PDA

Zobacz pełną wersję : Studnia chłonna na trasie przyłącza wody - czy można?



Kirk
23-03-2010, 12:06
Witam.
Przejrzałem conieco artykułów i wątków na temat odprowadzenia wody z rynien do gruntu, zastanawiam się nad rozwiązaniem z rysunku http://www.muratordom.pl/images/odprowadzenie_deszczowki_rys2.jpg ponieważ mam już taką studzienkę na posesji, w której przed budową miałem zlokalizowany przyłącz wody i wyprowadzoną rurkę z zaworem na powierzchnię. W trakcie wykonywania przyłączu wody do domu z tej studzienki usunięte zostały wszelkie zaworki i licznik - została tylko złączka, a wszelkie liczniki i zawory mam już w domu. Pytanie jest następujące czy mogę taką studzienkę wykorzystać jako miejsce odprowadzenia deszczówki z jednej cześci dachu (ok. 100 m. kw. powierzchni) skoro na jej dnie przebiega mój przyłącz wody? Dno studzienki jest zabetonowane, a sama studzienka została już częściowo zasypana piaskiem (na ok. 1 m), grunt na działce mam raczej piaszczysty, raczej miękki, sypki, nie gliniasty, głębokość studni ok. 2 m od powierzchni. Z góry dziękuję za pomoc.

aadamuss24
23-03-2010, 22:34
jak masz dno zabetonowane to ona jest Ci mało chłonna. i przyłącz też tu nie jest istotny :)

Kirk
24-03-2010, 07:23
No tak, ale skuć tą betonową wylewkę na spodzie to raczej żaden problem i wtedy robi się studnia bez dna (jak i cała budowa ;) ).