PDA

Zobacz pełną wersję : Studnia przy granicy działki



NOMIS
24-03-2010, 16:10
Witam!

Jestem na etapie pozyskiwania pozwolenia na budowę, W warunkach ogólnych zaopatrzenie w wodę mam mieć z własnej studni, mam studnie w odległości 1,7 m od granicy działki (głębokość studni 12 m). Czy do tak umieszczonej studni mogę się podłączyć czy muszę zbudować drugą studnie w dalszej odległości od granicy. Akurat przy granicy działki biegnię żyła wodna, natomiast już dalej trzeba wiercić na 55 m (taką głębokość mają sąsiedzi). Mapki geodezyjnej do celów projektowych jeszcze nie mam, czy wykazywać tę studnie na tej mapie.

Pozdrawiam i proszę o porady.

Zbigniew100
24-03-2010, 16:27
Warunki Techniczne;
Rozdział 6. Studnie
§ 31. [Usytuowanie] 1. Odległość studni dostarczającej wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi, niewymagającej, zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony ujęć i źródeł wodnych, ustanowienia strefy ochronnej, powinna wynosić - licząc od osi studni - co najmniej:
) do granicy działki - 5 m,
2) do osi rowu przydrożnego - 7,5 m,
3) do budynków inwentarskich i związanych z nimi szczelnych silosów, zbiorników do gromadzenia nieczystości, kompostu oraz podobnych szczelnych urządzeń - 15 m,
4) do najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji indywidualnej, jeżeli odprowadzane są do niej ścieki oczyszczone biologicznie w stopniu określonym w przepisach dotyczących ochrony wód - 30 m,
5) do nieutwardzonych wybiegów dla zwierząt hodowlanych, najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji lokalnej bez urządzeń biologicznego oczyszczania ścieków oraz do granicy pola filtracyjnego - 70 m.
2. Dopuszcza się sytuowanie studni w odległości mniejszej niż 5 m od granicy działki, a także studni wspólnej na granicy dwóch działek, pod warunkiem zachowania na obydwu działkach odległości, o których mowa w ust. 1 pkt 2-5.

Jeżeli będą spełnione warunki od 2 do 5 to może zostać. :wink:

NOMIS
24-03-2010, 16:37
Dzięki za odpowiedź. Pozostałe warunki mam spełnione, więc z wodą nie będzie problemów :lol: .

sSiwy12
24-03-2010, 16:37
Napisał: „mam studnię” – co sugeruje, że już jest.
A jak jest, to najlepiej ją „wykazać” na mapie.
Moim zdaniem – oczywiście. :lol:

NOMIS
24-03-2010, 18:42
Studnia już jest.