PDA

Zobacz pełną wersję : Wanna - jakl naprawić zepsute "zamknięcie" wody



leerska
26-03-2010, 14:33
Napiszcie, co zrobić z zamykaniem odpływu wody w wannie, jeżeli psuje się to coś do kręcenia i nie podnosi kurka - nie mam pojęcia, jak to nazwać. Gałka na pionowej ścianie wanny kręci się w kółko, po jednorazowym używaniu system padł. Kurek ani drgnie. Założył mi ten zestaw majster i nie miałam szans na kupienie czegoś w lepszej jakości - powinnam dopilnować i koniec.
W sklepie twierdzą, że trzeba wymontować wannę - ostateczność, musiałabym rozwalić obudowę z płytek.
Poradźcie, co z tym można zrobić albo jaki zestaw kupić, który wytrzyma dłużej.

kulca
26-03-2010, 14:49
a da się wyjąć to kółko którym kręcisz? może ciężko wychodzić bo z reguły jest na zatrzaskach
po Twoim opisie, że kręci się w kółko sądzę, że się wyrobiło/pękło samo mocowanie kółka na osi napędu, może wystarczy je wymienić

leerska
26-03-2010, 17:51
kółko wyjmuję bez problemu, w środku zostają białe plastykowe pierdółki, wygina się to wszystko pod palcem bez najmniejszego problemu. Jeżeli wystarczy to rozkręcić i wrzucić coś nowego, byłoby idealnie. Tylko zastanawiałam się i pytałam tutaj, bo może ktoś sam montował sobie wannę i wie, czy "mechanizm" nie jest między wanną a odpływem, gdzieś poza zasięgiem już po obłożeniu wanny płytkami.

kulca
26-03-2010, 20:12
mechanizm jest przykręcony do wanny, znajduje się za tym kółkiem, obejrzyj dokładnie gniazdo w kółku, ew. zobacz czy oś ta w wannie po wyjęciu kółka się kręci również w kółko i nic nie robi z korkiem, czy ciężko i korek się zamyka
jeśli nic nie robi i da się palcami kręcić czeka Cię wymiana całości, jak nie masz rewizji w pobliżu zrobionej trzeba będzie płytki odrywać
jeśli palcami ciężko i powoduje zamykanie/otwieranie korka to problemem będzie samo miejsce mocowania i prawdopodobnie wystarczy wymiana kółka