PDA

Zobacz pełną wersję : Re: OT: wymiana okien, porady proszę



mikka2
24-03-2010, 11:15
Chciałabym wymienić okna (bo te co są to mają ponad 35 lat). Jednak nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę przy zakupie, co jest ważne w takich oknach, jakie są rodzaje itp.? Tańsze są pewnie te plastikowe (z PCV), ale czy są trwalsze? Jak jest z gwarancją (to chyba zależy już od firmy?) Ilu komorowe będą dobre na 7 piętrze w bloku? Okna wychodzą na 3 pasmową głośną ulicę, na Zachód (zatem będą podatne na porządne grzanie od słońca, czy związku z tym plastikowe nie wypaczą się?). Pewnie wydam gdzieś ok. 3 tys. zł, a chciałabym tanio i solidnie, ale tak to jest tylko w Erze Do wymiany jest okno balkonowe oraz 2 okna dwuskrzydłowe (czy muszę dostosowywać się do rozmiarów okien jakie są w bloku? prosić administrację o pozwolenie?) I jaki kolor? Biały? Pewnie ten kolor jest tańszy aniżeli np. brąz, ale czy na białym tak b. widać, że są brudne?
Na pewno poproszę jakąś firmę o zrobienie pomiaru i wstępnej wyceny, ale jak "zaśpiewa" mi 5 tys. to nie dam rady i pozostanę nadal przy tych starych oknach
A może ktoś z forum ostatnio wymieniał okna i może polecić firmę, która wymienia też w W-wie?
Z góry dzięki za pomoc.
Poszukałam w googlach, ale nadal nic nie wiem ;(