PDA

Zobacz pełną wersję : szambo



DOMKAA
19-03-2010, 12:39
Musze poszukać szamba ok9-10m3 cZy ktos poradzi mi, gdzie w okolicy Bojana, trójmaista znalezc atestowane szamb i jaki to koszt moze byc zmontażem? Niestety gmina Szemud nalożyla przepis i oczyszalni nie moze byc, nawet jesli jest w projekcie :-(... a mogło być pięknie..Czy lepsze betonowe? :D I jak to zrobić żeby było tanio w eksploatacji...

LukaEgon
19-03-2010, 13:09
Chodzi Ci o atestowane szambo z materiału innego niż beton tak? No więc licząc na oko będzie to około 5-7 tys za zbiornik + koparka lub ekipa kopaczy i wywóz ziemi. Za 1/2 ceny może mniej będziesz miała szambo betonowe.

Żeby było tanio w eksploatacji trzeba ograniczyć jedzenie, pranie i spuszczanie wody..no i mycie.. :D

Viszna
19-03-2010, 13:37
W 2008 (gdy ceny były kosmiczne) w Łęgowie płaciłem za zbiornik 10m3 metalowy z atestem równo 3.000zł transport (załatwiał producent) i wrzucenie HDS'em do dołka kolejne 300zł, koparka do wykonania dołka i zasypania we własnym zakresie -pod wieczór podam namiary na wykonawcę zbiornika (teraz nie mam przy sobie)

P.S.
Do betonowego musisz liczyć jeszcze jakiś dźwig bo HDS tego raczej nie udźwignie

pozdrawiam
Piotr W.

LukaEgon
19-03-2010, 13:58
Nom..ja nie brałem pod uwagę zbiornika metalowego..wiadomo jakie mają wady, lecz zbiornik z tworzywa "sztucznego". Niekoniecznie jeśli mówimy o betonowym trzeba wpuszczać gotowe kręgi. Można również zalewać/zasypywać na półsucho. U mnie takowe jest tyle że nieużywane praktycznie w ogóle bo zaraz potem pojawiła się kanaliza. Teraz czeka mnie przerobienie tego na system zbierania deszczówki :)

DOMKAA
19-03-2010, 14:58
Panowie, taki szybki odwet :lol: WOW! Dziękuje...
Przymierzam sie do szamba jednak betonowego, i słyszałam o wykonawcy z SZemuda... hmmm dziękuje za inforrmacje! Będę czekać na kolejne... a z tymi oszczędnosciami...hmmm no chyba bedzie trudno bez prania i mycia :-))