PDA

Zobacz pełną wersję : Btera Legan Ikea - dziwne rurki zamiast wężyków



blazejj
26-03-2010, 22:46
Kupiłem w IKEA najtańszą baterię - legan za 39,90 pln. Wszystko fajnie tylko zamiast wężyków są jakieś rurki miedziane zdaje się z gwintem na końcu. Może mnie ktoś oświecić co mam z tymi rurkami zrobić? Z jednej strony jest gwint, a z drugiej otwarta rurka. :o

irreality
26-03-2010, 23:58
Daj foto.

Na stronie mają opis taki:
(...)
W komplecie miedziane łączniki.
Wykorzystaj narzędzia FIXA (2 szt.), sprzedawane osobno, do cięcia miedzianych rur.
(...)

Więc może być jakieś Ikeowe cudo.

RadekO
27-03-2010, 01:50
niektóre baterie mają takie rurki np. Grohe eurosmart. W tym przy przypadku one są takie wyginające się i zastępują wężyki. Trzeba tylko uważać przy zakupie zaworków.

beton44
27-03-2010, 06:11
i po pomyślnym montażu te rurki

mają tę niewątpliwą zaletę że są już "na zawsze"

/w odróżnieniu od wężyków które lubią sobie czasem pęknąć niespodzianie/...

Rom-Kon
27-03-2010, 07:08
(...)
/w odróżnieniu od wężyków które lubią sobie czasem pęknąć niespodzianie/...
tiaa... :evil:

Jarek.P
27-03-2010, 09:11
Kupiłem w IKEA najtańszą baterię - legan za 39,90 pln. Wszystko fajnie tylko zamiast wężyków są jakieś rurki miedziane zdaje się z gwintem na końcu. Może mnie ktoś oświecić co mam z tymi rurkami zrobić? Z jednej strony jest gwint, a z drugiej otwarta rurka. :o

Ech te przyzwyczajenia do tanich rozwiązań....

To nie rurki są dziwne, to wężyki są dziwne.
Rurki są bardzo dobrym rozwiązaniem, o niebo lepszym od wężyków. Gwintowane strony wkręca się w baterię, a gładkie zaciska w specjalnych końcówkach, do kupienia w każdej Castoramie, Leroju i tym podobnych.

J.

RadziejS
29-03-2010, 07:54
Chodzi zapewne o coś w tym stylu:

http://forum.muratordom.pl/pekniety-wezyk-zalane-mieszkanie-nigdy-wiecej,t176903.htm

Uważam, że b.dobre rozwiązanie, ale ciężko znaleźć złączki żeby to połączyć z instalacją. Można kupić w marketach zaworki z takim przyłączem na rurkę miedzianą 10mm, ale same złączki b.ciężko.

A propo wężyków, rodzicom pękł 2 albo 3 razy ale nic strasznego się nie stało bo w porę zauważyliśmy, jedynie wykładzina zalana schła kilka dni. Ale bardziej ekstremalna sytuacja spotkała moją Narzeczoną w mieszkaniu gdzie pęknięty wężyk u sąsiadki z góry powoli zalewał jej łazienkę. Ale hitem jest przypadek znajomego, którego pęknięty wężyk kosztował 20 tys. PLN i dwa czy trzy miesiące wyjęte z życiorysu. Wężyk pękł i zalał parkiet. Wszystko trzeba było zerwać i układać na nowo. Koszt plus remont w domu - masakra. Dlatego wolę dmuchać na zimne.

blazejj
29-03-2010, 09:37
Pójdę w takim razie z tym do Leroy Merlin i poproszę o złączk i kraniki do tych rureki. Mam nadzieję, że będą mieli.