PDA

Zobacz pełną wersję : Przygotowanie podłoża pod tynk!? Jaki grunt jest najlepszy.



haineken
26-03-2010, 21:19
W remontowanym przeze mnie domu (około 1950r) tynk skułem do samej cegły (cegła pełna) oraz oczyściłem wiertarką z "druciakiem". Oczywiście nie wygląda to jak nowy mur, gdzieniegdzie został drobinki tynku, jednak majster upiera się że tak przygotowane podłoże po przemalowaniu gruntem będzie w 100% odpowiednie.
Majster ma racje?
Ile razy przemalować gruntem ?
Jaki grunt jest najlepszy ?
Ściany na 99% nie miały grzyba , jednak kusi mnie żeby napełnić butle opryskiwacza czymś "anty Funghi" ale teraz pytanie przed czy po emulsji gruntującej?

dzięki za pomoc.
D.

bogdanski64
27-03-2010, 04:58
Zdecydowanie odgrzybiać przed gruntem grunt jest można powiedzieć izolatorem zwiększającym przyczepność gruntować Ceresitem bo głęboko penetruje na to szpryc cementowo-wapienny Pozdrawiam

PliP
27-03-2010, 22:58
Jaki grunt najlepszy:
idź do jednej hurtowni i zapytaj o Najlepszy ??
idź do drugiej hurtowni i zapytaj o Najlepszy ??
idź do trzeciej i zapytaj który z dwóch poprzednich jest Najlepszy ??
NOMI poleca u siebie taki w bańkach bez kolorowych naklejek i dlatego jest tańszy od innych :)

W każdej z nich będzie ten najlepszy na którym mają najlepsza marżę.

mariankossy
27-03-2010, 23:40
W remontowanym przeze mnie domu (około 1950r) tynk skułem do samej cegły (cegła pełna) oraz oczyściłem wiertarką z "druciakiem". Oczywiście nie wygląda to jak nowy mur, gdzieniegdzie został drobinki tynku, jednak majster upiera się że tak przygotowane podłoże po przemalowaniu gruntem będzie w 100% odpowiednie.
Majster ma racje?
Ile razy przemalować gruntem ?
Jaki grunt jest najlepszy ?
Ściany na 99% nie miały grzyba , jednak kusi mnie żeby napełnić butle opryskiwacza czymś "anty Funghi" ale teraz pytanie przed czy po emulsji gruntującej?

dzięki za pomoc.
D.

Taki zielony ze spryskiwacza majstry pod tynk dawali (pdobno najlepszy ) :roll:

haineken
30-03-2010, 22:26
Jaki grunt najlepszy:
idź do jednej hurtowni i zapytaj o Najlepszy ??
idź do drugiej hurtowni i zapytaj o Najlepszy ??
idź do trzeciej i zapytaj który z dwóch poprzednich jest Najlepszy ??
NOMI poleca u siebie taki w bańkach bez kolorowych naklejek i dlatego jest tańszy od innych :)

W każdej z nich będzie ten najlepszy na którym mają najlepsza marżę.

Każdy poda nazwę tego na którym mają największe "przebicie".

Jaką proporcję (cement+wapno+żwir) zastosować aby uzyskać mocny tynk(a wcześniej rapice) a zarazem nie przegiąć ?

Pozdrawiam
Haineken

PliP
30-03-2010, 23:57
Jaką proporcję (cement+wapno+żwir) zastosować aby uzyskać mocny tynk(a wcześniej rapice) a zarazem nie przegiąć ?

Na szpryce zrób sobie w stosunku 2:1 (piach:cement) + woda. Bardzo mocna szpryca.

Na tynk 1:1:6 (cement:wapno:piasek - objętościowo) + woda i zrobić ciasto aby się dobrze nakładało.