PDA

Zobacz pełną wersję : ubezpieczenie domu w budowie



kurt76
18-03-2010, 13:30
Heh, juz mialem pierwszy "włam" zginela drabina alu.... 31-03 konczy mi sie jakies ubezpieczenie narzucone przez bank, w zwiazku z tym wczoraj przejrzalem oferte Supermarketu mBanku. Jest tam ubezpieczenie domu w budowie, ale zakres obejmuje raczej katastrofy naturalne + pozar.

Gdzie sie ubezpieczyc, aby zakes obejmowal przedewszystkim kradzieze sprzetu czy wyposazenia? Chodzi o jak najlepsza relacje zakres/cena z naciskiem na "cena".

pozdrawiam

mirosag
18-03-2010, 14:05
Ergo Hestia, ubezpieczenie może obejmować też kradzież stałych elementów (okna, instalacje, wykładziny itp.), drabiny by nie objęło. Warunkiem jest, że muszą być oczywiście okna i drzwi z co najmniej dwoma zamkami lub zamek wielopunktowy.

Pozdrawiam

Jarek.P
18-03-2010, 18:10
Na ubezpieczenie domu w budowie najlepsze warunki dostałem od Allianz, ale to jest ubezpieczenie od nieszczęść typu pożar, wichura czy upadek Titanica z niebiesiech.
Można doubezpieczyć od kradzieży i dewastacji stałe elementy wyposażenia (okna, drzwi, instalacje), jednak warunkiem jest dom zamknięty (drzwi, okna, zamki) wyposażony w instalację alarmową.
Ubezpieczenia ruchomości na budowie chyba nie zaoferuje Ci żaden ubezpieczyciel.

J.

kgolebiowski
19-03-2010, 19:57
Mam monitoring z Solidu i w cenie ubezpieczenie na 20000 od kradzieży.

madzioras
22-03-2010, 11:27
Jeżeli główny nacisk na "cena" to proponuję zapoznać się z ofertą Allianza. Nam wyszło najkorzystniej u tego ubezpieczyciela.

pierwek
22-03-2010, 12:02
Ale domu w budowie nie ubezpieczają od kradzieży... już to pisał Jarek.P . też mam Alianz ale od katastrof.

wirro
22-03-2010, 13:57
ja mam w Hesti i jest to ubezpieczenie domu w budowie nie potrzeba drzwi, okien itp. ubezpieczenie obejmuje kradzież oraz zniszczenie materiałów oraz narzędzi i urządzeń itp.
dodatkowym plusem tego ubezpieczenia jest to że można podnosić wartość ubezpieczenia ( w moim przypadku zrobiłem to trzy razy przy kolejnych etapach budowy)

madula
22-03-2010, 15:33
Ja mam w Uniqua i tez od kradziezy. Warunkow nie pamietam ale dosc dlugo buduje i dobre znizki mi daja co roku.

krolik2002
22-03-2010, 20:13
ja mam w Hesti i jest to ubezpieczenie domu w budowie nie potrzeba drzwi, okien itp. ubezpieczenie obejmuje kradzież oraz zniszczenie materiałów oraz narzędzi i urządzeń itp.
dodatkowym plusem tego ubezpieczenia jest to że można podnosić wartość ubezpieczenia ( w moim przypadku zrobiłem to trzy razy przy kolejnych etapach budowy)

też tak myślałem. Dzisiaj mnie okradli a Hestia pokazała mi środkowy palec bo nie mam okien.

wirro
22-04-2010, 15:42
też tak myślałem. Dzisiaj mnie okradli a Hestia pokazała mi środkowy palec bo nie mam okien.

... może mamy inne ubezpieczenie ? moje obejmowało dom w trakcie budowy i jak je wykupowałem to miałem stan surowy otwarty ... wiec nie mogło być mowy o oknach czy drzwiach...

alibac
23-04-2010, 07:31
Ja mam Allianza w budowie, raz że by

alibac
23-04-2010, 07:32
Ja mam Allianza w budowie, raz że było najtańsze z oferowanych przez inne ubezpieczalnie, a dwa że przekonałem się już wcześniej do tego ubezpieczyciela.
Kilka lat temu przeszło gradobicie nad domem w którym mieszkają rodzice, ale takie potężne które niestety spowodowało szkody. Spodobało mi się podejście do sprawy ubezpieczyciela i szybkie wypłacenie odszkodowania. Tylko raz odwiedził mnie likwidator szkód - wszystkie pozostałe formalności załatwialiśmy przez maila!
Wracając do ubezpieczenia w budowie - budowę ubezpieczyłem w pierwszym roku na 240 tyś (minimalna kwota wymagana przez bank) PZU wyliczyło mi składkę na ponad 800 zł (dokładnie nie pamiętam) a Allianz na 150!!! Niezła różnica, nawet było to dla mnie podejrzane że gdzieś jest haczyk, przeczytałem dokładnie warunki i nie znalazłem znaczących różnic w zakresie ubezpieczenia. Oczywiście gdy Pani z PZU zadzwoniła ponownie - powiedziałem jej że mam lepszą ofertę i dziękuję - wtedy "zeszła do 600zł - motywując to zniżkę jakąś specjalną nową promocją - no ale i tak było to 4 razy więcej. Od tamtej pory omijam PZU szerokim łukiem.
Może trochę nie na temat napisałem, ale chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami na temat tych dwóch firm.

kemot_73
23-04-2010, 07:47
Niestety problem zazwyczaj zaczyna sie w momencie kiedy jest szkoda - te nieznaczace różnice w warunkach ogólnych robią sie znaczące w szczegółach :( wiem coś o tym - ja po szkodzie którą likwidowałem (ale nie zlikwidowałem :( ) w Alianz niestety ... wróciłem do droższego PZU, - niestety okazało sie ze oszczędnosc okaząła sie chwilowa i pozorna, i teraz znów płacę więcej - przyjałem zaszadę ubezpieczenia OC (czyli te z których ja nie korzystam) lokuje tam gdzie najtaniej :) ale ubezpieczenia z których korzystam osobiście lokuje tam gdzie potencjalna szkoda bedzię "obsłuzona" dobrze - od razu dodam że nie zawsze to jest PZU (ale zazwyczaj) .

Laschlo
23-04-2010, 08:32
Mi najlepsze warunki zaproponowała Warta,moż przez to,ze jestem z nimi zwiazany od paru lat i posiadam kartęVip.Ubezpieczenie tzw.murów obejmuje także sprzęty trwale z nimi zwiazane takie jak m.in.:okna,drzwi(wymagane),grzejniki,kocioł co,oraz armaturę wc i łazienek.Agent pzu chciał natomiast potraktować mój dom jako dom "letniskowy" i do tego z wieloma wyłączeniami dotyczacymi kradzieży.Myślę,że najtańsze warianty często są korzystne tylko jeśli chodzi o kwotę skladki.Natomiast w momencie zaistnienia szkody i konieczności wyplacenia jakiejs kasy,okazuja sie niestety mało atrakcyjne.Dlatego przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy nalezy bezwzględnie wczytać sie w jej warunki(a zwlaszcza w ograniczenia dotyczace wypłat po zaistnieniu szkody).

Wirecki
23-04-2010, 20:10
Ale domu w budowie nie ubezpieczają od kradzieży... już to pisał Jarek.P . też mam Alianz ale od katastrof. Próbowałem w Allianz i wyszedłem (albo oni) na debila. Gro pytań o palność / niepalność dachu, stolarki, a w sumie to niechętnie, a ile Pan jeszcze chce wydać, a ma pan też auto ? i ile warte ?

Póki co w dzień robotnicy oraz czujni sąsiedzi, którzy wiedzą, że w nocy nigdy nas nie ma i jak co mają dzwonić i monitoring.

Troche sie zraziłem do Allianx, bo likwiduję szkodę z AC na innym samochodzie i wciskają kit, że ta moja szkoda to nie jedna tylko tak naprawdę 3..... To osobno, to osobno.

Składka 150 zł ? to za szopę chyba.

Jarek.P
23-04-2010, 20:41
Próbowałem w Allianz i wyszedłem (albo oni) na debila. Gro pytań o palność / niepalność dachu, stolarki, a w sumie to niechętnie, a ile Pan jeszcze chce wydać, a ma pan też auto ? i ile warte ?


Taki mają formularz do polisy. Też się nad tymi pytaniami ciężko dziwiłem, o co chodzi i zastanawiałem nad zagadnieniami palności murowanej ściany z drewnianą więźbą, ale na szczęście trafiłem na rozsądnego doradcę, który spytany, co autor tych pytań miał na myśli, palcem mi popokazywał, które opcje pozaznaczać, żeby było dobrze.

J.

ziuta62
19-07-2011, 06:20
Witam! Czy te składki,októrych piszecie to roczne czy miesięczne? W jakim momencie budowy można spisać umowę. Można od wbicia pierwszej łopaty? Chodzi mi o ubezpieczenie od wypadków i zdażeń losowych oraz utraty,zniszczenia mienia. Dziękuję!