PDA

Zobacz pełną wersję : c.w.u. problem z temperaturą



voodogt
21-03-2010, 22:08
budynek 2 kondygnacyjny
piec gazowy+zasobnik ok. 50 litrów wbudowany w kocioł+cyrkulacja+pompa do cyrkulacji
piec zamontowany w piwnicy
różnica poziomów między kotłem a II piętrem ok 6-7m

Na I piętrze wszystko działa bardzo ładnie. Ciepła woda pojawia się natychmiast i jej temperatura jest stała niezależnie od czasu jej wypływu.

Na II piętrze ciepła woda jest tylko przez chwilę po otwarciu kranu natomiast po krótkim czasie staje się letnia i tak jest cały czas. Dopiero kiedy zmniejszy się jej wypływ temperatura nieznacznie wzrasta ale daleko jej do "tej z dołu"

Czuć znaczną różnicę w temperaturze pomiędzy I i II piętrem.

Co można z tym zrobić.

aadamuss24
21-03-2010, 22:19
ocieplić rury doprowadzające wodę na piętro

zbigmor
22-03-2010, 08:06
Jeśli w pierwszym momencie po otwarciu kranu woda jest cieplejsza niż po chwili to bajkę o zbyt małej izolacji rur biegnących na piętro można odrzucić. Chyba, że po dłuższej chwili gorąca woda wraca do kranu.
Przyjrzałbym się bardziej kwestii układu cyrkulacji. Czy nie ma gdzieś skróconej pętli i mo że ona ominąć górny obieg?

voodogt
22-03-2010, 10:55
Jeżeli woda leci małym strumieniem jest tak samo ciepła jak na dole. Natomiast po większym odkręceniu, jej temperatura zdecydowanie spada.

aadamuss24
22-03-2010, 22:12
jeżeli bajki odrzucimy to może na górze masz zdecydowanie większy przepływ niż na dole. zmierz ile litrów na minutę leci tu i tu. jeśli przepływ jest taki sam to może jednak brak izolacji ?

rakgrzech
23-03-2010, 08:28
Ja bym obstawiał podbieranie "zimnej wody" rurą cyrkulacji." Macie zamontowany zawór zwrotny na tej rurze?

Jeśli masz możliwość zamknij zawór od cyrkulacji i sprawdź czy objawy ustąpią.

VPS
23-03-2010, 18:28
voodogt
Na górze w wszystkich bateriach jest taka sama sytuacja ? Jakie masz baterie ?
Miałem swego czasu podobny problem i winna była głowica baterii z mieszaczem
http://www.ferro.pl/foto/1/b/G07.jpg