PDA

Zobacz pełną wersję : Ytong INTERIO



vikat79
19-03-2010, 17:03
Witam.
Mam nietypowy problem. Muszę w kuchni postawić ściankę o szerokości 60 cm i wysokości do sufitu tak, aby powstała wnęka w której będzie słupek z lodówką i słupek z piekarnikiem.

I chciałem to zrobić z lekkich bloczków Ytong Interio o wymiarach 60x40x11.5cm. I teraz mam problem. Ponieważ cała ścianka będzie dokładnie o szerokości bloczka, to czy mogę kłaść jeden na drugim, czy muszę je rozcinać na 1/2 + 2/3 i przesuwać spoiny pionowe (gdyby kłaść jeden na drugim to nie byłoby spoin pionowych).

Druga sprawa to czy mogę to położyć na wylewce (10cm styropian+8cm jastrych), czy muszę kątówką wyciąć jastrych i wyciągnąć styropian i kłaść na betonie?

Pozdrawiam

vikat79
22-03-2010, 13:31
Ktoś pomoże?

Daga&Adam
22-03-2010, 14:36
Ktoś pomoże?

Spokojnie muruj na wylewce i nie rozcinaj pustakow, rob jeden na drugi. Co druga spoine wez tylko jakis solidny kolek, ewentualnie metalowy katownik przykrec do sciany (tej prostopadlej przy ktorej bedzie postawiony murek) i zatop w tej spoinie. Nic tego nie ruszy :) Mam dokladnie taki sam murek postawiony w lazience (wneka na poleczki) i okafelkowany. Trzyma jak atom :)
pozdr.

vikat79
22-03-2010, 18:09
To mnie pocieszyłeś. Dzięki za radę.

Kazuś
22-03-2010, 23:29
Spokojnie muruj na wylewce i nie rozcinaj pustakow, rob jeden na drugi. Co druga spoine wez tylko jakis solidny kolek, ewentualnie metalowy katownik przykrec do sciany (tej prostopadlej przy ktorej bedzie postawiony murek) i zatop w tej spoinie. Nic tego nie ruszy :) Mam dokladnie taki sam murek postawiony w lazience (wneka na poleczki) i okafelkowany. Trzyma jak atom :)
pozdr.

Kiedyś śpiewali o zamkach na piasku, a wkrótce będą śpiewali o ścianach na styropianie...

Daga&Adam
23-03-2010, 08:26
Kiedyś śpiewali o zamkach na piasku, a wkrótce będą śpiewali o ścianach na styropianie...

Heh. Wiesz jaka jest wytrzymalosc styropianu ? Ja na dokladnie takiej samej wylewce (10cm styro + 7cm zbrojonej wylewki) mam postawiony bufor ktory wazy 1,5t i posadzka ani drgnie w zadna strone - wylewkarz dal mi gwarancje, ze tak moze byc i nic nie bedzie pekac. Scianka ktora ja mam i ktora autor chce postawic bedzie wazyc moze gora 100kg, bo to 10 pustakow ktore waza jak piorko + cienko kleju. Jezeli uwazasz, ze to nie wytrzyma to przedstaw konkretne argumenty:)
pozdr.

vikat79
23-03-2010, 12:08
W jednym pokoju postawię całą ściankę z Ytong Interio, ale wtedy już wytnę wylewkę i wyciągnę styropian. W kuchni i łazience tego nie chce robić, bo po pierwsze, są tam rury wodne i wycięcie byłoby ryzykowne.