PDA

Zobacz pełną wersję : Tanie pokrycie dachu



~Kefas
17-03-2010, 20:10
Czym można solidnie i tanio pokryć dach po zdjęciu eternitu azbestowego? Czy warto zamienić go na eternit bez azbestowy.

TOMASZQS
17-03-2010, 20:49
blacha falista, trapezowa wyjdzie najkorzystniej

karolinawer
17-03-2010, 21:11
blachodachówka to moim zdaniem dobry wybór niewiele droższa od trapezu a estetycznie dużo lepsza. Dach budynku 7,5 x 12 dwie facjatki dwuspadowy plus orynnowanie i podbitka to koszt 23000 na jesieni zeszłego roku.

~Kefas
18-03-2010, 19:20
Poddasze mojego budynku jest nieużytkowe, dlatego po zdjęciu eternitu azbestowego nie chciałbym przybijać desek, tylko zastąpić go czymś innym.

TOMASZQS
18-03-2010, 21:34
blachodachówka to moim zdaniem dobry wybór niewiele droższa od trapezu a estetycznie dużo lepsza. Dach budynku 7,5 x 12 dwie facjatki dwuspadowy plus orynnowanie i podbitka to koszt 23000 na jesieni zeszłego roku.

ten twój dach stary czy nowa konstrukcja ?

adi_
18-03-2010, 21:57
sciagles azbest a nie sprawdzales czy dach nie nadaje sie czasem do czesciowej wymiany ?

jajmar
18-03-2010, 22:10
Poddasze mojego budynku jest nieużytkowe, dlatego po zdjęciu eternitu azbestowego nie chciałbym przybijać desek, tylko zastąpić go czymś innym.

Do blachodachówki nie potrzebujesz deskowania, łaty jednak musza byc odpowiednio rozstawione.

Mały Mariusz
18-03-2010, 22:26
Chyba nowych azbestem nie kryli.
Ja zastanawiam sie czy na swój nie żucę alucynku T18.

TOMASZQS
18-03-2010, 22:45
[quote="~

Do blachodachówki nie potrzebujesz deskowania, łaty jednak musza byc odpowiednio rozstawione.

Otóż właśnie przy sprzyjających warunkach (szczelne krycie wstępne, dobre łaty) zwalamy eternit i zakładamy trapez i mamy tanie pokrycie :wink:

adi_
19-03-2010, 20:36
[quote]Do blachodachówki nie potrzebujesz deskowania, łaty jednak musza byc odpowiednio rozstawione
do dachowki tez nie

ec***ach
19-03-2010, 21:01
Dużo zależy od Konstrukcji dachu.
Jeżeli macie Państwo dobrze wykonaną konstrukcję i odpowiednio podpartą to osobiście polecam wybór dachówki .
Blacho dachówka to też dobry wybór , ale ja jestem przekonany do dachówki .
Cenowo na dzień dzisiejszy to sprawy wyglądają podobnie .
Akcesoria są droższe od samego pokrycia .
Jeżeli Państwo sobie życzą to mogę doradzić w wyborze dachu , ale potrzebuję zdjęć Więźby .
Pozdrawiam Marcin.L

beton44
20-03-2010, 19:59
jak więźba wytrzymała płyty azbestowo-cementowe,
to wytrzyma blachę bez myślenia...
cóż tu wypisują o pasowaniu łat itp... w miejsce płyty przykręcasz blachę
/najlepiej trapezową/ i tyle...

z dachówką mogą być problemy... zarówno wytrzymałościowe jak i rozstaw łat
nie jest w tym przypadku przypadkowy :-?

Andrzej Wilhelmi
22-03-2010, 18:11
Pozwolę sobie zwrócić uwagę na fakt, iż bez względu na rodzaj poddasza krycie wstępne uważam za konieczne! Występuje zjawisko tzw. "roszenia blachy". W przypadku gdy więźba pozwoli radziłbym pokryć dach dachówką cementową np. BRAAS. Pozdrawiam.