PDA

Zobacz pełną wersję : Ytong - siatka zamiast tynku



miklamer
24-03-2010, 07:28
Witam serdecznie,

Wpadlem na pomysl nie wiem czy nie glupi ;)

Jak myslicie- czy zamiast tynku gibsowego na sciany wewnetrzne z ytonga, mozliwe jest zaciagniecie klejem siatki (cienka warstwa) a nastepnie nalozenie gladzi gipsowej? Czy taka sciana nie 'rozpadnie' mi sie? Koszt m2 tynku gipsowego to 25zl z materialem. przy pomieszczeniu 10m2 daje nam kwote ponad 1.000,00zl -a gdzie reszta pomieszczen... Najczesciej bywa tez tak, ze tynk taki nie nadaje sie do malowania i potrzeba recznego zaciagniecia gladzia. Ma to sens? Stad moj pomysl- pytanie czy glupi i czy cos sie z tym nie bedzie dzialo (oczywiscie sciany pierw odpowiednio zagruntowane)

pozdrawiam
MiK

Barbossa
24-03-2010, 07:50
nie wiem jak liczysz, ale powierzchnię użytkową x4 i masz rząd ilości tynków
więc te Twoje 3k to nie halo

miklamer
24-03-2010, 07:56
poprawka. ;) kalkulator mi szwankuje hehe

Barbossa
24-03-2010, 07:58
jak masz dobrze wymurowane, to tylko gładź, no może z lekkim podkładem, wystarczy
w końcu ytong ma być równy, za to płacisz

Mice
24-03-2010, 08:05
Potwierdzam, jak murarz prosto wymurował to podkład + gładź wystarczy.
U mnie tak zrobione, warstwa ma w sumie +/- 3-5mm.

miklamer
24-03-2010, 08:29
Jesli mam byc szczery to ytong kladlem sam z bracmi, jednak pierwszy kamien na niwelatorze w zwiazku z czym calosc idealnie prosta (szczerze mowiac nie mam pojecia jak mozna popsuc sciane z ytonga, choc wierze ze i tacy agenci sie znajda) ;)

Wielkie dzieki wobec tego za informacje, zrobie tak jak proponujecie, jesli jeszcze zaproponujecie czym zagruntowac, jakiego podkladu uzyc bedzie super! ;)

pzd
Michal

Mice
24-03-2010, 08:33
Jesli mam byc szczery to ytong kladlem sam z bracmi, jednak pierwszy kamien na niwelatorze w zwiazku z czym calosc idealnie prosta (szczerze mowiac nie mam pojecia jak mozna popsuc sciane z ytonga, choc wierze ze i tacy agenci sie znajda) ;)

Wielkie dzieki wobec tego za informacje, zrobie tak jak proponujecie, jesli jeszcze zaproponujecie czym zagruntowac, jakiego podkladu uzyc bedzie super! ;)

pzd
Michal
Niestety murarzem nie jestem, a po 2 latach nie pamiętam nazw.
W sumie kładli chyba 3 warstwy na ścianę.

Iszin
26-03-2010, 21:10
wiadomo prostych scian u nas nie ma :)

proponuje ci uzycie pacy zebatej(jak do ukladania plytek) np. 0.5cm lub w przypadku wiekszej nierownosci 0.8cm w celu naciagniecia kleju a na to siatki po czym wtapiasz ja, przejezdzasz po tym szersza paca np. tak na 50cm i masz sciane na cacy, a na to gladż. gdyby po przejechaniu tego paca nie wyszlo dobrze to dorzuc w to nierowne miejsce troche kleju i przejedz jeszcze raz i bedzie pod malowanie ;)