PDA

Zobacz pełną wersję : Umowy z Wodociągami, Energetyką i Gazownią - kiedy ?



swasix
19-03-2010, 22:12
Witam wszystkich bardziej doświadczonych. Czekam właśnie na warunki zabudowy, otrzymałem już wcześniej zgodę na przyłączenie od Wod-Kanu, ZE i Gazu. W związku z tym mam następujące pytanie. Kiedy podpisać z nimi umowy - na jakim etapie inwestycji? Jak najszybciej kiedy na działce dosłownie nie ma nic oprócz trawy, czy może przeciągać? Jakie macie doświadczenia w tym zakresie? W tym roku chcę postawić tylko fundamenty, z budową ruszam wiosną 2011. Czy podpisane umowy oznaczają jakieś opłaty eksploatacyjne, czy zawierają jedynie koszty podłączeń? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

jajmar
19-03-2010, 22:25
Nie ,masz przyłaczy a chcesz umowy ? Spokojnie, jezcze Ci opłaty bokiem wyjdą. Wybuduj przyłacz, potem bedzie czas na umowy.

swasix
20-03-2010, 16:27
Dobrze ale czy przypadkiem nie jest tak, że aby mieć przyłącza należy wcześniej podpisać umowy?

jajmar
20-03-2010, 17:46
Umowy na co? Może byś precyzyjnie nazywał co chcesz zawrzec w umowie.

Z ZE, z gazownia zawiera sie umowy na przyłacz.

swasix
22-03-2010, 08:47
To chyba się nie zrozumieliśmy. Chodzi o to, że zamierzam zacząć budowę dopiero za rok, tymczasem w otrzymanych warunkach przyłączenia oczekuje się ode mnie podpisania umów przyłączeniowych już teraz w ciągu 30 dni. Zastanawiam się czy mam na to pójść? Obawiam się nie tyle poniesionych kosztów przyłączenia ale późniejszych opłat eksploatacyjnych jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Co więcej ZE twierdzi że budowa przyłącza ziemnego może u nich potrwać 18 miesięcy. Proszę zatem jeszcze raz o sugestie jak to wyglądało u Was, czy podpisywaliście umowy od razu po otrzymaniu warunków czy później.

pawlok
22-03-2010, 08:57
. Zastanawiam się czy mam na to pójść? Obawiam się nie tyle poniesionych kosztów przyłączenia ale późniejszych opłat eksploatacyjnych jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Co więcej ZE twierdzi że budowa przyłącza ziemnego może u nich potrwać 18 miesięcy. Proszę zatem jeszcze raz o sugestie jak to wyglądało u Was, czy podpisywaliście umowy od razu po otrzymaniu warunków czy później.

A co myślisz ze przyłącza w tydzień Ci zrobią? :-)
Rok czasu to tak w sam raz by nie jechać na pożyczonym prądzie i wodzie :-)
Prąd po wykonaniu, odbiorach i montażu licznika - zaczynają kasować opłaty.
Gazownia podajesz orientacyjny przewidywany termin odbioru gazu przez Ciebie.
Woda - kasują po wykonaniu i montażu licznika, kanalizacja po zgłoszeniu faktu odprowadzania ścieków.
Pawlok