PDA

Zobacz pełną wersję : Szkło wodne



polonista
18-03-2010, 07:14
Wiem, że fachowcy na tym forum zjedzą mnie ze śmietanką za ten post, ale zapytam: W jaki sposób można zmyć z płytek szkło wodne? Trochę mi się umazało, bo niezbyt dokładnie nakładałem na fugę i teraz mam kłopot. Czy ktoś wie jak to można usunąć?

Jarek.P
18-03-2010, 07:44
Poszukaj w chemii budowlanej płynów do zmywania emulsji gruntujących. Np. "Atlas Szop 2000" (nie "Atlas Szop", to inny produkt). Nie wiem na pewno, czy pomoże, ale szansa jest spora.

A i przy okazji: szkło wodne było bardzo dobrym środkiem, używanym gdzieś tak w okolicach pierwszych chrześcijan i wojen punickich. Od tamtego czasu powstało całe mnóstwo środków delikatnie mówiąc lepszych.

J.

Zbigniew100
18-03-2010, 07:56
Poszukaj w chemii budowlanej płynów do zmywania emulsji gruntujących. Np. "Atlas Szop 2000" (nie "Atlas Szop", to inny produkt). Nie wiem na pewno, czy pomoże, ale szansa jest spora.

A i przy okazji: szkło wodne było bardzo dobrym środkiem, używanym gdzieś tak w okolicach pierwszych chrześcijan i wojen punickich. Od tamtego czasu powstało całe mnóstwo środków delikatnie mówiąc lepszych.

J.

:lol: :lol: :lol:

woda w szkle.
http://www.helios-szklo.pl/foto_shop/507_krosno-s.a.-komplet-kieliszkow-do-wodki-50-ml-sagaprestige_090129120736.jpg

Wojtek_796
18-03-2010, 08:42
Witam!

Szkło wodne usuną środki zawierające kwasy mineralne. Niestety, mogą one też uszkadzać szkliwo płytek i same fugi.

Obawiam się, że załatwiłeś sobie fugi - chyba że są koloru białego. Szkło wodne przy zmianach wilgotności będzie pokrywać się białymi wykwitami krzemianowymi - są wprawdzie łatwe do usunięcia, ale będą się ponownie pokazywać.

Mimo wszystko życzę powodzenia.

Pozdrawiam

retrofood
18-03-2010, 09:31
Wiem, że fachowcy na tym forum zjedzą mnie ze śmietanką za ten post, ale zapytam: W jaki sposób można zmyć z płytek szkło wodne? Trochę mi się umazało, bo niezbyt dokładnie nakładałem na fugę i teraz mam kłopot. Czy ktoś wie jak to można usunąć?

wodą
Zbigniew dobrze gada.

Piczman
18-03-2010, 10:13
Że zapytam !
Konieczne jest to szkło wodne w łazience ? :roll:

retrofood
18-03-2010, 10:42
Że zapytam !
Konieczne jest to szkło wodne w łazience ? :roll:

Niekoniecznie

Piczman
18-03-2010, 10:43
Pytam bo Ja tego nie mam, jakoś nie widzę potrzeby stosowania.

Zbigniew Rudnicki
18-03-2010, 10:52
Szkło wodne nie jest szkłem. Patrz : http://pl.wikipedia.org/wiki/Szk%C5%82o_wodne

retrofood
18-03-2010, 14:06
Pytam bo Ja tego nie mam, jakoś nie widzę potrzeby stosowania.

Oczywiście, że nie ma potrzeby.
Szwagier próbował go stosować na tarasie. Nasączając fugi. Bezskutecznie. Pierwszy deszcz wypłukał go do szczętu.
Bo należało go użyć jako składnik spoiwa (fugi), a nie jako wypełniacz.

Wojtek_796
18-03-2010, 16:21
Szkło wodne ma w domu jedno dużo lepsze zastosowanie - impregnacja przeciwogniowa drewna. Tutaj dotyczy to szczególnie elementów więźby w pobliżu komina.
Jako impregnat przeciwwilgociowy i utwardzacz jest mniej praktyczny lub wręcz niewskazany.

Pozdrawiam