PDA

Zobacz pełną wersję : Osadzanie płatew w murze



Pito
26-03-2010, 16:42
Witam

Mam pytanko odnośnie zabezpieczenia przejścia płatew przez mur. W zeszłym roku miałem zrobioną więźbę, płatwy przechodzą przez wycięcia w ścianach z BK i podklinowane aby wyrównać. Teraz pasuje mi te szpary wypełnić. Plan mam taki - podeprzeć płatwę na stemplu, wyciągnąć kliny i nawrzucać betonu w szparę wokół płatwy. Tylko czy trzeba wokół płatwy dać jakąś izolację - przykładowo owinąć papą, czy po prostu wepchnąć tam tyle zaprawy ile wlezie? Grubość muru 24 cm.

PeZet
26-03-2010, 16:49
Owinąć papą. I wrzepić tyle zaprawy ile wlezie - od spodu. Z boku bym zapiankował przy okazji robienia ocieplenia.

Pito
26-03-2010, 16:54
Na bok też dam zaprawę, może jakoś się uda. Prosto nie będzie, bo szpary nie są zbyt wielkie.

PliP
26-03-2010, 19:21
Pomiędzy betonem, a drewnem obowiązkowo musisz dać izolację np papę bo inaczej drewno zgnije po kilku latach.

Hieronim12
26-03-2010, 20:54
potwierdzam, koniecznie papa między zaprawę i drewno.

Pito
31-03-2010, 08:19
Owinąłem prawie wszędzie papą, nie było źle. Tam gdzie szpara była minimalna, poszerzałem przy użyciu brzeszczota. Nawrzucałem po bokach i nawpychałem pod spód mocnej zaprawy cementowej, a że zostało jeszcze trochę czasu to wymurowałem sobie z cegieł prawie 3 metrowy słup do podparcia płatwy (na razie był tymczasowo stempel). Niestety nie wszędzie dało się wepchnąć papę, myślę że jednak nic się nie stanie, wilgoć ma gdzie uciec.

K160
31-03-2010, 10:52
Trochę nie w temacie, ale poradźcie:

Mam dom murowany, ocieplony styropianem, a co metr do ściany są przykręcone kantówki 10x10 w pionie. DO tych kantówek chcę przykręcać deski elewacyjne o grubości 4cm i szerokości 28cm. Styropian jest zaciągnięty klejem z siatką. Deski nie mogą dotykać kleju bo zgniją, dlatego chcę między deski , a kantówkę wsadzić w pionie paski styropianu o grubości 2cm i szerokości 13cm. Mają one docieplić kantówkę i zapewnić wentylację za deskami. Czy deska dotykając tego styropianu na szerokości 13cm będzie gniła ?