PDA

Zobacz pełną wersję : Odchylka ściany G-K 1.8 cm



climbwave
27-03-2010, 09:41
Witam,

Chciałbym się was zapytac na forum czy odchyłka 1,8 cm na ścianie o wysokości 2,65 m mieści się w jakiejkolwiek normie? Ściana jest postawiona ze stelarza i obudowana płytą G-K.

Prosze o odpowiedź,
c

admiro
27-03-2010, 13:28
Witam,

Chciałbym się was zapytac na forum czy odchyłka 1,8 cm na ścianie o wysokości 2,65 m mieści się w jakiejkolwiek normie? Ściana jest postawiona ze stelarza i obudowana płytą G-K.

Prosze o odpowiedź,
c

Stawianie ścianki z KG na stelażu jest proste jak budowa cepa i nawet z 2 lewymi rękami można ją wypionować najtańszą poziomicą z Obi i kawałkiem profila :D

1,8 cm to moim zdaniem znacznie za dużo.

PeZet
27-03-2010, 14:38
1,8cm. To zależy... 8)

Jeśli stawiałeś sam, to uważam że jest super.
Jeśli zapłaciłeś i ktoś stawiał - bezwarunkowo fuszerka. Do poprawki.

Też zależy z której strony będziesz tam coś wieszał (np.obrazek):
Albo "położy się" na ścianie.
Albo będzie "dyndał".

No i zależy czy masz poziomą i równą podłogę.
Być może ta ścianka nie była stawiana pionowo, tylko prostopadle do podłogi.

Tyle odnośnie norm.

compi
27-03-2010, 16:40
Gorzej, jeśli to ścianka pod płytki w łazience. 0,5 to jeszcze ujdzie, ale 1,8 to już chyba trzeba się postarać, aby tak wyszło :).

bladyy78
27-03-2010, 18:01
wszystko zależy jakiej poziomicy używał fachowiec a jaka ty sprawdzałeś poziomice tanie lub poziomice używane kilka lat źle wskazują. I może być tak ze fachowcowi poziomica pokazywała pion a tobie pokazuje co innego.

mysza223
27-03-2010, 19:16
poziomice używane kilka lat źle wskazują

Co ty piszesz? Ja używam "słowików" po kilka lat i tak jak wskazywały tak wskazują - wszystko zależy od tego jak się dba o sprzęt po za tym słowik udziela gwarancji na 5 lat na mocowanie jak i działanie libelli

mysza223
27-03-2010, 19:17
Witam,

Chciałbym się was zapytac na forum czy odchyłka 1,8 cm na ścianie o wysokości 2,65 m mieści się w jakiejkolwiek normie? Ściana jest postawiona ze stelarza i obudowana płytą G-K.

Prosze o odpowiedź,
c


Taki odchył nie mieści się w żadnej normie

bladyy78
28-03-2010, 09:03
Ja mam na poziomice niby 10 lat gwarancji i kosztowały troszkę ale prawda jest taka że już po 2 latach źle wskazują. Myślisz że ktoś mi je wymieni na gwarancji bo źle wskazują? Gwarancja na taki sprzęt to tak jak z dożywotnią gwarancją, niby jest ale i tak ci jej nie uwzględnią. Poziomica którą się pracuje tak samo się zużywa jak każdy inny sprzęt. Wiec wszystko zależy od tego kto ile poziomicy używa i do jakich celów. Znajomy co robi wylewki i tynki poziomce wymienia co parę miesięcy. Pomimo że wyglądają na dobre. Najlepiej przejść się do jakiegoś marketu i porównać sobie te tanie poziomice jak wskazują, na 5 możne jedna będzie wskazywała dobrze. I żeby nie było, nie mowie że odchyłka ta mieści się w jakiś normach, tylko że żeby ja sprawdzić trzeba użyć dobrej poziomicy bo stara może oszukiwać.

climbwave
28-03-2010, 09:29
Wykonawca (jak to ładnie brzmi) używał nowych poziomic które sam sobie zakupił na mój koszt.

Ściankę i inne wybrane fotki można zobaczyć na http://picasaweb.google.pl/116833057759524958080/Siec#

Zmierzyłem jeszcze raz dokładnie szerokość ściany i efekt można zobaczyć na obrazku powyżej.

Jak można być takim partaczem i jeszcze żądać pieniędzy mówiąc, że taka ściana mieści się w normie!!!

PeZet
28-03-2010, 09:39
Climbwave,
możesz powiedzieć o które zdjęcie chodzi?

compi
28-03-2010, 09:40
Nie wiem czy dobrze widzę, ale odchyłka nie jest spowodowana złą poziomicą, a koniecznością złączenia po lewej krawędzi ścianki z nadprożem czy co tam masz wykonane. Obstawiam, że prawa krawędź trzyma pion :).

romano78
28-03-2010, 09:41
Może podpowiem jak sie sprawdza poziomice czy dobra.Mierzymy ściane nastepnie,wystarczy poziomice obrócić o 180stopni jeśli oko bedzie wskazywalo tak jak wczesniej to znaczy że poziomica jest dobra.Pozdrawiam :wink:

bujaczekcl
28-03-2010, 19:11
Witam. Uzywam Słowików od kiedy pamietam i nic mi się nie przestawia, no chyba, że się ich używa do dobijania cegieł libelą i żeby zrobić odchył 1,8 cm na 2.65 to trzeba się naprawdę postarać. Wykonawcy gratuluję pomysłowości no i oczywiście wprawnego oka na kacu gigancie :cry:

bujaczekcl
28-03-2010, 19:24
Całe szczęście, że to ściana a nie podłoga bo by się wam zupa z talerza wylała

climbwave
29-03-2010, 10:20
Zgadza się prawa krawedź trzyma pion ( była poprawiana ). Natomiast lewa nie. Wykonawca była firma Budowlana SKAP z Warszawy. Oczywiście szef ekipy twierdzi, ze jest dobrze, powiem wiecej domaga się zapłaty za idealna robotę - żenujące.

P.S.
Żeby postawić krzywa ( ponad 1 cm )sciane o wysokości 2,65 m to trzeba się naprawdę postarać. Na tej scianie ma jeszcze wisiec telewizor, ktory razem zuchwytem ma wagę okolo 45kg. Czy sciana wytrzyma? To się okaze.

compi
29-03-2010, 20:13
Ale tłumaczę, że oni musieli zlicować dwie płaszczyzny. Nie twierdzę, że zrobili to dobrze, ale poziomica nie ma tu nic do rzeczy. Źle wytyczyli ściany.

NAKA OL
29-03-2010, 20:46
PANOWIE DO PRZENOSZEIA LINI I PIONOW JAK I POZIOMOW W PLYTACH K-G SLUZY NIWELATOR LASEROWY KTORY RZUCA NAM LINIE. POZIOMIC PANOWIE SIE NIE UZYWA DO MONTAZU PLYT I BUDOWY SCIAN. ALE JAK WYZEJ KTOS WYMIENIL SLOWIKA TO FAKT. SLOWIK I STABILA TO NA NASZYM RYNKU MOCNA MARKA I TYLKO NA TYM WARTO PRACOWAC. 1.8CM ODCHYLU TO MASAKRA. TO SIE LAPIE W OCZKU? ZAKLADAM ZE PIONY BYLY PRZENOSZONE 40 CM POZIOMICA.

BOHO
29-03-2010, 20:47
a ja chciałbym zapytać administratora, dlaczego mój post z tego wątku "wyparował" ?

lorenzo-gyro
30-03-2010, 09:08
a ja chciałbym zapytać administratora, dlaczego mój post z tego wątku "wyparował" ?

piszesz brednie (jak wszedzie) to cie admin skasował