania a nie do wylewek. Jakość wylewki wykonanej z piachu 0-2 jest taka że się później pyli i da skrobać łyżeczką do herbaty.

W zupełności wystarczy cement klasy II 32,5, stosowanie cementu o wyższych wartościach (n.p. 42,5 ; 52,5) nie ma najmniejszego sensu, ponieważ wartości te oddają przyrost wytrzymałościowy cementu (betonu) po 28 dniach, z tym że im wyższy indeks cementu tym szybszy przyrost wytrzymalościowy w pierwszych 7-dniach. Co przy wylewkach (dużej ilości powierzchni i objętości) nie jest wskazane ze względu na występowanie, w szybko przyrastającej wytrzymałości betonu z użyciem cementu o indeksach wyższych od II 32,5, większego skurczu, a co za tym idzie większą możliwość spękań. Natomiast stosowanie cementu II 32,5 (z piachem o odpowiedniej frakcji 0-3 ; 0-4) daje podobne wytrzymałości posadzki, przy niższym skurczu i bardziej równomiernie przyrastającej wytrzymałości - mniejsze ryzyko spękań.

To tak po krótce :)
Sprawdzone teoretycznie i praktycznie :)

janzar
17-03-2010, 22:22
dokładnie, w lipcu robiłem posadzki w piwnicy to man 16 ton płukanego piasku kosztowało mnie 200zł, inna sprawa, że okolica to zagłębie piaskowo-żwirowe :wink:

człowieku piasek był kradziony a kierowca dodatowo okradł szefa bo jechał na fuchę jego sprzętem i nie chwal się tym bo tu pracuje się legalnie
pozdrawiam jz

mjakob
17-03-2010, 22:52
no nie żartuj. 15zł/t piasku do posadzki!!! płukany 0-2??? no to masz w okolicy rewelacyjne ceny tylko pozazdrościć :-)


Piach frakcji 0-2 nadaje się do tynkowania a nie do wylewek. Jakość wylewki wykonanej z piachu 0-2 jest taka że się później pyli i da skrobać łyżeczką do herbaty.


a to ciekawe stwierdzenie, bo zanim wybrałem wykonawce przepytałem kilku i każdy jak jeden mąż oczekiwał że kupię właśnie 0-2 płukany...
wykonana wylewka mi nie pyli, ani nie łuszczy się.

może piach piachowi nie równy :-)

edde
17-03-2010, 23:07
dokładnie, w lipcu robiłem posadzki w piwnicy to man 16 ton płukanego piasku kosztowało mnie 200zł, inna sprawa, że okolica to zagłębie piaskowo-żwirowe :wink:

człowieku piasek był kradziony a kierowca dodatowo okradł szefa bo jechał na fuchę jego sprzętem i nie chwal się tym bo tu pracuje się legalnie
pozdrawiam jz

bo ty mi powiesz :roll: :wink:
widzisz przestępstwo to zawiadom organy ścigania :wink:
towar zamawiany u właściciela żwirowni (tak jak wcześniej żwir do betonu i pospółka na podsypkę) a przywiózł mi to jego syn, gdzie ta kradzież?? jakbyś wokół powiatowego miasta miał dookoła w co drugiej wsi mniejszą lub większą kopalnię surowców mineralnych to też miałbyś takie ceny, do tego transport na 3-4 km też wtedy dużo nie kosztuje
pewnie jak Ci powiem, że robocizna kosztowała mnie 9zł brutto/m2 to też nie uwierzysz? trudno, Twój problem, widzisz budowanie na "biednym" Podlasiu ma czasem swoje zalety... :wink:

am76
17-03-2010, 23:11
za robociznę z materiałem 28 zl, powierzchnia ok. 220 metrów
Czy taka cena to jest za samą wylewkę czy może również za wszelakie izolacje: papa, styropiany, dylatacje, folie, ...


I jescze napisz jaka grubość tej wylewki.

Minimalna dla podłogówki czyli 6,5 cm. Jaka powinna być cena za m2?

BMS
17-03-2010, 23:24
a to ciekawe stwierdzenie, bo zanim wybrałem wykonawce przepytałem kilku i każdy jak jeden mąż oczekiwał że kupię właśnie 0-2 płukany...
wykonana wylewka mi nie pyli, ani nie łuszczy się.

może piach piachowi nie równy :-)

Być może, a raczej na pewno ;)
Natomiast chodziło mi o słynnego "wiślaka", który jest mułem bezwartosciowym, jeżeli chodzi o jakość wylewek.

Aaaaa.... to że łatwo się go ściąga, łatowemu to inna sprawa :)

Ja, współpracuję/współpracowałem z kilkoma labolatoriami betonów. Kilkunastokrotnie (na dużych budowach) miałem wybierany materiał do próbek wprost z maszyny + pytania o piach + pytania o pobranie próbek, piachu i cementu, wody!, dod. plastyfikatora i włókien polipropylenowych etc.

Uwierz, że zmienisz proporcje o niewielką ilość, lub jakość, a wylewka będzie do niczego, sam byłem w szoku, że teoria na tyle pokrywa się z praktyką.:)

m76

Jutro, dziś już nie widzę literek na monitorku ze zmęczenia;)