PDA

Zobacz pełną wersję : Dziennik budowy - JAKI ?



jaceknowy
17-03-2010, 12:45
Witam wszystkich

Szukam i szukam i nie bardzo mogę odszukać interesującej mnie sprawy. Mianowicie jaki dziennik budowy powinienem zakupić ? Mam na myśli oczywiście jego grubość czyli z ilu kartek powinien się składać ? Z tego co zauważyłem jest kilka grubości: od 20 do 200 stron wraz z kopiami.
Domek niewielki 125 mkw użytkowej. Może ktoś podpowie ze swojego doświadczenia ?

Pozdrawiam

bowess
17-03-2010, 13:07
Najlepiej taki, jaki oferują w starostwie. :)
Jak załatwiałam papiery, to po prostu pani mnie wysłała do kasy po dziennik budowy.

Laschlo
17-03-2010, 13:12
Też tak zrobiłem.To najprostrze rozwiązanie.

jaceknowy
17-03-2010, 13:23
Heh a mi Pani powiedziała, że mam zgłosić się z wypełnionym papierkiem (żeby się uprawomocniło pozwolenie czy coś w tym stylu) i dziennikiem budowy. Nie wspomniała nawet, że u nich można zakupić....

A pamiętacie jakie mieliście ? Czy przy ewentualnym braku miejsca do wpisów można założyć drugi dziennik ?

luka
17-03-2010, 13:37
Heh a mi Pani powiedziała, że mam zgłosić się z wypełnionym papierkiem (żeby się uprawomocniło pozwolenie czy coś w tym stylu) i dziennikiem budowy. Nie wspomniała nawet, że u nich można zakupić....

A pamiętacie jakie mieliście ? Czy przy ewentualnym braku miejsca do wpisów można założyć drugi dziennik ?

można, wnosi się o wydanie drugiego dziennika budowy. chyba, ale tu nie mam pewności, treba przedłożyć do wglądu pierwszy tom.

pozdr

bowess
17-03-2010, 13:53
Mój dziennik raczej z takich grubszych, ale z jakiej firmy nie powiem, bo mam go na budowie. Nasz kierownik wpisuje szeroko i zamaszyście, bo ma miejsce, jakby miał mniej, to by pisał drobniej. :)

mirawoj
17-03-2010, 16:30
Na budowę domu to gruby a na instalacje gazowa to ten cieńszy.

luka
17-03-2010, 16:34
Na budowę domu to gruby a na instalacje gazowa to ten cieńszy.

ja mam dwa: na garaż cienki a na dom gruby.


pzdr

jaceknowy
17-03-2010, 16:56
:) a gruby to jest ile kartek ?

edde
17-03-2010, 17:55
Najlepiej taki, jaki oferują w starostwie. :)
Jak załatwiałam papiery, to po prostu pani mnie wysłała do kasy po dziennik budowy.

dokładnie tak samo i u mnie było, 10zł i po krzyku, dziennik od razu postemplowany w ręku

nazywa się Dziennik Budowy DB1 dla budynków mieszkalnych jednorodzinnych i gospodarczych, wydawca Informer s.c. a na ostatniej stronie reklama... Muratora :lol: , dopiero teraz zobaczyłem :lol:
stron ponumerowanych ma 9 (plus 9 ich kopii) ale to raptem połowa jego objętości, reszta to formularze typu protokół odbioru, oświadczenie itp

luka
17-03-2010, 18:19
:) a gruby to jest ile kartek ?

grubas DB1: 4,5mm
cienkusz D3: 1,5mm

:-P

http://informer.home.pl/