PDA

Zobacz pełną wersję : koza z allegro?



flatronka
21-03-2010, 22:36
Bardzo pilnie na czas budowy potrzebujemy kozy jakieś taniej i tak się zastanawiamy czy aby na pewno ten produkt z allegro jest bezpieczny http://www.allegro.pl/item953082577_piec_piecyk_koza_szamotowy_do_150m3_ najwiekszy.html . Kupić czy raczej omijać dużym łukiem? Jak nie ta to jaka na czas budowy?
pozdro

rzufik1
21-03-2010, 23:02
Teżkupiłem podobne bydle na allegro .. jakiiś czas temu.
I działą ... fakt że te plastiki z drzwiczek po pierwszym paleniu dpadły ale już na fotach widać że ta jest lepiej wykonana:)
Ciekawostka u mnie taka że rura bertrams... x 3 sztuki( im dłużej tym więcej grzeje) kosztowały o 35 zł więcej niż koza:) Nie buj się kupuj:)
paliłem, w tym wszystkim co miałem od trocin prze drzewo i brykiety na węglu koncząc..

Jarek.P
21-03-2010, 23:07
Bardzo pilnie na czas budowy potrzebujemy kozy jakieś taniej i tak się zastanawiamy czy aby na pewno ten produkt z allegro jest bezpieczny http://www.allegro.pl/item953082577_piec_piecyk_koza_szamotowy_do_150m3_ najwiekszy.html . Kupić czy raczej omijać dużym łukiem? Jak nie ta to jaka na czas budowy?
pozdro

Mam mniejszy model tej kozy. Ich jest na allegro całe mnóstwo wykonań, niby dokładnie te same modele, w rzeczywistości różnią się szczegółami. W tej konkretnej nie podoba mi się prosto cięta płyta wierzchnia, ze sterczącymi ostrymi krawędziami. Moja ma brzegi tej płyty wywinięte w dół.

Pomijając ten szczegół, bardzo sobie ten zakup chwalę, na plastiki nie narzekam, żadnych felerów nie zauważyłem, a dogrzewam się nią na budowie od jesieni.

J.

edde
22-03-2010, 16:17
też kupiłem takiego zwierza jesienią, grzałem sobie nią całą mroźną zimę, z zakupu jestem zadowolony,
tylko tak się zastanawiam: wiosna idzie prawdziwa, od dobrych kilku dni już nie używam kózki i jest w budynku ciepło, bo przecie na zewnątrz temperatura blisko 10st, słoneczko itp, to po jaki czort kupować taką porą kozę?

flatronka
22-03-2010, 16:39
to po jaki czort kupować taką porą kozę?

heh dobre pytanie. Niestety moja piwnica wymaga intensywnego suszenia, po zimie mamy taka wilgoć, że nawet nie pytajcie. Dlatego pytałem o tą kozę, bo będzie musiała pracować na 110%. Kolega mówił, że kupił w Castoramie. Ja chyba zrobię tak samo pewnie wyrób podobny jak nie ten sam, a my potrzebujemy od zaraz :)

pozdro

edde
22-03-2010, 16:52
żeby cokolwiek wysuszyć trzeba przede wszystkim na 110% wietrzyć a kozą można się jedynie wspomagać, ja bym jednak skupił się na wiosennym wietrzeniu
przykład: paliłem kozą w domu, parter, piętro wilgotność na poziomie 78-85% (przy buzowaniu spada ale po zakończeniu wraca do swojej normy), wietrzone tak sobie (powiedzmy równowartość 2-4 kratek wentylacyjnych :wink: na cały dom), gdy się ociepliło na kilka godzin pouchylałem większość okien - przy takiej samej temperaturze jak z kozą (ok. 10 stC) wilgotność w domu 60-65%

rzufik1
22-03-2010, 17:28
Jak chcesz pozbyc sie wilgoci to lepeij pochłaniacz kup. Ale zdecydowanie polecam wietrzenie.... jak masz problem z powietrzem to popatrz za luźnym wentylatorem ( w wakacje większośc się tym chłodzi) moc około 50 W a zobaczysz jak sietnie się spisze.

Jarek.P
22-03-2010, 17:42
Kolega mówił, że kupił w Castoramie. Ja chyba zrobię tak samo pewnie wyrób podobny jak nie ten sam, a my potrzebujemy od zaraz :)

pozdro


W Castoramie, podobnie jak i w innych hipermarketach te kozy są wyraźnie gorszej konstrukcji (porównaj choćby drzwiczki od popielnika, w tym moim rozmiarze u mnie są to normalne drzwiczki, w Castoramowej zaś jakaś idiotyczna zasuwka) i są sporo droższe.
Allegrowa koza przywieziona przez kuriera wprost na moją budowę i nawet wniesiona przez niego do środka, z dokupionymi ekstra rurą i kolankami kosztowała mnie razem z kosztami przywózki i tak taniej niż gorszej konstrukcji Castoramowa, z która musiałbym się sam tarabanić nosząc ją na plecach.

J.