PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki srodek do impregnacji cegly????



surow
27-03-2010, 09:51
Witam,

Musze zaimpregnowac 90m2 cegly na zewnatrz, moze ktos podpowie jakis dobry i niedrogi srodek do impregnacji. Jak znacie cene to bede wdzieczny za podanie.

Pozdraiwam
Jacek

Elmeros
27-03-2010, 09:58
Zakładam ze to klinkier...
np.
http://www.impregnacja.com.pl/katalog/0/srodki-do-zabezpieczenia-klinkieru-spectrum.html

Google to nasz wielki przyjaciej :D

PeZet
27-03-2010, 15:28
A czym zaimpregnować ścianę wewnętrzną ze zwykłej cegły? Nie będzie kryta tynkiem. Podobno jakieś olejowe impregnaty... :o

langerob25
27-03-2010, 15:58
A czym zaimpregnować ścianę wewnętrzną ze zwykłej cegły? Nie będzie kryta tynkiem. Podobno jakieś olejowe impregnaty... :o

Ten z linka wyżej jest właśnie oleisty

PeZet
27-03-2010, 21:20
Langerob, dzięki, ale chyba to nie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych (nie napisali, że się nadaje).

langerob25
27-03-2010, 21:24
Langerob, dzięki, ale chyba to nie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych (nie napisali, że się nadaje).

Można wewnątrz pomieszczeń,więc chyba się nadaje


"Chemi Spectrum KLINKIER - preparat do impregnacji klinkieru

Przeznaczenie
Środek do zabezpieczenia i pielęgnacji klinkieru, cegły licówki, płytek terakotowych oraz innych chłonnych powierzchni nieglazurowanych. Preparat może być stosowany zarówno przed fugowaniem (zmniejsza chłonność powierzchni, a przez to zabezpiecza przed przebarwieniami oraz umożliwia łatwe usunięcie zabrudzeń z zapraw i fug) oraz po fugowaniu – w celu pogłębienia i ożywienia koloru. Powierzchnie, w tym również posadzki, pokryte preparatem mniej chłoną brud i są łatwiejsze w czyszczeniu i konserwacji. Preparat może być stosowany wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. "

PeZet
27-03-2010, 21:43
Langerob,
tak, wielkie dzięki, nie doczytałem, przeskoczyłem do składu, BHP... :oops:

surow
28-03-2010, 12:28
Dzieki za linka, ale chodzilo mi raczej o kogos kto ma doswiadczenie z danym produktem.
Musze wypiaskowac 90m2 zoltej cegly i potem ja zabezieczyc na jakies 10 lat.
Chodzi mi o srodek hydrofobizujacy, nie wiem czy ten ktory poleciles to wlasnie taki srodek, ogolnie nie wiele o tym produkcie mozna przeczytac.
Takim produktem jest np SILOXAN ale jest drogi.

Laschlo
28-03-2010, 13:21
Mi przy zakupie cegie l klinkierowych zaproponowano prepzrat firmy Sapro FAD 712.

surow
28-03-2010, 19:44
Dzieki za info, a impregnwales juz nim.
Jakie wrazenia? :) i jak z wydajnoscia?
klinkier 0.1 - 0.2 l. /m2 naprawde tak malo tego srodka wystarczy do zaimpregnowania m2?

langerob25
28-03-2010, 19:55
Ja impregnowałem komin tym spectrumem.Jak na razie jest Ok.Dość wydajny.Komin stoi dopiero 6 miesięcy ,więc jak na razie nie wiem jak z trwałością.

surow
28-03-2010, 21:12
Dzieki a kolega o tym Sapro FAD 712 cos moze opowie.
Z gory dziekuje.