PDA

Zobacz pełną wersję : rozbiórka



piter79
25-03-2010, 08:42
witam ! mam do rozbiórki starą murowaną szopę, jest w bardzo złym stanie .Niestety potrzebny jest projekt rozbiórki, może wiecie jak mądrze lub cwanie to obejść . Wkurza mnie , że płacę za ruinę więcej niż za dom. Pomocy

st_x
25-03-2010, 09:34
Witam

.. może "zawalić" (korelując czas zgłosznia zdarzenia z jakimś silniejszym wiatrem :lol: ) ..... i posprzątać...

Zmianę w zabudowie działki zgłosić gdzei trzeba (zeby wykreslili z planów)

P.S>> Jak na dachu jest eternit - to inna bajka.....

Pozdrawiam

racer
25-03-2010, 10:53
Też przyszło mi na myśl małe tornado. Liny ściana - traktor.

m.k.k
25-03-2010, 11:30
Witam

.. może "zawalić" (korelując czas zgłosznia zdarzenia z jakimś silniejszym wiatrem :lol: ) ..... i posprzątać...

Się na wszelki wypadek zapytam, czy to nie będzie czasem "katastrofa budowlana" którą już bez cudzysłowu prokurator się zainteresuje?

Pozdrawiam

racer
25-03-2010, 11:40
Prokurator interesuje się w wypadku zagrożenia życia. Wcześniej dokładnie oznakuj teren tabliczkami zakaz wstępu, uwaga niebezpieczeństwo itp

Barbossa
25-03-2010, 13:09
witam ! mam do rozbiórki starą murowaną szopę, jest w bardzo złym stanie .Niestety potrzebny jest projekt rozbiórki, może wiecie jak mądrze lub cwanie to obejść . Wkurza mnie , że płacę za ruinę więcej niż za dom. Pomocy
na podstawie czego te stwierdzenie?

st_x
25-03-2010, 13:42
Witam

.. może "zawalić" (korelując czas zgłosznia zdarzenia z jakimś silniejszym wiatrem :lol: ) ..... i posprzątać...

Się na wszelki wypadek zapytam, czy to nie będzie czasem "katastrofa budowlana" którą już bez cudzysłowu prokurator się zainteresuje?

Pozdrawiam

PROKURATOR - nie ma "ofiar" to nie ma nic do tego.....

Można w "to" cofnąć przyczepą od traktora, przewrócić na "to drzewo" czy cokolwiek.

Jak jest to "szopa" to zakładam, że nie nie jest to "coś" wielkiego

P.S>> Dwa lata temu podobny problem miałem ze starą (rocznik '49) stodołą drewnianą kryta strzechą i.....

Stodoła została sprzedana zainteresowanemu. sprzedaż obejmowała demontaż i uprzątnięcie miejsca z pozostałej słomy.
Przyjechali.... przecieli belki (zwory) wewnątrz ..... obcięli piła łańcuchową węgły ...i..... bez traktora nie udało się "rzłożyć" ścian.
Wieczorem drewno było na przyczepach, słoma na polu (na ognisku) a plac uprzątnięty....

P.P.S>> http://www.architektura.info/index.php/prawo_budowlane/rozdzial_7_katastrofa_budowlana

PliP
25-03-2010, 21:27
no nie jestem pewien czy potrzebne pozwolenie.
Jak daleko ta szopa jest od drogi, jak daleko od granicy, jaka jest wysoka itd.
Jaka wielka jest ta szopa. Może warto zrobić zgłoszenie robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę. Wpisać tam: Zmiana pokrycia dachowego, zmiana drzwi i okien na takie same, remont elewacji itd. Zgłoszenie ważne jest 2 lata i sąsiad cie nie podkabluje. Jeśli jednak to zrobi to masz dokument i to ze rozebrałeś dach oznacza, że będziesz go stawiał i masz czas, a za rok czy dwa nikt nie będzie pamiętał i międzyczasie przejdzie tornado i po szopie :)

hydrogenium
27-03-2010, 07:38
Widzę że wszyscy tutaj są wyśmienitymi znachorami.

pletwal
27-03-2010, 11:23
WItam!
Na zgłoszenie możesz rozebrać: Prawo Budowlane

Art. 31. 1. Pozwolenia nie wymaga rozbiórka:
1) budynków i budowli - niewpisanych do rejestru zabytków oraz nieobjętych opieką konserwatorską - o wysokości poniżej 8 m, jeżeli ich odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa wysokości;

Jeżeli natomiast budynek jest w granicy lub odległość od granicy jest mniejsza niż połowa wysokości trzeba spotkać się z projektantem aby zaprojektował i zaplanował roboty rozbiórkowe ...

Jeśli stan budynku grozi zawaleniem najlepiej udać się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i oni po oględzinach wydają decyzję na rozbiórkę ... i projektantowi nie trzeba będzie płacić :)

pozdrawiam!!!

Zbigniew100
27-03-2010, 12:20
witam ! mam do rozbiórki starą murowaną szopę, jest w bardzo złym stanie .Niestety potrzebny jest projekt rozbiórki, może wiecie jak mądrze lub cwanie to obejść . Wkurza mnie , że płacę za ruinę więcej niż za dom. Pomocy
Nie lepiej uzyskać pozwolenie ? :o

listek
27-03-2010, 13:30
Miałem podobny problem. Do rozbiórki stara stodoła, dwa drewniane garaże i stary dom. Wystarczyło zgłoszenie rozbiórki i to wszystko. Idź i zapytaj jak to wygląda u Ciebie.

orko
27-03-2010, 14:26
Ja też rozbierałem budynek gospodarczy. Był w dobrym stanie, co wbrew pozorom pomagało..
Nikogo o nic nie pytałem, a jeśli ktoś mnie zapytał, to mówiłem, że sam się zawalił
(poniekąd prawda bo jeśli pucnie się takim większym młotkiem o młocie wyburzeniowym nie mówiąc, to rozpada się niemal wszystko)
a ja jedynie posprzątałem teren.
W żadne zgłoszenia rozbiórki się nie baw bo może się skończyć na konieczności zatrudnienia firmy a wtedy wiadomo niejednego tysia szlag trafi,

piter79
30-03-2010, 19:04
WITAM WSZYSTKICH !WIDZĘ ŻE KILKA SPRAW MUSZĘ WYJAŚNIĆ. OTÓŻ SZOPA JEST BLISKO GRANICY DZIAŁKI I DLATEGO POTRZEBNY JEST PROJEKT. NATOMIAST WYSOKOŚĆ SZOPY NIE PRZEKRACZA 6M W NAJWYŻSZYM PUNKCIE. A TAK NA MARGINESIE TO ILE MOŻE KOSZTOWAĆ TAKI PROJEKT( WYMIARY 9X4M), . DZIEKI ZA TAK LICZNE :o I BARDZO CIEKAWE :lol: ODPOWIEDZI ,

orko
30-03-2010, 19:24
Wygląda jednak na to, że tysiów masz za dużo. Sam jestem ciekaw ile to ciebie będzie kosztowało - będę wiedział ile zaoszczędziłem.

malka
30-03-2010, 20:14
piter79 ,ja Ci moge powiedzieć, jaka jest kara za samowolną rozbiórkę, chcesz ?

A serio, projekt mozesz zrobic sam, a kierbud niech podpisze, choc niektóre gminy pozwalają na tworzenie projektu rozbiórki, przez inwestora.
Projekt powinien zawierać, sposób zabezpieczenia terenu, sposób rozbiórki i ewentualnie sposób utylizacji materiału porozbiórkowego.
Przynajmniej w moi mieście tego wymagają urzędnicy. A także mapek z lokalizacją budynku (ja zrobiłam ksero mapek z geodezji i zaznaczyłam kolorem budynek do rozbiórki).
Nie potrzebowałam pozwolenia, wystarczyło zgłoszenie, ale budynek był mniejszy niż ten u Ciebie.

piter79
31-03-2010, 20:30
DZIĘKI ZA ZA POMOC I DOBRĄ RADĘ. JAK SFINALIZUJĘ TĘ KŁOPOTLIWĄ SPRAWĘ TOWAM OPISZE JAK MI POSZŁO.!! POZDRAWIAM I WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW

Jops
09-05-2010, 15:09
Orientuje się ktoś o grozi za samowolne wyburzenie.
Zastanawiam się nad wyburzeniem bud gospodarczego ktory jest w granicy działki.

malka
10-05-2010, 01:26
a dlaczego chcesz samowolnie burzyć? nie łatwej złożyc papier do urzedu i mieć z czapy?
Płacisz zapewne podatek od tego pomieszczenia, chcesz go płacić nadal mimo,że go nie ma? a jak chcesz nie płacić bez zgłoszenia rozbiórki?

Ludzie ,demonizujecie pozwolenia,to jest kwadrans w urzędzie i 10 minut wypełniania druków, warto ryzykować?

Mnie się tez kiedys wydawało,ze mój dom, to moge wszystko.....

Jops
10-05-2010, 19:36
a dlaczego chcesz samowolnie burzyć? nie łatwej złożyc papier do urzedu i mieć z czapy?
Płacisz zapewne podatek od tego pomieszczenia, chcesz go płacić nadal mimo,że go nie ma? a jak chcesz nie płacić bez zgłoszenia rozbiórki?

Ludzie ,demonizujecie pozwolenia,to jest kwadrans w urzędzie i 10 minut wypełniania druków, warto ryzykować?

Mnie się tez kiedys wydawało,ze mój dom, to moge wszystko.....


Raczej zrobię wszystko zgodnie z prawem, chodzi mi tylko o to czy ktoś wie co grozi za samowolne wyburzenie
czy jest jakaś grzywna w kwocie od do i czy w ogóle przepisy regulują to .

malka
10-05-2010, 21:47
Grzywna od 500 zł do 5000 zł (ale za górna granice głowy nie daję,wiem,że taką kare nałożono na jednego co mu sie spieszyło ;))
Problem z samowolna rozbiórką jest taki, że bez zgody, nikt nie zdejmie podatku z takiej nieruchomości i jeszcze zagrożenie jakie stwarza rozbiórka, więc w razie czegoś złego, to juz są paragrafy z KK,a to nie jest już zabawa.