PDA

Zobacz pełną wersję : Prawidłowa czy nie obudowa komina systemowego?



Karolina3
18-03-2010, 10:31
Kończymy murować komin systemowy z dodatkowym kanałem wentylacyjnym i nie wiem w jaki sposób wymurować go ponad dachem

na stronie producenta jest schemat tzn.komin wymurowany po całej długości z pustaków systemowych z wkładem i obmurowany klinkierem

czy poprawnie= bezpiecznie będzie jeśli od przejścia przez połać dachu pominiemy pustaki systemowe i damy tyklo cegłę klinkierową z wkładem ceramicznym?
czy ktoś z Was tak ma?

http://www.schiedel.pl/uploads/pics/schemat_02.gif

Trociu
18-03-2010, 12:52
coś mi się wydaje, że pustaki systemowe idą do końca i są tylko obudowane klinkierem.

Karolina3
18-03-2010, 21:20
czy ktos sie orientuje jak to zrobić?

ANNNJA
19-03-2010, 08:18
komin przechodzi ci przecież w niedalekiej odległości od drewna, np. krokwie, i mialabym obawy aby pominąć pustaki systemowe i dać tylko klinkier! -poczytaj wypowiedzi FN- w dziale o kominkach,

my mamy do samego końca obudowane systemowym pustakiem dodatkowo ocieplony wewnątrz i na to płyta GK- choć znawcy polecają bardziej tynk!! u nas nie za bardzo chciałam chlapać betonem ,po zatym uwzględniłam że jest dobrze opatulony!

leszeq
19-03-2010, 08:38
A czy to jakiś problem dołożyć te kilka pustaków systemowych?

Trepcio
19-03-2010, 08:46
Akurat się na tym znam, bo już parę ładnych lat sprzedaję systemy kominowe.
Jedyna właściwa metoda, to puszczenie pustaków do samego końca i obłożenie ich klinkierem.
Przy pominięciu pustaków systemowych można zapomnieć o jakiejkolwiek gwarancji. Wszelkie atesty i dopuszczenia też opiewają na KOMPLETNE systemy kominowe.

jks
25-11-2013, 06:57
Mamy na rynku kominy systemowe, ale jak wykończyc ten system, by służył na lata.
Klinkier nie jest jedyną metodą. Tutaj masz skuteczny sposób na wykończenie kominów systemowych - gotowa obudowa komina
http://fasadaplus.pl/wpisy/produkty/kominy/

turalyon
25-11-2013, 07:30
Te filmiki i obudowy które oferujesz powinny się znależć w przyklejonym temacie pod tytułem: JAK ZEPSUĆ SOBIE CAŁY DOM NIEWIELKIM KOSZTEM

A takie ładne te oryginalne kominy były...

I te białe kratki do czarnego komina - masakra

jks
29-11-2013, 05:04
Te filmiki i obudowy które oferujesz powinny się znależć w przyklejonym temacie pod tytułem: JAK ZEPSUĆ SOBIE CAŁY DOM NIEWIELKIM KOSZTEM

A takie ładne te oryginalne kominy były...

I te białe kratki do czarnego komina - masakra

Rzecz gustu, zawsze można wybrac inny materiał i kolor.
Liczy się rozwiazanie. System konstrukcji obudowy nie ingeruje w konstrukcje komina, co powoduje, ze posiadacze systemowych kominów nie muszą się martwic utratą gwarancji. Poza tym niesie wiele innych korzysci.