PDA

Zobacz pełną wersję : docieplenie ścian



gosikcaffe
19-03-2010, 13:52
Witam
Zamieszkujemy z mężem i dwójką dzieci piętro typowej kostki z lat 80. Ściany domu zostały ocieplone w latach 90 - 5 cm styropianem i obłożone sidingiem. Luka tarasowa zamiast sidingiem pokryta jest tynkiem cieńkowarstwowym. Ponieważ nie chcę docieplać domu od wewnątrz, mam pytanie czy można położyć dodatkową ( jaką?) warstwę styropianu na tę wcześniejszą. Czy jest to też możliwe na tynku cieńkowarstwowym.
Bardzo dziękuję za podpowiedzi i sugestie.

LukaEgon
19-03-2010, 14:04
Chcecie ocieplać cały dom? Znaczy zdjąć siding i dołożyć styropian tak? Wszystko się da.. :wink: Styropianu im więcej tym lepiej. A jak w domu z wentylacją? Ociepleniem dachu/stropu? Może nad tym trzeba by się również zastanowić.. dach jeszcze z eternitu czy pokryty blachą?

Barbossa
19-03-2010, 14:08
kwestia jak te płyty styro były mocowane
pewnie "wepchnięte" w ruszt pod siding

jeżeli zamierzasz ten siding pozostawić do prawdopodobnie da się dobić do poprzedniego rusztu nowy ruszt i to wypełnić styropianem, znowu na "wcisk"
i na to z powrotem siding
do wyprawy elewacyjnej, czyli tego tynku możesz nowy styro przykleić, choć zapewne przydałoby się go trochę przetrzeć, pozbyć się zwietrzałej i luźnej warstwy, potem na to siatka klej i nowy tynk
a ile?, a tyle ile chcesz, z dychę min

no właśnie jak się pisze - "z powrotem" czy inaczej?

gosikcaffe
19-03-2010, 14:15
Myślimy tylko o ścianach na piętrze co wiąże się ze zdjęciem tego plasiku, ale to trochę później. Teraz najbardziej interesuje mnie ściana na której jest tynk. Pokój z tą ścianą jest na północny wschód i jest w nim dość chłodno.
Co do dachu to jest na nim blacha i jest nie ocieplony. Strop pod strychem został wysypany trocinami i zrobiona była wylewka.

Elfir
19-03-2010, 14:28
W pokoju pewnie jest chłodno bo taras jest jedną płytą z płytą podłogi domu. Tutaj żadne cm styropianu nie pomogą.

gosikcaffe
19-03-2010, 14:34
Zapomniałam napisać , że pod tarasem jest użytkowany i ogrzewany salon lokatorów z parteru.
Czyli rozumiem, że na ten pokój nie ma rady:(

leszeq
19-03-2010, 15:22
Zapomniałam napisać , że pod tarasem jest użytkowany i ogrzewany salon lokatorów z parteru.
Czyli rozumiem, że na ten pokój nie ma rady:(
W takim razie trzeba ocieplić także taras. Oczywiście jeśli jest taka możliwość :-?