PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana meldunku a PNB



sharoon
23-03-2010, 14:34
Witam,
niedawno odebrałam od architekta projekt budowlany, na którym widnieje pięknie wypisany mój adres zameldowania i przekazałam następnemu, który właśnie robi plan zagospodarowania działki. Następnie, jeszcze przed złożeniem papierów o pozwolenie na budowę, muszę wyłączyć część działki z produkcji leśnej, co potrwa około miesiąca. I teraz PROBLEM - istnieje niebezpieczeństwo, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy (czyli albo jeszcze przed złożeniem wniosku o PNB albo już po) zmienię zameldowanie. Czy będzie to miało jakieś skutki dla mojego PNB?
Błagam, pomóżcie!

Barbossa
23-03-2010, 15:40
nie ma znaczenia
trzeba tylko poinformować o tym urząd

sharoon
23-03-2010, 16:17
dzięki Barbossa, na Ciebie zawsze można liczyć :)

Pito
26-03-2010, 17:06
Mogę tylko potwierdzić. Na wszelkich projektach, zagospodarowaniach itp podawałem stary adres (pod którym faktycznie mieszkałem) . Dopiero we wniosku o PNB podałem adres zameldowania. Nikt się nic nie czepiał - projektant mi mówił, że przecież projekt mogłem sobie zrobić 4 przeprowadzki wcześniej. Nie ma z tym żadnych problemów, przynjamniej u mnie w urzędzie.

Trociu
29-03-2010, 14:33
wszystko zapewne zależy od dobrej woli urzędników.
Dla przykładu ostatnio sprzedawałem samochód któego współwłaścicielem jest moja obecnie żona z ojcem. Samochód został sprzedany i przerejestrowany mimo, że w dowodzie rejestracyjnym są dane żony, które się zdezaktualizowały:
- zmiana nazwiska po ślubie
- zmiana adresu zameldowania
Nikt nie robił problemów. Wydział komunikacji jedynie przedzwonił spytać się kto rzeczywiście sprzedał samochód, bo dane nie pasowały. I na tym się sprawa zakończyła.

A z poletka budowlanego. Będę wkrótce przechodził to samo.
Pozwolenie na budowę mam z żoną która wówczas nie była jeszcze moją żoną i mieszkałą gdzie indziej ;

tryllu
29-03-2010, 15:45
Ale wszystkim Wasze faktyczne zameldowanie jest na grzyba :)
Po prostu będą słać korespondencję na adres jak we wniosku.
Jak się przemeldujesz to dostaniesz zawiadomienie na stary adres. That's all.
A jak zgłosisz zmianę to dostaniesz info na nowy adres.

BTW. Tak samo w geodezji trzeba zgłosić zmianę, żeby w rejestrze gruntów był aktualny adres właściciela.