PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z fugą. Co dalej?



marnika
26-03-2010, 11:37
Witam. Mam problem z fugą. Jest to Ceresit kolor: czekolada. na ścianach w WC i kuchni kolor wyszedł ciemnobrązowy- czyli ok. Natomiast w kuchni na podłodze i hollu fuga jest siwa. Nasz kafelkarz pierwszy raz się z tym spotkał. Kafle w kuchni to Cersanit, WC Opoczno, holl Stargres. Razem z mężem doszli do takiego wniosku, że może być to wina kafla- że wystąpiła jakaś reakcja chemiczna i kafla tak zareagowała na zaprawę. Woda z octem też już była. Ja myłam tą podłogę dwa razy po zafugowaniu (nie od razu). Nie pomogło. Jak mokre to brązowe, jak suche to siwe. Co z tym dalej zrobić? Wydrapać? Ryzyko uszkodzenia kafli. Pomalować (zabarwić) te fugi? Tylko czym? Miał ktoś taki problem? Poradźcie PROSZĘ!!!

tryllu
26-03-2010, 11:41
Są rylce do usuwania fug. Spokojnie i z czuciem to nic się nie uszkodzi. A jakxsie uszkodzi to zawsze można skuc plytke, co nie?

PeZet
26-03-2010, 17:03
"Przewróciło się, niech leży..." Ja bym zostawił tak, jak jest.

marek.Bud
26-03-2010, 18:36
da sie zabarwic fuga.

Wirecki
26-03-2010, 20:02
W którymś z wątków o fugach był patent na przesmarowanie tego jakimś olejem. nie chce skłamać, poszukaj, ale rzekomo cały czas wygladają jak mokre.

vadiol
26-03-2010, 20:55
Preparat Mapei Fuga Fresca . Jest to w uproszczeniu farba do fug .

piterek63
26-03-2010, 22:16
A na jakim kleju klejone płytki na podłodze?
Ja bym szukał doradcy technicznego z ceresitu i niech wyjasni.

Poza tym mogł być wypłukany barwnik przy zbyt wczesnym zmywaniu fugi

A czy jest ogrzewanie podłogowe?

Ps. Oczywiscie wykluczamy błąd glazurnika, np jednokrotne wymieszanie fugi lub nieodpowiednia ilość wody zarobowej. Ewidentnie widać że brak pigmentu.

26-03-2010, 22:28
... Pomalować (zabarwić) te fugi? Tylko czym? ...

może lakier do paznokci ... ?
jakiś szałowy odcień zastosowac, powinno byc OK ...

:-?

Xiff
27-03-2010, 06:35
Poza tym mogł być wypłukany barwnik przy zbyt wczesnym zmywaniu fugi



jak można wypłukać barwnik z fugi?!?!?!?

a nie gipsowaliście nic w podobnym czasie..??

Rom-Kon
27-03-2010, 06:47
(...)

a nie gipsowaliście nic w podobnym czasie..??
...no właśnie...
Jeśli tak to taką fugę można delikatnie "przeszlifować" druciakiem do garnków :wink: Fugi jak nowe :D

r-32
27-03-2010, 07:23
Do poczytania ...

http://forum.muratordom.pl/jak-zmienic-kolor-fugi,t133395.htm

piterek63
27-03-2010, 09:19
Poza tym mogł być wypłukany barwnik przy zbyt wczesnym zmywaniu fugi



jak można wypłukać barwnik z fugi?!?!?!?

a nie gipsowaliście nic w podobnym czasie..??

wystarczy za wcześnie rozpocząc zmywanie lub użyć zbyt nawodnionej gąbki. wtedy z górnej powierzchni zostanie wybrany pigment.

Elmeros
27-03-2010, 09:52
Tak sie zastanawiam, a nie stało się przypadkiem tak, ze wykonawca fugował owe płytki na niezbyt dobrze wyschnięty klej?, jeśli tak to moze to jest przyczyna...w końcu to sama chemia...hmmm...
Teraz po wszystkim juz, wydaje mi sie ze najlepszym aczkolwiek trudnym zadaniem będzie mechaniczne usunięcie fugi, oraz położenie jej na nowo.

marnika
27-03-2010, 10:52
Dzięki za odpowiedzi.
Ogrzewania podłogowego nie mamy.
Fuga była kładziona 2 dni po przyklejeniu kafli, więc myślę, ze ten klej trochę już wyschnął.
Gipsowane też nie było.
Kafle były kładzione na kleju CERFIX.
Wczoraj przyszedł jeszcze raz, bo mu to spokoju nie dawało Wydrapał kawałek fugi i jeszcze raz zafugował to. Zobaczymy, co dziś będzie.
Chyba zastosujemy ten Mapei Fuga Fresca.